Josip7g sri 6.1.2010 16:26

Na tavanu imam antenu (riblju kost) i spojena mi je na lcd televizor. Kabel je dug oko 10 metara i slika mi je odlična. Zamolio bih da mi netko kaže što mi sve treba i kako trebam spojiti kako bih na sva 4 tv-a ( imam još 3 obična tv-a) imao program preko ove antene? Za ova 3 imam posebno prijamnike za digitalnu televiziju. Da li bi bilo dobro uzeti još jednu antenu pa na svaku spojiti po 2 tv-a?

Inače, čitao sam da što duži kabel da je signal slabiji ali ja nemam problema s tim.

Unaprijed hvala na pomoći!

poseidon6rule sub 20.2.2010 17:32

da ne otvaram novu temu ovdje bih postavio jedno pitanje..

 

također imam jednu antenu na krovu (riblju kost) koja je spojena na lcd tv (ima dvb tuner) i sad kupio sam novi monitor sa tv-om (2333HD). Uzeo sam spliter i postavio ga na antensku zicu. I sad tu dolazi do problema. Kada na monitoru ukljucim tv na drugom tv-u mi pokazuje da nema signala. Cim iskljucim antenu iz monitora opet sve valja na tv-u.

POMOZITE MOLIM VAS! da li postoji neki nacin da mogu istovremeno gledati na oba tv-a digitalnu tv.

 

Hvala unaprijed :)

blackalbum sub 20.2.2010 18:26
poseidon6rule kaže...

da ne otvaram novu temu ovdje bih postavio jedno pitanje..

 

također imam jednu antenu na krovu (riblju kost) koja je spojena na lcd tv (ima dvb tuner) i sad kupio sam novi monitor sa tv-om (2333HD). Uzeo sam spliter i postavio ga na antensku zicu. I sad tu dolazi do problema. Kada na monitoru ukljucim tv na drugom tv-u mi pokazuje da nema signala. Cim iskljucim antenu iz monitora opet sve valja na tv-u.

POMOZITE MOLIM VAS! da li postoji neki nacin da mogu istovremeno gledati na oba tv-a digitalnu tv.

 

Hvala unaprijed :)

dali si gledao na ono in out

logic sub 20.2.2010 19:31

Ma to je mehanicki razdjelnik da ga tako nazovem. Samo su spojeni pinovi direktno bez ikavkvih filter ili bilo cega drugog. Samo ljepse izgleda od izolir trake a u sustini isto. Poptuno je svejedno kako ce spojiti. Nemam iskustva sa digitalnim signalom pa ne mogu dati rjesenje al ovo je najgori razdjelnk sto moze nabaviti.

DamageHigh sub 20.2.2010 19:35
logic kaže...

Ma to je mehanicki razdjelnik da ga tako nazovem. Samo su spojeni pinovi direktno bez ikavkvih filter ili bilo cega drugog. Samo ljepse izgleda od izolir trake a u sustini isto. Poptuno je svejedno kako ce spojiti. Nemam iskustva sa digitalnim signalom pa ne mogu dati rjesenje al ovo je najgori razdjelnk sto moze nabaviti.

Ma šta fali...

Imao sam ja 2 tv-a koja su koristila digitalni program tako spojena i sve je šljakalo... 

poseidon6rule sub 20.2.2010 19:37
logic kaže...

Ma to je mehanicki razdjelnik da ga tako nazovem. Samo su spojeni pinovi direktno bez ikavkvih filter ili bilo cega drugog. Samo ljepse izgleda od izolir trake a u sustini isto. Poptuno je svejedno kako ce spojiti. Nemam iskustva sa digitalnim signalom pa ne mogu dati rjesenje al ovo je najgori razdjelnk sto moze nabaviti.

najgori a najskuplji u emmezeti, platio ga 30kn -.-'. osim toga postoji jos ovaj http://www.svijet-medija.hr/spaun_vbe_4_pd_,15943,154.aspx

logic sub 20.2.2010 19:38
DamageHigh kaže...
logic kaže...

Ma to je mehanicki razdjelnik da ga tako nazovem. Samo su spojeni pinovi direktno bez ikavkvih filter ili bilo cega drugog. Samo ljepse izgleda od izolir trake a u sustini isto. Poptuno je svejedno kako ce spojiti. Nemam iskustva sa digitalnim signalom pa ne mogu dati rjesenje al ovo je najgori razdjelnk sto moze nabaviti.

Ma šta fali...

Imao sam ja 2 tv-a koja su koristila digitalni program tako spojena i sve je šljakalo... 

Heheheh

nisam rekao da fali jer ne znam ;)

Kao sto rekoh ne znam kao je to sa digitalnim signalom pa se necu praviti pametan ;)

MrBlc sub 20.2.2010 19:46
poseidon6rule kaže...

evo slike.. ma pregledo sam ga jako dobro ne pise :S

Da su ista izlaza, a jedan različit ulaz. Međutim, ovaj ti nije baš najbolje riješenje. Bolji ti je onaj s F-konektorima, npr: http://mke.hr/shop/product_info.php?cPath=102&products_id=324

Ukoliko ti signal bude slab, što bliže anteni stavi pojačalo: http://mke.hr/shop/product_info.php?products_id=627&osCsid=io5870rlj8v4av3c9trtf6brn1

Ako staviš pojačalo antenski spliter mora imati DC propust za napajanje pojačala i na prijamniku mora biti uključena opcija napajanja antene. Druga opcija je da nabaviš pojačalo koje dolazi s adaptorom za napajanje i sklop za ubacivanje DC napona za napajanje staviš prije spliter, bliže anteni.

LaVitaeBella pet 1.9.2017 08:24

Bok, 

 

ovako, da ne otvaram novu temu, imam u planu staviti riblju kost na krov i onda spusti kable u sabirnu kutiju iz koje onda trebam dijelit signal na cetri sobe i dnevni i sad me zanima sta staviti?

 

Ima neko iskustva s tim? Obican 'mehanicki' spliter ili treba pojacalo? Pogled mi puca ravno na odasiljac, signal bi treba bit fajn? Ovako nešto bi bilo OK, ili je dovoljan recimo ovakav razdjelnik, il' ovaj iz svijet medije?

 

lp

DJ Junior sri 12.8.2020 08:45

Imam specifičnu situaciju- ravni krov + more (burA-vjetar) + problem oko gromobrana ukoliko idem sa visokim stupom i antenom u obliku riblje kosti.

Lokacija mi je otok Rab, repetitor udaljen cca. 3-5km.

Zato pitam ako bi ovakva antena bila OK jer ju mogu namontirat bez problema naspram riblje kosti?

 

Isto mi ide na 4 tv-a, a u ormarić bi stavio razdjelnik i pojačalo.?

MrBlc sri 12.8.2020 08:56

Ta antena je jako slaba - ono pojačanje koje navode može biti samo nakon pojačala. Međutim, antena koja ima svoje pojačanje pojačava signal u odnosu na šum, dok pojačalo pojašava signal i šum zajedno. Uloga pojačala je da kompenzira gubitke na kabelu i gubitke zbog razdjelnika, te treba biti što bliže anteni.

 

Možeš eventualno probati naručiti preko neta u periodu kad imaš najviše smetnji, pa imaš 2 tjedna za vratiti ako ti ne paše.

blagus sri 12.8.2020 14:44
DJ Junior kaže...

Imam specifičnu situaciju- ravni krov + more (burA-vjetar) + problem oko gromobrana ukoliko idem sa visokim stupom i antenom u obliku riblje kosti.

Lokacija mi je otok Rab, repetitor udaljen cca. 3-5km.

Zato pitam ako bi ovakva antena bila OK jer ju mogu namontirat bez problema naspram riblje kosti?

 

Isto mi ide na 4 tv-a, a u ormarić bi stavio razdjelnik i pojačalo.?

Ljetujem na Rabu (Barbat, kod škole, ne znam gdje je odašiljač) već godinama i 20cm iznad ravnog krova je riblja kost spojena na 2 TV-a bez pravog razdjelnika i s trulim koaksom i sve radi savršeno. Na buri bih više vjerovao ribljoj kosti nego plastičnom kinezu.

 

Računaj da je to antena zamišljena da se napaja iz jednog receivera (TV-a) na 5V i da je pojačalo vjerojatno preslabo da bi signal preživio razdjelnik. Uzmi Iskru koju sam linkao u kompletu s pojačalom i napajanjem, kad smo kod Pevexa, baš takav komplet oni imaju za 170 kn: https://pevex.hr/antenski-komplet-za-dvb-t-054284.html

 

I na to dodaj neki razdjelnik s 4 izlaza: https://pevex.hr/razdjelnik-1-4f-bl-powerpass-052002.html

 

Proći ćeš jeftinije i bezbolnije.

DJ Junior sri 12.8.2020 18:17

Uzeo sam pojacala i razdjelnik od čovjeka koji to proizvodi:

 

"Znači zemaljski sistem ako želite najbolje što postoji je kanalo pojačalo po narudžbi 215 kn, napajanje za pojačalo je 65 kn i razdjelnik na 6 je 60 kn. U kompletu su svi spojni konektori i pribor za spajanje. Im i jeftinijih univerzalnih pojačala u ponudi."

 

Uzet ću riblju kost, pa ako je odnese bura nije neki trošak, eventualno može koji susjed naj** i potegnut par metra kabla haha :)

AF139 sri 12.8.2020 19:39

Danas u vrijeme digitalnih modulacija i čestog mjenjanja frekvencija  kanala kanalno pojačalo je glupost , a sam-svoj-majstor za razdjelnik je previše sumnjiva kvaliteta pa obavezno uzmem poznate firme. Širokopojasno pojačalo se dade još dobro napraviti bolje od ovih za "široku potrošnju" gdje više ulaza premoste u paralelu a imaju šumni broj  preko 5dB :(