ihush uto 10.11.2020 19:12
Prezime kaže...

Za HT je emitiranje svojih paketa preko zemaljskih odasiljaca potpuno novo iskustvo pa su shvatljive pocetne nesnalazljivosti..

 da. .. ali nakon 2 godine od kupnje to više ne može biti isprika, + telekom je iskusan u poslovanju, neovisno što je ovo novi dio, imaju mobitel pretplatu/bonove imaju iptv itd. itd.

+ nije to neki naš izum, paytv.. istu uslugu ima i njemačka tj tcom.. tako da baš ništa ne vidim kao opravdanje kao početnički problemi, jer nisu početnici niti je ovo početak neke nove usluge-tehnologije itd tj nevezano s prelazom na t2-hevc koji s tim nema veze osim što novi prijemnici to podržavaju. Jednostavno šlamperaj, dok szk radi ono što može, čak pohvalno.. (a to je tek smijeh kad nitko ne zna ništa o ostatku firme, npr agent ne zna ima li u nekom tcom centru raspoloživih uređaja i koji modeli.. nitko ništa ne zna kao da su odvojene firme, dok se i dalje navodi pošta kao 'glavno' prodajno mjesto a poštanski djelatnici još manje veze (i znanja o tome) imaju, dok operater za računalom nema baš nikakve mogućnosti ili uvid u stanje. Jedino što radi je klasična prodaja uređaja + automatska aktivacija, sve ostalo ne postoji.. ne može se, čak i kad ima odgovarajući pristup-level kao admin (ne obični trgovac na šalteru).

 

-prvu godinu su čekali potvrdu hakoma o tome da tcom može/smije kupiti evotv.. dok su nakon toga još godinu čekali i tek od jeseni počeli s promjenom, naravno prvo samo boje-izgleda i rebrendanja tj jedino što su do sad napravili je novi logo na uređaju (ne stari evotv-dijamant) u magenta boji.. i što su dodali rubriku 'postojeći uređaj na webu za izbor paketa-uređaja.. a ostalo će možda za par godina, možda nikad. Besmislena zbrka.

KingMaster uto 10.11.2020 19:48
m77 kaže...
Jel još nekome tko ima evotv receiver stalno puca slika?

 puca do lošeg signala, ako pak dobis samo crnu sliku ja ponekad moram ugasiti ili cak fizicki iskopcati reciver da bi ponovno sve proradilo, nekakvi bugovi.

KingMaster uto 10.11.2020 20:03
m77 kaže...
Dobivam poruku E48-32 nema signala...svako malo i to traje nekih par sekundi...iako mi od subote do danas nije bilo nikakvih problema, ali eto danas opet divlja.

 na kakvu antenu si ga spojio? ako je sobna nista cudno, vanjska tesko da ti se to desi osim ovih bugova da ti komplet slika nestane tj da ga moras upaliti i ugasiti, barem po mom iskustvu.

JosephBullet sri 11.11.2020 08:11

Dal se kupnjom njohovog recivera ali ne i placanjem pretplate dobiju neki besplatni kanali kojih nema bez njihovog recivera? 

Na ovoj stranici pise besplatni programi

https://www.evotv.hr/usluge/ponuda-paketa

i navedeni su:

al jazira, toon kids, rtl pasion, rtl living, rtl adria, rtl crime, da vinci, laudato

 

dal to znaci da ih mogu gledati samo ako kupim Evo TV prijemnik i ne placam nikakvu pretplatu ili bonove?

 

I nevezano za EvoTV - taj laudato je bio u testnom periodu DVBT2 vidljiv, a sada ga od prelaska na sluzbeni DVBT2 nema. Jel to samo kod mene?

ihush sri 11.11.2020 09:18
JosephBullet kaže...

Dal se kupnjom njohovog recivera ali ne i placanjem pretplate dobiju neki besplatni kanali kojih nema bez njihovog recivera? 

Na ovoj stranici pise besplatni programi

https://www.evotv.hr/usluge/ponuda-paketa

i navedeni su:

al jazira, toon kids, rtl pasion, rtl living, rtl adria, rtl crime, da vinci, laudato

 

dal to znaci da ih mogu gledati samo ako kupim Evo TV prijemnik i ne placam nikakvu pretplatu ili bonove?

 

I nevezano za EvoTV - taj laudato je bio u testnom periodu DVBT2 vidljiv, a sada ga od prelaska na sluzbeni DVBT2 nema. Jel to samo kod mene?

 -za sad se ne zna.. tj po starom 'pravilniku' evotv-a ako imaš njihov uređaj koji može primati evotv kanale (irdeto kodiranje) tad su to free kanali (nabrojeni).. ali, s ovom akcijom-poklonom 30+60 nema pravila, tj samo navode 'sve' + za +60 nisu svi programi. Tj uključeno je hbo-sport, ali po isteku 30 dana nisu bili dostupni njihovi free programi, tj jednako su kodirani i nedostupni dok ne uključiš kod, a to znači da će po isteku poklona biti nedostupni. Problem jer do sad nisu imali ovakve korisnike, poklon-kupnja prijemnika tj nisu ništa isplanirali-predvidjeli, nema odgovora od SZK jer nitko ne zna .. tj znat ćemo za dva mjeseca (ali free bi trebali biti dostupni).

testni period nije usporediv jer tad nisu bili u prodaji ovi prijenici osim oni korisnici koji su ih kupili i aktivirali evotv uslugu (pretplata), tj sve je stvar posljednje akcije posljednjih mjesec dana i nitko ništa ne zna dok šefovi ne smisle plan-sustav.

 

edit: npr stari prijemnik (evotv) bez hevc-a, normalno može primati npr davinci, dok novi po isteku 30 dana nije primao ništa osim zemaljskih fta kanala kao svi ostali prijemnici izvan evotv paketa-sustava. Jednostavno to nije predviđeno-plan-previd.. zbrka.

Marko :D sri 11.11.2020 17:11
JosephBullet kaže...

Dal se kupnjom njohovog recivera ali ne i placanjem pretplate dobiju neki besplatni kanali kojih nema bez njihovog recivera? 

Na ovoj stranici pise besplatni programi

https://www.evotv.hr/usluge/ponuda-paketa

i navedeni su:

al jazira, toon kids, rtl pasion, rtl living, rtl adria, rtl crime, da vinci, laudato

 

dal to znaci da ih mogu gledati samo ako kupim Evo TV prijemnik i ne placam nikakvu pretplatu ili bonove?

 

I nevezano za EvoTV - taj laudato je bio u testnom periodu DVBT2 vidljiv, a sada ga od prelaska na sluzbeni DVBT2 nema. Jel to samo kod mene?

Programi plus su kanali koji ostaju dostupni i nakon otkazivanja EVOtv pretplate. Sad, imaju li pristup tim kanalima korisnici koji nikada nisu imali pretplatu, ne znam. Meni su ti kanali bili zaključani nakon isteka probnog perioda od 30 dana. Sad čekam da vidim što će se dogoditi kada mi istekne dodatnih 60 dana; moguće da će isti biti otključani, ne znam...

 

Laudato TV je i dalje dostupan u DVB-T2 mreži besplatno u regiji d044-d045-d046 na 22. kanalu.

Mohoo8282 kaže...
Pozdrav znaci uzeo sam evo tv i na automatskom pretrazivanju mi nalazi samo domace programe hrt rtl nova rtl 2 doma tv
dali neko mozda zna kako da pronadem ostale kanale

Ovdje upiši svoju adresu i vidjet ćeš ima li uopće EVOtv signala kod tebe. Gledaš DVB-T2 MUX C i MUX E; to su multipleksi za EVOtv.

marksman_18 pet 20.11.2020 22:12

Da li jos netko ima problema sa "e48-32 nema signala", stvarno katastrofa, pet sekundi ide normalno pa pet sekundi ova poruka, ali samo na programima koje daju 3 mj besplatno, ovi standradni programi rade normalno.

Kvaliteta signala tog traje program je full, a kad se pojavi ova poruka kvaliteta na nuli, zasto ima takve oscilacije signala

MarijaR1992 ned 29.11.2020 15:08

Dobar dan svima.
Tražim bilo kakav savjet ili pomoć vezano za evo tv jer i nakon 7 dana neman od njih nikakve pomoći. A servisera njihovog ni na vidiku. Stvar je sljedeće naravi da svi programi tipa arena, hbo, fox.... osim standardnih programa ( hrt, nova, rtl itd.) jednostavno su nestali poruka sustava je pričekajte da se slika pojavi a te slike nema ama baš nigdje nema što nisam napravila počevši od ručnog pretraživanja programa to vraćanja na tvornički postavke do ne znam sama ni ja šta sve ne.... Oni kažu da ne znaju u čemu je problem servisera čekam od prošlog petka.... Dođe mi da lipo bacim sve skupa preko balkona jer sve do prošlog petka je radilo uredno bez problema samo eto od toga dana taj problem koji očito ni oni sami ne znaju kako da se riješi....

bunker ned 29.11.2020 15:49


Marijar1992, prvo detektiranje izvora problema:

Neznamo preko čega gledaš evotv ( reciver, Ca modul... ) , ali taj uređaj preko kojeg gledaš je prvi sumnjivac. Ako je krepao hardverski, pomaže samo zamjena.

Ako imaš doma drugi prijemnik ( može i onaj u TV-u, samo da je dvbt2 hevc265 ) onda vidi da li on pronalazi evotv kanale. Nema veze što će oni biti zaključani na tom drugom prijemniku, bitno da ih vidi, jer time detektiramo ispravnost TV odašiljača tj da li se uopće na tvojoj lokaciji emitiraju ti programi.

Jedna od mogućnosti , iako mala, da su ti nekaj u HT zbrćkali sa tvojim korisničkim profilom pa sistem ne propoznaje da tvoj prijemnik ima dozvolu za evotv kanale pa ti stoga prijemnik lovi samo free ota programe...

Antena ispravna, usmjerena, kablovi, konektori, spojevi....?

ihush ned 29.11.2020 15:56

bacanjem probmem nije riješen.

ili je uređaj neispravan ili antena, nema trećeg i sve se riješi u 5min.

služba s tim nema neke veze, tj mada su već dvije godine od kupnje evotv (pošta) realno nemaju s tim nešto puno, tj dok se poslože-smisle-zbrka i uzaludno je tražiti savjet ili čekati da dođu.

-svaka lokacija-adresa s antenom može imati različit signal-smetnje-probleme, npr zgradni sustav ili odašiljač, smetnje dok je do gašenja starog signala bio drugačiji (manje zahtijevan) signal, što je prošli mjesec bila glavna promjena i tad je to možda 'lokalni' problem.

 

-umjesto čekanja i uzaludnog zivkanja SZK pravila.. ako je uređaj ispravan, ako je antena ispravna, mora raditi, reset-paljenje i radi. Da bi radio mora imati dobar-kvalitetan signal.

-ako je uređaj neispravan, nema se što napraviti nego zamijeniti.

-ako je antena, tad to nema veze s tcom-evotv tj to korisnik mora sam za sebe ili zgradni sustav-zajednički tko to održava.. ili jednostavno lokacija-smetnje npr italija ili neko brdo-prepreka.

-ako je antena problem tad svaki uređaj radi jednako tj ne radi ako nema signal ali nije isto kad mora pretražiti ili već ima memorirane programe, tj kad je nešto između-na granici smetnje/prijema i tad pretraživanje ne nađe sve ili update-soft ne obavi do kraja. Ako imaš bilo koji drugi tv-prijemnik koji radi možeš zaključiti jel problem antena-signal ili uređaj, ili odneseš kutijicu do poznanika-obitelji i sl. i spojiš na njihovu antenu pa tad znaš radi li uređaj ili ga treba reklamirati odnosno srediti antenu. To teoretski može njihov serviser tj imati drugi dvbt kao provjeru no s antenom on ne može ništa, nije njegovo niti penjanje na krov itd.. tj to nije telefonska-kabelska linija i ne vrijede pravila kao za telefoniju i sl. dok su OiV treća firma i ne rade ništa s korisnikom, tj svi imaju generičke upute kako podesiti itd.. a sve ostalo je na tebi, tj balkon nije rješenje nego antena-signal i ispravan uređaj koji spojš-radi (kao što je radio prije..).

Hole čet 10.12.2020 21:22

Ja imam problem da kada postavim višu rezoluciju na evotv stb onda mi se slika pocne gubiti/zamrazavati.

Kada stavi na 576, sve radi OK.

Ili je STB toliko los da ne moze procesirati 1080 ili je signal los pa ne moze isprocesirati 1080 signal.

 

Nego, jedno pitanje vezano za to. Da li se ista preko evotv emitira u 1080p? Ili uopce nema smisla stavljati na 1080p, pa neka TV radi upscalling kakav vec moze...

 

Memphis čet 10.12.2020 23:07
Hole kaže...

Ja imam problem da kada postavim višu rezoluciju na evotv stb onda mi se slika pocne gubiti/zamrazavati.

Kada stavi na 576, sve radi OK.

Ili je STB toliko los da ne moze procesirati 1080 ili je signal los pa ne moze isprocesirati 1080 signal.

 

Nego, jedno pitanje vezano za to. Da li se ista preko evotv emitira u 1080p? Ili uopce nema smisla stavljati na 1080p, pa neka TV radi upscalling kakav vec moze...

 

 Može biti do slabijeg siganaa ali mislim da se to na digitalnoj tv radi toga ne bi smjelo događat pogotvo na Evo tv koji emitira svega par kanala u HDu.

ihush pet 11.12.2020 13:15
Hole kaže...

Ja imam problem da kada postavim višu rezoluciju na evotv stb onda mi se slika pocne gubiti/zamrazavati.

Kada stavi na 576, sve radi OK.

Ili je STB toliko los da ne moze procesirati 1080 ili je signal los pa ne moze isprocesirati 1080 signal.

 

Nego, jedno pitanje vezano za to. Da li se ista preko evotv emitira u 1080p? Ili uopce nema smisla stavljati na 1080p, pa neka TV radi upscalling kakav vec moze...

 

 -a 1080p je nešto jako važno? .. ne može 1080i? tad trebaš odgovarjuću jaču kutijicu, ne nekog jeftikanera.

-beskorisno, pogotovo što je evotv sadržaj većinom na SD rezoluciji.

+za više trebaš imati sve, tj kvalitetnu opremu koja uključuje i odgovarajući kabel pa probaj neki drugi možda je samo to..

goodie sub 9.1.2021 20:29

Kupi sam preko HT-a prijemnik i sada mi  istekla ona 3 mjeseca besplatnih programa.

Na koji način da produžim uslugu ali bez ugovorne obveze.

Vidi sam na stranicama da se može...upišu se paketi koje želiš i broj prijemnika...cijena 69,99 kn mjesečno bez ugovorne obveze.

To znači da mi  oni otključaju ponovo programe, kao što je bilo i za produženje promo perioda od tri mjeseca?

Dali mi se pojave programi brzo ili treba neko duže vrijeme da se aktiviraju?

Kmica1985 sub 30.1.2021 17:36

Mene zvali pred par tjedana te sam dobio 2god po 35kn/mjesečno i svi programi koji su mi bili od prvog dana. Imam još jedan uređaj koji sam dao staroj i ona ne plača ništa prve dvije godine ( isto svi programi aktivni od prvog dana). Poslje plača 30kn a ja 69,99 tako da mi je to ok.

Kmica1985 uto 2.2.2021 16:11

Ja u kućanstvu imam dva uređaja pa su mi ovaj drugi stavili u moj ugovor pa zato stara ništa ne plača prve dvije godine ako i vi imate dodatni recite im pa će vam ovaj drugi ispast ovako jeftin kao i meni.

Marko :D uto 2.2.2021 17:53
ursusc355 kaže...

ja imam 2 uređaja i plačam mjesečno 115 kn . oba uređaja u najmu po 5 kn mjesečno po kamdu. bez ugovora sam.

šta da učinim da manje plačam ? koje su mi opcije ? Hvala

Za početak ne unajmljuješ uređaje nego kupiš svoje. Sad ti je bila idealna prilika za to kad je cijena prijemnika iznosila 189 kn. Planuli su u roku dok si rekao keks i već nakon mjesec dana od reklame na TV-u više nigdje nisi mogao kupit isti.

 

Ako ti televizor podržava DVB-T2 HEVC, možeš kupit samo CI modul koji je 100 kn jeftiniji od prijemnika.