HRVOJE346 sri 9.6.2021 12:45

Hvala na pomoći,rađe bi uzeo jedan od ovih dva kojih se dvoumim,ako su barem malo bolji od ovih koje si mi ti preporučio,ipak je u pitanju 8gb rama.

Inače mi trebaju za sve ne samo za kodi,izdvojio bih oko 600kn isključivo bih kupio iz kineskih trgovina preko aliexpress,gearbesta ili fasstecha.

Samo me strah da mi ne štekaju prilikom 4k videa,ipak je u pitanju 600kn.Molio bi još neki savjet i od drugih članova bug foruma.Pozdrav i hvala.

nesl pet 9.7.2021 10:44

Cijenjeni forumaši,

 

treba mi jedna jednostavna informacija: mogu li se putem Android TV Boxova (npr. Mi Box S) reproducirati video datoteke s eksternih diskova?

 

Naime, uređaj bi mi trebao samo za reprodukciju filmova s vanjskog diska i eventualno za YouTube, a streamanje TV sadržaja s neta me uopće ne zanima. Taj posao je deset godina obavljao WDTV Live Hub (iz 2010) koji je nedavno crkao pa mi treba zamjena, a uopće nisam u toku s trenutnom tehnologijom. Vidim da se u pravilu govori samo o streaming sposobnostima ovih uređaja (jer za to primarno i služe), ali meni treba klasični media player.

 

Vezano za ovo, zanima me imaju li svi boxovi na tržištu podršku za standardne tipove datoteka u kojima se pohranjuju titlovi?

 

Najljepša hvala unaprijed!

Bichanich pet 9.7.2021 10:51

Može se, naravno; kod mene na Mi Box S spojen eksterni drive i uredno gledam s njega fimove i serije. Vezano za titlove, ovisi ti s kojom aplikacijom gledaš medijske sadržaje jer je to klasično android sučelje pa moraš snimiti neku aplikaciju koja podržava i reprodukciju titlova (mada ih većina vjerojatno vrti). Konkretno, ja sam si instalirao VLC i on uredno vrti sve titlove koje sam imao i zasad sve formate medijskih zapisa. 

playertwo sub 17.7.2021 16:59

Pozdrav, koristim MI Box S, uzeo sam ga prije par dana, radi IPTV-a i Netlifxa, uzeo sam listu Brutal Tv i prvo probao na jednoj aplikaciji (Flix IPTV) izlazilo mi je konstantno iz aplikacije prilikom ulaza i probao s drugom aplikacijom (Gecko IPTV) prvo paljenje aplikacije, sve radi, covjek mi ubaci listu, ne mogu uopce vise uci u aplikaciju. MAC adresu sam aktivirao za obje aplikacije.. Ne znam dal koristi netko isti Box ili IPTV pa mi moze pomoc? 

_itsmoriarty uto 27.7.2021 13:42

ljudi uzmite Nvidis Shield 2017 ili 2019 i necete pozaliti, niti traziti neki novi.

 

ako uzemte 2017 onda obavezno novi daljinac od 2019, sta sve moze taj mali box to je cudo.

 

ja dan danas koristim 2017 model i nikad problema nisam imao, odlican je.

domac5 sri 28.7.2021 17:31
dabhar_zg kaže...

 

domac5 

jesi li zadovoljan s boxom? Kako radi?

 

 Pa odlican box za moje potrebe, ne steka, iptv radi dobro, aplikacije otvara brzo kao i mobitel.. Nemam potrebe nis skuplje od tog imat.. Jedino mi kodi malo sporo radi kod ucitavanja lista za filmove ali to je do kodija i tih sporih servera jer i na mobitelu mi tak otvara a ima dosta mocniji procesor od boxa 

Mobilni maser pon 2.8.2021 13:00

Pozdrav. Htio naručiti MXQ PRO TV BOX 6K 5G, ali mi neki govore da mi max tv to go neće raditi ili hoće ali u nižoj rezoluciji. Navodno radi certifikata...jedni kažu da ima a drugi da nema. Dal ima netko taj uređaj? Koja su iskustva?

geronimo4661 čet 26.8.2021 12:24

Pozdrav ekipa. Kupio sam jucer roditeljima Xiaomi mi box s jer imaju staru plazmu, pa rekoh da imaju i oni pristup Netflixu, YT i takvim stvarima. E sad , problem je sto kad prikopcam usb, ne prepoznaje nikakve fajlove unutra, tj filmove. Skinuo sam onja FX file explorer a i VLC, i nista ne pomaze. Znam da ziher nesto propustam i da bi moralo raditi, ali eto izgleda da sam nesposoban

 

edit: e da, kad hocu otvoriti sa tim file explorerom, javlja mi "This device does not support the Android Storage Access Framework".

CyberDemonVZ čet 26.8.2021 13:05
geronimo4661 kaže...

Pozdrav ekipa. Kupio sam jucer roditeljima Xiaomi mi box s jer imaju staru plazmu, pa rekoh da imaju i oni pristup Netflixu, YT i takvim stvarima. E sad , problem je sto kad prikopcam usb, ne prepoznaje nikakve fajlove unutra, tj filmove. Skinuo sam onja FX file explorer a i VLC, i nista ne pomaze. Znam da ziher nesto propustam i da bi moralo raditi, ali eto izgleda da sam nesposoban

 

edit: e da, kad hocu otvoriti sa tim file explorerom, javlja mi "This device does not support the Android Storage Access Framework".

 Format USB sticka u Fat 32, exfat il nešto treće?

geronimo4661 čet 26.8.2021 16:52
CyberDemonVZ kaže...
geronimo4661 kaže...

Pozdrav ekipa. Kupio sam jucer roditeljima Xiaomi mi box s jer imaju staru plazmu, pa rekoh da imaju i oni pristup Netflixu, YT i takvim stvarima. E sad , problem je sto kad prikopcam usb, ne prepoznaje nikakve fajlove unutra, tj filmove. Skinuo sam onja FX file explorer a i VLC, i nista ne pomaze. Znam da ziher nesto propustam i da bi moralo raditi, ali eto izgleda da sam nesposoban

 

edit: e da, kad hocu otvoriti sa tim file explorerom, javlja mi "This device does not support the Android Storage Access Framework".

 Format USB sticka u Fat 32, exfat il nešto treće?

 exfat. Probao sam sa 2 usb sticka, i dalje nista.

punkrockos sub 28.8.2021 19:55

da li amazon fire stick 4k moze playat filmove sa eksternog diska..nesto sam citao po netu da moze al sve neke kerefeke, nije out of the box i ljudi da su imali problema..ima netko iskustvo iz prve ruke?

i da li se moze instalirat kakva aplikacija za skidat torrente, utorrent ili nesto?

bibappu ned 5.9.2021 13:38

Na smart tv-u imam problema s internet vezom pa sam mislio uzeti Chromecast 4.

Ulgavnom ću koristiti za netflix i youtube, pa me zanima ima li možda neka jeftinija

opcija a da reproducira 4K bez greške i da ima daljinski?

Ivooh11 pon 6.9.2021 17:50

@punkrockos

Imaš za firestick otg kabel da možeš priključiti usb i ja sam ga kupio, ali mi ne radi, a sve sam živo probao. Vjerojatno sam potrefio krivi kabel ili što već. Na kraju sam si složio kodi za torrente i lokalnu mrežu isto preko kodia i to mi radi ok.

AF139 pon 6.9.2021 21:49
bibappu kaže...

Na smart tv-u imam problema s internet vezom pa sam mislio uzeti Chromecast 4.

Ulgavnom ću koristiti za netflix i youtube, pa me zanima ima li možda neka jeftinija

opcija a da reproducira 4K bez greške i da ima daljinski?

 ..kod mene kad priključim LAN kabal radi internet , nije valjda da koristiš wifi za stacionarni uređaj kao što je TV .

mrzm smglsnk ned 12.9.2021 15:06

Kupio sam sestri Media Box X96 Max+ (Android 9, 4GB RAM, 64GB HDD, WiFi, Amlogic S905X3 CPU) i spojio na njen stari Sony KDL-32V4500.

- Netflix app ne mogu ažurirati (vjerujem zbog verzije Androida)
- HRTi app ne radi kako treba odnosno moram koristiti i tipke i mogućnost 'miša' na daljinskom da išta uspijem pokrenuti. Poprilično zamorno...
- HBO Go app se otvori i to je to. Ne mogu ništa pokrenuti, ne mogu uopće surfati naslovima koji se nude... Vidim tri naslova tj. postera i to je to.

Znači, nezadovoljan sam na najjače jer sam joj box kupio samo radi spomenutih TV servisa.

Moja pitanja su >
a) Je li ovakvo sranje zbog verzije Androida ili zbog marke boxa?
b) Je li problem u starosti TV-a iako mi to nema smisla?

 

Razmišljam ovaj box vratiti i uzeti neki novi, ali trebam prvo znati u čemu je problem.

 

PS: Uspio sam uključiti cast na mobitelu i spojiti ga s boxom. I pazite ovo, uključim HBO Go na mobitelu i kad pokrenem neki naslov, nestane slike na TV-u i s njega se čuje samo zvuk. Na mobitelu slika radi. Znači, box je smeće nad smećem! Cast Youtubea radi normalno.

Ivooh11 ned 12.9.2021 20:44

Mogao si uzeti xiaomi mi box i sve bi ti radilo ok ili recimo firestick. Poanta je da ti uređaji imaju licencu za netflix, hbo i slične apk, dok no name kinezi nemaju. Ako box koristiš za iptv ili kodi, torrente onda nemaš problema.

mrzm smglsnk ned 12.9.2021 21:34

S ovim je došao predinstaliran Netflix, a nema tu neku licencu koju spominješ.

Užas. Nisam imao pojma inače nema šanse da bih uzeo ovo smeće. Znači, nije do OS-a nego do samog boxa?

 

Gledam ovaj Xiaomi Mi Box S. Ima samo 2 GB RAM-a i Android v8.1? Je li to dovoljno za Netflix i HBO Go?