Vavoom pet 22.5.2020 19:35

Da li netko ima ovaj DVB-T2 prijemnik od Quadra, te kako pokriva signal ?

Inače, koliko ja znam Quadro nije dugo proizvodio DVB-T/T2 prijemnike ako se ne varam, ovo im je prvi T2 prijemnik, 

Vivax ih već proizvodi ma jedno 5 godina. Od Quadra samo su TV-i podržavali T2 i HEVC.

 

Naletio sam na njega u Quadro Web Shopu za 149,00 kn. Još se nudi uz njega WI-FI antenica, ne znam

čemu ona služi, valjda za neke aplikacije. 

 

Što se tiče izgleda, sličan je Opticumovom Nytru, a priključaka je malo jako.

 

 

 

ihush pet 22.5.2020 19:58

-prvo, kad nešto takvo pitaš možeš staviti link, tj lakše je nego tražiti..

-drugo, trgovci pišu gluposti, ne postoji wifi-antena-usb.. tj to nije 'antena' za wifi nego usb wlan adaprer, kao i svaki drugi samo što ima antenu + izgleda da konkretan uređaj podržava (kao što to podržava PC+driver) .. tj to se tad naziva dongle, priključak koji priključiš i radi (jer je direktno podržan tj ima driver u software-firmwareu uređaja jer bez tog ništa ne može raditi.. tj ne možeš samo tako priključit ineki uređaj negdje npr printer-miš-disk.. bilo što što može biti na usb kontroleru tj neće raditi ako nema podršku. Kako je ovo reklamirano, znači da podržava i da će raditi tj tad može koristiti wlan umjesto žice a kako radi možda dobro možda loše..

Vavoom pet 22.5.2020 20:02
ihush kaže...

-prvo, kad nešto takvo pitaš možeš staviti link, tj lakše je nego tražiti..

-drugo, trgovci pišu gluposti, ne postoji wifi-antena-usb.. tj to nije 'antena' za wifi nego usb wlan adaprer, kao i svaki drugi samo što ima antenu + izgleda da konkretan uređaj podržava (kao što to podržava PC+driver) .. tj to se tad naziva dongle, priključak koji priključiš i radi (jer je direktno podržan tj ima driver u software-firmwareu uređaja jer bez tog ništa ne može raditi.. tj ne možeš samo tako priključit ineki uređaj negdje npr printer-miš-disk.. bilo što što može biti na usb kontroleru tj neće raditi ako nema podršku. Kako je ovo reklamirano, znači da podržava i da će raditi tj tad može koristiti wlan umjesto žice a kako radi možda dobro možda loše..

 Pa hvala sad za link, no ja sam napisao ko ima ovaj prijemnik i kakav mu je signal.

ihush pet 22.5.2020 20:12

-signal nije stvar prijemnika.. svi su isti, nego imaš antenu. Osjetljivost prijemnika (tunera) može biti različita ali 99% je identično, tj sve te tržišne marke su identične-kopije samo drugi naziv za tržište ili većeg kupca koji tad može izmisliti svoj brand.

-problem ako čekaš da se javi netko tko ga ima, jer takve stvari nisu postojale prije npr godinu i tad je mala statiskička šansa da ga netko ima dok 'signal' ne znači ništa, tj radi ili ne i to ti tad ne može pomoći, tj može samo iskustvo da se npr smrzava, da je spor ili da je loš daljinski ali signal s tim nema veze. Sve je to isto i za taj iznos je to ok odnosno ovisi što trebaš, npr wlan tad je zanimljiv, inače nije, ako trebaš s dvostrukim tunerom (dok snimaš gledaš drugi program) tad tražiš takav a što se standarda tiče svi rade isto-jednako osim same kvalitete-plastike i sl. koju možeš povezati s cijnom ili proizvođačem.. no za taj iznos sasvim ok mada unutar desetak kuna imaš u bilo kojoj drugoj trgovini sličan (isti-drugi naziv..) uređaj.

Vavoom pet 3.7.2020 13:14
nedst kaže...

Odlican je za te pare ,preko etherneta i wifi sticka mozes gledat iptv :)

 

Koliko sam skužio jedan lik na ovom forumu u temi "DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik" je pisao o ovom prijemniku i negativno ga ocijenio:

Uređaj ima RJ 45 priključak, podršku za Wi-Fi (dongle se prodaje zasebno na Quadro Webshop-u za 50,00 kn), HDMI i SKART te ulaz za antenu. U kutiji uz box dolazi samo daljinski i to bez baterija.

- prijem programa je uredu iako najjeftiniji Elit TV bolje barata signalom nego ovaj prijemnik. S istom antenom Elit TV ima stabilnu sliku dok kod ovga slika povremeno trzne.

- daljinski je minijaturni, tipke su minijaturne i loše tolko da nakon par minuta tipkanja prilikom namještanja i instalacije te zabole prsti. Svakako nije za starije i one s malo većim prstima

- prebacivanje kanala je po mom mišljenju dost brzo, tj. brže je nego na gore navedenome jeftinom Elite TV-u

- ima EPG iz kojeg se može dodati podsjetnik ili namjestiti snimanje željenog sadržaja

- snimajne testirano s 500GB eksternim HDD-om (NTFS) na kojeg uredno snima sadržaj koji se može pregledati bez konverzije na računalu. Format je mts kojeg VLC uredno reproducira. Veličina 5 minuta snimljenog sadržaja je cca. 200MB.

- UI menia je genrički i kolko sam skuzio svi ovi jeftini imaju sličan/isti UI pa su vjerojatno i funkcionalnosti slične/iste

- nema HbbTV 

- ono što me zainteresiralo baš za ovaj je podrška za IPTV. Učitavanje liste se vrši s USB/HDD i onda u Network Apps odabrati IPTV i ponadati se da se neće zblesirati jer meni se svaki 3 put zblesira prijemnik i moram ga ištekati iz struje... Ako se ne zblesira onda se stisne tipka INFO na daljinskom i odabere željena lista s popisa. Lista ostaje učitana do preštekavanja uređaja. Obična .m3u lista se učitava bez problema, a ona koja ima url-ove do ikonica ne radi. Najveći problem je taj da je maksimalan broj kanala u listi svega 500 iako samo učitavanje programa i radi sasvim dobro. 

- Youtube je sve samo ne jednostavan za korištenje, a i kvaliteta videa je nikakva.

 

AKo tražite uređaj koji će reproducirati i IPTV i Youtube uz prijem DVB-T2 kanala slobodno zaobiđite ovaj. Ako vam pak treba jeftin uređaj za prijem DVB-T2 HEVC kanala mislim da će ovaj poslužiti svrsi.

 

Lik je rekao svoje, morati ću zaobići ovaj, još od marki prijemnika mi je ostao samo Strong, no moram starcima uzet DVB-T2 HEVC prijemnik za njihovu 32-ojku u spavaćoj koja već 7 god. radi perfect.

ihush pet 3.7.2020 13:37
Vavoom kaže...
..

Uređaj ima RJ 45 priključak, podršku za Wi-Fi (dongle se prodaje zasebno na Quadro Webshop-u za 50,00 kn), HDMI i SKART te ulaz za antenu. U kutiji uz box dolazi samo daljinski i to bez baterija.

..

Lik je rekao svoje, morati ću zaobići ovaj, još od marki prijemnika mi je ostao samo Strong, no moram starcima uzet DVB-T2 HEVC prijemnik za njihovu 32-ojku u spavaćoj koja već 7 god. radi perfect.

 -ovisi, tj nikad nisi siguran zašto je netko imao problem npr možda loš tv-antenski signal, možda spora mreža lan-wlan.. i možda problema nema, tj svaki slučaj je za sebe dok ne znaš sve uvjete-stanje pa i obrnuto, da ga hvali tebi može biti problem nešto takvog. + to je roba koja može biti škart-neispravno tj možda iz kutije od 100 komada 5 ima grešku i tad ovisiš o sreći kojeg si uzeo, zamjeniš i možda radi ok. (banalno, možda nije dobro zalemljen neki konektor i radi smetnje.. a to nije roba koja se detaljnije testira + može biti vraćeno-reklamacija i završi u istoj hrpi s ispravnima..).

 

npr cijena, vidio sam po trgovinama, 159kn s wlanom koji je uredno odštampan na kutiji i tad ga trgovac ne može zasebno pradavati.. tj to je obična krađa-muljaža.

 

-svi/većina ima identične mogućnosti, chip, software, dok se npr soft može razlikovati po verziji pa podržava ili ne našu regiju-zemlju.. no generički su to isti uređaji i razliku u brandu plaćaš samo zbog branda, ali ipak i nekog renomea + lokalizacija-support (regionalne postavke za kanale-jezik..) pa isti uređaj može biti na npr uk-esp tržištu pod istim ili drugim nazivom, može raditi isto a može biti problem jezik-kanali ako je razlika u softwareu tj regionalno-update itd. dok sami proizvođači-distributeri realno ne brinu o supportu-nadogradnji mada je teoretski za sve uređaje ista stvar, kao bios-driver za računalo.. no često nemaš ništa osim kako je došao tvornički i zato je bolje kupiti model za domaće tržište jer je tad 99% odgovarajući soft-regija (mada ni to nije garancija, tj trgovac može uvesti svašta, može kemijati kao i odvojeno prodavati nešto iz kompleta, npr dobiješ li baterije ili ne, koji daljinski.. možda je drugi bolji itd..) Odeš u trgovinu i otvoriš-vidiš.. (špar) .. jer internet je izvor informacija ali nikad nisi siguran na što se odnosi, koji model-roba-serija jer to je takva roba i važan je datum 'recenzije' tj možda je tad bio bugovit, možda sad nije.

 

-strong je ok, nitro je jači, dok quadro ide ispred ostalih 'noname' brandova, kao neka navika, ne neki konkretan-dokaz-razlog.. možda i samo sreća kako uzmeš s hrpe. U tom rasponu 150-200kn bi trebao naći u svakoj trgovini zadovoljavajući uređaj pa prošeći (probaš-pogledaš kutiju, daljinski..) sigurnije nego čitati teh.spec ili recenzije. Mora raditi, ako ne radi reklamiraš-vratiš. Nevažno koliko je jeftin, mora raditi ali stvarno može ovisiti o sreći koju kutiju uzmeš s hrpe pa neki radi godinama drugi možda crkne za par dana..

Margo-I pet 9.10.2020 09:30
Vavoom kaže...

Da li netko ima ovaj DVB-T2 prijemnik od Quadra, te kako pokriva signal ?

Inače, koliko ja znam Quadro nije dugo proizvodio DVB-T/T2 prijemnike ako se ne varam, ovo im je prvi T2 prijemnik, 

Vivax ih već proizvodi ma jedno 5 godina. Od Quadra samo su TV-i podržavali T2 i HEVC.

 

Naletio sam na njega u Quadro Web Shopu za 149,00 kn. Još se nudi uz njega WI-FI antenica, ne znam

čemu ona služi, valjda za neke aplikacije. 

 

Što se tiče izgleda, sličan je Opticumovom Nytru, a priključaka je malo jako.

 

 

 

 Imam navedeni prijemnik i sve radi ok preko hdmi izlaza ali probao sam preko scarta spojiti stari biblijski TV ali nema slike samo zvuk...vratio na tvorničke postavke ali ništa...dali je tko uspio spojiti preko skart-a na stari "debeli" TV?