ihush sub 21.11.2020 19:57
Marko :D kaže...

Meni je samo zanimljivo kako samo Engel Axil ima takve antene u ponudi, nitko drugi. 

 zato jer su 'ružne', tj to je obična antena (mala, logaritamska tzv riblja kost, vanjska) + kabel a jedini fičer koji ne možeš napraviti sam za par minuta je spostolje-plastika pa glumi sobnu.

-najbolja, jer ekšli radi, pristojno pojačanje (nastavak posta iznad) ali to je pasivna, tj pojačanje signala je stvar osjetljivosti antene, dok je dodatno pojačalo dodatak-elektronika.. tj nema pojačalo, nego se ljudi bune s 'pojačanjem' kao podatkom antene. Ne treba napaljenje jer nema aktivne elektronike (što i piše na kutiji, pasivna). itd.

-sve-većina sobnih su jednostavno lošije, slabiji signal-čisti + pojačanje, dok pojačalo pojačava sve pa i smetnje i realno samo smeta, tj dobro je ako ne smeta, ako pojačalo može biti isklučeno i sl, ali često mora biti uklučeno + ne na max pojačanju što korsinci teško razumiju itd.

fer-de-lance sub 21.11.2020 20:09
ihush kaže...

 zato jer su 'ružne', tj to je obična antena (mala, logaritamska tzv riblja kost, vanjska) + kabel a jedini fičer koji ne možeš napraviti sam za par minuta je spostolje-plastika pa glumi sobnu.

-najbolja, ali to je pasivna, tj pojačanje signala je stvar osjetljivosti antene, dok je dodatno pojačalo dodatak-elektronika.. tj nema pojačalo, nego se ljudi bune s 'pojačanjem' kao podatkom antene. Ne treba napaljenje jer nema aktivne elektronike (što i piše na kutiji, pasivna). itd.

-sve-većina sobnih su jednostavno lošije, slabiji signal-čisti + pojačanje, dok pojačalo pojačava sve pa i smetnje i realno samo smeta, tj dobro je ako ne smeta, ako pojačalo može biti isklučeno i sl, ali često mora biti uklučeno + ne na max pojačanju što korsinci teško razumiju itd.

 Kaže se dobitak (gain), antena ima dobitak, pojačalo ima pojačanje, oboje se izražava u decibelima, dobitak nad izotropnim radijatorom (dBi), a kod pojačala samo dB jer je umnožak dva broja, bez mjerne jedinice.

naravno, većina ljudi piše i dobitak u dB, valjda podrazumijevaju da je nad izotropnim radijatorom.

A ovaj dio za ugrađeno pojačalo, da, napaja se iz recievera ili telke preko antenskog kabela (kad ukljućiš tu opciju na uređaju), a široki je raspon napona (5-24V) vjerovatno zato kaj izlaz za pojačalo nije standardiziran, pa je onda bolje da podržava čim širi naponski raspon, da ne bi bilo da nije kompatibilno s nekim uređajem.

A ovih 20 dB pojačanja kaj ima pojačalo je puno, ali to su sve male snage tak za to treba svega par miliampera - praktički iz bilo čega ye može napajati.

 

Marko :D sub 21.11.2020 20:12
ihush kaže...
Marko :D kaže...

Meni je samo zanimljivo kako samo Engel Axil ima takve antene u ponudi, nitko drugi. 

 zato jer su 'ružne', tj to je obična antena (mala, logaritamska tzv riblja kost, vanjska) + kabel a jedini fičer koji ne možeš napraviti sam za par minuta je spostolje-plastika pa glumi sobnu.

Da, prodaju ju samo oni jer nije estetski privlačna. Prodaja nečeg tako ružnog treba biti zabranjena. /s 

ihush kaže...

-najbolja, jer ekšli radi, pristojno pojačanje (nastavak posta iznad) ali to je pasivna, tj pojačanje signala je stvar osjetljivosti antene, dok je dodatno pojačalo dodatak-elektronika.. tj nema pojačalo, nego se ljudi bune s 'pojačanjem' kao podatkom antene. Ne treba napaljenje jer nema aktivne elektronike (što i piše na kutiji, pasivna). itd.

Koristim isključivo sobne antene. Gore navedenu nisam probao, trenutno još uvijek imam Quadro SA-201 kupljenu prije cca. 7 godina. Imam ih dvije, na jednoj je krepao prekidač, ali zamijenjen je i sada ista antena opet radi bez ikakvih problema. Također, na visokom sam, nemam prepreka, pa mi je signal uvijek 100%/100%. Prije sam mogao gledati i slovenske kanale, ali eto, bosanci se pojavili na istom kanalu i pokvarili mi taj doživljaj. Doduše, kada spojim televizor na ZAS, mogu gledati i slovenske i bosanske, ali nema veze; bolje mi je sa sobnom antenom.

ihush kaže...

-sve-većina sobnih su jednostavno lošije, slabiji signal-čisti + pojačanje, dok pojačalo pojačava sve pa i smetnje i realno samo smeta, tj dobro je ako ne smeta, ako pojačalo može biti isklučeno i sl, ali često mora biti uklučeno + ne na max pojačanju što korsinci teško razumiju itd.

Većina sobnih antena je loša, to je točno. Eto, za primjer, kupio Thompson, onu crnu plastičnu; katastrofa je. Bez obzira na to što nemam nikakvih prepreka, signal konstantno varira. U jednoj sobi čak ništa ni ne lovi. Ali to je bila doslovno jedina antena s kojom sam mogao zamijeniti Quadro SA-201 dok nisam zamijenio prekidač.

 

Sad, kako je došao DVB-T2 signal i novi EVOtv prijemnik, signal je jači, pa i ta Thompson antena radi koliko-toliko dobar posao (signal nije 100%/100%, ali je 90%/85%, dovoljno da se slika ne raspada ni na jednom kanalu). Čisto za usporedbu, Quadro antena u sobi gdje Thompson nije ništa lovila, sve na 100%/100%. Dakle, daleko od toga da radi odličan posao, ali eto, bar radi. Onu popravljenu SA-201 imam u rezervi za slučaj da se neka pokvari... 

fer-de-lance ned 22.11.2020 10:25

@bunker

RECENZIJA ZA PENZIONERE:

https://quadro.com.hr/web/hr/televizori/503-android-led-tv-quadro-led-32hda308.html

Pros:

TV čist ok, tuner ima odličan prijem, daljinski ima divovske VOL+- i CH+- tipke (ogromni plus), nosači ok i čvrsti (kao i na svakom drugom TV-u), boje čist ok za taj display (ali obavezno promijeniti color shemu, jer je defaultna katastrofa, vidiš samo probijanje backlighta), backlight bleed jako dobar, jedva se primjeti na dvije točke kad je 100% crna slika), možeš mijenjati programe i glasnoću dok si u meniju (dobro dođe).

Cons:

Dosta mali kut vidljivosti (premda u 99% slučajeva nije problem, ali se jako primjeti ako je kontrastna scena i stojiš baš paralelno s telkom na par cm udaljenosti od paralele, nije totalna katastrofa), nema neki gain control za glasnoću zvuka, a kanali nisu normalizirani - tipa na 0 glasnoće nema zvuka, na 1 preglasno već (probao sam sve opcije, nema spasa), OSD od pojačavanja glasnoće je drito na sredini ekran i predugo traje a nemre se isključit (premda sam možda negdje previdio opciju), ledica power/standby prejako svijetli, i još su stavili onu "optičku plastiku" da bude još i gore, soba ko betlehem kad je tv ugašen (crna izolirka u par slojeva efektivno riješava ), Smart TV je (premda smo to i htjeli da tastu mogu neki stream tekme upalit, ali kaj ako slučajno stisne home ili source pa mu prebaci na smart TV, a ne bude znao vratiti nazad, ako bude često fulao tipku, otvorim daljinski i izoliram kontakte od tih tipki i problem riješen, ali onda opet nema smart tv mogućnosti...).

 

Eto, prvi dojmovi, čist ok kupnja za tu lovu - ako ciljate na smart android tv, a ako ne, imate puno boljih izbora te dijagonale za manju cijenu bez androida.

4.5/5 bez problema kad se cijena uzme u obzir (penzinerska ocjena, forumaši bi dlai 0/5 kad bi vidjeli da nije UHD OLED ).

 

Edit:

Cons: premali bezel, tabletić obavezno zakeljiti odozada nekom ljepljivom trakom da ne sklizne 

 

Edit 2: @ihush

raskopao sam Vivax tuner (181), lemovi odlični, izgleda da je problem kaj na napajanju na primarnoj strani nema nikakvog filtriranja (zato i smetaju drugi uređaji i prolaznici, bar pretpostavljam), kad uhvatim vremena dodam filtersku common mode zavojnicu i kondiće, možda pomogne.

 

Edit 3: e da, pod pros: teletext je ok , nema izgubljenih redaka zbog lošeg skaliranja kao na nekim telkama.

 

Marko :D ned 22.11.2020 10:41

Quadro inače ima kvalitetne televizore, a jeftine. Ne može se za tu cifru sad očekivati neki odličan ekran, zvučnici i sve, ali za tu cifru radi se o sasvim pristojnim televizorima. Kupljen jedan LED prije 7 godina i dan danas radi bez greške. Evo ga kod roditelja u kombinaciji s EVOtv Intekom; oni zadovoljni...

 

Nego, Android šteka na tom televizoru ili je fluidan? Pitam zato jer se obično govori kako Android na jeftinim televizorima jako šteka i da je često neupotrebljiv.

ihush ned 22.11.2020 11:37
Marko :D kaže...

..

Nego, Android šteka na tom televizoru ili je fluidan? Pitam zato jer se obično govori kako Android na jeftinim televizorima jako šteka i da je često neupotrebljiv.

- štekanje i sl.. 'mladi' željni brzine ne kontaju da je to neki cpu-čip, da treba vrijeme dok prebaci program, dok odradi.. dobar dio uređaja (neovisno kutijica-tv, prednost tv u ukupnoj cijeni za smart ili andorid) radi zadovoljavajuće, no slabiji se zblesiraju bržim prebacivanjima programa.. kao slab auto-računalo.. umjesto da ljudi razumiju da je fićo i da nije za preticanje u škarice.

-tj ovisi tko je koliko smiren-nervozan, tj koliko klikova daljinskog ima u sekundi (kao FPS..) pa kad vidiš da se zagrcne, staneš-sačekaš, čak i gašenje-paljenje (inicijalizacija traje, traje..traje...) pomaže. Tj kriterij koja brzina-snaga je potrebna + novi hd signal i hevc koji traže više od buffera za sliku pa čak i kad se kupi skuplji uređaj ne znamo realne upsoredbe kao kod pc-cpu-gpu.. koja brzina je 'normalna' ili kad usporedimo s PCjem kao hdd-ssd razlika za bootanje a to je ralnost, ograničenje fizike-snage ili očekivanja.

-osim prvi dan kad se podešava-isprobaba, ostatak korištenja je upališ-gledaš, .. tj ovisi o korisniku-gledatelju pa time i objektivnost postane subjektivna + za svaki slučaj za sebe, samo ako dodamo probleme s antenom tj dovoljnu količinu primljenih podataka za novi hd-hevc (koja je veća nego stari sd-h264 na t1 duplo manje podataka, tj najlakše usporediti hdd-ssd razlikom) i probleme koje ipak mnogi imaju banalno s lošim antenskim kablom-spojem a time i sporost-kašnjenje itd.. tj isti uređaj već samom antenom može dati drugačije rezultate + brzina koju korisnik očekuje, dok su stari analogni tv bili praktički trenutni, tj nije bilo keširanja-buffera i dekodiranja u memoriji (time stvoren lag, jednostavno primjetan kad je neka nogometna utakmica pa u kvartu čujemo ''gooool..'' i tek tad ga vidimo na našem tvu.. a to je dio koji se odnosi na sam signal-kašnjeje, tj ni android ili čip ne mogu biti brži, + lan-internet pa i to kao dodatni dio koji to mini računalo mora odrađivati, kao što je to npr računalo s antivirusom koje će tad biti sporije nego bez jer radi posao više..). itd.

 

-jedini način je da osobno nešto probaš-vidiš i za sebe zaključiš jel brzo-sporo, dok se situacija može promijeniti osvisno o dekoderu ili anteni-lokaciji a naravno i s drugim uređajem pa banalno čak da je sve isto, samo optimiziraniji soft-palyer koji može raditi brže ili ispraviti bug.. tj što ideš bliže računalu (smart) to dodaješ više mogućih problema, kašnjenja.. jer za sve treba vrijeme, dok je stari analogni crt suprotnost-primjer pa recimo za dodatnu usporedbu i TXT signal, koji je kod nekih brz i učita tisuću stranica, dok je na drugom spor.. tj ista stvar/slična a nije nešto u teh.podacima standardizirano pa da možemo jednoznačno znati kako će raditi dok za auto znamo što znači stisnuti gas za preticanje i što će napraviti zvjer a što fićo..

 

sve, digitalizacija.. postaje isto-slično, tj kao računala-mobiteli tako i tv.. i ista pravila vrijede, pa tako neovisno kakvu zvjer od računala imaš, ako je na hdd-u bootat će sporije od jeftikanera na ssdu, mada sve ostalo može biti brže, dok je u toj usporedbi disk kao antena-signal-dekoder-chip + ram za sliku tj vrijeme za procesiranje do prikaza na ekranu i tad što više dodaš fičera to više opteretiš sys-čip tj sporiji rezultat mada svi očekujemo da je jače-skuplje i nadamo se da će time biti i brže ali previše povezanih faktora da to znamo dok pravih specifikacija ili standarda nemamo pa je više osjećaj tj svaki je slučaj za sebe i recimo meni je moj tv ok, mada moram sačekati tj ne prebrzo mijenjati kanale.. tad radi ok i zadovoljan sam, dok bi netko to popljuvao kao hdd .. :)

 

-dodatno, ljudi ne kontaju enkoder-kompresor.. pa recimo da je to slično kao npr rar-zip .. tj što jača kompresija, manji file, ali time potrebna veća snaga za procesiranje u istom vremenu, kompresiranje je teže od dekompresiranja no pravilo je isto i tad za playaje npr dvd-mpeg2 trebamo neki za današnje pojmove slabašan čip, dok za h264 treba jači a trenutno za h265-hevc najjači.. tj kad nešto zipirano dekompresiramo na računalu tad ovisno o resursima-snazi raspakiramo brže-sporije.. isto je s tvom tj čip koji to radi, jednako ovisi o brzini rama (frame buffera) kao npr ram u računalu ili level1-2-3 keš u cpu.. jer zapravo je to isto-slično, ista osnova-pravilo-fizika na djelu. Što je signal kompresiraniji, treba veća snaga za obradu ali će biti manji file ili brži, obrnuto, što siroviji file to traži manje snage za dekompresiranje-obradu ali tad raste količina potrebnih podataka za prijenos a tu smo ograničeni, antenom, žicom, lanom, diskom, sabirnicom itd.. kao što je cesta za auto tj gužva u prometu ili autoput. Banalna stvar koju zapravo svi znamo ali ne razmišljamo nego se čudimo zašto je stari tv brži ili kako je do sad bilo bolje nego sad novo-jače.. pa upravo zato, jer jače traži veću snagu da bi nam konačna brzina bila ista, no tad imamo benefite kao kvalitetu-rezoluciju ili brzinu-sporost prebacivanja kanala jer za sve treba par milisekundi dok primi dovoljnu količinu podataka s antene, dekodira, stvori sliku i tek tad ide prikaz, odnosno svaka smetnja je tad višestruko vidljivija-osjetljivija, kao što je rupa na cesti ovisna o brzini kojom naletimo autom.. ista rupa ali teže posljedice zbog brzine ili količine (mase-gibanja-sile, tj fizijka na djelu)..

 

-eto, par edukativnih nedeljnih od ekipe lastana, :))

bunker ned 22.11.2020 11:47


Marko , evo iskustva iz prve ruke sa jeftinim android televizorima: od 5 smart TV-a koje imam doma, dva su sa Androidom, Vivax i hisense. Oba su kupljena kada su bilo na nekakvom akcijama i koštali su baš bagatelu...

U njima su jadni procesori i minimalne količine radne memorije, no taj android na TV je prilagođen radu na televizoru pa se takav TV ipak bolje ponaša nego mobitel koji bi imao sličan hardverski.

Povremeno treba počistiti sistem i bar jednom tjedno fizički restartati TV i problema nemam iako se na njima vrti kodi.

Jebodiah ned 22.11.2020 12:16

Zamolio bi pomoc od korisnika AMIKO....

Cijeli dan sam zaizet o zbrinjacvnju slabopokretne osobe.... kuhinja. hrana, njega i pranje. Imam samo navecer vremena citati i pisati. Ali doista se trudim biti budan,  ne mogu.

Iskoristim priliku ovdje zamoliti ljude koji koriste AMIKO....

Gdje je nase okupljaljiste forumasa Amiko i rjesavanju problema.

Pisao sam ovdje ali nista od osgovora.

Ima dosta musica. HDMI-CEC jaaaaaaako mala funkcija ili nikakva, jezici su ocajni.. HR skoro pola ostalo na eng.... radije bi njemacki, posto sam njemac, nista od toga a u listi stoji, uzas... i pogotovo IPTV postavke mi je blokiran.... Ne razumijem o cemu se radi Ime portala i URL ima zvjezdica (kao da su instalirani) alli nista ne funca... a ne mogu uci i edititrati....

ITD.....

 

Moram gibati . posla imam.... pa MOLIM VAS..... gdje se mogu naci okupljalista AMIKO  korisnika..... da rijesim ove usrane problematike..

Model Amiko MiraX His-3000.

Hvala..

 

P.S. isao u ducan gdje kupio,,, nisu oni za to,, samo prodaju... ZED uvoznik  servis mi ne dolazi u susret o rjesavanju....bezveze...

Marko :D ned 22.11.2020 12:19

Ne bi li bilo malo suludo očekivati hardver iz mobitela u televizoru? Uopće ni ne vidim način na koji bi se taj hardver mogao kompletno iskoristiti na televizoru jer je i ovaj, slabili hardver, očito dovoljan da se pokrene 4K sadržaj...

Jebodiah kaže...

Zamolio bi pomoc od korisnika AMIKO....

Cijeli dan sam zaizet o zbrinjacvnju slabopokretne osobe.... kuhinja. hrana, njega i pranje. Imam samo navecer vremena citati i pisati. Ali doista se trudim biti budan,  ne mogu.

Iskoristim priliku ovdje zamoliti ljude koji koriste AMIKO....

Gdje je nase okupljaljiste forumasa Amiko i rjesavanju problema.

Pisao sam ovdje ali nista od osgovora.

Ima dosta musica. HDMI-CEC jaaaaaaako mala funkcija ili nikakva, jezici su ocajni.. HR skoro pola ostalo na eng.... radije bi njemacki, posto sam njemac, nista od toga a u listi stoji, uzas... i pogotovo IPTV postavke mi je blokiran.... Ne razumijem o cemu se radi Ime portala i URL ima zvjezdica (kao da su instalirani) alli nista ne funca... a ne mogu uci i edititrati....

ITD.....

 

Moram gibati . posla imam.... pa MOLIM VAS..... gdje se mogu naci okupljalista AMIKO  korisnika..... da rijesim ove usrane problematike..

Model Amiko MiraX His-3000.

Hvala..

 

P.S. isao u ducan gdje kupio,,, nisu oni za to,, samo prodaju... ZED uvoznik  servis mi ne dolazi u susret o rjesavanju....bezveze...

https://www.amikostb.com/contact-us

Igox ned 22.11.2020 12:32
AF139 kaže...

To na linku nije F konektor već standardni za priključak na TV prijemnik, a tamo gdje se kupuju F konektori ima i malih adaptera sa F na standard TV.

npr. https://www.chipoteka.hr/artikl/146812/adapter-antenski-coax-m-na-f-konektor-z-nedis-bulk-9150040206

Može se na koaks gore kod antene staviti F konektor a dolje kod TV standardni.

 Dobro, nije F nego standardni a je li to znači da se s ovim standardnim ne može priključit ta antena na TV ili DVB-T2?

Leon4rdo ned 22.11.2020 14:47
Igox kaže...

 Dobro, nije F nego standardni a je li to znači da se s ovim standardnim ne može priključit ta antena na TV ili DVB-T2?

 Upravo to. Prijemnik na sebi ima ženski standardni a antena ženski f tipa budući je antena predviđena da se može postaviti i vani gdje obično idu ovi f-konektori. Problem kod ove antene je to što očito na jednom kraju kabela moraš imate muški f. Budući da se ovakvi kabeli gotovo da i ne rade jednostavno rješenje je da ga napraviš sam što uopće nije nekakva znanost. Treba ti:

  1. f-konektor (1.5 kn je dovoljno, ili 2.5 kn sa gumicom kada antenu staviš vani)
  2. standardni konektor (3 kn ravni, ili 3 kn pod kutem ukoliko prijemnik želiš bliže zidu)
  3. kabela po potrebi, pa bilo to ili 1 ili 10 metara (2.70 kn/m unutra ili 3 kn/m sa nešto boljom izolacijom kada antenu staviš vani)

Cijene su iz chipoteke, ali ove stvari drže mnoge trgovine tako da djelovi nisu problem. Možda negdje prođeš i povoljnije. Druga solucija ti je da iskoristiš postojeći standardni kabel, odrežeš ga pri jedanom kraju i tu staviš onaj prvi f-konektor od 1.5 kn od ranije, te opcionalno za 2 kn kupiš onaj adapter kojeg je AFI139 već napisao koji spojiš na taj novi f izlaz tako da ti ne treba kemijanje ukoliko taj kabel kasnije spajaš negdje gdje su standardni priključci.

sosta uto 24.11.2020 14:36

Je li netko reklamirao ovaj prijemnik iz Tcoma (Intek) radi smrzavanja (moj npr kad je ugašen svakih par dana mu se smrzne prikaz vremena i onda ne reagira na ništa, treba ga fizički uključit/isključit iz struje), jel daju odmah drugi ili se čeka servis?

AF139 uto 24.11.2020 18:47
zelenapaprika kaže...
AF139 kaže...

Prije bi uzeo https://www.ronis.hr/falcom-antena-mrezasta-uhfvhf-sa-pojacalom-ant-408/394071/product/

Bar je nakon ove "sitne" bure ne bi tražio po vrtu ispred kuće ...

 Imam takvu antenu već godinama (10 godina) i pokazala se izvrsnom. Jedini problem je da je malo veća, pa možda neće odgovarati svakome.

 Da , verzije za VHF + UHF su bile veće , danas ih ima samo za UHF pa su nešto manje.

Pošto su dosta širokopojasne pokriju cjelu UHF band za razliku od Yagi i imitacija Yagi sa raznim modifikacijama elemenata kao triplex i neki bjesni dipoli  i direktori kojima se ne može dobiti ni širokopojasnost niti veća dobit (gain) , ali se zato cjene mogu dići i triput veće od standard Yagi.

Dud sri 25.11.2020 09:28
sosta kaže...

Je li netko reklamirao ovaj prijemnik iz Tcoma (Intek) radi smrzavanja (moj npr kad je ugašen svakih par dana mu se smrzne prikaz vremena i onda ne reagira na ništa, treba ga fizički uključit/isključit iz struje), jel daju odmah drugi ili se čeka servis?

 Moj je imao problem sa daljinskim koji sam skužio nakon par dana pa sam otišao u t- centar i dali su mi drugi prijamnik. E sad ne znam jel ima neki rok dokad ga žele bez pitanja zamijeniti tamo, a i ne znam da li si ga kupio online ili direktno.

nkdz čet 26.11.2020 00:00
sosta kaže...

Je li netko reklamirao ovaj prijemnik iz Tcoma (Intek) radi smrzavanja (moj npr kad je ugašen svakih par dana mu se smrzne prikaz vremena i onda ne reagira na ništa, treba ga fizički uključit/isključit iz struje), jel daju odmah drugi ili se čeka servis?

 

Imao sam i ja identične probleme, smrzavao se ne samo u standby-u, već i kad bi bio upaljen na nekom programu, prikazivao bi sliku, ali ne bi reagirao na daljinski i tipke na samom prijemniku. Jedina opcija bila bi isključiti ga iz struje. Tim gore je bilo to što je bio namijenjen za 85-godišnju osobu.

 

Zvao sam Službu za korisnike, stavio najnoviji firmware, ništa nije pomoglo. Na kraju ga vratio u t-centar, odbio zamjenu uređaja i zahtijevao (i dobio) povrat novca.

ihush čet 26.11.2020 11:53
nkdz kaže...
..

 

Zvao sam Službu za korisnike, stavio najnoviji firmware, ništa nije pomoglo. Na kraju ga vratio u t-centar, odbio zamjenu uređaja i zahtijevao (i dobio) povrat novca.

- normalna procedura..

- to je recimo prednost kupnje u većem centru-trgovini, manje natezanja oko njima zanemarivih iznosa-cijene-robe.

- da si uzeo zamjenu, moraš dobiti novo, novo jamstvo-račun i ponovo 30+60 dana program, tj to je jednako kao da si tim novcem kupio novi-ispravan uređaj.

- manje trgovine obično = veći problem .. mada su pravila ista, trebala bi biti.

fer-de-lance ned 29.11.2020 09:28

Jel netko primjetio da je slika bolja ovih dana (očito su poboljšali kvantizacijske matrice ili nekaj) ili me droga vzela?

U usporedbi na istom TV-u znatno manja zrnatost, temporalni defekti i artefakti na istom sadržaju, premda i dalje ima problema pri brzim scenama, glava čovjeka zaboli...