Marko :D pet 23.10.2020 10:52
GeraltTheWhite kaže...

Pozdrav,

novi HD kanali će biti dostupni tek nakon prelaska (od 27.10. na dalje ovisno o regiji)? Probao jučer prijamnik i zasad hvata samo "obične".

Novi kanali su dostupni još od kraja prošle godine. Ako HD kanale ne vidiš, ili ti prijemnik ne podržava DVB-T2 HEVC ili ti antena nije dobro namještena. Ili pak, živiš na mjestu gdje još uvijek nema DVB-T2 signala. Ovdje upiši svoju adresu i vidjet ćeš na kojem kanalu moraš tražiti HD kanale.

Antropofob kaže...
Marko :D kaže...
Antropofob kaže...

@BruteElectric

Nemoj se uopće zamarati s Vivaxom, kupi ovoprovjereno najbolji omjer cijena/kvaliteta.

Za one koji bi htjeli malo "pametniji" uređaj: https://www.ronis.hr/dvb-t2-combo-prijemnik-redline-ws8500-dvb-s2t2c-hevch265/209080/product/ izgleda vrlo primamljivo.

Malo pametniji? Po čemu?

 

Eventualno po čemu se taj prijemnik razlikuje od ostalih je to što podržava i DVB-S2. Dobro će doći samo ljudima koji uz DVB-T2 gledaju i satelitsku televiziju. Takvih je manjina. 

Pametniji po mnogočemu.

Tu informaciju prvi puta vidim jer se nigdje ne spominje, samo na toj slici. 

GeraltTheWhite pet 23.10.2020 12:27

Prijamnik sam kupio prije 3 dana ovaj s Evo TV. Molim te vidi ako možeš sliku, da li to znači da na mojem području još nije dostupan HD signal - piše za MUX M1 "odašiljač u planu" i niže datum 3.11.

Regija D4 - kanal je 25 i na tom kanalu zasad ne prolanazim HD kanale, samo obične.

malij pet 23.10.2020 12:36
GeraltTheWhite kaže...

Prijamnik sam kupio prije 3 dana ovaj s Evo TV. Molim te vidi ako možeš sliku, da li to znači da na mojem području još nije dostupan HD signal - piše za MUX M1 "odašiljač u planu" i niže datum 3.11.

Regija D4 - kanal je 25 i na tom kanalu zasad ne prolanazim HD kanale, samo obične.

 Ako hvataš preko Sljemena, onda gledaj kanal 40 tamo su trenutno, a 3.11. se prebacuju na kanal 25, dok će se trenutni početi koristiti za MUX M2

BruteElectric pet 23.10.2020 12:58
Antropofob kaže...

@BruteElectric

Nemoj se uopće zamarati s Vivaxom, kupi ovoprovjereno najbolji omjer cijena/kvaliteta.

Za one koji bi htjeli malo "pametniji" uređaj: https://www.ronis.hr/dvb-t2-combo-prijemnik-redline-ws8500-dvb-s2t2c-hevch265/209080/product/ izgleda vrlo primamljivo.

 

Ej hvala na linkovima i preporuci. Pregledao sam malo i ima dosta informacija i slika izbornika o njemu.
Samo sam se već odlučio riskirati sa Infinitjem i Vivaxom pošto mi se čini dobrom markom, em to što ima strujni kabel, ne sviđa mi se ovo sa adapterom i manje kučište iako ima dosta zračnika sa strane.

Usput mislim napraviti recenziju sa njima kad još niko nije, pa prodati koji mi nebu odgovarao ili će imati kakav problem.

Del_Boy97 pet 23.10.2020 13:59
tintin kaže...
Ako ti TV ima anynet+ (hdmi cec) sve radi kako treba....
Meni se boljim pokazao daljinski od boxa. Njime mogu paliti/gasiti box i tv preko anyneta+, mijenjati kanale, podešavati zvuk....
- upalim box i pali se TV.
- ugasim TV ugasi se i box.

Kod daljinskog od TV-a nisam uspio nikako dobiti da se pale i i box i TV.

 jel box ima sustav na hrvatskom, bitno mi je jer telku mama primarno gleda

Flagship pet 23.10.2020 16:27
tommmyyy kaže...

Upiknuo Opticum Lion Air 5, prvenstveno zbog kompaktnih dimenzija (stane bez problema iza TV-a montiranog na zidu) i programabilnog daljinskog. Na uređaj se spaja usb IR sa LED display-om (prikazuje broj kanala i sat). Isproban jučer, bez problema pronašao postojeće kanale (kod nas još nije pušten DVB-T2 signal), jačina i kvaliteta signala odlični. Prebacivanje kanala gotovo instant, sučelje je onako "klasično zastarjelo" za ovakav tip uređaja + grozomoran EPG (gotovo neupotrebljiv). Daljinski malen i jeftin na dodir ali izuzetno dobro radi (hvata iz svih isprobanih kutova), prebacivanje naredbi sa TV daljinskog vrlo jednostavno. Uglavnom, preporuka za one koji žele nevidljiv uređaj i jedan daljinski. Uz uređaj ne dolazi HDMI kabel. SCART priključak mi je višak, volio bi da ima verzija bez istoga (čini gotovo trećinu dimenzije uređaja).

 

Zbog zastarjelog scarta je takav dojam, čudno da nema verzija bez. Kao npr. onaj Telesystem Stealth 6810.

 

https://www.telesystem-world.com/0/1/en/products/digital-receivers/terrestrial-set-top-boxes/ts6810-dvb-t2-ts6810rf-dvb-t2-stealth/

 

Malo skuplji od ostalih ali izgleda puno bolje, isto ima univerzal daljinski 2u1 i mogućnost montaže iza tv.

 

https://www.zed.hr/webshop/proizvod/12930/TELE-System-Prijemnik-zemaljski-DVB-T-T2-H.265-HEVC-10-bit-HDMI

 

 

Postoje i HDMI stick T2 HEVC receiveri poput stronga srt82 i xoro hrt7610 ali mislim da nemaju programabilni daljinski.

 

https://www.protis.hr/products/details/dvbt2-hevc-receiver-strong-srt-8210-bits-5v/158500

 

https://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104577?DVB-T/T2-prijemnik-stick-H.265/HEVC,-HDMI-dongle-sa-antenom (ima ovakav i bez antene sam ga sad valjda nemaju, cijena 210 kn )

Flagship pet 23.10.2020 16:40
Marko :D kaže...

Tu informaciju prvi puta vidim jer se nigdje ne spominje, samo na toj slici. 

 

Taj redline je već dulje vrijeme best buy jer za 280-300 kn ima S2/T2 HEVC + IPTV + apllkacije i podršku kroz povremene fw. Teško je naći i kineza s svim nabrojanim i za tu lovu ali ovaj turčin se ne da pa se brzo rasproda čim stigne u ronis, žutiklik i ostala prodajna mjesta

Jebodiah pet 23.10.2020 18:18

i kokica je pukla.....

Tesko je bilo pratiti forume odmjeriti i odluciti.

Sebi sam za zakasnjeli rodendan priustio novi Amiko MiraX His-3000.

Moram otici na tavan da sredim kabele. Prisjetio sam se update svog LG... imao dobre signale ili kvalitetu.. a nakon update srozo.. SLika ostala ista.. i problem isto .... cim padne kisa ili snijeg.... prva 4 TV OK slika. ostali ....puzzle . kockasto...
Pa posto imam jos jedan kabel od satelita. budem njega koristio kao rezervni ANT kabel... kako bi porvjerio, preko TV. kvalitetu signala... da isprobam staviti antenu s pojacalom ispod krova.

Imam neku malesnu i na stangi stoji a opet je ispod vrha krova pa i mozda otud porblem za vrijeme kise i snijega. Gledam na Sljeme. ZG-Tre Jug prebivaliste

Pa onda cu metnuti ovog novog.

Malesan je...

Posto ne znam nekih 60% tice se iptv, pa cu se morati pozabaviti s tom tematikom, a vas napustiti.

S Samsunga MX540TL ili Thomson THT741, pao sam na AMIKO. Koliko dobro ili lose, ne znam. Bit ce bolje..

Ako me netko vidi da pitam nesto u vezi dodatnih mogucnosti ne zamjerite... i to je veci dio razloga zasto sam uzeo...Imam i optiku pa ne bi trebalo biti problema s protokom podazaka.

AKo vas sto zanima. recite... malo s kasnjenjem cu odgovoriti..

Daljinski mi je fora... manji od LG i tanji. ne skripi. cvrst kompaktan... LG dajinski je malo glanc i ne klizi . dok Amiko je matiran materijal i malo klizi (moze biti  i do moje ruke, perem sude pa su suhe ruke).

A tipke su misolike... kako bi rekao... velicina taman i osjeti se klik kao kod PC misa... i naravno necujni su

Zasad..... drzim fige  da cu dobiti kritike i pohvale.... samo da iskoristim taj receiver onoliko koliko sam pozelio. Ako  nisam pretjjrao u ocekivanjima.

josip12 pet 23.10.2020 20:08
Flagship kaže...

Taj redline je već dulje vrijeme best buy jer za 280-300 kn ima S2/T2 HEVC + IPTV + apllkacije i podršku kroz povremene fw. Teško je naći i kineza s svim nabrojanim i za tu lovu ali ovaj turčin se ne da pa se brzo rasproda čim stigne u ronis, žutiklik i ostala prodajna mjesta

 

Misliš da je trenutno rasprodan, ali da će se opet pojavit na prodajnim mjestima? Nije problem, mogu pričekati.

Osa pet 23.10.2020 21:28
GeraltTheWhite kaže...

Pozdrav,

novi HD kanali će biti dostupni tek nakon prelaska (od 27.10. na dalje ovisno o regiji)? Probao jučer prijamnik i zasad hvata samo "obične".

I kod mene isto lovi samo stari DVB-T signal (kanal 25 sa 4 programa), jer ne lovim niti Ivančicu niti Sljeme. Naše područje je pokriveno kanalom 25 i on za sad emitira DVB-T. Nakon 3.11 će ugasiti DVB-T i poćet će sa DVB-T2, tako ovdje piše:

 

"Mreža multipleksa M1 je u izgradnji i biti će puštena u rad odmah nakon gašenja postojećih DVB-T MUX A i MUX B mreža budući da se koriste kanali koji su sada u radu. ... Prelazak u pojedinoj regiji obuhvaća isključivanje svih DVB-T odašiljača u mrežama MUX A, MUX B, MUX D te L-ZA i uključivanje DVB-T2 odašiljača u mrežama MUX M1, MUX L1 te L-ZA. "

 

 

Ja sam također uzeo ovaj Intek T52IR sa Evo TV, ali nigdje tih Evo TV kanala. Kako oni uopće rade? Preko DVB-T ili interneta? Mislim da ću taj prijemnik dati roditeljima, a sebi uzeti spomenuti RedLine radi IPTV opcije.

Koja je uloga ethernet porta na tom Inteku?

Flagship kaže...
Marko :D kaže...

Tu informaciju prvi puta vidim jer se nigdje ne spominje, samo na toj slici. 

 

Taj redline je već dulje vrijeme best buy jer za 280-300 kn ima S2/T2 HEVC + IPTV + apllkacije i podršku kroz povremene fw. Teško je naći i kineza s svim nabrojanim i za tu lovu ali ovaj turčin se ne da pa se brzo rasproda čim stigne u ronis, žutiklik i ostala prodajna mjesta

Na koji nacin radi IPTV na tom prijemniku, samo se upiše link/lista/user/pass u aplikaciji? Aplikacije su te koje jesu gore ili je moguće dodati neke nove? Na ovoj slici predzadnja ikona je samo za google karte ili resiver ima android i može imati aplikacije?

 

 

josip12 sub 24.10.2020 09:13
Igox kaže...
Dostupan je taj redline WS 8500 na Ronis web shopu za 299 kn. i na https://armtech.hr/

 

S obzirom da je na žutom kliku bio 280 kn sa besplatnom dostavom do lokalne pošte, 300kn + 30kn dostave preko Ronis mi je malo previše.

 

Igox kaže...
Redline WS 8500 combo na prejeftino.com u dolasku 299 kn.+ besplatna dostava.

 

Hvala, tu ću ga uzet, ako se ne pojavi na žutom kliku.

 

Osa kaže...

Na koji nacin radi IPTV na tom prijemniku, samo se upiše link/lista/user/pass u aplikaciji? Aplikacije su te koje jesu gore ili je moguće dodati neke nove? Na ovoj slici predzadnja ikona je samo za google karte ili resiver ima android i može imati aplikacije?

 

 

 

(Mislim da je) sve objašnjeno na 28 stranica ovdje...

https://satelitskiforum.com/index.php?page=Thread&threadID=14481&pageNo=28

nkdz sub 24.10.2020 11:24

Taj Redline WS8500 imao sam priliku isprobati kod prijatelja i riječ je o čudu od uređaja. Ali da bi sve dobro radilo, potrebno je staviti novi FW i poštelati ga, tako da ako netko nije tome vičan, neka ne raztmišlja o kupnji. Sa starim FW neke funkcije (npr Youtube) ne rade, stalno je izbacivao neku grešku. Podržava IPTV, uz njega se dobije i besplatnih 365 dana RedShare lista (većinom turski i arapski programi, nama će zanimljivi biti eventualno sportski programi). 

 

Kako to otprilike izgleda možete vidjeti u videu. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=mBydnon5laQ&t=183s

Memphis sub 24.10.2020 14:17
nkdz kaže...

Taj Redline WS8500 imao sam priliku isprobati kod prijatelja i riječ je o čudu od uređaja. Ali da bi sve dobro radilo, potrebno je staviti novi FW i poštelati ga, tako da ako netko nije tome vičan, neka ne raztmišlja o kupnji. Sa starim FW neke funkcije (npr Youtube) ne rade, stalno je izbacivao neku grešku. Podržava IPTV, uz njega se dobije i besplatnih 365 dana RedShare lista (većinom turski i arapski programi, nama će zanimljivi biti eventualno sportski programi). 

 

Kako to otprilike izgleda možete vidjeti u videu. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=mBydnon5laQ&t=183s

 A po čemu je čudo? Jedino je povoljniji al pitanje je kakv je u praksi i po kvaliteti tunera. Ja imam Amiko Combo ima sve što i taj možda još i više app-a (osim liste).

Flagship sub 24.10.2020 16:26
josip12 kaže...
Flagship kaže...

Taj redline je već dulje vrijeme best buy jer za 280-300 kn ima S2/T2 HEVC + IPTV + apllkacije i podršku kroz povremene fw. Teško je naći i kineza s svim nabrojanim i za tu lovu ali ovaj turčin se ne da pa se brzo rasproda čim stigne u ronis, žutiklik i ostala prodajna mjesta

 

Misliš da je trenutno rasprodan, ali da će se opet pojavit na prodajnim mjestima? Nije problem, mogu pričekati.

 

Teško je reći da li se taj receiver još uvijek proizvodi ili su turci još prije naštancali nekoliko desetaka tisuća komada pa se sad čeka isporuka s centralnog skladišta Koliko vidim uglavnom nije dostupan, možda će u ponedjeljak opet bit na već navedenim mjestima, treba bit brz;)

BruteElectric sub 24.10.2020 23:18

Update
Ne kupujte INFINITY 8080 ima nekakav bug kod prebacivanja kanala, smrzne se i resetira uređaj na nekih 10 sec...

Firmware je 1.0.4. a ne znam jel 1.0.7. ispravlja taj bug, neko ga tu stavio ne znam jel to službeni, moram još pogledati ima li službena stranica u uputama.

 

Ako se to ne popravi s updejtom FW vjerojatno ću vratiti uređaj.

USB mu je sa desne strane, što meni baš i ne odgovara. Kvaliteta kučišta je jeftina plastika, dizajn je tak tak "kreativan", ne grije se previše normalno, PCB ploča zauzima malo više od polovice kučišta. 

Daljinski ponekad preskoči brojeve ili dvostruke na teletextu stavi, treba brzo pustiti tipku iliti stisnut... Veličina daljinskog je dobra, tipka za menu je jedino glupo stavljena u drugom redu na vrhu jer se dosta koristi kao back tipka u izborniku.

Jedino kaj bih pohvalio je brza promjena/učitavanje kanala nego kod Vivaxa 181 kojem treba 2 do 3 sec.
Samo Vivax ima bolje napravljen izbornik sličan prethodnom 410 koji je dosta profesionalno napravljen i razlog zašto sam ga kupio, no kod novog se ne razlikuje previše osim u bojama. Stavim video za koji dan za oba.


Drugi ljudi isto pišu za taj problem.
"Probao sam i Infinity 8080 (problemi sa zamrzavanjem prilikom prebacivanja programa svakih 10-tak sekundi bi se zamrznuo na par sekundi pa išao dalje)," sat forum.

 

Usput pitao za ostale u čemu je razlika..

Infinity 3000 je bez skarta 3001 sa skarom i hdmijem, i sve iz kine.

 

Kupih i Vivax 181 nikakvih problema kao i očekivano, solidno radi. Ne grije se nakon nekih 20 30 min isprobavanja.

Daljinski je jedino manji nego što sam navikao i sitni su gumbi no navikao se, gumbi su razmaknuti dovoljno no ipak... vj ću prebaciti na univerzalac.

 

BruteElectric ned 25.10.2020 00:10
protest431 kaže...

Valja ovo čemu? Treba mi za stari CRT(scart)

 

https://www.zutiklik.hr/devia-receiver-dvb-t2-hevc

 

Devia receiver DVB-T2 HEVC

 Prošlu stranicu mi je kolega sugerirao taj Devia pa evo šta je napisao. Usput i ja bih ti preproučio Vivax 181. Sačekaj koji dan dok stavim videje na yt pa ću tu staviti pa ti odlučiš koji je bolji Vivax ili Devia. 

Antropofob kaže...

@BruteElectric

Nemoj se uopće zamarati s Vivaxom, kupi ovoprovjereno najbolji omjer cijena/kvaliteta.

Za one koji bi htjeli malo "pametniji" uređaj: https://www.ronis.hr/dvb-t2-combo-prijemnik-redline-ws8500-dvb-s2t2c-hevch265/209080/product/ izgleda vrlo primamljivo.

 

Antropofob ned 25.10.2020 03:50
protest431 kaže...

Valja ovo čemu? Treba mi za stari CRT(scart)

 

https://www.zutiklik.hr/devia-receiver-dvb-t2-hevc

 

Devia receiver DVB-T2 HEVC

 Ja sam tri receivera promjenio zbog problema sa mutnim i titravim GUI-jem na CRT-u preko scarta.

Devia spasila stvar.

@BruteElectric: kupi Deviu i shvatit ćeš da je i Vivax zreo za povrat novca a ne za snimanje video recenzije. 

Ili ga zamijeni za Teslu pa njega testiraj, možda nekim čudom srbi napravili ultimativan prijemnik a niko nezna jer se ljudi boje kupiti :)

ihush ned 25.10.2020 09:03
Gigabyte091 kaže...
Pozdrav, planiram uzeti EvoTV pa me zanima koji od dva ponuđena uređaja uzeti ? TV mi ima i CI modul al nema DVB-T2

 -modul je beskoristan ako tv (tuner) nije t2-hevc (tj radio bi još par dana do gašenja signala).

-uvjet za CI+ modul je onaj + ili ver.1.3 stariji nije dovoljan, ne radi. Tako da u toj kombinaciji modul nije izbor...

abuzg ned 25.10.2020 11:55
MacTheBig kaže...

Ma ja sam zadovoljan kupovinom, nisam očekivao da će doći s 30 dana EVO tv-a.

 

Nisam neki expert što se tiče DVB prijamnika al ovaj mi djeluje dosta kvalitetno, nema zamrzavanja a ni pregrijavanja nikakvog za sad, programe prebacuje kroz 2-3 sekunde, menu/epg izgleda pregledno. Moram još vidjeti što se dobije kad se priključi na internet i može li pokretati filmove s USB-a.

 Dobije li se hdmi kabel sa uređajem?