AF139 pon 7.6.2021 22:59

Ta "antena" ima samo 2,5 dBi dobiti pa da ne kupuješ za probu napraviš isto sa komadom žice od 50cm dužine koju smotaš u kvadrat a krajeve spojiš na koaksijalni kabal ( masa/oplet) na jedan kraj i srednji vodič na drugi kraj kvadrata) i spojiš na TV.

Spiridon pon 7.6.2021 23:03
AF139 kaže...

Ta "antena" ima samo 2,5 dBi dobiti pa da ne kupuješ za probu napraviš isto sa komadom žice od 50cm dužine koju smotaš u kvadrat a krajeve spojiš na koaksijalni kabal ( masa/oplet) na jedan kraj i srednji vodič na drugi kraj kvadrata) i spojiš na TV.

 Hvala.

Naravno, trebam DVBT2 prijemnik i za žicu i za antenu?

Btw, možeš li malo pojasniti kako spojiti probnu žicu na koaks?

Stara sad ima analogni signal od A1 i samo HTV 1  i 2, Novu tv i RTL...

 

EDIT: Skužio sam kako tu žicu.

igi13 uto 29.6.2021 11:44

pozdav ekipa,

imam problem s AMIKO IMPULSE DVB-T2/C receiverom..

zadnjih tjedan dana receiver se zamrzava (par puta dnevno)..
ne reagira na daljinski, nego ga moram iskopcati iz struje, i onda proradi.. cak se nekoliko puta sam resetirao.. stavio sam zadnji firmware.. i nista, i dalje je u banani.

pa, u cemu bi mogao biti problem?

Lux2405 pon 5.7.2021 15:56

Pozdrav, imam jedno lagano pitanje kupio sam prijamnik na pocetku ove god infiniti2000 dvb t2 i radio je neko vrijeme no medutim poslije toga mi je samo pojavilo na njemu ON i na tv mi se ne prikazuje nista pa dali bi mi neko mogo reci kako da ga resetiram ili postoji neki drugi nacin hvala unaprijed

krokan uto 6.7.2021 09:25

Pozdrav !!

 

Zanima me da li prijemnik koji se sada dobiva uz uslugu EvoTv (na stranicama spominju INTEK) ima mogućnost izrade favorit liste programa (treba mi za stariju osobu) !??

 

Unaprijed hvala

kiki_b sri 7.7.2021 14:39
walentkane kaže...

Jel koristi netko prijamnike za snimanje TV programa i kako ste zadovoljni, neka peporuka za reciver koji ima dobro snimanje ?

Ja sam sebi isključivo za snimanje uzeo Xoro HRM 7670 TWIN, 280 kn.
Ima dvostruki tuner, znači možeš dva programa u isto vrijeme snimati. Možeš i snimati i gledati u isto vrijeme, no meni je snimanje bilo prioritet. Daljinski isto solidan.
Sve uredno radi. Preko EPGa ili ručno memoriram snimanje za određeno vrijeme, ugasim ga, sam se upali/ugasi kad je snimanje, i sve je OK. Čita i FAT i NTFS.
Jedan USB ulaz ima i na stražnjoj strani je.
Naručio ga online da imam 15 dana pravo na povrat za slučaj da ne radi kako sam zamislio.
Čitanje ostalih videa sa USBa radi, jedino nisam skužio da pokazuje i titlove (.srt), nije mi bitno pa nisam ni istraživao.
Ja zadovoljan sa uređajem.

David87 čet 15.7.2021 15:30
Marko :D kaže...

Ako ti je bitno inovativno sučelje, jedino rješenje je neki prijemnik s Androidom. A takvih prijemnika imaš jako, jako malo.

Da nažalost ima samo box, al ajd nije ni to neki problem, npr. Mecool K5

Nije baš ni prejeftin, al dobro Češka je EU pa me ne bi trebali ovi iz pošte i carine dodatno gonit s troškovima, ako mi se ovdje već uračuna TAX.

Ovaj je još bolji, al mu je i cijena malo žešća i ne šalju iz EU MECOOL KT1

maruly ned 18.7.2021 19:50

Ima li ko iskustva sa prijemnikom dvb t2 T-com , stalno nesto prekida mi sliku .Sad neznam koji je problem , molim ako ko ima iskustva .svako malo dolazi da nema signala .Sad neznam u čemu je problem .

ihush ned 18.7.2021 20:05

-ili slaba antena-signal-smetnje (kiša-oblaci) od antene, kabel do prijemnika ili kvar uređaja..

-ako pretpostavimo da je ispravan, tad je antena uzrok.. slab signal tj smetnje tj signal koji dođe do prijemnika. Da bi bio dovoljno jak-stabilan za recimo vrijeme naoblake-smetnji mora biti +60/70% odnosno prekide imaš od 30-50% signala (svaki uređaj ima neki indikator, možeš provjeriti signal i kvalitetu, kvaliteta je ugl viša, 80-90%..do 100.) i znaš odgovor, provjeriš žice, podesiš antenu..

Dlaka uto 27.7.2021 18:37

Imam Vivax DVB-T2 183 reciever i kad ga se upali pojavi se logo "vivax" i odmah nestane te piše na tv-u da nema signala. Na uređaju na displeju piše "boot" i tako unedogled. Da li postoji nekakav hard reset uređaja ili di se može skinuti firmware za taj reciever?

Hvala

ihush uto 27.7.2021 18:53

-ovisi što je problem.. tj tek kad znaš što je problem možeš znati što se (ne)može ili fix..

-prvo riješi signal, tj ili je kvar ili nema signala-antena-žica.. a tad ako je stvar u anteni tad nemaš što popravljati na prijemniku.

Dlaka uto 27.7.2021 21:37
ihush kaže...

-ovisi što je problem.. tj tek kad znaš što je problem možeš znati što se (ne)može ili fix..

-prvo riješi signal, tj ili je kvar ili nema signala-antena-žica.. a tad ako je stvar u anteni tad nemaš što popravljati na prijemniku.

 Nije stvar do antene, na displayu od prijemnika svijetli boot. Na drugom prijemniku sve radi OK

 

Dlaka uto 27.7.2021 21:39
AF139 kaže...

Ako sa daljinskim reagira na tipku MENU može se do vraćanja na tvorničke postavke, ako ne zovi telefonom korisničku službu VIVAX-a

 Nakon početnog loga nema signala uopće, znači ne reagira na nikakve tipke, pa ni menu

 

ihush uto 27.7.2021 22:53

provjeri ima li 'rupicu' (cca milimetar) za hard-reset, obično iza kod prekidača ili ispod.. upališ uređaj, držiš 4-7 sec dok se ne ugasi i pustiš.. ako nema isključi neko vrijeme recimo 15-30min.. i ponovo uključi, ako se ništa ne promjeni tad je kvar i ako imaš jamstvo iskoristi ga.

Vavoom čet 29.7.2021 17:14
Dlaka kaže...

Imam Vivax DVB-T2 183 reciever i kad ga se upali pojavi se logo "vivax" i odmah nestane te piše na tv-u da nema signala. Na uređaju na displeju piše "boot" i tako unedogled. Da li postoji nekakav hard reset uređaja ili di se može skinuti firmware za taj reciever?

Hvala

 Prijemniku ti se desio bootloop, tj. pao mu je system. A firmware - rjetko ćeš ga naći za Vivax prijemnike jer je to ljeva marka i ti prijemnici se ne prodaju van Evrope. Jedino šta možeš učiniti je kupiti novi prijemnik (moja preporuka - neki Strong ili Amiko) ili novi TV (ali da je neka poznati brand tipa Phillips (ne smjem davati linkove kako ne bi bio bannovan s foruma)).

Vavoom pet 30.7.2021 21:15
Marko :D kaže...

Phillips televizori su katastrofa koju treba izbjegavati.

 Za mene će Phillips biti i ostati odličan brand bez obzira ko šta govori. Nedavno mi je stigao PUS8545 i zadovoljan sam s njime, a slika mi je za krepati. Prje ovog Phillipsa sam imao Samsung Series 7 iz 2012 god koji je sad prebačen u viksu.

dxdandy sri 4.8.2021 09:29

Molim za pomoc ako je ima. Kupio starcima za viksu dvbt2 uredjaj da se ne kupuje novi tv. Uredja je star 2 mjeseca i crko. Zapravo nije...reagira na daljinski, pali se i gasi. Kad se ugasi pokazuje koliko je sati, mjenja programe kad to radim preko daljinskog. Zapravo kao da radi, sve je kao OK ali nema slike. Ne baca sliku na tv. Probao na drugom tv i drugi hdmi kabel ali isto. Ima li tu lijeka. Racun bacen nazalos. Kupljeno u Pevexu preko kartice. Dali moze posluziti izvadak iz banke od dana.kad je kupljen kao dokaz kupovine. I oni bi trebali imati taj racun. Problem je sto je uredjaj trenutno na moru, a kupljen na drugom kraju RH. Ili se moze reklamirati u bilo kojem Pevexu.

 

Uredja je Opticum Nitro Box Plus

 

Ili se moze nekako napraviti hard reset uredjaja. Dali bi ti pomoglo ako se moze nekako resetirati ?

 

Hvala puno !

Filip100able sub 18.9.2021 23:35

Jel vi koji snimate sa svojim reciverima mozete na pc prebacivati te fajlove? U ts formatu su? Želim uzeti neki reciver za to, a strah me da ne kupim neki koji snima sa enkripcijom. Trenutno imam nitrobox i nisam baš zadovoljan, nakon 30 min pocne pisat da je usb pre spor (na svakom usb, probao ih 5) svakih par sekundi a na taj dio videa je oštecen.., kad umemoriras sa epg timerom nesto  zna "zaboraviti" itd... Često se restartira..

kiki_b ned 19.9.2021 09:06
Filip100able kaže...

Jel vi koji snimate sa svojim reciverima mozete na pc prebacivati te fajlove? U ts formatu su? Želim uzeti neki reciver za to, a strah me da ne kupim neki koji snima sa enkripcijom. Trenutno imam nitrobox i nisam baš zadovoljan, nakon 30 min pocne pisat da je usb pre spor (na svakom usb, probao ih 5) svakih par sekundi a na taj dio videa je oštecen.., kad umemoriras sa epg timerom nesto  zna "zaboraviti" itd... Često se restartira..

Ovaj  (par postova iznad) koji sam uzeo, uredno radi.
Da, .ts je, nema enkripcije. Još mi se nije dogodilo da bi "zaboravio" snimiti.
Poslije sa VideoReDo izrežem reklame i sve OK.

 

A uvijek možeš uzeti neki receiver i online, te imaš pravo vratiti u roku 14 dana ako ne bude radio kako si zamislio, dok ne nađeš koji ti bude prihvatljiv.

Doktor Rambaudi ned 19.9.2021 18:23

Za dvb-t2 snimanje ne postoji bolje od corelec tv boxa na koji se prikači usb dvb-t2 tuner. Konkretno u muxu M1 ima 8 kanala, može se gledati 1 kanal , a ostalih 7 istovremeno snimati.

Dodatno što eliminira i potrebu za još jednom dodatnom (ružnom u često slučajeva ) kantom uz tv, i možda još bitnije eliminira potrebu za dodatnim daljinskim pošto hdmi-cec radi perfektno na corelecu.

kiki_b pon 20.9.2021 09:02
Filip100able kaže...

Gdje si uzeo reciver? koji usb koristis uopce? Planiram uzeti neki Dual od san diska 128gb (s jedne strane usb a sa druge C), za rezanje reklama koristim avidmux sam prije toga prebacim video kroz MKVToolNix

Evo ovdje, shop.kerman

 

USB SanDisk 64GB.