Marko :D sri 4.3.2020 21:44
zalman1 kaže...
Marko :D kaže...
 

Kupio sam prijemnik Denver DTB-138 (čak i ne najjeftiniji, skuplji je od većine prijemnika), spojio ga i napravio skeniranje kanala. Dok je isti pronašao sve kanale, oni nisu bili gledljivi. Bez obzira na tom što živim na području odlično pokrivenim signalom (sa običnom sobnom antenom, jačina i kvaliteta signala ne padaju ispod 100%), taj je uređaj pokazivao jačinu signala 70-80%. Kvaliteta je svake sekunde išla od 90 do 1% i kockasta slika se pojavljivala doslono na sekundu. Promijena antene nije pomogla kao ni premještanje iste, a gledati se nisu mogli ni obični DVB-T kanali iz MUX A/B/D. Za usporedbu, u sobi do je novi LG TV s ugrađenim prijemnikom koji i istom antenom ima 100% jačinu/kvalitetu signala.

 Drugim riječima imao si neispravan uređaj koji si trebao vratiti u trgovinu i reklamirati jer uređaj ne obavlja svoju funkciju, to uopće nema veze s ovom raspravom.

 

Marko :D kaže...

Drugim riječima, ti želiš reći da ti za uređaje ispod, recimo, 500 kn nije potrebna ama baš nikakva podrška?

 Ne, nego ja čekam da mi ti objasniš riječ podrška i na koji način ti ta podrška treba?

Koga bi ti to zvao, kontaktirao ili nešto "riješavao"? Povodom čega?

Uređaj ili radi ili ne radi, ako ne radi imaš jamstvo.

 

DVB-T nije uređaj po kojem stalno nešto petljaš, to je uređaj koji napravi skeniranje programa i dalje je sve automatika koja mora raditi ono za što je predviđeno da radi.

I ne, nije problem u uređaju. Isti je jednostavno takav; imao sam i dva Qvision obična DVB-T prijemnika, oba nisu radila normalno. Dok je Strongov prijemnik pokazivao i jačinu i kvalitetu signala 100%, oba Qvision prijemnika su se borila da uhvate koji postotak signala. Istina, kvaliteta signala nije toliko varirala kao na Denveru, ali je bila negdje oko 40-50% s povremenim padom na 30%. Kako god ti antenu okrenuo, uvijek isto.

 

I pročitaj malo bolje moje poruke; svugdje navodim isključivo softverski podršku. I da mi se pokvari van garancije, uređaj bi bacio u smeće, ne bih ga nosio na servis. Ali kao što sam rekao, ima jako puno uređaja koji imaju bugovit firmware, a zbog nedostatka podrške proizvođača, te bugove ne možeš riješiti instalacijom druge verzije ili nadogradnjom. Kineski uređaji su takvi, imaju opciju za nadogradnju, ali ne možeš ih nadograditi jer FW ne možeš nigdje skinuti ili nabaviti. S kojom si ga verzijom kupio, s tom ćeš ga i koristiti, pa makar i uređaj bio nefunkcionalan.

 

Kod Stronga, recimo, na stranicama pronađeš svoj uređaj i pod Downloads odabereš verziju firmwarea koju želiš, staviš na USB i nadogradiš u roku od par minuta...

zalman1 sri 4.3.2020 21:55

Pa i taj Strong je kineski, ali eto, ajmo reći da su Strongovi bolji od nekih ostalih kineza.

Pošto se Strong uređaji mogu naći za cca 200 kn, sve smo riješili, ljudima preporučit neke njihove modele i to je to.

 

Znači da se za 200 kn može kupiti dobar uređaj, ne treba davati 500 kn kao što se neki ovdje prosipaju.

Marko :D sri 4.3.2020 22:55
zalman1 kaže...

Pa i taj Strong je kineski, ali eto, ajmo reći da su Strongovi bolji od nekih ostalih kineza.

Pošto se Strong uređaji mogu naći za cca 200 kn, sve smo riješili, ljudima preporučit neke njihove modele i to je to.

 

Znači da se za 200 kn može kupiti dobar uređaj, ne treba davati 500 kn kao što se neki ovdje prosipaju.

Pa je, ali ima bolju softversku podršku od drugih kineskih "generičkih" uređaja. I to je ono što bi svakome trebalo biti bitno, a ne korisnička podrška makar imaju i to u Hrvatskoj.

 

I to je ono što govorim; može se pronaći doslovno za iste novce, a bolje.

djhuby čet 5.3.2020 20:25

Do sada sam normalno imao zemaljske TV u novom HD formatu ali danas popodne su samo svi nestali i imam samo zvuk na njima a oni stari SD programi rade i dalje. Sta bi to bilo? Imam Samsung KU6402 to je staro 3-4 godine. Jel ima to kakve veze sa TV-om? 

DirectC sri 11.3.2020 14:04

  DVB-T2 prijemnik (model Strong SRT 8209 DVB-T2) spojio putem SCART-a na LG TV (LG 32LH3000, 2009 godište) i sve funkcije su O.K.

Danas odspojio SCART i  spojio HDMI kabelom. Na DVB-T2 prijemniku postoji jedan HDMI priključak i koji sam priključio

 

HDMI kabelom (Delock cable High Speed with Ethernet HDMI-A male > HDMI-A male 4K)

 

Na TV-u ima HDMI 1 i daje samo - PLAVI EKRAN. Na priključku (TV) HDMI 2, TV "ne vidi apsolutno ništa".

 

Gdje sam pogrešio? Dali imate iskustva sa sličnim problemima. Ima li rizika ako bih eksperimentirao naprimjer drugi HDMI kabel ili drugi TV.

 

robertini sub 14.3.2020 00:05
DirectC kaže...

  DVB-T2 prijemnik (model Strong SRT 8209 DVB-T2) spojio putem SCART-a na LG TV (LG 32LH3000, 2009 godište) i sve funkcije su O.K.

Danas odspojio SCART i  spojio HDMI kabelom. Na DVB-T2 prijemniku postoji jedan HDMI priključak i koji sam priključio

 

HDMI kabelom (Delock cable High Speed with Ethernet HDMI-A male > HDMI-A male 4K)

 

Na TV-u ima HDMI 1 i daje samo - PLAVI EKRAN. Na priključku (TV) HDMI 2, TV "ne vidi apsolutno ništa".

 

Gdje sam pogrešio? Dali imate iskustva sa sličnim problemima. Ima li rizika ako bih eksperimentirao naprimjer drugi HDMI kabel ili drugi TV.

 

 Imao sam i ja slican problem, samo ja sam nabavio Synergy T-1224. 

 

Rijesenje ti je simple, moras na izborniku TV-a naci izbor između SCARTA i HDMI ulaza. Ja sam prikopcao na HDMI 1 na televiziji. Prodavac u Pevexu nije znao da u prilogu dolazi i jedan takav kabel pa sam bzv kupovao drugi....Kad odaberes taj ulaz na Tv-u sukladan kabelu koji imas, biras na izborniku zemlja Hrv. i ostalo odradi T2 prijemnik. Meni je nasao cak 85 kanala! Slika je stvarno - KRISTALNO cista!

 

Zna li netko sto mi treba da dekodiram ove strane kanale? Imam vanjsku riblju kost...

DirectC ned 15.3.2020 22:05

Hvala na pokušaju, ispravnost antene i njezine instalacije potvrdila je opcija povezivanja putem SCARTA (analogni signal sa slikom Standardne Definicije). Na spomenuti TV (LG 32LH3000) nikad dosada nisam priključivao neki digitalni (u tehnici High Definition) video izvor. Malo sam pogledao naše druge kao i strane forume, ima bit da je problem u učitanom Softwareu u TV-u (2009 god.) koji upravlja radom HDMI ulaza.

DirectC sri 18.3.2020 17:41

Problem riješio,  veoma jednostavno. Ako nekome zatreba rješenje je sijedeće:

Odspoji napajanje 220V od TV-a i  od digitalnog prijemnika. Odspoji HDMI kabel iz TV-a.  Dugme TV-a Uključeno/Isključeno zadržati pritisnuto 30 sekundi. Izvršiti spajanja svega odspojenog obrnutim redom. Gotovo. Hvala svima na pomoći.

JozoBozo121 sub 4.4.2020 19:10

Je li netko možda tko koristi Rapsberry Pi s DVB-T HAT-om kao prijemnik? Tražio sam dosad neke Android kombinirane, no te opcije mi nekako nisu bile privlačne, s druge strane Raspberry ima odličnu zajednicu i sad vidim da ima ta opcija pa me zanima ima li netko i kako funkcionira, to bi mi ustvari bilo idealno jer bi preko Raspbiana mogao imati i VLC te Plex i TV.

koji-lik ned 5.4.2020 00:26

Ja isprobao i ima problema sa dekodiranjem signala. Jednostavno neće ovaj novi signal da prožvače. Kupio u čipoteci i pitao jel mogu vratiti ako ne radi. Kasnije jedva vratio morao se svađati. Šteta što ne radi. Možda bi htio sa pi4

JozoBozo121 ned 5.4.2020 09:43
koji-lik kaže...
Ja isprobao i ima problema sa dekodiranjem signala. Jednostavno neće ovaj novi signal da prožvače. Kupio u čipoteci i pitao jel mogu vratiti ako ne radi. Kasnije jedva vratio morao se svađati. Šteta što ne radi. Možda bi htio sa pi4

 Ne može bez Pi 4, ranije verzije nemaju HEVC dekoder i vuku softverski onda što jednostavno ne mogu jer su prespori.

fear619 pon 27.4.2020 16:07

Evo novi firmware za sve koji imaju infinity 8080

INFINITY_8080_V1.0.7_12Feb2020

1. Spremiti firmware na root usb sticka.

2. Izabrati, Menu, Sistem, Nadogradnja, USB nadogradnja

3. Utipkati na daljinskom upravljaču 8080, pritisnuti "Ok", pojavit će se natpis "Super nadogradnja uključena"

4. Izabrati firmware sa usb sticka i pritisnuti "Ok"

5. Kada završi nadogradnja izabrati Menu, Sistem i Glavni Reset

IvanN pon 25.5.2020 21:39

Kratak info o uređaju Quadro DT-265H možda nekom pomogne/odmogne u odluci.

Cijena 149kn - jedan od najjeftinijih trenutno dostupnih DVB-T2 HEVC prijemnika. 

 

Uređaj ima RJ45 priključak, podršku za WiFi (dongle se prodaje zasebno na Quadro web-u za 50kn), HDMI i SCART te ulaz za antenu. U kutiji uz box dolazi samo daljinski i to bez baterija.

- prijem programa je uredu iako najjeftiniji Elit TV bolje barata signalom nego ovaj prijemnik. S istom antenom Elit TV ima stabilnu sliku dok kod ovga slika povremeno trzne.

- daljinski je minijaturni, tipke su minijaturne i loše tolko da nakon par minuta tipkanja prilikom namještanja i instalacije te zabole prsti. Svakako nije za starije i one s malo većim prstima

- prebacivanje kanala je po mom mišljenju dost brzo, tj. brže je nego na gore navedenome jeftinom Elite TV-u

- ima EPG iz kojeg se može dodati podsjetnik ili namjestiti snimanje željenog sadržaja

- snimajne testirano s 500GB eksternim HDD-om (NTFS) na kojeg uredno snima sadržaj koji se može pregledati bez konverzije na računalu. Format je .mts kojeg VLC uredno reproducira. Veličina 5 minuta snimljenog sadržaja je cca. 200MB.

- UI menia je genrički i kolko sam skuzio svi ovi jeftini imaju sličan/isti UI pa su vjerojatno i funkcionalnosti slične/iste

- nema HbbTV

- ono što me zainteresiralo baš za ovaj je podrška za IPTV. Učitavanje liste se vrši s USB/HDD i onda u Network Apps odabrati IPTV i ponadati se da se neće zblesirati jer meni se svaki 3 put zblesira prijemnik i moram ga ištekati iz struje... Ako se ne zblesira onda se stisne tipka INFO na daljinskom i odabere željena lista s popisa. Lista ostaje učitana do preštekavanja uređaja. Obična .m3u lista se učitava bez problema, a ona koja ima url-ove do ikonica ne radi. Najveći problem je taj da je maksimalan broj kanala u listi svega 500 iako samo učitavanje programa i radi sasvim dobro. 

- Youtube je sve samo ne jednostavan za korištenje, a i kvaliteta videa je nikakva.

 

AKo tražite uređaj koji će reproducirati i IPTV i Youtube uz prijem DVB-T2 kanala slobodno zaobiđite ovaj. Ako vam pak treba jeftin uređaj za prijem DVB-T2 HEVC kanala mislim da će ovaj poslužiti svrsi.

 

 

 

 

benji uto 26.5.2020 13:12

Pozdrav. Ne razumijem se baš u prijemnike, pa mi treba pomoć.

Kupio bi Strong Srt 8550.

Dali se isplati dati 400 kn za njega, ili da kupim njihov slabiji model 8541? Koristio bi ga samo za gledanje TV programa. 

Imam LG 42 lh 3000 full hd tv još od 2010 godine i zadovoljan sam sa njime, i trenutno ga ne mislim mijenjati.

The_Fichek uto 2.6.2020 09:23
BoTiA kaže...

prepakirani kinez koji ne vrijedi vise od tih 140 kn

Znaci isplati se kupiti Opticum Nytrobox za 200kn ili nesto drugo? Mislim, kaj nije to sve skoro pa isti drek u rangu oko 200kn..? Ustedi se jos malo s Noa-om jer imaju -15% na Visa Premium, znaci sve skup mogu se dobiti dva ta prijemnika za 237 kn s ukljucenom dostavom + 10000 mAh usb c i micro usb prijenosni punjac. Najbitniji mi je prijem signala pa onda ostalo. Programibilni daljinski nije bitan.

Marko :D uto 2.6.2020 09:28

Ma kakvi god da jesu, to se za 237 kn i prijenosnim punjačem isplati uzeti. Ali moraš imati na umu da se tu ne radi o nekoj vrhunskoj kvaliteti i moraš biti spreman na eventualne moguće kvarove, kao i kod svih NOA uređaja.

dxdandy pon 29.6.2020 13:21

Pozdrav svima....

 

dali ima gdje za kupiti kakav uredjaj, da pravi od obicnog tv --- Smart Tv. Neki andorid uredjaj ali i da ima dvb-t2 hevc reciver. Kupio bih ga starcima jer si ne zele kupiti novi tv zbog prelaska na novi signal ali i da mogu gledati filmove kad im donesem preko njega ili recimo neki video sa youtube da mogu prebaciti na njega i nastaviti gledati stream na tv kao sto ja sada mogu to prebaciti sa svog mobitela na svoj tv klikom samo na ikonu tv na dispalayu mobitela dok gledam video na njemu.

Imam ja doma neki android box ali ne mogu recimo sa moba dok gledam youtube prebaciti na android box taj video i nastaviti ga gledati. Moze samo neka miror opcija ali to je trzavo i bezveze. Ova fora sa moba direktno na tv je odlicna.

Znaci trazim neki box, da je android da mogu Kodi instalirati, da ima dvb-t2 hevc podrsku i super bi bilo ovo prebacivanje streama sa moba na taj box video sa youtubea.

 

Nadam se da postoji takvo nesto...

 

Hvala svima !!!

zdravkomali pon 13.7.2020 07:54
dxdandy kaže...

Pozdrav svima....

 

dali ima gdje za kupiti kakav uredjaj, da pravi od obicnog tv --- Smart Tv. Neki andorid uredjaj ali i da ima dvb-t2 hevc reciver. Kupio bih ga starcima jer si ne zele kupiti novi tv zbog prelaska na novi signal ali i da mogu gledati filmove kad im donesem preko njega ili recimo neki video sa youtube da mogu prebaciti na njega i nastaviti gledati stream na tv kao sto ja sada mogu to prebaciti sa svog mobitela na svoj tv klikom samo na ikonu tv na dispalayu mobitela dok gledam video na njemu.

Imam ja doma neki android box ali ne mogu recimo sa moba dok gledam youtube prebaciti na android box taj video i nastaviti ga gledati. Moze samo neka miror opcija ali to je trzavo i bezveze. Ova fora sa moba direktno na tv je odlicna.

Znaci trazim neki box, da je android da mogu Kodi instalirati, da ima dvb-t2 hevc podrsku i super bi bilo ovo prebacivanje streama sa moba na taj box video sa youtubea.

 

Nadam se da postoji takvo nesto...

 

Hvala svima !!!

 

Pridružujem se zahtjevu od kolege dxdandy-a!!

 

Također tražim ovakav uređaj za sebe!!

Mladen pon 13.7.2020 20:06

Da malo proširim temu na DVB-T2 tunere za PC ... da li je netko u toku sa ponudom ili je tražio (i našao :)) nešto dobro ?

 

Navikao sam na stari PCI-E AverMedia TwinStar koji ima PiP/PbP u prozoru ili full-screenu (idealno za browsati po ostalim programima dok prođu reklame :) pa bih htio i dalje imati tako nešto na dohvatu miša da ne palim TV.

Međutoa, trenutna ponuda kod nas je jako mala i svodi se na Hauppageov USB WinTV-DualHD (iako se službeno navodi samo H.264, na par foruma sam našao da radi i H.265 (valjda novi firware i/ili driveri)).

Da li je netko možda probao kombinirati više istih "single" tunera da dobije istu funkcionalnost ? (na istom softveru (playeru) koji zna raditi za više tunera)

 

Da se vratim ontopic, ako baš budem morao uzimati običan primjenik, da li je netko probao neki dual-tuner odnosno da li ih uopće ima kod nas ?