sardax sub 21.11.2020 12:43

Pozdrav svima,

prijatelj mi ima novu LG B9 55” OLED TV sa zadnjim verzijom WebOSa i jučer su mu stavili novi STB od A1 koji je HDMIem spojen na TV.

E sada, u konfigu di njega pita za univerzalni daljinski, sve ok, odabere BNet (A1) i kao daljinski radi, moze minjat programe i vrtit po meniu, ALI, ali samo ako je STB vidljiv daljinskom.

Kako njemu STB stoji u regalu, ako zatvori vrata od regala, to ne radi. Dakle, to nije pravi CEC, vec samo daljinski radi kao A1 daljinski, ne upravlja preko TVa.

Je li itko ima da mu CEC radi kako spada? Pa bit HDMI CECa je da se uredjaji ne moraju vidit i da TV kontrolira sve kada je taj input odabran.

Hvala unaprijed.

sardax ned 22.11.2020 21:55

E pa to mi je suludo :( To nije CEC.
Jer sa Samsung TVom kod drugog prijatelja radi uredno, jer je A1 sakriven ispod u ladici, a meni doma Samsung QLed sa Tcomom isto radi preko CECa uredno.

Nevjerovatno za LG OLED. Katastrofa cak.

sardax pon 23.11.2020 15:13

Da, sve sam probao i na TV-u i na STB-u, ali uvijek isto. Ako ga fizički ne vidi, onda ne radi upravljanje STB-om sa daljinskim od LG-a. 

Katastrofa! Pa cijela bit CEC-a je da se ništa ne vidi :)

 

Ako tko nađe rješenje, javite. 

Vavoom sub 5.12.2020 11:51
sardax kaže...
Pozdrav svima,

prijatelj mi ima novu LG B9 55” OLED TV sa zadnjim verzijom WebOSa i jučer su mu stavili novi STB od A1 koji je HDMIem spojen na TV.

E sada, u konfigu di njega pita za univerzalni daljinski, sve ok, odabere BNet (A1) i kao daljinski radi, moze minjat programe i vrtit po meniu, ALI, ali samo ako je STB vidljiv daljinskom.

Kako njemu STB stoji u regalu, ako zatvori vrata od regala, to ne radi. Dakle, to nije pravi CEC, vec samo daljinski radi kao A1 daljinski, ne upravlja preko TVa.

Je li itko ima da mu CEC radi kako spada? Pa bit HDMI CECa je da se uredjaji ne moraju vidit i da TV kontrolira sve kada je taj input odabran.

Hvala unaprijed.

 Reci mu koji su mu prijemnik stavili? Kaon VM-1200 ili KSTB4020? Jer ta dva su im trenutno u ponudi.

 

Ako ima VM-1200, nikako nemre kontrolirati prijemnik sa daljincem od TV-a, može jedino uklj./isklj. preko njega. Daljinski od Kaona VM-1200 ima dolje dodatne tipke za kontrolirati TV. Za ovo kontroliranje prijemnika sa daljincem od TV-a već se netko na A1 forumu raspitivao za to i da to ne može.

 

Ako ima KSTB4020, nzm ništa za njega, jer ja (kao i većina korisnika) imam ovaj stari VM-1200 (2 komada, jedan je spojen na 8-9 god. star Samsung ES 7000, a drugi na 14 god. star LG PC51). Raspitaj se na A1 forumu ili na SF.

sardax ned 6.12.2020 16:13

Hvala @Vavoom na ovome.
Izgleda da je VM1200, evo i slike.
Dakle, nula bodova 🤦🏽.
Ti nasi operateri svi zajedno su za skovace.

Jos TComovi uredjaji i rade u CECu normalno ili koliko toliko normalno.

Moram vidit kod drugog prijatelja koji on uredjaj od A1 ima, jer njemu CEC sa Samsung LEDTVom iz 2016 radi uredno.

Hole čet 10.12.2020 21:28

Ja imam Samsung i Kaon i cijela stvar uredno radi (vise manje).

Konkretno mogu daljinskim od TV mijenjati program na Kaonu. Nije radilo od prve, ali me je setup na TV vodio kroz proces i iz treceg pokusaja je proradilo.

Slicno mogu i na daljinskom od Kaona raditi neke osnovne funkcije na TV-u (tako i pise u zadnjem redu tipki od Kaon daljinskog).

 

Kazem vise manje, jer se Kaon zna zablokirati i onda mi je jedina opcija da ga iskopcam iz struje nakon cega moram nanovo proci kroz korake na pocetku (HDMI CEC uparivanje).

sardax pet 11.12.2020 09:05
Hole kaže...

Ja imam Samsung i Kaon i cijela stvar uredno radi (vise manje).

Konkretno mogu daljinskim od TV mijenjati program na Kaonu. Nije radilo od prve, ali me je setup na TV vodio kroz proces i iz treceg pokusaja je proradilo.

Slicno mogu i na daljinskom od Kaona raditi neke osnovne funkcije na TV-u (tako i pise u zadnjem redu tipki od Kaon daljinskog).

 

Kazem vise manje, jer se Kaon zna zablokirati i onda mi je jedina opcija da ga iskopcam iz struje nakon cega moram nanovo proci kroz korake na pocetku (HDMI CEC uparivanje).

 Pa da, prijatelju šta ima SAMSUNG+KAON isto sve radi izvrsno, a KAON je spremljen ono duboko u ladicu da se ne vidi :) 

Ovdje je očito i do LG-a, ali i do SONY-a. Ne radi :( 

Hole pet 11.12.2020 10:07

Ali nije radilo odprve.

Prvo sam na Samsungu postavio da je spojen STB. Pitao me od kojeg operatera. U listi postoji A1 / B.net !

I onda me Samsung pitao da probam mijenjati programe - nista se nije dogadjalo. Onda je setup u Samsungu ocigledno promijenio kodove koje odasilje pa me pitao - probaj sada.

Niti onda nista, tek iz treceg pokusaja proradilo.

Mozda je nesto slicno za LG?

 

sardax pon 14.12.2020 10:29
Hole kaže...

Ali nije radilo odprve.

Prvo sam na Samsungu postavio da je spojen STB. Pitao me od kojeg operatera. U listi postoji A1 / B.net !

I onda me Samsung pitao da probam mijenjati programe - nista se nije dogadjalo. Onda je setup u Samsungu ocigledno promijenio kodove koje odasilje pa me pitao - probaj sada.

Niti onda nista, tek iz treceg pokusaja proradilo.

Mozda je nesto slicno za LG?

 

 

To isto i LG napravi, isto iz #2 pokušaja radi, ali to nije CEC, već samo upravljanje STB-om sa daljinskim od LG TV-a, no baziran na optičkoj vidljivosti. 

 

Visak kaže...
Tako je i na LG, ali izgleda da ne koristi CEC, nego nauči daljinski komande od STBa. Možeš li upravljati STBom bez optičke vidljivosti prema njemu?

 

Baš to, on samo nauči komande i mora vidit STB, ako STB sakrijem, to ne radi. 

Na SAMSUNGU to uredno radi :(