scenotaph sri 9.1.2013 22:27

Pozdrav,

 

Naletio sam u pošti na letak za evo tv! Znaima me jeli tko ima iskustva sa njima? mišljenja? Pošto sam na Optimi (tel+net) , probao sam optitv i slika i signal su bili loši pa sam odustao od njihove Iptv-a.

Zasad je ponuda doduše loša,jer su izgleda tek počeli.

 

Hvala.

scenotaph sri 9.1.2013 23:07

Razumijem, čitao sam po forumima i loše i dobre kritike! Ja osobno nemam opciju Iptv,pošto optitv ne radi kako treba, ali sam zadovoljan sa njihovim internetom,i ne mislim prelazit kod nikog drugog,a satelitska mi je skuplja investicija,tako da mi ostaje zasad evo tv,i ne čini se loš. Bar probati na 2 mjeseca! :-P

syxe čet 10.1.2013 01:29

Ja sam uzeo uslugu, najviše zbog recivera.

 

Super je što nema ugovorne obaveze pa možeš otkazati uslugu u bilo koje vrijeme a ostaje ti reciver koji je zvjer.

 

Najveća prednost je što nisi vezan nikakvom telefonskom žicom, znači usluga ti radi doma, kod frenda, na viksi...

 

Ponuda kanala je relativno siromašna ali je kvaliteta slike i zvuka daleko bolja nego iskon-tv.

skank666 čet 10.1.2013 12:21

signal ide preko lokalnih odašiljača ili su negdje neki drugi/novi? pitam jer doma mi je npr loš signal (negledljivo) na rtl2, doma, hrt3 i hrt4. dok ostali normalno rade... ne znam do čega je, prekopao sam bio po svim postavkama tv-a i niš nisam našao. tv je phillips serija 5 al od pred koju godinu, nisam siguran točno koja.

zitzko čet 10.1.2013 12:26
skank666 kaže...

signal ide preko lokalnih odašiljača ili su negdje neki drugi/novi? pitam jer doma mi je npr loš signal (negledljivo) na rtl2, doma, hrt3 i hrt4. dok ostali normalno rade... ne znam do čega je, prekopao sam bio po svim postavkama tv-a i niš nisam našao. tv je phillips serija 5 al od pred koju godinu, nisam siguran točno koja.

Potraži na OIV stranici gdje ti je najbliži odašiljač i tamo okreni antenu. Ako i dalje nema promjena onda ti je pojačalo antensko potrebno.

Meni je antena na krovu zgrade tako da nemam tih problema.

 

PS

Evo TV uslugu vidim kao rješenje onim ljudima koji su imali do sad Digi TV (ako ih još ima) i nisu prelazili kod drugih pružatelja sat/iptv usluga.

scenotaph pet 11.1.2013 08:32

Isprike na duploj temi !

 

Uglavnom uzeo sam Evo TV i prezadovoljan sam. Dodouše, ima manje kanala u ponudi, ali sa vremenom će s povećavati, makar po meni to i nije neki minus, jer ionako se gleda 6-7 kanala koji su zanimljivi.

Slika je odlična, za razliku što sam vidio na iptv-u, nema ugovorne obveze, što je pohvalno.

Također,STB je prenosiv, pa ga možete odnijeti u vikendicu ako hoćete, paketi se mogu jednom mjesečno besplatno mjenjati.

Preporuka!

 

Lijep pozdrav!

Iggx pet 11.1.2013 16:24
Ord Mantel kaže...

Rekoh, neće se povećavati, jer su ograničeni bandwithom. Ako se, kojim slučajem, i bude povećavao, stradat će kvaliteta slike na svim kanalima zbog smanjenog bitratea. Platforma za zaborav.

Ostaje nada da će zamijeniti neke programe s boljima. Isto taklo mogli bi maknuti 3 bezvezna HD kanala

logan uto 15.1.2013 15:24
Ord Mantel kaže...

 Platforma za zaborav.

 Pa nebi se baš složio sa tom konstatacijom da je to platforma za zaborav. To je idealna platforma, a naročito za ruralne dijelove države gdje iptv, a da ne spominjem optiku neće biti dostupni dugo vremena. Kvaliteta slike se uopće ne može mjeriti sa kvalitetom iptv-a. Pa oduvjek je poznato da je slika sa antene sa dobrim signalom najkvalitetnija. Ograničenja broja kanala diktira propusnost pojedinog mux-a, tako da tu postoji ograničenje ali isto tako mnogi od nas nemaju potrebe za cca.100 programa. Odabereš si ono što te zanima, a ono što nudi Evo Tv po broju istih je za prosječnog korisnika sasvim dovoljno. Broj kanala se vjerojatno neće puno mjenjati, ali izbor samih s vremenom i interesom korisnika bude !!

Moja osobna preporuka kao korisnika iste.

Ord Mantel uto 15.1.2013 18:25

Čuj, problem sa ruralnim područjima je i neimanje signala, jer se EVOtv emitira samo glavnih odašiljača. A za zaborav je zato što se baš i ne otimaju ljudi za njega iz već poznatih razloga. Ne vjerujem ni u promjenu izbora kanala, jer pojedini kanali kod otkupa vuku obvezu otkupa i nekog neželjenog kanala koji je s njim u buketu, pa u platformi imamo kanala koje nitko ne želi, a moraju ga imati.

Šteta, ja sam se nadao nekoj solidnosti, a ono Fail.

HDesignz uto 15.1.2013 18:53

dokumentari, zabava i sport...što će ti više..još dobiješ i HBO gratis godinu dana...70 kn je stvarno oke, ima u HR jako puno mjesta gdje uopće ne mogu imat ni MaxTv i ovo im je odlična onda opcija.....

logan sri 16.1.2013 10:08
Ord Mantel kaže...

Čuj, problem sa ruralnim područjima je i neimanje signala, jer se EVOtv emitira samo glavnih odašiljača. A za zaborav je zato što se baš i ne otimaju ljudi za njega iz već poznatih razloga. Ne vjerujem ni u promjenu izbora kanala, jer pojedini kanali kod otkupa vuku obvezu otkupa i nekog neželjenog kanala koji je s njim u buketu, pa u platformi imamo kanala koje nitko ne želi, a moraju ga imati.

Šteta, ja sam se nadao nekoj solidnosti, a ono Fail.

 Da, istina je da je trenutno premali broj odašiljaća za dobru pokrivenost ruralnih dijelova države, doduše postojeći koji se svode trenutno na samo glavne odašiljače rade pojačanom snagom, ali je za nadati se da će se pokrivenost povećati. Dakle situacija slična onoj kod uvođenja DVB-T-a ali u sporijem ritmu. Ja istu koristim na dvije lokacije, za Zagreb i ne moram govoriti, problema u prijemu nema i sve štima. Druga lokacija je u Podravini, okolica Đurđevca, a gdje sam se malo namučio u namještanju vanjske antene u smjeru odašiljaća na Ivanščici, ali i tu je signal dovoljno jak i stabilan. Svjestan sam trenutne globalno gledajući loše pokrivenosti ruralnog dijela, ali ta TV je na samom početku svoga emitiranja, pa je za pretpostaviti da će se i pokrivenost signalom poboljšati.

MSN sri 16.1.2013 21:26

mene zanima ovaj evo tv jer zivim na 2 lokacije pa bi mi se ovo isplatilo..Sad kako to radi s postavljanjem.

Ako sam dobro skuzio otidem na postu kupim prijamnik otidem doma spojim i to je to..ili moram nešto drugo napraviti?

a druga stvar ovdje nema zar ne nikakvog ugovora, znaci ja mogu uzeti 3 buketa + hbo i nakon godinu dana prekinuti ugovor

syxe sri 16.1.2013 23:08
MSN kaže...
mene zanima ovaj evo tv jer zivim na 2 lokacije pa bi mi se ovo isplatilo..Sad kako to radi s postavljanjem.

Ako sam dobro skuzio otidem na postu kupim prijamnik otidem doma spojim i to je to..ili moram nešto drugo napraviti?

a druga stvar ovdje nema zar ne nikakvog ugovora, znaci ja mogu uzeti 3 buketa + hbo i nakon godinu dana prekinuti ugovor

 

Spajanje je uvijek isto i vrlo jednostavno: struja, antena, scart/hdmi...

 

Ugovor je na neodređeno tako da ga možeš raskinui i drugi dan ako želiš...

ursusc355 sri 23.1.2013 08:31

ja bi to uzeo ali mi je glupo imat resiver i 2 daljinska a imam tv od 6000 kuna koji ima sve moguče tunere...jel se to može rješit snjima kako da mi to nekako aktiviraju da mogu hvatat signal sa tunerom od tv-a ? dakle bez resivera

syxe sri 23.1.2013 11:31
ursusc355 kaže...
ja bi to uzeo ali mi je glupo imat resiver i 2 daljinska a imam tv od 6000 kuna koji ima sve moguče tunere...jel se to može rješit snjima kako da mi to nekako aktiviraju da mogu hvatat signal sa tunerom od tv-a ? dakle bez resivera

 

Ne može ni da imaš telku od 60 000 kuna.

scenotaph sri 23.1.2013 14:55
ursusc355 kaže...
ja bi to uzeo ali mi je glupo imat resiver i 2 daljinska a imam tv od 6000 kuna koji ima sve moguče tunere...jel se to može rješit snjima kako da mi to nekako aktiviraju da mogu hvatat signal sa tunerom od tv-a ? dakle bez resivera

 

Možeš, na način ako ti tv ima CF utor, a uskoro bi evo tv tako su mi rekli u službi za korisnike, trebao imati i u ponudi kartice (CAM module) koje ćeš prekoCF modula ubaciti na tv i gledati, naravno ako ti tv podržava.

Moja tv također ima CF utor, DVB-T/C reciever, a vidio sam da Strongov reciever je DVB-T2? 

golfTDI sub 26.1.2013 23:53

Zanima me radi čega je slika preko evoTV lošije kvalitete nego preko tunera od LCD sa istom antenom?

 

Programi rade bez trzanja, ali nemaju onu čistinu slike kao kad gledam preko TV.

Na nekim kanalima dolaze do izražaja kockice u slici te blago zamućeni dijelovi slike, na nekim više, na nekim manje. 

Nisam pretjerano zadovoljan, mada nije toliko loše. 

 

Spojen sam preko HDMI-a, ne pretjerano skupim i logaritamska antena koja je usmjerena prema učki, tako da je signal dobar.

 

Jel se to može kako poboljšat?

 

 

blagus ned 27.1.2013 09:41
golfTDI kaže...

Zanima me radi čega je slika preko evoTV lošije kvalitete nego preko tunera od LCD sa istom antenom?

 

Programi rade bez trzanja, ali nemaju onu čistinu slike kao kad gledam preko TV.

Na nekim kanalima dolaze do izražaja kockice u slici te blago zamućeni dijelovi slike, na nekim više, na nekim manje. 

Nisam pretjerano zadovoljan, mada nije toliko loše. 

 

Spojen sam preko HDMI-a, ne pretjerano skupim i logaritamska antena koja je usmjerena prema učki, tako da je signal dobar.

 

Jel se to može kako poboljšat?

 

 

Mutnost i čistina slike nemaju veze sa jačinom signala kao kod analogne TV. To je zbog kompresije i multipleksiranja više programa u jedan kanal.

ogi219 pet 1.2.2013 20:55

bok, evo danas bia uzea ovaj evo tv, dobio 2mj za kunu i dali mi resiver njihov i uredno spojio, radi sve ko sat, slika mi je dosta bolja nego prije, za 70kn dusu dalo. (spoio sam na hdmi) :)) preporuke..