PPdoX sub 1.5.2021 13:40

Pozdrav,

 

Mnogo je sličnih tema, ali ne vidim da se ni u jednoj spominje ova aplikacija (Rokkr)

Ovdje je i preporuka i pitanje.

 

Aplikacija je besplatna i (vjerovatno) sigurna, jer se nalazi i na Google Play Store-u. Postoje verzije i za Windows i ostale OSove.

U suštini je neka vrsta playera u koji se samo za URL ukuca "huhu.to" i dobije se nepregledan broj programa, od američkih do naših lokalnih.

Tu su i HBO, i Arene, i Sport kulubovi, i Cinestari, i Cinemaxi, u suštini skoro pa svi mogući programi.

Tu su i filmovi i serije "on demand" mada tim dijelom i nisam baš nešto oduševljen.

Slika je dobra, framerate prilično dobar, radi mi bolje nego bilo koja prethodna m3u lista koje sam koristio nekad, nema nekih većih problema, uglavnom podnošljivo kad shvatiš da je sve besplatno, a inače bi te koštalo bar 50€ mjesečno kada bi kod svog operatera platio za sve ove dodatne pakete.

 

 

E sad ne znam koliko je legalno. Mislim taj huhu sajt je definitivno ilegalan i nije bitno kako oni opstaju i kako se bore sa zakonom, bitno je hoće li neko platiti kaznu ako koristi na ovaj način ovu aplikaciju...

Ja lično koristim bez problema u BiH, jer postoje neki zakoni i propisi o pirateriji, autorskim pravima itd., ali se u BiH do sad nikad nisu sprovodili i pitanje je hoće li uopšte u narednih 10 godina.

Čak se slobodno i torrentuje bez ikakvog VPN-a i ikakvog straha od kazne.

Interesuje me smijem li preporučiti korištenje nekom u Njemačkoj npr.

Jasno mi je da se skidanje torrenta kažnjava (kum je za par MB preko Popcorntime-a u Leipzigu dobio kaznu 400€), ali ne znam kako to ide za stream.

 

Smije li neko iz EU da gleda besplatne streaming sajtove i da koristi na primjer ovu app?

Može li mi neko reći malo više o tome?

 

Hvala.

Marko :D sub 1.5.2021 20:41

Baš sam jučer lutao po Play Store-u i naišao na ovu aplikaciju. Dakle, radi se o aplikaciji kao što je Kodi, samo što nema zezancije s raznim dodacima nego se samo unosi URL stranice s dodacima i aplikacija je spremna za korištenje. Sama za aplikacija je legalna za korištenje jer ne pruža nikakav sadržaj (zato i može biti na Google Playu). Ono što je ilegalno ili siva zona (ovisi od države, do države) jest stranica koja se koristi kao resolver i dodaje filmove/serije/TV kanale u aplikaciju.

 

Btw huhu nije jedini, ima i oha i još hrpa njih samo treba pretražiti internet.

ihush uto 4.5.2021 09:00
PPdoX kaže...

...

E sad ne znam koliko je legalno. Mislim taj huhu sajt je definitivno ilegalan i nije bitno kako oni opstaju i kako se bore sa zakonom, bitno je hoće li neko platiti kaznu ako koristi na ovaj način ovu aplikaciju...

Ja lično koristim bez problema u BiH, jer postoje neki zakoni i propisi o pirateriji, autorskim pravima itd., ali se u BiH do sad nikad nisu sprovodili i pitanje je hoće li uopšte u narednih 10 godina.

Čak se slobodno i torrentuje bez ikakvog VPN-a i ikakvog straha od kazne.

Interesuje me smijem li preporučiti korištenje nekom u Njemačkoj npr.

Jasno mi je da se skidanje torrenta kažnjava (kum je za par MB preko Popcorntime-a u Leipzigu dobio kaznu 400€), ali ne znam kako to ide za stream.

..

- njemačka kao jedina zemlja kažnjava za 'pirateriju' (kršenje zakona), uplatica 900€ (600.. ovisno o 'popustu').

- nigdje nije kažnjivo konzumiranje bilo čega dostupnog, dozvoljeno-legalno. Pri tome se ne smiju kršiti zakoni, npr torrent nije problem download nego distribucija-upload, to je kažnjiv dio počinjenog djela tj piraterija (tj distribucija bez dozvole vlasnika + djelatnost/porez ili hack-crack).

- korištenje npr VPNa je također kazneno djelo, tj koristiti ga u svrhu prikrivanja-zavarivanja je u tom slučaju kršenje zakona-uvijeta, ne sam vpn kao što ni sam torrent nije problem. To je tek besmisleno tj ljudi u neznanju ne želeći plaćati kazne krše zakon čak i kad nešto mogu legalno, panika-krdo+neznanje.. dok je stvar vrlo jednostavna, ako ne želiš kaznu, ne krši zakon. Ako kršiš zakon, očekuj kaznu ako si u dojču, ne ako si u bih.. za sad.

 

- sve što je dostupno, bilo koja radio-tv stanica-signal-stream.. na bilo kojem mediju, je za korisnika legalno-dozvoljeno, jer plaćaš rtv pristojbu, zamp namet na medije i zato jer je to globalna civilizacijska tekovina (kao voda+zrak..). Piraterija je nešto drugo, tj kazneni zakon i samo to se kažnjava, tj u tvom primjeru kum je koristio torrent tj u neznanju je distribuirao zakonom zaštićen sadržaj bez odgovarajuće dozvole vlasnika.

 

-ovo nije distribucija, nema kršenja zampa itd. i time je to legalno-legitimno za korisnika, osobnu upotrebu, konzumaciju. Ako je izvor nelegalan, to je stvar institucija, ne korisnika jer korisnik nema mehanizam prisile-provjere koji ima država, ima li neka tv-radio stanica ugovor ne možeš znati kao korisnik tj to zna vlasnik i država, odnosno država ima popis registriranih djelatnosti-firmi i ako netko to radi na crno tad je to porezni prekršaj uz kršenje autorskih prava itd itd..

Marko :D sri 5.5.2021 17:32
dreadmoore kaže...
Evo link na njemačkom https://www.stuttgarter-nachrichten.de/inhalt.rokkr-app-mhsd.d9a26a9c-0f38-4b11-871b-126d6e002c4e.html ako ima koju vezu ili bilo što valjda piše neznam njemački. Ali sam procitao na rededitu kao da možeš tužiti google u koliko ti dođe naplata zbog korištenja istog.

Ne, ne možeš tužiti Google jer isti nema nikakve veze s aplikacijom. Kao što rekoh, sama aplikacija je legalna jer niti nudi piratski sadržaj niti ga dijeli. Ilegalne su stranice hoho.to i oha.to jer distributiraju piratski sadržaj. 

 

Ovo je kao da kažeš da je VLC player ilegalan zato što preko njega možeš gledat streamove. 

eggche ned 6.11.2022 20:23

Ekipa bok,

Dosao sam neki dan u Njemacku i na mobu sam imao app Rokkr i na njoj Huhu.to url listu, imam premium sto sam platio i gledao par 2 tekme Lige prvaka, i par filmova sto su se vrtili na nasim balkanskim programima. Da li postoji mogucnost kazne (gledao sam bez VPN-a). Hvala