Alfredo nr.2 sri 4.8.2021 09:47

Imam resiver Samsung GX-HT501EL i on ima opciju za prikazivanje DVB-T. Spojio sam riblju kost s krova na njega i ne pronalazi niti jedan kanal. Inače antena još uvijek hvata četri analogna programa. Razmišljam je li do resivera ili do antene. Može li riblja kost hvatati digitalne kanale?

Alfredo nr.2 sri 4.8.2021 10:00
Marko :D kaže...

Antena ne prepoznaje signal, svaka antena hvata sve. Ako antena nema napajanje, potrebno je u postavkama prijemnika uključiti opciju napajanje antene ako postoji.

 

U pitanje je stara riblja kost koje je već godinama na krovu. U resiveru nema te opcije. Možda da kupim DVB-T resiver, možda bi s njom hvatala?

Marko :D sri 4.8.2021 10:52

Da li je ta antena prije normalno hvatala DVB-T signal? Ako je, onda su veće šanse da je do samog prijemnika nego do antene. Također, ako antena ima kanalno pojačalo, potrebno je otvoriti kanale na kojima se emitiraju DVB-T2 kanali (prilikom prelaska došlo je do nekih promjena).

miomika pon 13.9.2021 02:06

Znači...

 

Samsun UE55HU7100U, U originalnom uputstvima od preoizvođača as himslef piše da Podržava DVB-T2, HEVC.265. E sad....u 11 mj 2020 ja sam poskenirao i našao je nov programe.

U 6 mjesecu, išao sam iz zabave malo poskrenirati i vidjeti dal ima što novo.....

 

 

OD TADA POČINJE PAKAO!!!!!!

 

Skenirao NIŠTA, samo nalazi šugaivi EVO i zlovence.

 

Kupio novu Yagi-cu, novi kabl, pojačalo za antenu , dekofer.......NIŠTA (osim naravno dekodera, na njemu radi)

 

Znači....do dana današnjeg, nisam uspio dobiti .hr programe, a imao sam ih.skenirao sam u različitam poloćajima antene valjda 400-tinjak puta...

 

 

 

Any help

Vavoom pon 13.9.2021 20:46
miomika kaže...

Znači...

 

Samsun UE55HU7100U, U originalnom uputstvima od preoizvođača as himslef piše da Podržava DVB-T2, HEVC.265. E sad....u 11 mj 2020 ja sam poskenirao i našao je nov programe.

U 6 mjesecu, išao sam iz zabave malo poskrenirati i vidjeti dal ima što novo.....

 

 

OD TADA POČINJE PAKAO!!!!!!

 

Skenirao NIŠTA, samo nalazi šugaivi EVO i zlovence.

 

Kupio novu Yagi-cu, novi kabl, pojačalo za antenu , dekofer.......NIŠTA (osim naravno dekodera, na njemu radi)

 

Znači....do dana današnjeg, nisam uspio dobiti .hr programe, a imao sam ih.skenirao sam u različitam poloćajima antene valjda 400-tinjak puta...

 

 

 

Any help

Taj televizor ti ne nalazi naše FHD kanale zato jer modeli iz 2014 godine nemaju HEVC podršku,  a Samsung tek od J series modela (2015) stavlja podršku za HEVC, ali probaj promjeniti državu na TV-u i trebali bi ti se pojaviti HD kanali (to je jedan kolega spominjao prje prelaska za starije Smart TV-ove od 2014 pa nadalje). Ako ti ih i dalje ne nađe, ostaje ti samo kupiti neki prijemnik (moja preporuka je Samsung MB540TL ako mrziš još jedan daljinac, odmah se upari s daljincem od TV-a ako je AnyNet uključen u podešavanjima) ili neki Evolution Kit (npr. SEK4500) ali to je skupa varijanta.

 

Inače to šta piše HEVC u specifikacijama možda ne važi za DVB-T2 tuner koji ima u sebi, već za multimediu.

miomika pon 13.9.2021 22:52

Hvala vam na odgovorima, ali............

1. Taj model u službenim specifikacijama podržava DVB-T2 HEVC x.265 (priložim i broj stranice s originalnog mauala s stranice manualslib)
2. Tesitirao sam i gledao sadržaje koji su kodirani s HEVC x.265 codecom i AAC audim, NAJNORMALNIJE, bez lag-a je repriducirao. ( izvor: youtube test i skunti sadžaj s tim codecom)
3. Do 29.06.2021. ja sam NAJNORMALNIJE gledao HD programe. Antena okrenuta s Kruga (Trnje) na HRT prisavlje. SVE HD programe u 1080i. Iz dosade sam krenuo skenirati da vidim dal ima još što novo.
4. Kd sam u studenom 2020 poskenirao (kokiko se sjećam, Zagreb je najzadnji napravio tranziciju) našao jenodmah sve HD KANALE i uredno radio.
5 antenu nisam dirao, firmware je isti koji je bio i tada........na extrenomdekoderu, na istoj anteni nalazi sve programe. Njegov, televizijski tuner je slijep!!!!!!????
PA DAJ VI TO RECITE!!??? Nisu duhovi

Spiridon čet 23.9.2021 20:31

Pozdrav.

 

Stara koristi CRT tv i za koji dan joj A1 ukida analogni signal. Može dobiti neki LCD tv od šogorove mame.

Išli bi na CI karticu kao i moj brat. E sad, brat se rasrao da treba neki adapter... Jel taj adapter univerzalan ili wtf?

Po onome što sam guglao, adapter izgleda univerzalno a razliku čini samo kartica operatera. U ovom slučaju A1...

Evo fotka CI utora, nećak mi danas poslao...

 

EDIT: Evo sheme... i link -> https://g-m-i.net/3905-what-is-a-ci-slot-in-a-tv.html

 

EDIT2: Upute od A1 -> https://ssc.a1.hr/documents/10307706/1411313037/A1+2021+CAM+05-Preview.pdf

           Ima li neka začkoljica sa DVB-C karakteristikom tv uređaja? Tv to mora imati za korištenje CI...

KaeR pet 24.9.2021 13:35

A1 nudi CAM modul (ne karticu za postojeće CAM module) za TV prijemnike, i preduvjet je da TV podržava DVB-C (ne samo DVB-T/T2) prijem.

Ako TV ne podržava DVB-C, taj CAM modul neće raditi jer neće imati što dekodirati (tj. TV neće moći primiti kanale iz A1 ponude).

Spiridon pon 27.9.2021 19:49
KaeR kaže...

A1 nudi CAM modul (ne karticu za postojeće CAM module) za TV prijemnike, i preduvjet je da TV podržava DVB-C (ne samo DVB-T/T2) prijem.

Ako TV ne podržava DVB-C, taj CAM modul neće raditi jer neće imati što dekodirati (tj. TV neće moći primiti kanale iz A1 ponude).

 Tv je Grundig 32 VLE 6320 WF i guglanjem sam vidio da ima DVB-C (na tabletu sam, ne mogu dati link) ali ima samo DVB-T nema DVB-T2...

Jel može onda raditi s CAM modulom? Mislim da ne može ali bolje je pitati...

Spiridon pon 27.9.2021 19:55

Sorry za dvije poruke ali drugačije je pitanje.

Može li se antena "riblja kost" držati u sobi? Imam jednu viška pa ako se može iskoristiti...

Da ne kupim eventualno sobnu antenu a ona da ne hvata dobro...

Ovo bi bila solucija antena + moj DVB-T2...

ihush pon 27.9.2021 22:38

-može. (antena je antena.. samo je stvar signala-smetnji i postavljanja a kako će raditi znaš tek kad probaš, sačekaš par sekundi prije pomicanja jer dvbt treba vrijeme za signal-dekodiranje..)

 

-za ci modul trebaš ci+ ili verzija 1.4+ .. da bi ci-modul radio, na starijem ga samo prijavi ali ne radi, ne dekodira.. kao i t2 koji trebaš za t2 kanale tj rade i stari t1 dok se ne prebace na hevc a to ovisi o operateru (i možda je već sve prebačeno na hevc .. dok su t2 zemaljski fta ne ono što kabelska daje mada je u osnovi isto-identično tj svaki ili većina t uključuje i c band, kao nekad uhf-vhf područje-kanale tj c-kanali se korsite za kabelsku dok su t-kanali zemaljska (odašiljač) .. jedino je različito sat-s band tj na gigahercima umjesto kilohercima.. i 99% da tv podržava t-c kanale ... ali će biti problem ako nije t2-hevc jer tad ne može dekodirati taj signal, ne zaštia nego način kompresije hevc ili 265 (stari 264 +AV ... dok će audio vjerojatno raditi i lovit će kanal bez slike...).

Spiridon pon 27.9.2021 23:35

Newsflash...

 

Nazvao sam 0800 13 13 (A1 SZK) i lik je ladno rekao da će tv raditi sa CAM modulom ("karticom") iako ima samo DVB-T i DVB-C...

Za 7 dana, idući ponedjeljak, doći će njihov tehničar, instalirati karticu pa ću opet nabaciti izvještaj... :))

To će nam jednokratno naplatiti 100 kn dok će kartica biti naplaćivana 15 kn mjesečno...

 

P.S. Model tv-a sam naveo u prethodnim postovima, malo iznad...

Mađar uto 28.9.2021 18:55

Evo,A1 je ukinuo sve "analogne" programe na prijemnicima koji nemaju njihov prijemnik,na kojima 40-ak analognih programa i dalje rade,14 domacih i regionalnih te ostali inozemni.Na istom kabelu,druga dva televizora sa ugrađenim  digitalnim prijemnikom,hvataju samo 9 domaćih, bez regionalnih.Kako to objasniti?

 

Zrinjski pon 1.11.2021 23:44

Pozz svima. Imam problem. Preselio sam u novi stan i tv kada stavim na izvir dvb-t2 pise NEMA SIGNALA a u starom stanu je sve normalno funkcioniralo. Ne kuzim u cem je problem jel moguce da je netko imao a1 ili slicno preko koaksijalca pa nisu u onoj kutiji prestekali nazad na antenu!?

zelenapaprika uto 2.11.2021 04:11
Zrinjski kaže...

Pozz svima. Imam problem. Preselio sam u novi stan i tv kada stavim na izvir dvb-t2 pise NEMA SIGNALA a u starom stanu je sve normalno funkcioniralo. Ne kuzim u cem je problem jel moguce da je netko imao a1 ili slicno preko koaksijalca pa nisu u onoj kutiji prestekali nazad na antenu!?

 Pitaj susjede. Moguće je da nemaju zajednički antenski sustav. Takav je slučaj kod mene. Prvo smo ga imali, onda su ljudi polako uzimali kabelsku tv, IPTV ili se sami snalazili antenama za zemaljsku tv, dok je zajednički antenski sustav prestao biti održavan.

Zrinjski čet 4.11.2021 20:06

Poz svima imam mali problem s prijemom signala na zemaljskoj anteni.

 

Hrt, rtl, nova, rtl2, doma mi se redovito "gube", tj više ih nema nego ima, tu i tamo se desi pola sata da su ti programi dostupni a vecinu vremena "nema signala".

Ono sto je meni cudno je da su lokalni programi Z1, MrežaZG, Sportska tv, laudato i slična sranja non stop dostupni i ne gube se... U čemu je problem?

 

Poisonous sri 15.12.2021 20:54

Pozdrav svima,

Kupljen TV Vivax 32S61T2, kanali Hrt1/2, RTL i Nova rade, kanal Laudato tv pronađe i kad odem na njega pojavi se poruka da nedostaje CI modul.

Lokacija Zg, spojen na riblju kost.

Kako da proradi laudato? Jesam li kupio zastarjeli tv?

ihush sri 15.12.2021 23:38

ci modul je za npr dekoder, to te može tražiti samo kodirani (ne FTA kanal..) nema veze s problemom koji opisuješ, tj tv je tehnički-teoretski ok, jer vidiš htv1.. tj vidiš hevc-h265 sadržaj a to znači da trebaš vidijeti sve dostupne fta kanale.

-vjerojatnije ili loš signal-antena-nešto ili podesi postavke, reset, ovisno o starosti (jer je hr kasnije dodana u popis država-kanala) prebaci na njemačku-češku dok tražiš kanale.. kasnije kad podesiš vratiš na hr kao jezik..

Marko :D čet 16.12.2021 14:42
Poisonous kaže...

Pozdrav svima,

Kupljen TV Vivax 32S61T2, kanali Hrt1/2, RTL i Nova rade, kanal Laudato tv pronađe i kad odem na njega pojavi se poruka da nedostaje CI modul.

Lokacija Zg, spojen na riblju kost.

Kako da proradi laudato? Jesam li kupio zastarjeli tv?

Na 22. kanalu (Zagreb, Karlovac i okolica) je Free-To-Air Laudato TV. Ovaj koji si ti pronašao je dio EVOtv-a i zaključan je.