VeX7 ned 11.9.2016 01:44

Pozdrav,

u potrazi sam za kvalitetnom sobnom antenom pa molim savjete.

 

Za probu sam za novi TV prikopčao antenu koju već imam dosta godina u kući na drugom TVu - PHILIPS SDV3220 (s pojačalom od 20dB). Sa antenom sam ulovio gotovo sve programe koji su mi bitni (HRT 1, HRT 2, RTL, RTL 2, NOVA, DOMA - da ne nabrajam dalje), ali vidim da se npr. NOVA i DOMA malo "muče" odnosno ima malih titraja slike što zahtjeva pomicanje antene da bi signal bio 100% za te programe - što baš i nije najpraktičnija solucija. Inače, antena je prikopčana na TV u prizemlju i bez problema hvata dosta programa, ali se na poziciji gdje meni mora stajati malo muči.

 

Philips SDV3220 je stari model i ima pojačalo od 20dB. Moj prvi pick je antena Philips SDV6226 koja ima pojačalo do 41dB i filter za GSM/4G signal što je neusporedivo bolje u odnosu na staru antenu. Tu je i dizajn koji mi je veliki plus da ne moram širit "ruke" antene po sobi i igra veliku ulogu, ali me upravo zbog toga i strah jer se na slici vidi da je to antena koja stoji horizontalno i nema dodatne priključke.

 

Budući da na papiru navedena SDV6226 djeluje superiorno u odnosu na stari model SDV3220, po nekoj logici stvari bi ove neke sitnice koje muče staru antenu sa novijim modelom trebale biti bolje? Ima li netko tu antenu da napiše svoje dojmove ili preporuku sobne antene?

 

SDV3220: http://www.philips.co.uk/c-p/SDV3220_05/uhf-indoor-20-db-amplified/overview

 

SDV626/12: http://www.philips.hr/c-p/SDV6226_12/digitalna-televizijska-antena

 

 

 

Hvala unaprijed!

VeX7 sri 14.9.2016 16:15

na kraju sam uzeo navedenu Philips SDV6226 antenu i oduševljen sam njome! signal hvata odlično, nalazi sve programe koje treba nać (u ZG) i prikazuje bez greške za razliku od stare Philipsove antene koja je imala dosta velike probleme na istom mjestu u sobi. ima pojačalo od 41dB i filter protiv 4G / GSM signala, tako da to svakako pomaže. dizajnom je također moderna i nema bespotrebnih žica, "ruku" i sl. preporuka, 10/ 10. 

debs sri 19.12.2018 16:13

Pozdrav, u sličnoj sam situaciji kao što si i ti bio pa me zanima gdje si kupio tu antenu i možeš li s njom uhvatiti digitalne HD programe (tipa NOVA HD, DOMA HD) ?

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

AF139 sri 19.12.2018 16:44

Sve antene i antenska pojačala na svjetu rade na svim mogućim modulacijama i onima koje još nisu izmišljene.

Bitno je samo za koji band (frekvencije) su rađene , pa za TV treba biti kod nas UHF band (21-69CH) i impedanca 75 ohma.

Te gluposti sa FM,DVB-T-.T2 .analogna. DAB . pa HD HEVC 4K itd su razlog što prodajni menađeri imaju" loše plaće" pišući gluposti o proizvodima.

x360gamer ned 31.5.2020 20:11

Pozdrav!
Osposobio bi jedan 15 godina stari LCD TV.
Do sada je bio spojen na A1 TV, medutim otkazali smo.
Posto na zgradi nema antena, kupio bih sobnu. Bitno da lovi osnovne programe, sve ostalo je +.
Moze preporuka?
E da, elipso / links / pevec mi je pod nosom, pa ako bi moglo nesto iz tih ducana!
Unaprijed hvala :)

Marko :D ned 31.5.2020 21:16
ZdravkoZ kaže...
Imam od nedavno ovu.Lijepa je kvalitetna,bez onih ružnih krakova na izvlačenje i dobro hvata.

https://www.chipoteka.hr/artikl/133201/antena-dvb-t-sobna-aktivna-strong-srt-ant-30-20db-lte-filter-8070101032

Kolika ti je jačina i kvaliteta signala na MUX M2? Doma imam i ovu Thompson antenu; dosta slabo hvata signal (živim na višljem katu), nekada se čak pojavljuju i smetnje. S druge strane, s Quadro SA-201 signal ne pada ispod 100%.

AF139 ned 31.5.2020 22:31

Ma to je slika televizora, vidiš da u donjem djelu piše "digital TV " 

... a i znamo da sve antene i antenska pojačala rade analogno

... i da među tipovima antene ne postoji "DVB-T antena" .

ZdravkoZ pon 1.6.2020 10:16

Jačina 95/kvaliteta 98 3kat u N.Zagrebu.I ja sam gledao tu Thompson ali sam se odlučio za Strong jer sam imao nekoliko njihovih uređaja koji su se pokazali dobrim a navodno ta firma primarno bavi sustavima za prijem i obradu slike i sl.