MacTheBig sri 21.10.2020 11:58

Ma ja sam zadovoljan kupovinom, nisam očekivao da će doći s 30 dana EVO tv-a.

 

Nisam neki expert što se tiče DVB prijamnika al ovaj mi djeluje dosta kvalitetno, nema zamrzavanja a ni pregrijavanja nikakvog za sad, programe prebacuje kroz 2-3 sekunde, menu/epg izgleda pregledno. Moram još vidjeti što se dobije kad se priključi na internet i može li pokretati filmove s USB-a.

Prezime sri 21.10.2020 13:41
MacTheBig kaže...

 

Nisam neki expert što se tiče DVB prijamnika al ovaj mi djeluje dosta kvalitetno, nema zamrzavanja a ni pregrijavanja nikakvog za sad, programe prebacuje kroz 2-3 sekunde, menu/epg izgleda pregledno. Moram još vidjeti što se dobije kad se priključi na internet i može li pokretati filmove s USB-a.

 

Ako pricas o SRT 8550, onda mogu dodat da se ne grije prekomjerno i da mu HBBTV radi uredno, ali dosta sporo u odnosu na brzinu kojom mijenja kanale.

 

Ustvari sporo je otvaranje HBBTV izbornika i onda ucitavanje pojedinih menija. Medjutim kad jednom ucita, recimo "Vijesti", onda vise nema zastajkivanja pri promjeni s vijest na vijest. Taj dio radi "normalnom" brzinom kao i moj TV.

Ta sporost pri otvaranju HBBTV-a i ucitavanju izabrane kartice nije vezano uz brzinu interneta, jer je veza opticka 100/20...

Mentor sri 21.10.2020 15:49
dastefan kaže...

Naravno da možeš spojiti na monitor. Ja sam upravo tako spojio ovaj evotv hd-t52ir koji ima prednost što ima na sebi 3.5mm konektor tako da možeš zvučnike za komp spojiti na njega ako monitor nema zvučnike.

 

Zar taj priključak nije za audio i video signal.

Zar se može samo priključiti audio i da imaš zvuk.

Da li si priključio zvučnike na evotv hd-t52ir.

vlado051 čet 22.10.2020 08:25
BoTiA kaže...
vlado051 kaže...

Da, to je za kod nas za t2 hevc signal. Jucer sam ga spojio i kratko koristio i zasad dobro radi. Smeta mi sto se ukljuci kad spojim adapter u struju, a volio bi da ga palim na daljinski kad ja hocu. Kroz vrijeme Ce se pokazat kakav je, koristio sam ga 5 minuta.

 aj napisi kakav review kad stignes ... i mene zanima kako radi, hvala!

 

ono sto vidim na Aliju nije me baš ohrabrilo:

"There is a BIG problem with DVB-T2, it's skipping, freezing and sound is late. That is problem with upscaling and downscaling picture aka. SOFTWARE problem, but sellers are doing NOTHING about that problem. First they did not answer my mails for 70 days and after they respond and I send them MAC address and some videos of problems, over 30 days no reply. Rest of device is working OK. I bought two devices and problem is same on both devices. 16 Sep 2020 06:16"

 

Prijemnik nije kod mene nego kod mame tako da sam jako rijetko u prilici da ga testiram. Jucer sam gledao Tv sat vremena i slika je ok, nije bilo nikakvog pikseliziranja, zastajkivanja nit sam primijetio da zvuk kasni. Stavio sam ruku na njega nakon pol sata i bio je lagano topao. Inace spojen je na vanjsku antenu. Na pretrazi kanala nije nasao imena kanala, a nije prihvacao ni da ih rucno upisem sto nije neki problem al ne radi. Izbornici bi mogli bit i ljepse napravljeni i mala su im slova kad usporedjujem sa nekim od TV-a. Txt nije preko cijelog ekrana nego suzen i poluproziran sto mu je isto mana. Stream sam probao u fhd i HD nekih 20ak minuta i dobro je isao. Za ovo kratko vrijeme sto sam vidio sam zadovoljan sa ulozenim iako vjerojatno ima i boljeg al po visoj cijeni.

Ovo su neki brzinski utisci jer sam sve skupa ga koristio sat vremena i za neki realan test ga treba duze testirati

ihush čet 22.10.2020 10:19
Mentor kaže...
dastefan kaže...

Naravno da možeš spojiti na monitor. Ja sam upravo tako spojio ovaj evotv hd-t52ir koji ima prednost što ima na sebi 3.5mm konektor tako da možeš zvučnike za komp spojiti na njega ako monitor nema zvučnike.

 

Zar taj priključak nije za audio i video signal.

Zar se može samo priključiti audio i da imaš zvuk.

Da li si priključio zvučnike na evotv hd-t52ir.

 -da, možeš spojiti zvuk-audio stereo 3,5mm jack jer je kompatibilan, .. razlika je po dubini/broju prstenova i radi ono što ubodeš tj stereo dio je jednak za AV ili sam audio. Može samo biti problema po dubini ili držanju kontakta..

Marko :D čet 22.10.2020 10:32

Imam nekako osjećaj da puno ljudi uopće nije zainteresirano za ovu temu (vjerovatno misleći da njihov televizor sve podržava). Isto tako očekujem da će popularnost teme naglo porasti kako će se prelazak postepeno odvijati.

Antropofob čet 22.10.2020 11:10
Marko :D kaže...

Imam nekako osjećaj da puno ljudi uopće nije zainteresirano za ovu temu (vjerovatno misleći da njihov televizor sve podržava). Isto tako očekujem da će popularnost teme naglo porasti kako će se prelazak postepeno odvijati.

Naglo će porasti i nedobavljivost pristojnih prijemnika pa će se ljudi po trgovačkim centrima tući oko zadnjeg primjerka Vivaxa.

Antropofob čet 22.10.2020 11:18
Marko :D kaže...

Već je sad nemoguće pronaći pristojan prijemnik, a DVB-T2 kuca na vrata. 

 Kako, pa ja sam jučer kupio pet Devia u obližnjoj pošti a i ovi Tcomovi puleni mogu proći pod uvjetom da ne upikavaš usb stick unutra :)

Čak sam bio u iskušenju da uzmem tucet tih Devia i stavim ih na Njuškalo za 250kn za desetak dana.

Marko :D čet 22.10.2020 11:21
Antropofob kaže...
Marko :D kaže...

Već je sad nemoguće pronaći pristojan prijemnik, a DVB-T2 kuca na vrata. 

 Kako, pa ja sam jučer kupio pet Devia u obližnjoj pošti a i ovi Tcomovi puleni mogu proći pod uvjetom da ne upikavaš usb stick unutra :)

Čak sam bio u iskušenju da uzmem tucet tih Devia i stavim ih na Njuškalo za 250kn za desetak dana.

Pa mislim da, ima ih još, ali pitanje koliko su ih naručili. I to bi moglo ispaliti u sljedećih tjedan, dva.

ihush čet 22.10.2020 11:30
Marko :D kaže...

Već je sad nemoguće pronaći pristojan prijemnik, a DVB-T2 kuca na vrata. 

 -klasično, mada je t2-hevc tu već cca 2 god uz plan gašenja u 5tom (odgođeno zbog pandemije) .. većina će sve u zadnji čas, jer ih ne zanima tj tek kad ne radi mada su svi već u tih par godina dobili informacije pa nema 'nisam znao..'..

 

ali gledajući zbrku tcoma samo oko paketa (svi ili 'svi' +hbo/sport) kao i cijene, ugovorne-bez-bon, +60 dana aktivacija key koji je u jednom primjeru 11 u drugom 14 dok su oba broja navedena u web uputama tj nalaze se na nekoliko mjesta na uređaju, kutija-uređaj-naljepnice... i to firma koja nije od jučer, koja je više od godine/dvije nakon kupnje (od pošte) tek počela s promjenom-rebrendanjem..

 

npr kako će se aktivirati dodatnih +60 dana? postoje dva potrebna koda-broja-oznake, jedno je uređaj, drugo je nazovimo bon-aktivacija .. tj da sad netko kupi bon to su dva podatka koja se u bazi moraju povezati da bi dekoder dekodirao.. tj bez toga nema paytv kanala i to jednostavno nikad nisu predvidjeli, od početka evotva dok tcom to nije ni pipnuo do sad.. pa će možda idući mjesec kad korisnici krenu s upitima ili korz tjedan.. tj ističe prvi mjesec koji je aktiviran automatski kupnjom i u tom slučaju nema problema s aktivacijom (uređaj+kanali) jer su svi podaci direktno povezani u bazi, problem je npr s SMSom koji koristi samo jedan kod .. a to znači da će biti nužna registracija i dodatno spajanje id-uređaja + problem ako netko ima više od jednog.

 

-npr mogu ja tebi dati svoj +60 kod? -ako da, kako to radi, ako ne zašto? Mogu ti dati bilo što, bon za mob, auto, novac.. zašto ne key? Tj ako je to moje, tad je moje i ja odlučujem na kojem uređaju i kad ću aktivirati..

-a tad i drugo podpitanje... ističe prvih 30 dana, kad se mora-može aktivirati +60? .. danas, za tjedan, nakon par mjeseci? Ako da ili ako ne, zašto? Tj postoji li razlog da ja npr sutra aktiviram +60 ili mogu npr za 3 mj.. jer bon i taj kod nemaju ograničenje trajanja, kao što ima npr mobitel bon.. odnosno ako ima tad se taj podatak mora znati.. imam li dan ili mjesec za aktivaciju? Tog podatka nema, szk ne pomaže jer ni oni ga neamju.. jer se nitko nije sjetio postaviti pitanje, if-then..

tommmyyy čet 22.10.2020 14:59

Upiknuo Opticum Lion Air 5, prvenstveno zbog kompaktnih dimenzija (stane bez problema iza TV-a montiranog na zidu) i programabilnog daljinskog. Na uređaj se spaja usb IR sa LED display-om (prikazuje broj kanala i sat). Isproban jučer, bez problema pronašao postojeće kanale (kod nas još nije pušten DVB-T2 signal), jačina i kvaliteta signala odlični. Prebacivanje kanala gotovo instant, sučelje je onako "klasično zastarjelo" za ovakav tip uređaja + grozomoran EPG (gotovo neupotrebljiv). Daljinski malen i jeftin na dodir ali izuzetno dobro radi (hvata iz svih isprobanih kutova), prebacivanje naredbi sa TV daljinskog vrlo jednostavno. Uglavnom, preporuka za one koji žele nevidljiv uređaj i jedan daljinski. Uz uređaj ne dolazi HDMI kabel. SCART priključak mi je višak, volio bi da ima verzija bez istoga (čini gotovo trećinu dimenzije uređaja).

zelenapaprika čet 22.10.2020 18:13
Marko :D kaže...

Već je sad nemoguće pronaći pristojan prijemnik, a DVB-T2 kuca na vrata. 

 Ima ih doslovno svugdje. Prije cca mjesec dana kupio sam Strong 8209 u Konzumu i ne mislim trošiti niti lipu više od cijene koju sam platio. Strongove prijamnike koristio sam godinama i bio sam zadovoljan u okvirima mogućnosti koje su ti uređaji nudili. Nikada lakša kupovina.

BruteElectric pet 23.10.2020 02:11

Ima li neko već kakva iskustva sa:

 

INFINITY 8080 (kako izgledaju izbornici, može slike neko staviti ?)

Infinity 3001 (u čemu je razlika ?)

Vivax IMAGO 181 (kako izgledaju izbornici, može slike neko staviti ?)

Po guglu praktički nikakve slike ni recenzije na yt.

 

INFINITY mi se čini da je neka vrsta kineske kopije jer ima isti dizajn kao i Digimax 8001 pa mi to čudno, isto jedna lampica, nikakvi brojevi (bar ne po slikama). Neš mi tu smrdi, ili su se kompanije spojile ili neko nekoga kopira, ne znam...
Na starom Infinity 8000 ne znam jel je isto samo sa lampicom ili ima brojeve kanala, ne sjećam se točno, nema online slika dok je upaljen.

Neko je i tu napisao da mu 8080 preskače kanale kad ih lista, ne znam jel to problem do daljinskog ili firmwera, ja sam i tak mislio programirati na univerzalac preko learn funkcije daljinski pa možda nebi bilo tih problema.

 

Koristim inače Vivax 410 godinama, gotovo nikad problemi s njim, ponekad se desi ako se ugasi utičnica dok je još upaljen da mu se obriše memorija pa treba kanale opet pretražiti, inače nikakvi problemi sa tom markom, solidno još radi.

 

Problem mi se čini da bi mogao biti kod Vivax 181 kaj nema dovoljno vertikalnih otvora/zračnika kao 410 ili 175 novi, da se bude blesirao od vručine čipova. 
Na INFINITY 8080 izgleda da ima dovoljno zračnika da mu neće trebati dodatno hlađenje kako što je neko tu napisao da je morao staviti ventilator na neki "Strong" preko USBa...

 

Usput za one koji primaju sloveniju:

Napomena: slovenski HD programi se emitiraju u DVB-T MPEG-4 standardu i ako njih vidite ne znači da ćete vidjeti i hrvatske HD programe.

 

A naši moraju baš MPEG-H izabrati da "uštede" na struji ili čemu, da "ubrzaju prijenos".... ili da brzo napune državnu kasu iz džepova građana... joj jedva čekam da se odselim od tih kapitalista. I tak šire dezinformacije i laži na tim vijestima, nemaš niš pametno ni pogledati a obavezan si plaćati tv pristojbu...

 

Antropofob kaže...
Marko :D kaže... Imam nekako osjećaj da puno ljudi uopće nije zainteresirano za ovu temu (vjerovatno misleći da njihov televizor sve podržava). Isto tako očekujem da će popularnost teme naglo porasti kako će se prelazak postepeno odvijati.

Naglo će porasti i nedobavljivost pristojnih prijemnika pa će se ljudi po trgovačkim centrima tući oko zadnjeg primjerka Vivaxa.

I ja brijem da bu nestali pošteni uređaji kao i pošteni r_emington šišaći.... I dobro kažeš isto mislim da su dobri Vivax prijamnici, samo ne znam ništa o ovom niti online još nitko nije napravio recenziju.
A i pitanje jel imaju u zalihi naši dovoljno tih dvbt uređaja, jel su uopće računali na pandemiju i moguću nedobavljivost... 

user2206 pet 23.10.2020 07:55

Netko je ovdje napisao da Samsung prijemnici rade s Samsung daljincima pa ne treba koristiti 2 daljinska. Jel to vrijedi za sve starije Samsung televizije, kako provjeriti da li je moja stara Samsung televizija podržana?

tintin pet 23.10.2020 08:55

Ako ti TV ima anynet+ (hdmi cec) sve radi kako treba....
Meni se boljim pokazao daljinski od boxa. Njime mogu paliti/gasiti box i tv preko anyneta+, mijenjati kanale, podešavati zvuk....
- upalim box i pali se TV.
- ugasim TV ugasi se i box.

Kod daljinskog od TV-a nisam uspio nikako dobiti da se pale i i box i TV.

Marko :D pet 23.10.2020 09:14
Antropofob kaže...

@BruteElectric

Nemoj se uopće zamarati s Vivaxom, kupi ovoprovjereno najbolji omjer cijena/kvaliteta.

Za one koji bi htjeli malo "pametniji" uređaj: https://www.ronis.hr/dvb-t2-combo-prijemnik-redline-ws8500-dvb-s2t2c-hevch265/209080/product/ izgleda vrlo primamljivo.

Malo pametniji? Po čemu?

 

Eventualno po čemu se taj prijemnik razlikuje od ostalih je to što podržava i DVB-S2. Dobro će doći samo ljudima koji uz DVB-T2 gledaju i satelitsku televiziju. Takvih je manjina. 

josip12 pet 23.10.2020 09:38
Marko :D kaže...
Antropofob kaže...

@BruteElectric

Nemoj se uopće zamarati s Vivaxom, kupi ovoprovjereno najbolji omjer cijena/kvaliteta.

Za one koji bi htjeli malo "pametniji" uređaj: https://www.ronis.hr/dvb-t2-combo-prijemnik-redline-ws8500-dvb-s2t2c-hevch265/209080/product/ izgleda vrlo primamljivo.

Malo pametniji? Po čemu?

 

Eventualno po čemu se taj prijemnik razlikuje od ostalih je to što podržava i DVB-S2. Dobro će doći samo ljudima koji uz DVB-T2 gledaju i satelitsku televiziju. Takvih je manjina. 

 

Ima dosta ljudi kojima je ostao tanjur na kući još iz analognog doba. Umjesto evo-tv slike ispod HD kvalitete i besplatnog sadržaja na 3 mjeseca (te ovisnosti o evo tv programima  zauvijek), (ako sam dobro skužio) redline osim IPTV pruža i gledanje plaćenih satelitskih programa, besplatno 365 dana. Nažalost, za 280kn na žutom kliku ga više nema.

Antropofob pet 23.10.2020 10:40
Marko :D kaže...
Antropofob kaže...

@BruteElectric

Nemoj se uopće zamarati s Vivaxom, kupi ovoprovjereno najbolji omjer cijena/kvaliteta.

Za one koji bi htjeli malo "pametniji" uređaj: https://www.ronis.hr/dvb-t2-combo-prijemnik-redline-ws8500-dvb-s2t2c-hevch265/209080/product/ izgleda vrlo primamljivo.

Malo pametniji? Po čemu?

 

Eventualno po čemu se taj prijemnik razlikuje od ostalih je to što podržava i DVB-S2. Dobro će doći samo ljudima koji uz DVB-T2 gledaju i satelitsku televiziju. Takvih je manjina. 

Pametniji po mnogočemu.