Beno pon 20.4.2020 22:18

Pozdrav ekipa! Imam vec par godina stari MXQ M8S i vrijeme je za zamjenu, prije nego mi pojede ovo malo zivaca koji su mi ostali.

Treba mi za primarno za Netflix, HBOGO, Youtube i filmove sa sticka (crtici za klince, sto je dosta bitno) i sad sam u dilemi - da li riskirati opet sa nekim kinezom ili ici na Mi Box S. Ne trebam nikakav Gaming, 4K ili KODI-like streaming.

 

Kakve su vase preporuke? Gledam da je do cca 500kn (al da shipping nije iz kine, da uz sve ove korona probleme stigne jos ove godine i da mi cijenu ne digne postarina).

Koliko bi fulao sa Xiaomijem (vidim da ga dosta ljudi ima)?

 

 

Xiaomi Mi Box s

------------------

ZA:

Netflix HD

HBOGO zadnja i stabilna verzija app (na MXQ radi samo odredjeni stari apk, ne zelim takav sex opet)

Update

Ima u HR, mogu platit na rate - nikako zanemariva stavka :)

 

PROTIV:

1x USB

2GB RAM

Android TV store sa limitiranim aplikacijama

Samo WIFI 

 

Kinez (tipa A95X F3 Slim)

-----------------------------

ZA:

3 ili 4 GB RAM

Full Android store

Vise USBova (stick + air mouse koji vec imam) 

Ethernet port

 

PROTIV:

Najcesce nikakva podrska i updatei

Aplikacije sa storea uglavnom prilagodjene za mobitele a ne TV

Bolje specifikacije, losije se ponasa (po vlastitom iskustvu)

Bloatware koji mi ne treba

 

 

MEDO11 uto 21.4.2020 08:52
Beno kaže...

Pozdrav ekipa! Imam vec par godina stari MXQ M8S i vrijeme je za zamjenu, prije nego mi pojede ovo malo zivaca koji su mi ostali.

Treba mi za primarno za Netflix, HBOGO, Youtube i filmove sa sticka (crtici za klince, sto je dosta bitno) i sad sam u dilemi - da li riskirati opet sa nekim kinezom ili ici na Mi Box S. Ne trebam nikakav Gaming, 4K ili KODI-like streaming.

 

Kakve su vase preporuke? Gledam da je do cca 500kn (al da shipping nije iz kine, da uz sve ove korona probleme stigne jos ove godine i da mi cijenu ne digne postarina).

Koliko bi fulao sa Xiaomijem (vidim da ga dosta ljudi ima)?

 

 

Xiaomi Mi Box s

------------------

ZA:

Netflix HD

HBOGO zadnja i stabilna verzija app (na MXQ radi samo odredjeni stari apk, ne zelim takav sex opet)

Update

Ima u HR, mogu platit na rate - nikako zanemariva stavka :)

 

PROTIV:

1x USB

2GB RAM

Android TV store sa limitiranim aplikacijama

Samo WIFI 

 

Kinez (tipa A95X F3 Slim)

-----------------------------

ZA:

3 ili 4 GB RAM

Full Android store

Vise USBova (stick + air mouse koji vec imam) 

Ethernet port

 

PROTIV:

Najcesce nikakva podrska i updatei

Aplikacije sa storea uglavnom prilagodjene za mobitele a ne TV

Bolje specifikacije, losije se ponasa (po vlastitom iskustvu)

Bloatware koji mi ne treba

 

 

 

ako ti je netflix  primaran onda bi išao na mi box s, to mu i je najveća prednost. Možeš sideloadati aplikacije ako koje nema na storeu, ali uglavnom sve šta ti treba ima gore. Instaliraš apk time kao alternativni store i tamo još imaš masu aplikacija za multimediju. Ako ti treba više usba ili ethernet port, možeš kupit ugreen usb hub koji dodaje 3 usb porta i ethernet port, dođe nekih 15-20$. Ja ga imam od kad i box i radi bezprijekorno. Iako to diže i cijenu boxa na kraju...Nedostatak rama ne osjetim baš, ali ja ga koristim samo za multimediju, netflix, jubito maxtv, plex, kodi i sl, nikakve igrice.

Beno uto 21.4.2020 15:08

Uzeo Mi box s. Fire stick me, ako nicim drugim, odbija svojim form factorom.

 

UPDATE: Stigao Mi Box S, razlika izmedju njega i starog "kinez" tv boxa je nebo i zemlja. Nisam probao jos pokretanje raznih multimedia fileova, ali sam OS, Netflix, HBO, Deezer, HBOGO rade neopisivo bolje i brze.

Da ne spominjem vise rezolucije koje ove "certified" aplikacije sada mogu/zele prikazati...

Dan1234567890 ned 21.6.2020 13:05
bubaQ kaže...

Pozdrav, dvoumim se trenutno između dva TV Boxa. To su A95X F3 i X88 PRO X3. Namjena bi bila isključivo Kodi i IPTV. Može naravno i neki drugi prijedlog osim ova dva.

 najbolja solucija ti je amazon firestick 4k.

Joe Cooker ned 21.6.2020 14:51
Dan1234567890 kaže...
bubaQ kaže...

Pozdrav, dvoumim se trenutno između dva TV Boxa. To su A95X F3 i X88 PRO X3. Namjena bi bila isključivo Kodi i IPTV. Može naravno i neki drugi prijedlog osim ova dva.

 najbolja solucija ti je amazon firestick 4k.

Amazon Fire TV stick ima L1 cerfifikat te podržava Netflix, Amazon Prime, HBO u 4K i naravno FHD.

A95X F3 i X88 imaju L3 certifikat i podržavaju samo 480p za Netflix, HBO...

Za Kodi i IPTV koje kolega ima namjeru isključivo koristiti i više nego dobar je A95X F3 te ima više procesorske snage i memorije od Fire TV Stick 4K, a također A95X F3 ima i 4K za Kodi i IPTV.

 

TvZaVan uto 18.8.2020 21:12

Pozdrav,

ako mi netko može dati savjet preko kojeg android boxa radi A1 tv za van?

Naime imam smarta tv Hisense i kad A1 tv za van pokrenem preko web preglednika i ulogiram se baca mi pokrešku pri pokretanju te mi u službi govore odjednom da na smart tv ne može A1 tv za van. Da li je onda jedina opcija da na tv spojim android box, da li onda mogu skinuti aplikaciju sa trgovine za A1 tv za van i koristiti tu funkciju normalno? Ako da koje su preporuke?

PS. malo već očajavam, zahvaljujem na pomoći unaprijed...

Lp

dar01 pet 21.8.2020 20:43
TvZaVan kaže...
Pozdrav,

ako mi netko može dati savjet preko kojeg android boxa radi A1 tv za van?

Naime imam smarta tv Hisense i kad A1 tv za van pokrenem preko web preglednika i ulogiram se baca mi pokrešku pri pokretanju te mi u službi govore odjednom da na smart tv ne može A1 tv za van. Da li je onda jedina opcija da na tv spojim android box, da li onda mogu skinuti aplikaciju sa trgovine za A1 tv za van i koristiti tu funkciju normalno? Ako da koje su preporuke?

PS. malo već očajavam, zahvaljujem na pomoći unaprijed...

Lp

 to je ovaj program A1 Xplore TV ima ga za skinuti s Google Playa. Eto ja sam ga tako instalirao na MiBox S(4) i radi.

mislim da je bila neka fora da se prijavim s A1 računom odnosno broj mobitela sam upisao i onda password i onda sam se morao prijaviti s google accauntom jer mi je nudio više vrsta prijava i to je to

hrka11 pon 24.8.2020 08:26
Kolacic kaže...

Znaci Xiaomi Mi box? Trenutno 65 eura?

Za maxtv,Netflix. 

 

Xiaomi Mi box sam koristio i radi perfektno,Kodi,Netflix...mozes instalirati koju god aplikaciju zelis ako je na playstoreu nema jer na njem je android tv,nije klasicni android.

Stvarno je radio bez ikakvih trzanja,stopanja itd...upali i sibaj.Znam da ovi kineski imaju rama vise,"jaci" proc pa pocmu stopat nakon pola godine,bar je moje iskustvo tako.

BoTiA pon 24.8.2020 21:36
David87 kaže...
Kolacic kaže...

Znaci Xiaomi Mi box? Trenutno 65 eura?

Za maxtv,Netflix. 

 

 Pa za te pare si bolje uzmi Firestick 4K, koji je po meni puno iznad Mi boxa

 je li mozes napraviti usporedbu, po čemu je Firestick 4K iznad Mi boxa?

mučenik Al Akse uto 25.8.2020 13:30

Kao neko ko ima oba preporuka za firestick 4k. Jako slični ali veliko razliku (baren meni) čini daljinski i wifi. Kod mi boxa iritantna jeftina plastika dok kod amazona je punobolji,"tiši",kvalitetnije napravljen te se odma pri postavljanju upari sa TV-om (gašenje i ton).

 

BoTiA uto 25.8.2020 14:16
mučenik Al Akse kaže...

Kao neko ko ima oba preporuka za firestick 4k. Jako slični ali veliko razliku (baren meni) čini daljinski i wifi. Kod mi boxa iritantna jeftina plastika dok kod amazona je punobolji,"tiši",kvalitetnije napravljen te se odma pri postavljanju upari sa TV-om (gašenje i ton).

 

 firestick bolje lovi wifi?

mijanB sri 26.8.2020 10:16

Bok, trebam starcima android box za iptv na 1080p televizoru.

Vidim ima novi xiaomi mi tv stick, za nekih 380 kn npr u linksu.

Ne smeta mi što je ograničen na 1080p jer mi 4k ne treba al me zanima ima li netko iskustva kako funkcionira streamanje iptv liste preko ovog sticka?

Bitno mi je da ne šteka stream zbog hardwarea i slično, mislio sam stavit kodi i na kodiju složit gledanje iptvja, mislim da je onaj pvr iptv simple client addon

mijanB sri 26.8.2020 11:43

Thanks na odgovoru.

Neznam jel šta krivo gledam al koliko vidim za cca 50% veću cijenu mi box s ima 1 gig više, isti proc i gpu te stariji android tv.

Ako je kodi prezahtjevan dal bi neka jednostavnija iptv app radila na sticku tipa smart iptv ili tivimate?

Napominjem da mi treba isključivo za jednostavni iptv stream na 1080p tv.

Nije drama u 200-250 kn više al neznam koliko ima smisla za 1 gigu više kad se nikakve zahtjevne aplikacije il igre neće ni pokretat na tom sticku

 

Edit: vidim da se cpu na boxu, iako iste oznake kao na sticku, vrti na 2.0

Joe Cooker sri 26.8.2020 11:52
mijanB kaže...

Thanks na odgovoru.

Neznam jel šta krivo gledam al koliko vidim za cca 50% veću cijenu mi box s ima 1 gig više, isti proc i gpu te stariji android tv.

Ako je kodi prezahtjevan dal bi neka jednostavnija iptv app radila na sticku tipa smart iptv ili tivimate?

Napominjem da mi treba isključivo za jednostavni iptv stream na 1080p tv.

Nije drama u 200-250 kn više al neznam koliko ima smisla za 1 gigu više kad se nikakve zahtjevne aplikacije il igre neće ni pokretat na tom sticku

 Mi tv stick nije dobar za strim ni sa jednostavnijim aplikacijama,ai previše se zagrijava, mi box s je android 9, update za android 9 je odavno izašao te je procesor clock isto veci. Preporuka za iptv best buy je Tanix X9S koji ima jako dobar strim i isto dolazi sa android 9

(rootan je uređaj), a cijena je jako povoljna.

Pogledaj na Smartus.