ihush ned 25.10.2020 13:04
mickname kaže...
Memphis kaže...

Resetiraj na tvorničke postavke, zemlja Njemačka pa onda sken

 probao isto sve, zvuka ima ali slike ne

 -ako nema odgovarajući kodek h.265-hevc, normalno ponašanje ... jer sam tuner može biti t2 i loviti kanal ali ga ne može dekodirati (ne mješati s zaštitom, kao irdeto-kodiranje.. mada je rezultat sličan-isti).

ihush ned 25.10.2020 13:09
mickname kaže...
mučenik Al Akse kaže...

Vjerovatno LG star 5-6 godina. Imaš dvb t2 ali nemaš h265. Ili reciver ili novi tv.

 kad bi ubacio ci modul, da li bih onda imao sve normalno ili ipak resiver? 

 CI modul nema veze s dekodiranjem-playanjem tj kompresorom h265.. (post iznad) to bi moglo da je problem u zaštićenim-evotv/pay kanalima tj irdeto-dekoder..

-CI+ ver.1.3 je uvjet, tj tv mora imati odgovarjaući ci+ (mogućnost) a problem što stariji tv kao što nema h265 jednako ne mora podržavati ci+ 1.3 .. tj problem je u svemu generacija-verzija-podrška i da bi primao novi signal tuner mora biti t-2 + hevc kompresor (dekoder).. dok su za evotv potrebni još irdeto + aktivacija uređaja...

 

možda kao jasnija rečenica, ci nije prijemnik-tuner, nego samo dekoder (zaštićeni pay kanali) .. tj to je ključ.

da bi se koristio ci modul, tv (prijemnik) mora normalno loviti kanale..

+ ali.. za sad bi to čak radilo, tj ci modul može dekodirati evotv kanale jer oni još nisu svi prešli na hevc-h265 način kodiranja nego korsite npr h264.. i to bi tad radilo kao što rade stari kanali .. a tema je o tvbt2-hevc tj normalnom zemaljskom prijemu FTA kanala (dok je evotv samo mogućnost-dodatak čisto zbog cijene uređaja i mogućnosti koje se tad ima.. tj dobar izbor je kupiti evotv prijemnik jer tad možeš pratiti i evotv kanale + 90 dana đabe sve.. bez ugovora itd.. čisto mogućnost, dok neki traže sasvim druge mogućnosti kao daljinski itd).

Marko :D ned 25.10.2020 13:21
mickname kaže...
mučenik Al Akse kaže...

Vjerovatno LG star 5-6 godina. Imaš dvb t2 ali nemaš h265. Ili reciver ili novi tv.

 kad bi ubacio ci modul, da li bih onda imao sve normalno ili ipak resiver? 

Mijenjaj države na Austriju, Češku, Slovačku i Poljsku. Te su države prije nas najavile prelazak na HEVC i zato na nekim starijim modelima televizora, kada se prebaci na navedene države, kanali najnormalnije rade.

 

Isprobaj ih sve, ali ako opet ne bude radilo, morat ćeš nabavit DVB-T2 prijemnik.

mucamica ned 25.10.2020 15:56

Takođe imam LG42LB650V-ZN. Dali je netko na tom televizoru našao kompletan HD? Koji je postupak? Netko kaže ,resetiraj na tvorničke postavke.Nigdje nemogu naći na koji način bi vratio na tvor.postavke. Pokušao sam na OPĆENITO,pa na MJESTO, pa prvo piše zemlja emitiranja Velika Britanija,to je dosad od 2014 bilo,pa dolje ima mogučnost država Lg usluga,gdje je bila HR. Prebacio sam na Švedsku, pretražio našao HD programe,ali ima tona, nema slike. Isto sam probao sa Češkom,isti q.   Dali je netko s ovim tv-om uspio dobiti HD programe? I još sam usput izgubio neke stvari na tv-u kao yutub  i još neke  :(  MOLIM ako netko nešta zna..pliz.. šmrc..

Flagship ned 25.10.2020 16:03
mickname kaže...

ekipa hvala puno, probam sve pa javim sta sam rijesio

 

Napiši koji je model/godina pa će ti netko lakše odgovorit.

 

 

mucamica kaže...

Takođe imam LG42LB650V-ZN. Dali je netko na tom televizoru našao kompletan HD? Koji je postupak? Netko kaže ,resetiraj na tvorničke postavke.Nigdje nemogu naći na koji način bi vratio na tvor.postavke. Pokušao sam na OPĆENITO,pa na MJESTO, pa prvo piše zemlja emitiranja Velika Britanija,to je dosad od 2014 bilo,pa dolje ima mogučnost država Lg usluga,gdje je bila HR. Prebacio sam na Švedsku, pretražio našao HD programe,ali ima tona, nema slike. Isto sam probao sa Češkom,isti q.   Dali je netko s ovim tv-om uspio dobiti HD programe? I još sam usput izgubio neke stvari na tv-u kao yutub  i još neke  :(  MOLIM ako netko nešta zna..pliz.. šmrc..

 

Baš taj podržava T2 HEVC, uz češku, razne fw i naših foruma di se to može pogledat i podesit:)

 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=300099&page=3

Marko :D ned 25.10.2020 18:55
Gigo4446 kaže...
Hvala za ovaj savjet. Naklon do poda. Upravo sam napravio to i radi ko sat. Dakle, potvrđujem, radi kad se prebaci na DE, do tada radi samo zvuk.

O kojem se televizoru radi? Bilo bi dobro da se napravi nekakva tablica ili baza s televizorima na kojima ova fora radi. Za sada se zna da ta fora funkcionira na Samsung, LG i Sony televizorima.

fandango ned 25.10.2020 19:21

Stigao mi Mecool K5, odmah u startu nisam zadovoljan prikazom zemaljskog TV programa, zvuk i slika nisu sinkronizirani i tu i tamo čak malo i zašteka i EPG je grafički jako loš. Ostale android funkcionalnosti nisam isprobavao.

Može li se instalirati kakva druga aplikacija za DVB-T i EPG?

mucamica ned 25.10.2020 19:36

Ispod JEZIKA je MJESTO, a na njemu:Zemlja emitiranja Velika Britanija(to je od kad sam kupio)
U drugom redu je:Poštanski broj područja usluge(ak tu stisnem traži me broj pošte) to je oduvijek prazno.
U trećem redu je:Automatska postava zemlje za usluge
U četvrtom redu je Država LG usluga. Tu se mogu mjenjat države, probao sam Česku i UK i poslije pretraži. Našao sam HD kanale, ima zvuk, nema slike. Nigdje RESETA :(

mozuhin ned 25.10.2020 20:11

pozdrav ekipa, 

 

molim vas za malu pomoć, imam Panasonic plazmu (Viera TC-P55ST50E) i spojio sam Devia prijemnik, ali...

 

- nemam pojma koju bi rezoluciju na prijemniku trebalo staviti za optimalan prikaz (default je 1080i/25, pretpostavljam da je bolje staviti progressive, npr. 1080p/50)

- ne znam programirati daljinski od prijemnika tako da onaj gornji dio upravlja televizijom 

 

isprike na glupim pitanjima i hvala na pomoći

 

 

Marko :D ned 25.10.2020 20:14
mozuhin kaže...

- nemam pojma koju bi rezoluciju na prijemniku trebalo staviti za optimalan prikaz (default je 1080i/25, pretpostavljam da je bolje staviti progressive, npr. 1080p/50)

Normalno da je bolje staviti 1080p50.

mozuhin kaže...

- ne znam programirati daljinski od prijemnika tako da onaj gornji dio upravlja televizijom 

Sve ti piše u uputstvima koja si dobio uz prijemnik.

mucamica ned 25.10.2020 20:15

Je, a kak se to radi? Ja imam wi-fi stalno uključen i tv je 2 m od njega. Jer se on nebi sam trebao ažurirati? Imam 70 godina, pa baš ne kužim puno, ali nešto znam. Ak se može ovak na daljinu objasnit, jer nikog mladog okolo nema. :( Molio bi, hvala..

Marko :D ned 25.10.2020 20:29
mucamica kaže...
Je, a kak se to radi? Ja imam wi-fi stalno uključen i tv je 2 m od njega. Jer se on nebi sam trebao ažurirati? Imam 70 godina, pa baš ne kužim puno, ali nešto znam. Ak se može ovak na daljinu objasnit, jer nikog mladog okolo nema. :( Molio bi, hvala..

LG ima uputstva za ažuriranje softvera televizora. Na engleskom su, ali sa slikama. Dakle, imaš dvije metode; preko postavki televizora i interneta, te preuzimanje sa stranice ručno na USB i onda instalacija s istog.

 

Na trećoj stranici (4. stranica PDF-a) je najlakša metoda; ona preko postavki i interneta.

 

I, ni u ludilu nemoj isključivati televizor prilikom nadogradnje da ne bi nešto zeznuo.

Memphis ned 25.10.2020 21:22
ihush kaže...
mickname kaže...
Memphis kaže...

Resetiraj na tvorničke postavke, zemlja Njemačka pa onda sken

 probao isto sve, zvuka ima ali slike ne

 -ako nema odgovarajući kodek h.265-hevc, normalno ponašanje ... jer sam tuner može biti t2 i loviti kanal ali ga ne može dekodirati (ne mješati s zaštitom, kao irdeto-kodiranje.. mada je rezultat sličan-isti).

 Znam, al neki LG modeli koji su imali HEVC imali su isti problem dok nisi promijenio regiju. A sad vidim da je njegov neki socijalni model bez HEVCa.

Kalisto pon 26.10.2020 11:00

Imam staru Panasonicovu plazmu TH-42PV70 kojoj ne rade HDMI ulazi. Da bi imao dobru kvalitetu slike nabavio sam HDMI to VGA adapter s audio izlazom. Kad Intekov DVB-T2 prijemnik spojim preko tog adaptera na plazma TV dobijem sliku samo ako je izlazna rezolucija podešena na 576p. Na ostalim rezolucijama ne daje sliku. Slika koju dobijem je razvučena tako da se ne vidi donji red titla koji god mod slike odabrao na prijemniku.

Ovo mislim da je problem plazma TV-a koji nema dobro implementirane više rezolucije na VGA ulazu. Dokaz tome je da kad taj prijemnik spojim na LG monitor/TV istom kombinacijom kabela i adaptera sve radi kako treba

 

Zbog toga sam pokušao prijemnik spojiti preko  AV izlaza i RCA kabela u kombinaciji s chinch to SCART adapterom na plazma TV ali ne dobivam sliku, samo ton. Ni na LG monitor/TV-u nema slike na navedeni način spajanja. Promijenio sam više adaptera i RCA kabela ali je rezultat uvijek isti – nema slike. Napominjem da jedan drugi prijemnik spajan na taj način daje sliku na oba uređaja i na plazma TV-u i na LG monitor/TV-u

 

Mijenjao sam i video postavke RGB, CVBS ali i dalje bez rezultata

 

Nakon svega imam ova pitanja:

 

  1. Je li netko spajao Intekov DVB-T2 prijemnik iz ponude Tcoma preko AV izlaza na SCART priključak televizora?
  2. Je li dobio sliku na TV-u?
  3. Ako je dobio sliku. Kojim kabelom ili kojom kombinacijom kabela i adaptera je izvršio spajanje?
CPU pon 26.10.2020 11:55

Pozdrav, uzeo sam HT-ov DVB-T2(sa EVO TV) uredaj i spojio sve i otisao na automatsko pretrazivanje i pronaslo mi samo 4 programa. HRT1, HRT2, NOVA TV, RTL(nisu HD). Inace zivim u zgradi, kad na tv-u prebacim na ATV, imam National Geographic, M1, FOX... E sad ne znam jeli to kabelska. Na samom dvbt2 uredaju nemam mogucnost prebacivanja na Njemacku, Madarsku kako bih ulovio te HD kanale. Kako da pronadem HD kanale??