Bratija ned 21.3.2021 19:12
error_666 kaže...
Bratija kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Hvala dečki.

Tizen, Samsung. Gore je Plex.

 

Ali mi je čudno kako ga i VLC na kompu pogrešno prikazje :/ 

Probam se igrati, možda uspije

dv zaboravi na kompu, ne radi

mislim da ti jedino ostaje probati sa Samsung internim playerom ako eventualno otvara mp4 sa dv, ne znam kakva je tu situacija

ako ni to ne radi, ili neki eksterni uredaj za reprodukciju mp4 dv ili nabavi verziju filma sa hdr10 koja treba raditi preko kompa

 DV radi na kompu , gledao one promo klipove za DV i igrao NFS Heat u DV-u . Samo , problem je sto je ograničen na fullHD jer za 2K ili UHD nema dovoljno propusnosti za HDMI2.0 standard . 

pricao sam u kontekstu gledanja filmova, za igre stvarno ne znam

i ovo za promo klipove mi je malo cudno, koliko znam ne postoji pc software player koji moze reproducirati dv, pa ako mozes reci koje klipove i preko kojeg playera?

a za propusnost, ako imas hdmi 2.0b trenutno si miran sa svime sto se tice filmova i vjerojatno ces biti jos neko vrijeme

Gemini Man kao najzahtjevniji ima 4k, 60 fps i chromu 4:2:0, mislim da postoji jos samo jedan film u 4k i 60 fps, tako da tu ne vidim problem u blizoj buducnosti

a za zvuk, eARC koji je dio hdmi 2.1 specifikacije je uredno implementiran na uredajima sa hdmi 2.0b

Trle96 pon 22.3.2021 08:02

Pozdrav!

Možete mi preporučiti neku torrent stranicu s koje mogu skinuti REMUX 4k filmove, a da se može trenutno registrirati na nju bez pozivnice?
Tek sam nedavno kupio 4k TV pa sam relativno novi s tim privatnim torrent trackerima... 

hrka11 pon 22.3.2021 09:06
Trle96 kaže...

Pozdrav!

Možete mi preporučiti neku torrent stranicu s koje mogu skinuti REMUX 4k filmove, a da se može trenutno registrirati na nju bez pozivnice?
Tek sam nedavno kupio 4k TV pa sam relativno novi s tim privatnim torrent trackerima... 

 Imas pm.

hrka11 pon 22.3.2021 09:09
CyberDemonVZ kaže...

Zack.Snyders.Justice.League.2021.2160p.HMAX.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.DV.x265-MZABI

31.6GB

 

Slika je u totalnoj banani.

Sve boje su zeleno-ljubičaste. (isprobano na VLC playeru i Plexu na TVu, ista stvar)

 

Jel ima netko ovu verziju i da je OK, napravim ponovno skidanje?

Ili tražim novu verziju?

E moj levatu pa sto me ne pitas odma...aj otdji na taj torrent i pogledaj prvi i jedini komentar sta ti pise bit ce ti jasnije sta si skinio.

Imas 100 drugih torenta koji su ok.

 

ps. taj torent nije neispravan nego si ti skinio nesto sto nije za tebe.

Teknokyo pon 22.3.2021 12:57
hrka11 kaže...
Trle96 kaže...

Pozdrav!

Možete mi preporučiti neku torrent stranicu s koje mogu skinuti REMUX 4k filmove, a da se može trenutno registrirati na nju bez pozivnice?
Tek sam nedavno kupio 4k TV pa sam relativno novi s tim privatnim torrent trackerima... 

 Imas pm.

 Bok,

 

Može i meni ako nije problem? Hvala unaprijed!

Bratija pon 22.3.2021 17:38
šćir kaže...

to dovodi do pitanja isplati li se opce skidati remux format, ako ne koristimo externi player,

dal je itko usporedivao film u remuxu vs neki encode od 15-20gb?

primjeti li se razlika na 55, 65 inca

 

ako imas mkv remux koji nije hdr ili koji ima hdr10, a takvi su trenutno svi (ili 99%), stvar sa kompa radi bez problema (osobno koristim mpc + madvr)

dolby vision playback kao takav je problem, koliko znam jedino mp4 mux radi u smislu da imas plug'n'play rjesenje (TV interni player kod nekih, Kodi/Plex na Android TV od relativno nedavno), mkv remux sa dv je novija stvar i reprodukcija je jos uvijek problematicna... ne znam kakva je situacija sa eksternim playerima koji mogu citati iso/folder backup, mislim da i oni nisu skroz cisti sto se tice dv, mozda sam u krivu...

e sad, dal se isplati je dosta subjektivno, ja osobno uzimam remux ako je nesto sto me jako zanima i znam da ce imati hrpu akcije i vizualno atraktivnih scena, ako mi je nesto tek toliko da pogledam ili znam da nema nekih wow scena onda uzmem encode (po mogucnosti sa lossless zvukom)... uz velicinu tva bitno je koliko si udaljen od istog, a dosta ovisi i o samom izvornom materijalu, ako je manje kvalitetan teze ce se primjetiti razlika izmedu remuxa i encodea...

HCMAA ned 28.3.2021 22:50

#CyberDemonVZ

primjetio sam da mi filmovi u HDR formatu odmaraju oči...to naročito vrijedi kod igara

manje mi se oči naprežu...i kad gledam ove usporedbe...ima jedan tip koji pokazuje usporedbu istog (YouTube)filma u 2K sdr i 4k hdr i kod 4k hdr ljudska koža je uvijek realnija... usporedba je dobra jerbo onda se vidi da kod starijih filmova i nije neki napredak:(...za nas koji jelte skidamo je svejedno...li ovi koji koriste diskove...već imaju BR izdanje i ako vide da nije neka razlika nema smisla bacati pare

mada ja osobno to nisam puno dosada ni uočavao(ljudska koža)...očito je bivši Panasonic tv to znao:)...a Sony je poznat po vjernosti u prikazu boja:)

Svi vi koji imate malo veće brzine slobodno skidajte 4K remux...ako ja sa svojih 15mbps mogu...možete i Vi


isprobao novi Kodi 19.0...i kod reprodukcije mi piše HDR Dolby ali isto nisam siguran jel to stvarno vrti ili samo piše???

Bratija pon 29.3.2021 10:50
HCMAA kaže...

isprobao novi Kodi 19.0...i kod reprodukcije mi piše HDR Dolby ali isto nisam siguran jel to stvarno vrti ili samo piše???

Kodi na Android TVu (Sony XG95) vrti mp4 sa DV, TV uredno prebaci na DV postavke (Dolby Vision Dark ili Dolby Vision Bright kod mene)

ne znam koji TV imas, ali koliko sam vidio u prolazu ili bi trebala iskociti neka Dolby ikona ili vidis po trenutno aktivnim postavkama za sliku

HCMAA pon 29.3.2021 20:16

imam XG9505 65" i idem u settings i piše samo HDR..sad može biti do filma...budem provjerio na više tih remux koje imam

na kojoj verziji update ti je Tv...meni na ovoj zadnjoj odnosno najnovijoj

evo sad opet probao i isto TV mi pokazuje samo ikonu od HDR

isprobao Shining(Kubrick) i Kodi to uopće nije pokrenuo u HDR...setting mi ne pokazuje brightness na Max

očito ova verzija Kodi 19 ima bugova

Envy pon 29.3.2021 20:24
Mitch kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Dilema. Imam mogućnost gledati jedan film u 4k, HDR od oko 20GB.

Ili 1080p od 40GB.

Koji bi vi odabrali?

 40GB na 1080p je vjv overkill.

Nije. To je čisti BD-Rip i ništa više. Kada Takav 40 GB oripaš sa H-264 dobiješ film od oko 8 GB a ne možeš primjetiti golim okom razliku.
Moguće da će dobiti ovaj od 4K oštriju sliku ali lošiji zvuk, posterizaciju i sl.

Bratija pon 29.3.2021 20:55
HCMAA kaže...
imam XG9505 65" i idem u settings i piše samo HDR..sad može biti do filma...budem provjerio na više tih remux koje imam

na kojoj verziji update ti je Tv...meni na ovoj zadnjoj odnosno najnovijoj

evo sad opet probao i isto TV mi pokazuje samo ikonu od HDR

isprobao Shining(Kubrick) i Kodi to uopće nije pokrenuo u HDR...setting mi ne pokazuje brightness na Max

očito ova verzija Kodi 19 ima bugova

 

Sony koliko znam nema posebnu DV ikonu, samo HDR, za DV ce prebaciti na DV Bright/Dark

stvar je u tome da sluzbeni Kodi 19 podrzava Dolby Vision samo ako je mp4, ne podrzava mkv (kazem ovo jer spominjes remux)

za DV i mkv podrsku moras skinuti nesluzbeni Kodi 19 build, ja ga nisam isprobavao jer koliko citam nije 100% stabilan pa mi se iskreno ne da igrati

al ako pricamo o HDR10, nisam do sada koristio Kodi ni Plex jer bih uvijek pustao preko PCa (mpc + madvr), jer preko internog TV playera nema passthrough lossless zvuka, ali mislim da bi Kodi trebao podrzavati mkv HDR10

plus uzmi u obzir da mkv remuxovi generalno nemaju DV, barem ih ja bas nisam vidio, jer podrska za spremanje i HDR10 i DV layera u mkv je novija stvar, tak da ispada da moras sam napraviti remux sa zadnjom verzijom makemkv ak zelis DV, ali problem je naci uredaj i SW koji ce to normalno reproducirati

ukratko, HDR10 mkv bi trebao biti pokriven, DV mp4 u vecini (ima nekih kombinacija koje ne rade tipa Kodi 19 na Fire Sticku), dok je DV mkv dosta slabo i trebat ce jos vremena dok ne sazrije

Bratija pon 29.3.2021 21:40
tajo1960 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Dilema. Imam mogućnost gledati jedan film u 4k, HDR od oko 20GB.

Ili 1080p od 40GB.

Koji bi vi odabrali?

Pitanje vrijedno kratkog obrazlaganja, ali i dopunskog podpitanja. Vjerujem da si do sada već odgledao film/materijal i da sada više nije toliko bitno, ali...

 

-za 20 GB 4k HDR je jasno što je, ali za 40 GB 1080p nije.

 

Radi li se o BluRay ISO primjerku?

Ako da - onda je izbor na njemu, jer, odgledao sam puno raznih 20-30 GB 4k filmova u HDRu (o bez njega), ali ni jedan jedini nije bio kvalitete slike i zvuka kao neki izvorni BluRay ISO materijal sa nepatvorenim i nekomprimiranim sadržajem (i slika i zvuk).

 

Sada će, vjerujem, masa "znalaca" skočiti sa povicima "Ma što, to ti je ovo, ono, 4k, bla bla...", a ja samo pitam sve te "znalce" - koliko su izvornih FHD BluRay ISO filmova pogledali i da li su IKADA usporedili sliku sa FHD (1080p) BluRay ISO filma i nekog identičnog naslova u 4k verziji, a komprimiranog i "oplemenjenog" HDRom (vjerojatno u kućnoj radinosti, jer, ipak su torrenti kućni prepravci, priznali vi to sebi ili ne).

 

Do sada nisam vidio kvalitetu slike u usporedbama FHD ISO BluRay i neko komprimirani 4k - da ide u korist 4k kompresije,. Nikada do sada. Imam 4k tv sa 10-bit panelom visoke kvalitete slike, ali, izvorni FHD BluRay ISO je još uvijek ipak korak ispred svih ovih prepravaka koje skidamo i gledamo. Rekao tko god što god.

Ne govorim o UHD 4k BluRay ISO materijalima... NE! To je isto izvornik i to je naj slika koju možemo zamisliti, ali sve ostale prerađevine do sada - nemaju što tražiti u usporedbi sa original FHD BluRay ISO materijalom (ili medijem).

 

Ako se pak radi o nekom 40 GB Remuxu - i opet nemam što reći, jer i to se osjeti 1/2 stepenice skidanje kvalitete u odnosu na izvorni materijal. Rekao opet, tko god što hoće, ali je tako.

 

Sada će opet "znalci" skočiti - Pa to ti je samo prerada bez menija, ovo, ono... hvala gospodo, znam što sam napisao :)

 

ne znam kaj si ti gledao, ali cini mi se da usporedujes kruske i jabuke

uzmi 4K UHD Blu ray, video koji je zapisan na njemu je kodiran HEVCom, remux je da se isti taj zapis kodiran HEVCom bit po bit prebaci u mkv bez apsolutno ikakvog gubitka

stepenica ispod je da se originalni video zapis dodatno komprimira, takoder je zapis kodiran HEVCom i zapisan u mkv, ali to nije remux

ovo sto kazes 40 GB remux, moze biti remux jedino ako je full velicina blu ray diska cca 45 GB, ako nije onda ne pricamo o remuxu nego o dodatnoj kompresiji i normalno da se tu moze vidjeti razlika (koliko, ovisi o dosta faktora)

a ovo full 1080p vs komprimirani 4k, tu je puno faktora koje treba uzeti u obzir i mislim da nema smisla usporedivati

CyberDemonVZ pon 29.3.2021 23:11
tajo1960 kaže...
Bratija kaže...
tajo1960 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Dilema. Imam mogućnost gledati jedan film u 4k, HDR od oko 20GB.

Ili 1080p od 40GB.

Koji bi vi odabrali?

Pitanje vrijedno kratkog obrazlaganja, ali i dopunskog podpitanja. Vjerujem da si do sada već odgledao film/materijal i da sada više nije toliko bitno, ali...

 

-za 20 GB 4k HDR je jasno što je, ali za 40 GB 1080p nije.

 

Radi li se o BluRay ISO primjerku?

Ako da - onda je izbor na njemu, jer, odgledao sam puno raznih 20-30 GB 4k filmova u HDRu (o bez njega), ali ni jedan jedini nije bio kvalitete slike i zvuka kao neki izvorni BluRay ISO materijal sa nepatvorenim i nekomprimiranim sadržajem (i slika i zvuk).

 

Sada će, vjerujem, masa "znalaca" skočiti sa povicima "Ma što, to ti je ovo, ono, 4k, bla bla...", a ja samo pitam sve te "znalce" - koliko su izvornih FHD BluRay ISO filmova pogledali i da li su IKADA usporedili sliku sa FHD (1080p) BluRay ISO filma i nekog identičnog naslova u 4k verziji, a komprimiranog i "oplemenjenog" HDRom (vjerojatno u kućnoj radinosti, jer, ipak su torrenti kućni prepravci, priznali vi to sebi ili ne).

 

Do sada nisam vidio kvalitetu slike u usporedbama FHD ISO BluRay i neko komprimirani 4k - da ide u korist 4k kompresije,. Nikada do sada. Imam 4k tv sa 10-bit panelom visoke kvalitete slike, ali, izvorni FHD BluRay ISO je još uvijek ipak korak ispred svih ovih prepravaka koje skidamo i gledamo. Rekao tko god što god.

Ne govorim o UHD 4k BluRay ISO materijalima... NE! To je isto izvornik i to je naj slika koju možemo zamisliti, ali sve ostale prerađevine do sada - nemaju što tražiti u usporedbi sa original FHD BluRay ISO materijalom (ili medijem).

 

Ako se pak radi o nekom 40 GB Remuxu - i opet nemam što reći, jer i to se osjeti 1/2 stepenice skidanje kvalitete u odnosu na izvorni materijal. Rekao opet, tko god što hoće, ali je tako.

 

Sada će opet "znalci" skočiti - Pa to ti je samo prerada bez menija, ovo, ono... hvala gospodo, znam što sam napisao :)

 

ne znam kaj si ti gledao, ali cini mi se da usporedujes kruske i jabuke

uzmi 4K UHD Blu ray, video koji je zapisan na njemu je kodiran HEVCom, remux je da se isti taj zapis kodiran HEVCom bit po bit prebaci u mkv bez apsolutno ikakvog gubitka

stepenica ispod je da se originalni video zapis dodatno komprimira, takoder je zapis kodiran HEVCom i zapisan u mkv, ali to nije remux

ovo sto kazes 40 GB remux, moze biti remux jedino ako je full velicina blu ray diska cca 45 GB, ako nije onda ne pricamo o remuxu nego o dodatnoj kompresiji i normalno da se tu moze vidjeti razlika (koliko, ovisi o dosta faktora)

a ovo full 1080p vs komprimirani 4k, tu je puno faktora koje treba uzeti u obzir i mislim da nema smisla usporedivati

Gledao sve do sada raspoložive formate i standarde i dobro znam što kažem po pitanju kvalitete prikaza slike.

Je li to dovoljno što kažem? Ne trebam objašnjenja ranga što je h264, 265, mkv, kompresija, ISO itd. Dovoljno dobro i dugo baratam time pa nekako znam 😀

Primijeti da sam kolegu demona pitao što je i kakav materijal fhd 40 GB, samo se on još nije oglasio. Da li hoće - ne znam.

 Na žalost neće :D

Skinuo sam obje verzije, više ni ne znam što kojoj piše u opisu. Sad nisam kod kompa. Usporediti ću sutra da vidim koji bolje izgleda.

Radi se o dva najveća fajla kad tražiš prvi dio pirates of the caribbean na Piratebayu.

 

Bratija uto 30.3.2021 08:19
tajo1960 kaže...
Bratija kaže...
tajo1960 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Dilema. Imam mogućnost gledati jedan film u 4k, HDR od oko 20GB.

Ili 1080p od 40GB.

Koji bi vi odabrali?

Pitanje vrijedno kratkog obrazlaganja, ali i dopunskog podpitanja. Vjerujem da si do sada već odgledao film/materijal i da sada više nije toliko bitno, ali...

 

-za 20 GB 4k HDR je jasno što je, ali za 40 GB 1080p nije.

 

Radi li se o BluRay ISO primjerku?

Ako da - onda je izbor na njemu, jer, odgledao sam puno raznih 20-30 GB 4k filmova u HDRu (o bez njega), ali ni jedan jedini nije bio kvalitete slike i zvuka kao neki izvorni BluRay ISO materijal sa nepatvorenim i nekomprimiranim sadržajem (i slika i zvuk).

 

Sada će, vjerujem, masa "znalaca" skočiti sa povicima "Ma što, to ti je ovo, ono, 4k, bla bla...", a ja samo pitam sve te "znalce" - koliko su izvornih FHD BluRay ISO filmova pogledali i da li su IKADA usporedili sliku sa FHD (1080p) BluRay ISO filma i nekog identičnog naslova u 4k verziji, a komprimiranog i "oplemenjenog" HDRom (vjerojatno u kućnoj radinosti, jer, ipak su torrenti kućni prepravci, priznali vi to sebi ili ne).

 

Do sada nisam vidio kvalitetu slike u usporedbama FHD ISO BluRay i neko komprimirani 4k - da ide u korist 4k kompresije,. Nikada do sada. Imam 4k tv sa 10-bit panelom visoke kvalitete slike, ali, izvorni FHD BluRay ISO je još uvijek ipak korak ispred svih ovih prepravaka koje skidamo i gledamo. Rekao tko god što god.

Ne govorim o UHD 4k BluRay ISO materijalima... NE! To je isto izvornik i to je naj slika koju možemo zamisliti, ali sve ostale prerađevine do sada - nemaju što tražiti u usporedbi sa original FHD BluRay ISO materijalom (ili medijem).

 

Ako se pak radi o nekom 40 GB Remuxu - i opet nemam što reći, jer i to se osjeti 1/2 stepenice skidanje kvalitete u odnosu na izvorni materijal. Rekao opet, tko god što hoće, ali je tako.

 

Sada će opet "znalci" skočiti - Pa to ti je samo prerada bez menija, ovo, ono... hvala gospodo, znam što sam napisao :)

 

ne znam kaj si ti gledao, ali cini mi se da usporedujes kruske i jabuke

uzmi 4K UHD Blu ray, video koji je zapisan na njemu je kodiran HEVCom, remux je da se isti taj zapis kodiran HEVCom bit po bit prebaci u mkv bez apsolutno ikakvog gubitka

stepenica ispod je da se originalni video zapis dodatno komprimira, takoder je zapis kodiran HEVCom i zapisan u mkv, ali to nije remux

ovo sto kazes 40 GB remux, moze biti remux jedino ako je full velicina blu ray diska cca 45 GB, ako nije onda ne pricamo o remuxu nego o dodatnoj kompresiji i normalno da se tu moze vidjeti razlika (koliko, ovisi o dosta faktora)

a ovo full 1080p vs komprimirani 4k, tu je puno faktora koje treba uzeti u obzir i mislim da nema smisla usporedivati

Gledao sve do sada raspoložive formate i standarde i dobro znam što kažem po pitanju kvalitete prikaza slike.

Je li to dovoljno što kažem? Ne trebam objašnjenja ranga što je h264, 265, mkv, kompresija, ISO itd. Dovoljno dobro i dugo baratam time pa nekako znam 😀

Primijeti da sam kolegu demona pitao što je i kakav materijal fhd 40 GB, samo se on još nije oglasio. Da li hoće - ne znam.

ako tako dobro znas, kako onda mozes tvrdit da je mkv remux (u kojem je isti video zapis kao i na originalnom blu rayu) losije kvalitete od originalnog blu raya?

Bratija sri 31.3.2021 10:45

mali rezime rasprave, mozda nekom da dodatni uvid

dakle, ova usporedba koju je CyberDemonVZ postavio je totalno subjektivna

jedan materijal je izvorni 1080p, drugi materijal je streamani 4K HDR (uz napomenu da ne postoji 4K Blu ray navedenog filma)

i tu sad treba uzeti dvije stvari, kvalitetu pretvorbe izvornog materijala u 4K HDR i cinjenicu da FHD materijal da se prikaze na 4K TVu mora proci upscale koji moze uciniti da slika izgleda "bolje"

poanta je da se u oba slucaja ne gleda izvorni materijal, nego da svaki slucaj ima svoje obrade izvornog materijala

pod pretpostavkom da je pretvorba u 4K HDR korektno izvrsena, ja osobno bih isao na tu verziju jer ocekujem da ce biti realnija i blize onome sto je autor filma zamislio (i prilicno sam siguran da bude), ali to sam ja i netko drugi ce vise uzivati u "boljoj" slici kao rezultat upscalea

 

ali to sve skupa nema nikakve veze sa pricom blu ray vs remux, remux je kopiranje informacija iz jednog kontejnera u drugi bez ikakve obrade informacija, ono sto moze uciniti razliku na gotovoj slici je ako blu ray i remux na ikakav nacin prolaze kroz razlicite obrade do prikaza na TVu (npr. FDH blu ray ide preko zasebnog uredaja koji odlicno radi upscale, dok mkv remux tog istog blu raya ide preko TV internog playera koji ima los upscale), ali to je skroz ocekivano

HCMAA sri 31.3.2021 11:56

Remux ima i DV ako je taj DV bio i na disku... znači onda moram skinuti mp4...jerbo za sada Kodi 19 ne prepoznaje DV pored HDR10...ako su u istom folderu

A onda čekamo Kodi 30 koji bude to mogao:)

I onako mi se Kodi ne sviđa za reprodukciju radi nikakve mogućnosti upravljanja s subtitle...MX player je tu ZAKON

Bratija sri 31.3.2021 12:27
HCMAA kaže...
Remux ima i DV ako je taj DV bio i na disku... znači onda moram skinuti mp4...jerbo za sada Kodi 19 ne prepoznaje DV pored HDR10...ako su u istom folderu

A onda čekamo Kodi 30 koji bude to mogao:)

I onako mi se Kodi ne sviđa za reprodukciju radi nikakve mogućnosti upravljanja s subtitle...MX player je tu ZAKON

ima jedino ako je raden nedavno sa zadnjom verzijom makemkv, prije toga specifikacija za mkv nije uopce podrzavala dva streama, tako da bi remux imao samo bazni HDR10 stream

nije samo stvar SWa nego i HWa na kojem se vrti Kodi (ili neki drugi player), ja sam isto sve to parkirao sa strane i povremeno bacim oko dal ima kakvih novosti, koliko kuzim cak DV ako ima MEL i nije problem, ali DV sa FEL prakticki nitko ne podrzava kak treba, ima par uredaja koji onda imaju neki drugi problem, kad se pojavi nesto sto ce provjereno citati DV bilo kojeg profila iz mkv i podrzavati lossless audio passthrough i biti pristupacne cijene, onda cu se malo i zaigrati, a do tada ili mkv sa HDR10 i lossless zvukom ili mp4 sa DV i lossy zvukom

Fabijan pon 15.11.2021 23:32

A gdje kod nas ima za kupiti fizičkih UHD izdanja s našim titlovima? Gdje god tražim, recimo Menart ili Algoritam stranicensu katastrofa i nema filtera pa je teško naći, a onda ispada da je koliko dostupno, 10 filmova?

tommmyyy uto 16.11.2021 16:45

Pozdrav, ima kakvih novosti (iz prve ruke) oko DV reprodukcije putem Kodi / Plex / itd..? Čitao dosta zadnjih dana ali nema definitivnog odgovora. Čekam LG C1, čini se da kombinacija Nvidia Shield TV Pro i Plex vrti gotovo sve, uključujući DV mkv ripove. Kodi neslužbeni (Nerds) build nešto slabije ali ima puno raznih verzija pa me čisto zanima ako netko ima složeno. Thx!

antimadridista uto 16.11.2021 17:18

Ja imam tu kombinaciju LG C1 + Shield Pro i još nisam našao način za gledanje DV preko official Kodija. Nije da mi previše smeta jer remux filmovi od 70-80 GB u "običnom" HDR izgledaju brutalno na C1 i Shield Pro nema nikakvih problema sa istima dok su mi prije na Mi Boxu štekali filmovi te veličine. Samo da napomenem da se nisam previše ni zamarao sa DV i neslužbenim Kodi verzijama. Možda i postoji način ali i više nego zadovoljan sam i ovako.

tommmyyy uto 16.11.2021 19:14
antimadridista kaže...
Ja imam tu kombinaciju LG C1 + Shield Pro i još nisam našao način za gledanje DV preko official Kodija. Nije da mi previše smeta jer remux filmovi od 70-80 GB u "običnom" HDR izgledaju brutalno na C1 i Shield Pro nema nikakvih problema sa istima dok su mi prije na Mi Boxu štekali filmovi te veličine. Samo da napomenem da se nisam previše ni zamarao sa DV i neslužbenim Kodi verzijama. Možda i postoji način ali i više nego zadovoljan sam i ovako.

Thx, znači "običan" HDR radi normalno u official Kodi-ju?

antimadridista uto 16.11.2021 20:29

Da, HDR radi bez problema. Čitam da postoje nekakvi neslužbeni buildovi Kodija za Shield na kojima radi Dolby Vision ali nisam probao, možda budem kroz par dana ako uhvatim vremena. Inače koristim real debrid uz Kodi sa Tempest addonom i sve to skupa izgleda brutalno na LG C1. Ako imaš dobar Internet koji to može pogurati da gledaš filmove od 70-80 GB, to je perverzija.

mariclius uto 16.11.2021 23:30

Uzeo soundbar, a ovako piše šta podržava...

"HDMI ULAZ
Dolby® Digital, Dolby® Dual mono, LPCM 2 kanala
OPTIČKI ULAZ
Dolby® Digital, Dolby® Dual mono, LPCM 2 kanala"

Kad skidam filmove šta u biti treba gledati u vezi zvuka? Čitao sam i istraživao, ali moram priznati da nisam najbolje shvatio to dolby digital i ostalo:) Ne razumijem se u to, a vidim da ima razlike u nekim filmovima šta sam uspio isprobati. Ako netko ima volje ukratko da napiše.