Widowmaker pon 13.9.2021 01:52
mrzm smglsnk kaže...

S ovim je došao predinstaliran Netflix, a nema tu neku licencu koju spominješ.

Užas. Nisam imao pojma inače nema šanse da bih uzeo ovo smeće. Znači, nije do OS-a nego do samog boxa?

 

Gledam ovaj Xiaomi Mi Box S. Ima samo 2 GB RAM-a i Android v8.1? Je li to dovoljno za Netflix i HBO Go?

Mi Box S sa 2 GB RAMa radi bolje nego ovi "lijevi" kinezi sa 8, a redovno dobija nadogradnje tako da ćeš imati posljednju verziju Android TV OSa na njemu.

gogogogic pon 13.9.2021 10:41
mrzm smglsnk kaže...

Kupio sam sestri Media Box X96 Max+ (Android 9, 4GB RAM, 64GB HDD, WiFi, Amlogic S905X3 CPU) i spojio na njen stari Sony KDL-32V4500.

- Netflix app ne mogu ažurirati (vjerujem zbog verzije Androida)
- HRTi app ne radi kako treba odnosno moram koristiti i tipke i mogućnost 'miša' na daljinskom da išta uspijem pokrenuti. Poprilično zamorno...
- HBO Go app se otvori i to je to. Ne mogu ništa pokrenuti, ne mogu uopće surfati naslovima koji se nude... Vidim tri naslova tj. postera i to je to.

Znači, nezadovoljan sam na najjače jer sam joj box kupio samo radi spomenutih TV servisa.

Moja pitanja su >
a) Je li ovakvo sranje zbog verzije Androida ili zbog marke boxa?
b) Je li problem u starosti TV-a iako mi to nema smisla?

 

Razmišljam ovaj box vratiti i uzeti neki novi, ali trebam prvo znati u čemu je problem.

 

PS: Uspio sam uključiti cast na mobitelu i spojiti ga s boxom. I pazite ovo, uključim HBO Go na mobitelu i kad pokrenem neki naslov, nestane slike na TV-u i s njega se čuje samo zvuk. Na mobitelu slika radi. Znači, box je smeće nad smećem! Cast Youtubea radi normalno.

 HBO GO na boxu - mora se hbogo otvoriti u browseru(chrome npr), tu se onda može surfati(otežano istina), nađe se epizoda serije ili film u browseru, te se onda iz istog pokreće aplikacija za tu epizodu/film 

Josipklemen pon 13.9.2021 14:13

Pozz svima,

Trebao bi android box pa se dvoumim između Xiaomi Mi Box S i A95x F3 sa GeekBuyinga. Mi Box S je oko 500kn, A95x F3 je cca 400kn.
Koristio bi ga većinom za gledanje IPTVa i gledanje 4k filmova sa eksternog harda.
Molim vas preporuku koji od ta 2, ili nešta drugo ukoliko mislite da je bolje.
Hvala svima i LP.

error_666 pon 13.9.2021 20:03

jel iko uspio dobit DolbyVision u 4k na firesticku , i jel to uopće izvedivo ubog propusnosti HDMI 2.0 standarda  ? ( 4K HDR60 Hz dobijem bez problema )

Probao svašta  ,ali nema teorije , max što sam uspio dobit za DV  je 1080p i jednom prilikom 1440p ni sam ne znam kako ..  

Josiip pon 27.9.2021 19:58

Ok, citam i ne shvacam vise nista, pa ako bi mi tko mogao pomoci evo biti cu zahvalan. Ostao eto bez tv programa, a A1 ne nudi nista po normalnoj cijeni (imam njihov net pa sam njih ganjao. Sada mi je palo na pamet uzeti neki android box, puknuti gore maxtv to go i za 25 kn imam eto tih 20ak programa (ima te nacionalne, par djecjih, arenu 1,2). Koji bi mi se od tih licenciranih najvise isplatio? Bitno mi je da ne steka, a ruter je odmah kraj tv, gdje bi stajao i box. Xiaomi mi s taj ili nesto drugo? Kasnije bi mozda dodao eventualno kodi, ali ovo mi je primarno i najbitnije. Thx unaprijed ako tko odvoji vremena za odgovor

HRVOJE346 uto 28.9.2021 15:11

$60.56 A95X F4 Quad-Core TV Box (32GB/EU) - Amlogic S905X4 CPU / 4GB RAM / Android 10 / 2.4GHz/5GHz Wifi / supports 4K / Bluetooth 4.1 / voice remote control / RGB light at FastTech - Free Shipping

 

Bog,došao mi je navedeni box iz Kine,pošto uskoro dobivam optiku uzeo bih paket 1000mbit/s,zanima me može li on iskoristit preko wifi toliku brzinu jer piše u specifikacijama LAN 10/100mbit max.

Sad da li se to odnosi samo na lan kabel neznam.Pozdrav i hvala.

error_666 pet 1.10.2021 19:07

A zasto da izbjegava ?Covjek ce imati gigabitnu konekciju,  a  box ima 100 Mbitni port i to je max brzina koju će moći dobiti , dok preko 5GHz  wifia može  imat bar  tri puta više .

Kako rekoh gore , imam fs spojen na wifi i radi ko curica , a  imam brzine koje preko kabela ne možeš dobiti ni pomoću trikova . Vjeruj osjeti se , pogotovo kad elementum učitava buffer , zna mi otići i preko 15000 kbs , dok preko kabela  prije nije mogao ni 5 Mbita dobacit na 400 Mbitnoj konekciji ... 

 

AF139 pon 4.10.2021 22:54

Gledao sam stream 4K Dolby V. normalno na TV bez zapinjanja a spojen sam na ruter LAN kablom (100Mbps) a ISP brzina mi je oko 70Mbps.

Sudeći po ovom textu sa NET-a dovoljno je i 30Mbps..

 

 "BT Sport – BT Sport streams via your YouView box over your internet connection while BT TV comes through your aerial. For BT Sport you’ll need at least 3.5Mbps.For HDR you’ll need at least 2.5Mbps, but at least 6Mbps is recommended for smart TVs, gaming consoles and other devices. For the BT Sport Ultra HD channel (4K) you’ll need a broadband speed of at least 25Mbps , and to stream in 4K HDR, you’ll need minimum speeds of 30Mbps."

error_666 sri 6.10.2021 10:10

to nije upitno, a i radi se o streamu i dovoljno je 30 40 Mbita jer niko ni ne daje više (netflix streama 4k na 20 Mbita)
gledao sam i ja dok sam imao 2.4G mrežu preko wifia sve bez problema. poenta posta je da mu je ograničen port na 100 Mbita, a imat će 10 puta veću brzinu paketa koju će moći iskoristiti dobro u nekim situacijama (npr elementum, syncler ili stream sa nekog media servera lokalno)
vjeruj ogromna je razlika , donedavno sam imao Eon box spojen kabelom , ne pričam napamet.

AF139 sri 6.10.2021 18:14

Recimo da ima na ruteru sa optike 1Gbps i na 4 LAN porta spoji kablom TV, Desktop-PC, Laptop , IPTV-Box svaki može raditi bez da se međusobno smetaju , dok sa wifi da su 4 korisnička uređaja smetaju se ovisno o udaljenosti (ili prepreke zid i sl.) od rutera pogotovo ako strimaju pa najbliži ima najveću brzinu  a ostali i da imaju isti wifi adapter što su dalji to je brzina manja a moguće i da ispadne iz konekcije.

 

To je zato jer svaki wifi uređaj po standardu 802.11 prije nego pošalje podatke čeka npr. 5 nS da prijemnik ne čuje jake signale da bi počeo slanje. Ukoliko se slanje sa udaljenijeg emitira a u tom vremenu počne slanje bližeg wifi adaptera  ruter će primiti podatke od bližeg ( zato jer svojim jačim signalom prekrije slabiji signal) pa taj sa slabijim signalom jer je dalji mora ponoviti slanje. Ukoliko se više puta ponavlja slanje (a ne dobije povratna informacija da je paketić podataka primljen) može se i izgubiti konekcija pa to rezultira daleko sporijom brzinom od onog wifi adaptera koji je bliži ruteru.

Zato je najbolje spojiti sve što se može na LAN kabal pogotovo uređaji koji strimaju da bi se wifi promet smanjio od prometa za npr. smartfone , tablete .. koji ne mogu na LAN kabal.

error_666 čet 7.10.2021 12:29

Da, slažem se, ali ja sam govorio o wifi5 standardu. ne vjerujem da bi neko spojio 5 uređaja na AC wifi jer za to nema potrebe niti mogu iskoristiti tu brzinu. Evo npr kod mene je na brzi wifi spojen samo mobitel i smart tv,nemam nikakve smetnje niti probleme, a imam brzinu kakvu kabelom nikad neću imati.al jbg, sve je stvar osobnih potreba i afiniteta a i nekad se mora napraviti kompromis,što se mene tiče izvukao sam najbolje što mogu dobiti iz onog što imam

Smece2 uto 12.10.2021 11:02

Ovo bi trebalo biti moguće preko NETFLIX-a, i ostalih placenih aplikacija... KODI ima problema sa DV jer je proprietary, a ne open source kao HDR10.
Jesi probao na netflixu, pa ti ne radi ili? Ako jesi i ne radi ti, javi pa cu ja uzet free trial i probat na svom.

fic1003 ned 24.10.2021 20:35

Pozdrav, imam jedno pitanje. U kuci mi je TV dolje u dnevnom a gore mi je internet ruter posto mi je tamo komp.

Da prijedem na temu, TV mi je hisense smart tv i on dobro hvata wifi odozgora, sve radi ali jednostavno nema nekih smart aplikacija koje mi trebaju. Ja gore imam android box na drugom tv-u ali on je spojen na kabel iako je dosta blizu rutera koji god sam android box udedaj imao on je katastrofa hvatao wifi.

Zanima me da li amazon fire stick bolje hvata wifi ili barem jednako kako televizor hvata? 

Iv1cp sri 27.10.2021 20:16

Eon aplikacija ti nije prilagođena za box(koji nije od Telemacha).Neće ti reagirati aplikacija na daljinski,pa ti je najbolje nabaviti bežični miš.Ja na svom boxu ulazim u aplikaciju i pomoću miša i prebacujem u eonu što želim!m!

markoboss990 čet 4.11.2021 09:36

Pozdrav svima,

 

tražim android box primarno zbog Netflix-a/HBO-a/YT, ali koji podržava DVB-T2/HEVC-H.265.

Postoji li tako nešto? Trenutni Samsung TV ima već 5-6 god i smart platforma je užasno spora i kida živce.

Mi box uvodi još jedan daljinski a uz daljinske od TV-a i DVB-T2/HEVC-H.265 prijemnika to je jednostavno too much.

 

Neki prijedlog molim