mirdza pon 10.2.2020 18:21

Dakle, treba mi DVB-T2 tuner kojeg bih nakalemio direktno u TV preko HDMI-ja, znači da nije samostojeći na stolu ili ormariću, već da se diskretno sakrije negdje iza TV-a. Može i sa strane. Jerbo je TV na zidnom nosaču i želim da to sve izgleda što je manje nakaradno sa što manje kablova.

 

Našao sam ovaj, Strong SRT 82, ali izgleda da ga nema za kupiti kod nas, već samo u Češkoj, iz nekog razloga, pa ne znam da li je možda End Of Life i da li da ga naručujem onuda?

Postoji li još kakva alternativa, a da nije neki šrot kojem će HDMI utor otpasti od težine za 2 mjeseca?

 

Tako da, eto, molio bih nekakvu preporuku.

CyberDemonVZ pon 10.2.2020 18:47
mirdza kaže...

Dakle, treba mi DVB-T2 tuner kojeg bih nakalemio direktno u TV preko HDMI-ja, znači da nije samostojeći na stolu ili ormariću, već da se diskretno sakrije negdje iza TV-a. Može i sa strane. Jerbo je TV na zidnom nosaču i želim da to sve izgleda što je manje nakaradno sa što manje kablova.

Našao sam ovaj, Strong SRT 82, ali izgleda da ga nema za kupiti kod nas, već samo u Češkoj, iz nekog razloga, pa ne znam da li je možda End Of Life i da li da ga naručujem onuda?

Postoji li još kakva alternativa, a da nije neki šrot kojem će HDMI utor otpasti od težine za 2 mjeseca?

Tako da, eto, molio bih nekakvu preporuku.

 Ovo je odlična fora! :D Čudno kak nikad nisam naletio na ovu ideju, a baš sam tražio različite tunere..

 

Nego, ono što mene najviše brine kod ovog da na YouTubeu ne mogu pronaći ni jedan jedini review!

Samo ovo:

https://www.televizniweb.cz/2019/09/neviditelny-set-top-box-strong-srt-82-nabizi-dalsi-cestu-k-aktualizaci-na-ceske-dvb-t2-hevc/

 

Ako nigdje nema ništa takvo, a treba ti, naruči ovaj iz Češke i nadaj se najboljem...

 

(Nemoj zaboraviti da mu treba napajanje i da ima svoj daljinski i trebaš postaviti IR receiver.)

 

P.S. na slikama antenski ulaz ima navoj. To nije standard kod nas, a mislio sam da uopće nije ni u EU pa malo pogledaj kakav se dobije...