at_strasnomlat sub 17.3.2018 18:42

Molio bih da mi se jave ljudi iz Rijeke koji imaju EvoTV, koji imaju problema sa prijemom nekih od njihovih programa.

Svaki drugi dan nestanu mi kanali kao što su:
- HBO HD
- HBO 2 HD
- HBO 3 HD
- Cinemax
- Cinemax 2
- Discovery
- National Geographic
- Viasat History
- DokuTV
- i razni drugi

Svi ti digitalni kanali nalaze se multipleksirani na istom frekvencijskom kanalu od 762.00 MHz (odnosno CH-57). Očigledno da je to najslabiji i najjadniji kanal na odašiljaču Učka. Pa su valjda baš zato "stručnjaci" iz Pošte (EvoTV je od Pošte) odlučili na njega montirati sve najbolje digitalne kanale.

Tako da kad jedan fizički kanal nestane ili oslabi, ostaneš bez svih dobrih kanala istovremeno. Molio bih da mi se jave ljudi iz Rijeke koji imaju probleme sa prijemom EvoTV kanala, kako bismo zajednicki izvršili pritisak da već jednom poprave taj fuš.

karlo125 ned 25.3.2018 12:37
at_strasnomlat kaže...

Molio bih da mi se jave ljudi iz Rijeke koji imaju EvoTV, koji imaju problema sa prijemom nekih od njihovih programa.

Svaki drugi dan nestanu mi kanali kao što su:
- HBO HD
- HBO 2 HD
- HBO 3 HD
- Cinemax
- Cinemax 2
- Discovery
- National Geographic
- Viasat History
- DokuTV
- i razni drugi

Svi ti digitalni kanali nalaze se multipleksirani na istom frekvencijskom kanalu od 762.00 MHz (odnosno CH-57). Očigledno da je to najslabiji i najjadniji kanal na odašiljaču Učka. Pa su valjda baš zato "stručnjaci" iz Pošte (EvoTV je od Pošte) odlučili na njega montirati sve najbolje digitalne kanale.

Tako da kad jedan fizički kanal nestane ili oslabi, ostaneš bez svih dobrih kanala istovremeno. Molio bih da mi se jave ljudi iz Rijeke koji imaju probleme sa prijemom EvoTV kanala, kako bismo zajednicki izvršili pritisak da već jednom poprave taj fuš.

 Frende isti problem imam i ja no kod mene je jos gore.

Meni lovi samo 10 programa a ja uzeo sve pakete.Iso stavit na krk pa tamo uopce ne lovi,gledam bas antene preko ebaya kaj love po 100-200km.mozda to pomogne

at_strasnomlat čet 29.3.2018 17:51

Kompa, ja sam stavio pojačalo, ali nije pomoglo. Možda jedino da nađem neko rashodovano od NASA-e koje može slušat signal od Mars Rovera.

 

Kod EvoTV svi strani programi se emitiraju na samo 2 fizička kanala (radio frekvencije), dok se naši emitiraju na još 3 kanala. Da bi ugurali toliko programa u tako malo radio frekvencija koriste T2 kanale od Odašiljača i Veza koji koriste naprednu kompresiju slike H.265 HEVC (to je ono kad TV podržava T2 standard). To im pojeftinjuje emitiranje, jer se nagura puno programa u samo par frekvencija. Ali to radi samo ako su kanali dobri. Ako je kanal slab, ne samo da se izgubi jedan program, nego svi programi koji su u njemu. Znači izgubimo 20 ili 50 kanala odjednom.

 

Trebamo poslati EvoTV majmunima emailove (što više to bolje) na njihovu email adresu, ali isto tako i na email adrese direktora pošte, telekomunikacijske agencije, te adrese popularnih medija. Znači svaki mejl mora imati više primatelja, i to tako da svi primatelji vide kome je sve email poslan. Tako će debili iz EvoTV znati da nismo poslali samo njima, nego i raznim drugim agencijama i medijima. Da svi znaju za njihovu sramotu i nestručnost. Ali i da potencijalni novi korisnici odustanu od EvoTV. Tek onda će dobiti motivaciju da nešto poprave.

 

CH-57 ima loš prijem u Rijeci (prema njihovom vlastitom mjerenju). Znači nije da nisu znali. To što su krepili mapirali dobre programe na loš kanal, dok su bezvezne programe stavili na dobar kanal, je dokaz im je IQ manji od broja cipela. Pitanje je zašto su uopće uzeli najgore kanale od Odašiljača i Veza? Možda su bili na popustu jer ih nitko drugi nije htio.

 

Ja prijateljima sad preporučujem da uzmu MaxTV ili B.Net, jer državne neradnike iz EvoTV boli briga za korisnike. Inače EvoTV ima jednu veliku prednost, a to je da ide preko TV signala, pa možeš otići bilo gdje. Nije vezano na telefon. Odnosno, to bi bila prednost da uslugu pruža neka privatna firma. Koja bi stvari posložila kako treba. Ali ovako... katastrofa. U svakom slučaju nastaviti ću reklamirati MaxTV i B.Net samo iz inata. Jedan nezadovoljan korisnik je bučniji od 100 zadovoljnih. Stvar koju krepili iz EvoTV još nisu naučili.

 

Ako vidiš samo naše programe, znači da vjerojatno vidiš samo kanale 28 i 45. Odnosno vidiš HRT-1, HRT-2, RTL, NovaTV, Sportska, Kockica, CMC, neke lokalne, ali ne vidiš HRT-3, HRT-4, RTL-2, DomaTV. Jesam pogodio? To znači da uopće ne hvataš TV kanale 39, 53 ni 57. Probaj sa pojačalom, ali kupi neko od barem 200 kn, nemoj najjeftinije jer ti vjerojatno neće pomoći.

at_strasnomlat uto 10.4.2018 15:15

Zato jer bi u teoriji trebalo biti bolje od drugih. Ne ovisi o internetu. Možeš ga odnesti na bilo koju lokaciju koja ima TV signal.

 

Kod MaxTV-a ako ti rikne internetska veza nemaš više ništa. Ni televiziju, ni email, ni surfanje, totalna banana.

Kod EvoTV ako rikne internet, još uvijek imaš sve kanale. U teoriji.

 

Tako bi bilo da je EvoTV u vlasništvu neke privatne tvrtke. Pogotovo u stranom vlasništvu. Onda vjerojatno ne bi odabrali najgori mogući kanal za emitiranje svojih programa. Niti tako loše prijemnike. Niti tako loše CI kartice. Ali državni moroni su zajebali sve što se moglo zajebati. Da su bacali novčić i slučajnim odabirom odlučivali, donesli bi bolje odluke nego s tim svojim mikro-mozgićima.

 

EvoTV je na žalost u vlasništvu državne firme Hrvatske Pošte. Sad se jasno vidi koliko uhljeba i idiota tamo zapošljavaju. Vani bi uz imbecile i uhljebe zaposlili i par stručnjaka. Tako da se posao ipak obavi. Ali kod nas valjda postoji zakonska obveza da zapošljavaju samo morone.

 

at_strasnomlat sri 11.4.2018 18:49

> Frende isti problem imam i ja no kod mene je jos gore.

> Meni lovi samo 10 programa a ja uzeo sve pakete.Iso stavit na krk pa tamo uopce ne lovi,gledam bas antene preko ebaya kaj love po 100-200km.mozda to pomogne

 

 

Da li si možda kontaktirao njihov tech-support i prijavio problem?

Ako možeš molim te pošalji im email na info@evotv.hr i reci da zbog lošeg signala ne vidiš ništa.

 

Ali ako vidiš normalne programe (bez njihove usluge, bez njihovog prijemnika) preko iste antene, to im obavezno reci.

Jer se prave glupi. Kao nije njihova usluga kriva. Ok, ne prave se, original su takvi.

 

Cansee uto 7.7.2020 14:14
AlenR kaže...

Evo, sad imamo stranog,privatnog, vlasnika EVO tv-a (HT) a problemi su ostali.Programi na 53. kanalu su konstantno u problemu.Više ne rade nego rade.

 taman razmišljam da uzmem evo tv, kad ono pročitam ovdje reakcije, znači kita. Jel se išta poboljšalo?

Grozni66666 uto 7.7.2020 18:18
Cansee kaže...
AlenR kaže...

Evo, sad imamo stranog,privatnog, vlasnika EVO tv-a (HT) a problemi su ostali.Programi na 53. kanalu su konstantno u problemu.Više ne rade nego rade.

 taman razmišljam da uzmem evo tv, kad ono pročitam ovdje reakcije, znači kita. Jel se išta poboljšalo?

Ako imas signala tj ne zivis u nekoj rupetini tj zabiti s evotv-om neces imati nikakvih problema.

Cansee uto 7.7.2020 18:34

U Osijeku živim, baš u gradu. Trenutno imam ne baš sjajnu situaciju sa signalom na anteni, imam uredno hrt 1 i 2, rtl, novu, cmc, ali npr rtl 2 mi se često prekida. Nisam uhvatio nijedan hd program, ne znam jel trebam pojačivač za antenu ili nije baš dobro okrenuta. Ali zbog toga sam se uplašio da mi ni evo nece htjeti

Grozni66666 uto 7.7.2020 18:39
Cansee kaže...
U Osijeku živim, baš u gradu. Trenutno imam ne baš sjajnu situaciju sa signalom na anteni, imam uredno hrt 1 i 2, rtl, novu, cmc, ali npr rtl 2 mi se često prekida. Nisam uhvatio nijedan hd program, ne znam jel trebam pojačivač za antenu ili nije baš dobro okrenuta. Ali zbog toga sam se uplašio da mi ni evo nece htjeti

 Sto bolju antenu i sto je bolje usmjeris, normalno najbolja je vanjska riblja kost(najeftinija) i nemas brige, sve ostale situacije moras pogadati, kalkulirati i izmisljati toplu vodu.zz