brane47 uto 14.8.2012 03:33

Znaci, kao naslov, moje pitanje je razlike izmedju iptv-a i satelitske..

 

Dosad sam imao samo kabelsku tv..i zanimaju me sljedece stvari..opisite svoja iskustva ako koristite iptv (optima, iskon), ili satelitsku (total tv)..puno bi mi pomogli u odluci, a trebam nesto uskoro uzeti..

 

Zanima me koja je razlika u kvaliteti slike?Utjece li previse iptv na kvalitetu neta i adsla?tipa da pada brzina, da steka slika ili zastajkuje.. (Propusnost parice mi je oko 16 Mbit..)Jer citao sam dosta losa iskustva, i da te u szk nekad i otepu i kazu da budes sretan sto si je palo samo na 2,5 - 3 mbps, kao to je super dok je tv upaljen..Oprema, stb, router?dobije li se router ili modem?to mi je bitno jer imam vise od 1 kompa..


A za satelitsku isto tako..zanima me kvaliteta slike, kvaliteta ponude programa, prijevodi i ukupan dojam..Oprema koja se dobije?

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

I sad jos nesto..Ovako, to se jos nigdje nevodi kao da je rijeseno, niti u ponudi, niti na stranicama providera..Ali u Optimi kazu da vec sad mogu uzeti njhov O3 paket (tv, internet, telefon), ali nisam na njihovoj centrali, znaci t-comova parica..sve je vise manje isto, samo oko 20-tak kuna vise placam..

 

Zvao sam i Iskon, kazu da upravo testiraju (ni njihova infrastruktura mi nije dostupna),   i da ce pustit u pogon i ponuditi korisnicima njihove trio pakete (tv, internet, telefon), nisu rekli preko t-coma, ali dalo se vidjeti i zakljuciti..

 

I sad moje pitanje je..Sto mislite, kako ce to sve funkcionirati, jer vec sad imam priliku uzeti optimu, kako ste zadovoljni s njom i O3 paketom?Pogotovo ako netko koristi, a da im nije dostupna cisto njihova mreza..

mario.L_hr uto 14.8.2012 07:51

Čuje ti uspoređuješ kruške i jabuke u svom postu. Što se tiče same televizije, kvalitete, broja kanala i cijene tu je broj 1 kabelska TV. S druge strane IPTV ima hrpu dodataka koji su korisni i dobri (neke pokušavaju implementirati na kabelskoj). Satelitska je izbor za one koji nemaju prethodne dvije opcije (kabelska ili IPTV). Zašto sam spomenuo da uspoređuješ kruške i jabuke? Jer spominješ i trio pakete koje nemožeš dobiti o sat TV providera. I za tvoju informaciju Iskon ima trio paket već nekoliko godina (pređoh s njega na B.Net) a koliko znam ima ga i Optima.

brane47 uto 14.8.2012 13:03

Nisi me skontao..Ne usporedjujem kruske i jabuke, nego me zanima najbolja usluga televizije..i vasi dojmovi, a i poneka pitanja sam postavio..

 

Mislim da sam dobro i jednostavno objasnio sto me zanima..Kabelsku sam dosad imao, na to zaboravite, to vise nemogu imati zbog nekih komplikacija, ali iptv i satelitsku nikada..mogu imati jedno ili drugo, pa pokusavam da mi vi pomognete u odluci, shvacas?Odakle si izvukao da mislim da se trio preko satelita daje?:)

 

Pomijesao si nesto..

 

A ovo sto sam rekao za optimu i iskon, isto nisi shvatio..Dosad si mogao imati njihove trio pakete, samo ako ti je njihova infrastruktura dostupna, ali sad ce ponuditi sve to preko t-com linije, znaci onima kojima nije cisto dostupna optimina ili iskonova linija..

 

Kao sto je dosad bio OptiStream (Net bilo gdje u hrvatskoj) ili Iskon HR.DUO (net i telefon bilo gdje u hrvatskoj preko t-com parice)..

 

A upravo sam i napisao gore cisto i jasno, da mogu vec sada uzeti Optimin O3 paket, ali preko t-com parice..

mario.L_hr uto 14.8.2012 14:56

Ajmo reći da te nisam shvatio. Koliko ti je bitan broj TV kanala? Ako nije najbitnija stavka u priči onda uzmi Iskon. Zašto Iskon? Jednostavno zbog toga jer imaju, za mene, najinventivniju i najbolju IPTV uslugu. O satelitskoj bi razmišljao tek ako nema nečeg drugog.

brane47 uto 14.8.2012 15:00

Ok, hvala, ma vise manje ponuda programa je jednaka, na satelitu su jos i prijevodi neki zeznuti..ali bitnija mi je kvaliteta..

 

Imas li ti iptv?kakva je kvaliteta slike i utjece li to na net?smanjuje li se brzina ili povecava ping?Znaci, po tebi, da neuzmem sad   optimu, nego sacekam mjesec, dva, jer tek onda mogu uzet iskon..

mario.L_hr uto 14.8.2012 15:08

Za Optimu ti nemogu ništa reći, jedan poznanik je imao loše iskustvo ali nisam zalazio u detalje. Ja sam prije Iskona imao MaxTV i prelaskom na Iskon napokon sam počeo dobivati deklariranu brzinu (nekad malo veću a nekad malo manju) što kod T-Coma nikad nisam imao. Broj reseta STB nekoliko puta se smanjio. Utjecaj TV-a na net nisam osjetio.

antimadridista uto 14.8.2012 15:13

ja ti mogu reći za Max TV da sam jako zadovoljan, brzina neta mi je normalna cijelo vrijeme, bez obzira na Max TV. Meni je maksimalna brzina parice isto oko 16Mbps, a imam 4Mbit internet plus Max TV i nikad problema. Ponuda programa mi je ok, s time da ja imam i sportski paket dodatno kojeg plaćam, ali u njemu imaš i Arenasport što ostali ne nude. Po meni jedini minus je cijena, malo preskupo, ali nisam u mogućnosti uzeti ništa osim T-Coma tako da ne mogu birati. Plaćam malo više, ali je zato usluga i više nego dobra.

lovac82 uto 14.8.2012 15:38

Moja iskusta sa T-comom i MaxTV-om su odlicna sto se tice usluge (67 KN je MaxTV i puno kanala ako imas adsl), naravno, cijena adsl-a nije bas privlacna.... nisam imao vecih problema, isporucuju mi uvijek maksimalnu brzinu, MaxTV ne steka/zastajkuje, jedino se malo duze palio (kada je od iza iskljucen, skratili su vrijeme s novim update-om/firmware-om).

 

Koliko si udaljen od centrale? ovdje ti je popis centrala ako zvis u Zagrebackoj zupaniji: http://213.202.104.57/ppzz/ (samo odaberi "posta i telekomunikacije" i klik na mali upitnik pored za detalje). Ja sam inace udaljen oko 1 KM pa je to mozda razlog zasto mi sve funca... mas trenutno internet (gdje sada pises)? ili netko u blizini tebe (u susjedstvu)? svejendo.. ugl odi na 192.168.1.1 (ili sto vec) pa pogledaj "downstream line attenuation" i copy>paste-aj u prazno mjesto na ovom linku: klik i to ce ti izracunati otprilike koliko si udaljen od centrale ako ne budes nasao na ovom linku iznad.

brane47 uto 14.8.2012 17:07

Hvala, bas sam to neki dan gledao, kad sam pratio temu o vdslu..

 

Oko 14 dB mi je za down, znaci 1 km sam udaljen..u Osijeku sam..trenutno imam iskon preko T-coma (HR.duo surf)

 

Vecinom me to zanimalo, je li losija veza zbog iptv-a..kazete nije, ok..samo nisam to htio da bude, jer dosad u 3, 4 godine skoro nikad nisam imao problema sa padom brzine il pucanjem veze, uvijek je bilo oko 3,9 down, a zadnjih mjeseci je izmedju 4 i 4,5, nikad manje..super..

 

SAmo nezelim da se to pokvari, a ako uz to mogu imati i iptv, onda super.. :)Stvarno sam zadovoljan ovim siemensom, mogu li ja njega ostaviti, ili kad potpisem ugovor, bas cu morati ueti neki novi sto daju?i mogu li birati koji ce mi dati?

Mili.Tee uto 12.1.2016 23:01

Moze neko mi objasnit gdje mogu Creat M3u da bdue orginal i da radi i stavljat te kanale koje ja hocu ja to sve znam kako mogu creat m3u ali ne radi mi nikako i kako bi mogao napravit m3u orginal i jel se to placa jer sam pocetnik Molim vas pomognite me LP>>

Cansee čet 4.2.2016 15:22

dvoumim se između satelitske i iptv, kažu da satelitska polako odlazi u povijest, je li to točno?

 

odučio sam isprobati taj iptv jer je jednostavniji, i sad programi su preko card sharinga, i dosta to sve skupa zaštekava a brzina interneta mi je 20 Mbit/s, tako da ne znam zašto šteka, ako uzmem taj iptv hoće li mi to ometati brzinu neta? tipa da ako mi je max 20 mbit, iptv će trošiti 10 mbit i onda će meni ostati 10 za rad na računalu? i postoji li mogućnost da ako ostavim nešto da mi se downloada na kompu i da se to skida maksimalnom brzinom (tipa igra na steamu) da će to uzrokovati lošiju vezu za iptv?

 

non pasara čet 4.2.2016 15:36
Cansee kaže...

dvoumim se između satelitske i iptv, kažu da satelitska polako odlazi u povijest, je li to točno?

 

 Cardsharing preko satelita odlazi u povijest pošto se stalno pojačavaju zaštite i sve manje paketa možeš gledati.

 

odučio sam isprobati taj iptv jer je jednostavniji, i sad programi su preko card sharinga, i dosta to sve skupa zaštekava a brzina interneta mi je 20 Mbit/s

Do providera je, čak i 720p kanali rade bez problema na 5Mbit, a kamoli da ne bi na 20. Ili možda do softvera s kojim gledaš, Kodi?

 

ako uzmem taj iptv hoće li mi to ometati brzinu neta? tipa da ako mi je max 20 mbit, iptv će trošiti 10 mbit i onda će meni ostati 10 za rad na računalu? i postoji li mogućnost da ako ostavim nešto da mi se downloada na kompu i da se to skida maksimalnom brzinom (tipa igra na steamu) da će to uzrokovati lošiju vezu za iptv?

Na koji IPTV misliš? Nešto poput Max TV-a ili cardsharing?

Cansee čet 4.2.2016 15:44
non pasara kaže...
Cansee kaže...

dvoumim se između satelitske i iptv, kažu da satelitska polako odlazi u povijest, je li to točno?

 

 Cardsharing preko satelita odlazi u povijest pošto se stalno pojačavaju zaštite i sve manje paketa možeš gledati.

 

odučio sam isprobati taj iptv jer je jednostavniji, i sad programi su preko card sharinga, i dosta to sve skupa zaštekava a brzina interneta mi je 20 Mbit/s

Do providera je, čak i 720p kanali rade bez problema na 5Mbit, a kamoli da ne bi na 20. Ili možda do softvera s kojim gledaš, Kodi?

 

ako uzmem taj iptv hoće li mi to ometati brzinu neta? tipa da ako mi je max 20 mbit, iptv će trošiti 10 mbit i onda će meni ostati 10 za rad na računalu? i postoji li mogućnost da ako ostavim nešto da mi se downloada na kompu i da se to skida maksimalnom brzinom (tipa igra na steamu) da će to uzrokovati lošiju vezu za iptv?

Na koji IPTV misliš? Nešto poput Max TV-a ili cardsharing?

max tv imam trenutno, ali su preskupi, premalo programa od kojih je 10 % posto relativno kvalitetno. nisam više pod ugovorom tako da bi njih otkačio, a danas sam isprobao taj cardsharing iptv i štekalo je dosta. i uopće mi nije jasno kako to sad funkcionira, dakle ja sam onaj lan kabel koji mi je bio uštekan u maxtv iskopčao i ukopčao na taj cardsharing uređaj i radilo je, nije štekalo kod normalnih programa tipa hrt i rtl, ali na sportskim je dosta štekalo. onda sam pokušao spojiti obični lan kabel za internet u taj cardsharing uređaj (koliko sam shvatio nije ista stvar onaj lan kabel što mi ide u računalo za internet i onaj koji ide u max tv uređaj) i kaže mi da nema connection i ne radi. i sad probam opet spojiti ovaj lan kabel od maxtva u taj cardsharing i opet kaže da nema veze.

brat od habs-a čet 4.2.2016 16:06

ja imam vip tv i sve ostalo i prezadovoljan sam jer su cjene povoljne , ima puno kanala, godinu dana su mi čak greškom  njihovom bili i svi ostali moguči kanali uključeni tako da mozda nebudem jedini sretnik..... najbolje mi je to sto se vecinu kanala moze premotavat unazad 3 dana!

Cansee čet 4.2.2016 16:28
non pasara kaže...

To ti je isto kao da gledaš stream na kompu samo ide prek tog receivera. Spoji na žuti lan port. Provider ti je loš kad ti jedni rade ok, a drugi ne.

 svi lan portovi na modemu su mi žuti, osim onog za dsl i za phone 1 i 2, imam tcomov modem vdsl ak se ne varam.

 

dakle ako jedni programi rade dobro a drugi ne provider je loš, što će reći da mi i nije baš pametno tu uzimat?

 

uopće ne znam što da onda radim, maxtv je stvarno preskup. neću im plaćati više 430 kn mjesečno, ali bi ostavio njihov internet jer mi je super brzina i kvaliteta, internet i telefon su mi mjesečno 215 kn što mi je prihvatljivo

non pasara čet 4.2.2016 16:37

Tema o IPTV CS-u http://www.bug.hr/forum/topic/audio-video-alati/gledanje-tv-programa-preko-interneta/168692.aspx

 

Možda postoji koji bolji provider, al vidim da se tamo većina žali da Arene i slični kanali štekaju kad je neka važna tekma. Pretpostavljam da taj uređaj nije tvoj znači onda ti treba neki android box ili smart tv.

 

Osim ovoga ostaje ti satelit - cardsharing (uz dobru liniju radi ok) i pay tv (Max TV Sat, Total TV, VIP Sat) ili Evo TV (DVB-T)

chili99 pon 19.8.2019 20:55

IPTV vs Satelitska

 

Broj FTA HD kanala

 

Prednost: satelitska

Na primjer nisam vidio Arte nigdje u IPTV ponudi. Ako hoćete gledati France 24 preko recimo Iskona može ali samo u SD-u i ako se pretplatite na extra paket. MaxTV nudi taj kanal u osnovnom paketu (SD?) ali su internacionalni kanali u svakom slučaju malobrojni.

 

A1, Total TV i druge kompanije koje nude programske  pakete preko satelita nemaju u ponudi receivere i antene s tri ili više LNB-ja koji bi mogli iskoristiti sve prednosti satelitske televizije. Ako se pak ide s FTA sistemom lako bi se moglo kupiti nešto što je nekompatibilno sa smart karticama lokalnih operatera.

 

Paketi/pretplata (HD kanali)

Prednost: ???

 

Koliko vidim izbor HD kanala je ograničen i kod satetskih providera.

 

Je li se u Hrvatskoj moguće pretplatiti na Cartoon Network HD? 

 

Marko_95 čet 20.8.2020 01:13

Pozdrav ljudi,

 

evo odlučio sam se da ću u kuću uvesti internet tv. Probao sam uvesti od totaltv-a satelitsku, dosta sportskih programa ima a za koliko-toliko OK cijenu, recenzije su im OK, s tim da su prva 3 mjeseca po 1kn računi, a ostali su 85kn, no kad je majstor došao, rekao je da nažalost nema gdje instalirati antenu jer smo nedavno radili fasadu na kući i ne želimo bušiti rupu u fasadi da bi on mogao montirati satelitsku, a na krov ne može jer nema direktan pristup na njega, a ako bi bušili na fasadi rupu, trebali bi na krovu da možemo provući kabel, pa kasnije sklanjati i sprovoditi kabel u moju sobu.. Namučili smo se s kućom i dosta nam svega, pogotovo radova:)

 

back to topic. Jedina opcija koja mi preostaje je uvođenje internet tv.

 

Trenutno koristim tele2 pokućni bezbroj gb i brzina je odlična, tako da ću morati s njima raskinuti (ugovor je istekao) i uvesti nekog novog providera ako se odlučim za to.

 

Pošto nisam baš jako dobro upoznat s tim jer nikada nisam imao IPTV niti satelitsku, možete li mi vi reći i predložiti kod koga bi bilo najbolje preći, kakve su cijene, signali, pucanje veze i općenito kako ste zadovoljni?

 

Jel postoji kojim slučajem način da se gleda IPTV, a da nisu službeni pružatelji internet usluga (t-com, b-net, a1, tele2, optima) i ako postoji, jel se više isplati ići na to ili uzeti kod nekog službenog providera?

 

Vidim da je nekolicina ljudi na forumima spominjala tvviet i reddevil, evo baš sam provjeravao tvviet.gs piše da stranica uopće nije https? Pa eto bio bih jako zahvalan ako bi mi netko mogao pomoći.

 

Programi koji bi me najviše zanimali su sportski programi, dakle bitno mi je da mogu gledati ili arene ili sk (poželjno bi bilo oboje), eurosport 1 i 2, te njemački rtl za formulu. Da mogu pratiti tenis, formulu i nogomet, a za ostalo mi i nije toliko bitno.

 

Dakle samo IPTV, ne satelitska TV. Hvala vam

 

EDIT: ako je bitno, iz Hrvatske dolazim i ne koristim VPN.

sosta sri 16.9.2020 15:29

Evo kako sam trenutno traženju operetara, par moji opaski uz IPTV programe operetara:

Do sad koristio HT Max3premium, bakrena parica.

 

HT - ima Arene i SK

A1 - trio paket  - nema Arena, ima SK i ima Planetsport

A1 - flatbox + sat tv - uz flatbox nema IPTV, nakon korištenja IPTV sat tv mi se čini kao povratak u kameno doba (nema on demand usluga i snimalica)

ISKON - ima Arene, nema SK

 

Eurosport ne znam ima li koji od njih u ponudi.

EDIT: A1 ima i planetsport

Vladitor uto 22.9.2020 18:12

Ovako imaš na ali expressu iptv ponuda koliko ti srce želi ja uzeo za godinu dana 150kn sve kanale i filmove i serije  skroz jeftino ima naših i stranih kanala i filmova znači sve za 150kn treba ti smart iptv apilikacija i nju kupiš za 40kn znači 200kn zaokruži i imaš sve šta ti treba za tv i normalno internet minimalno 20mbs