Mr.Inferno ned 15.1.2023 11:08

Pogledao/gledam:

 

Claymore - Ovaj anime mi je bio otkriće. Odlična atmosfera / lore svijeta i anime stil a posebno napredak priće. Nebih vam preporučio početi gledati u kasnijim satima ako morate u jutro rano na posao :). Također gledajte uzeti u obzir "CTR" verziju.

 

Casshern Sins - Imam još nekoliko epizoda za odraditi. Ovo je više "slow paced" anime naspram npr Claymore; iako nije loše balansiran. Pratimo našeg junaka Cassherna kroz svijet bez nade ljudi i robota kakvom se nitko nije nadao, tko je kriv, što se desilo? Sve će se valjda saznati na kraju a do tada uz epizode pune nepravde, pohlepe, osvete i sebičnosti; čemu je povod samo jedan cilj....

 

Boku no Hero Academia - dali se isplati ovo više gledati? Mislim da sam stao negdje na polovici pete sezone, i čini mi se da su počeli prilično zavlačiti naspram prvih.

 

tigerija

Sinoć pogledao prve dvije epizode Inuyashiki. Vidim da će biti svega tu :D

 

 

 

cvaja997 uto 17.1.2023 00:04

Saikyou Onmyouji no Isekai Tenseiki ovo je jako dobro. 9/10
Eiyuuou, Bu wo Kiwameru Tame Tenseisu: Soshite, Sekai Saikyou no Minarai Kishi ovo je remek djelo zasada, fan service, al twisted. 10/10 apsolutno savršene 2 epizode. 
Benriya Saitou-san, Isekai ni Iku u redu, vrijedno gledanja, barem meni
Nokemono-tachi no Yoru isto dosta dobro. I više od toga, uživanje.
Tokyo Revengers: Seiya Kessen-hen  znam da je dobro, ali ne gledam. Pročitao mangu do kraja, srećom je gotova. Ne gledam jer je teško za gledat, volim vesele stvari. Definitivno ću pogledat kad sve izađe, ali preporuka. Naravno ima i 1. sezona.
The Misfit of Demon King Academy Ⅱ tu se nema što reć. Druga sezona Anosa. Trash OP, preludo. Mali spoiler kad lik kaže u prvoj sezoni, jesi li mislio da ću umrijeti ako me ubiješ, ludnica.
Isekai Nonbiri Nouka ok je, isplati mi se pratit.
Inu ni Nattara Suki na Hito ni Hirowareta. (Uncensored) DA! 
Hyouken no Majutsushi ga Sekai wo Suberu isto jako dobro, pratim obavezno. 
Tensei Oujo to Tensai Reijou no Mahou Kakumei pratim
Ningen Fushin no Boukensha-tachi ga Sekai wo Sukuu you desu pratim
Tondemo Skill de Isekai Hourou Meshi  pratim 
Razlog posta je što ih ima podosta pa da imam negdje zapisano, a već kad pišem sebi, mogu i preporuke napisat. Nikad nije bilo ovoliko animea u jednoj sezoni koje preatim i koji me zanimaju. Nikakve više igre, samo manga i animei. 

Gemmy uto 17.1.2023 08:06

A kad pogledas da im najveca publika u japanu koji radi duze radno vrijeme nego balkanci, normalno da ce radije gledat isekai i nadat se da ce ih truck kun povest u svijet di ce biti glavni protagonist ili npc :p. Ili neki slice of life.

Ova sezona mi je meh. Ima hrpu osrednjih animea, ali nista mi nije predobro zasada.
Zasada mi najdrazi onaj handyman iseakai

4ucker sri 18.1.2023 13:47
captain_soap_McTawish kaže...
4ucker kaže...

Prati li netko One Piece mangu?

 Ja još ne, zaostajem nekih 150 chaptera, nikako da uhvatim vremena pa da to sustignem.

 Prelazi se polako u endgame, necu nista vise reci. :)

Mr.Natural čet 30.3.2023 14:26
AmonZero kaže...
Nakon nedavnog Haikyua, ne znam dal mi se gleda/upusta u jos jedan sportski anime.

Po cemu se posebno istice ovaj?

 Svi mladi talentirani nogometasi su pozvani u taj blue lock(velika zgrada) koji je napravio jedan tip u nadi da ce pronaci najboljeg napadaca za Japan, pozvano je 300 ljudi i samo jedan od njih ce biti odabran, svi ostali koji ne budu odabrani nece nikada moci igrati za Japan.

igraju se solo i timska natjecanja

Nije jos gotovo izlazi i druga sezona.

Uglavnom  ima score  8.4/10 na MyAnimeList, sve iznad 7 vrijedi pogledati.

Ako ti se haikyuu nije svidio, sportski anime ti se jednostavno ne svida.

Gemmy čet 30.3.2023 15:11
Mr.Inferno kaže...

Odgledao sam ih nekoliko unazad ali najsvježiji koji mogu preporućiti, igra na Disneyu tko ima:

 

Summertime Render

bio sam pogledao prvu epizodu i ostao paf na kraju. nisam ocekivao takav tip animea

nisam znao da li da nastavim gledat

jel ima neki kraj, ili se biti jos sezona,  ako ima kraj cu se natjerat pogledat

captain_soap_McTawish pon 3.4.2023 01:07
Gemmy kaže...

bio sam pogledao prvu epizodu i ostao paf na kraju. nisam ocekivao takav tip animea

nisam znao da li da nastavim gledat

jel ima neki kraj, ili se biti jos sezona,  ako ima kraj cu se natjerat pogledat

 Završeno je. Jedna sezona od 25 epizode je adaptirala cijelu mangu (taman je bilo dovoljno sadržaja za tih 25 epizoda, još su u epilog odnosno zadnji chapter malo proširili u zadnjoj epizodi). Svakako preporučujem.

MasterG pet 7.4.2023 19:15

Ovo je što trenutno pratim pa evo preporuke bez nekog reda

 

1. Black Summoner

2. Reborn to Master the Blade From Hero-King to Extraordinary Squire

3. Reincarnated as a Sword

4. Spare Me, Great Lord!

5. The Eminence in Shadow

6. The Iceblade Sorcerer Shall Rule the World

7. The Misfit of Demon King Academy

8. The Reincarnation of the Strongest Exorcist in Another World

9. Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon

 

 

 

 

Gemmy pon 10.4.2023 14:23

bacim pogled na Spare Me, Great Lord

dugo nisam neki posteni dunghua pogledao

 

eminence in shadow i danmachi su mi bili jedni od najboljih animea u cijeloj godini, bas sam gustao u njima

 

ovaj proljetni djir ima isto par postenih animea

captain_soap_McTawish pon 17.4.2023 04:03
Hyperion kaže...
Ja kao ljubitelj Elfen Lied-a potvrđujem preporuku. Higurashi mi je bio super.

 

1. sezona (higurashi no naku koro ni) je Question Season. Ima oko 4-5 Arcova od po 3-5 epizoda. Samo nemoj tu dolazit i govorit WTF? Kada pogledaš dio druge sezone sve će ti biti jasno.

2. sezona (higurashi no naku kori ni kai)Answer Season. Ima manje arcova  mislim oko 3 komada po 6-7 epizoda.

3. sezona (higurashi no naku koro ni rei)Fan Service, 5 epizoda s tim da su prva i zadnja čista zahebancija.

4. sezona (higurashi no naku koro ni kira) nisam još pogledao no mislim da je opet fan service i ima nudity-a :D

 

Ako pak voliš ecchi stranu Elfen Lied-a, onda pogledaj obavezno Chobits.

 Nakon 11 godina od preporuke, napokon pogledao Higurashi (bio sam par puta kretao, pa bih stao na početku Kaia). Mogu reći da sam jako zadovoljan i iznenađen kako se sve fino objasnilo, a pogotovo kad se došlo do villiana i njegove karakterizacije. Nisam to očekivao, mislio sam da će to biti više apstraktno s manje otkrivenih misterija.

 

Sad slijedi sequel (kojeg su reklamirali kao remake) iz 2020. Higurashi ni naku koro ni Gou (i Sotsu kao answer season od toga). Da imam vremena, prošao bih i kroz Visual Novele.

Fun fact: danas Elfen Lied ne mogu smisliti :D