Bug

Cijena Bug časopisa

Gale92 ned 15.4.2012 12:20

Imam pitanje. Pretplatnik sam buga i odem na bug.hr na bug digitalnu arhivu i sve uredu. A kada odem na mrežu digitalnu arhivu kaže mi da moram povezati korisnički račun, kliknem na povezivanje i piše mi da sam već povezan. Što znači da ja kao pretplatnik buga mogu samo čitati digitalnu arhivu od buga ili mogu i od mreže?

Hvala {#}

xonox sub 26.5.2012 22:53

Ja mislim da bi za cijenu od 267 kn za godišnju pretplatu trebao dobiti Bug majicu, kapu, 4 kemijske, da me budite svako jutro da ne zakasnim na posao

i bilo bi dobro da oko 7 mjeseca mi poklonite 2 tjedna na Braču.

 

Jako je jednostavno. Bug redakcija nudi proizvod i ima svoje troškove te naravno mora i zaraditi kako bi to sve imalo smisla.

Možda je teško nekome iz perspektive osobe bez radnog iskustva shvatiti da ljudi moraju biti plaćeni za svoj rad.

 

Po meni je cijena opravdana kvalitetom, zadovoljan sam pogodnostima za pretplatnike (ranije dobivanje časopisa, digitalna arhiva) i količina reklama u časopisu nije pretjerana.

Gale92 pon 28.5.2012 10:13
xonox kaže...

Ja mislim da bi za cijenu od 267 kn za godišnju pretplatu trebao dobiti Bug majicu, kapu, 4 kemijske, da me budite svako jutro da ne zakasnim na posao

i bilo bi dobro da oko 7 mjeseca mi poklonite 2 tjedna na Braču.

 

Jako je jednostavno. Bug redakcija nudi proizvod i ima svoje troškove te naravno mora i zaraditi kako bi to sve imalo smisla.

Možda je teško nekome iz perspektive osobe bez radnog iskustva shvatiti da ljudi moraju biti plaćeni za svoj rad.

 

Po meni je cijena opravdana kvalitetom, zadovoljan sam pogodnostima za pretplatnike (ranije dobivanje časopisa, digitalna arhiva) i količina reklama u časopisu nije pretjerana.

Htio bih se nadovezati na tebe i kazati da ova "ideja" o BUG majici nije loša.

Isto tako pogodnosti za pretplatnike su "idealne" samo meni bug u zadnja dva broja kasni (prie dođe na kioske,nego meni kod kuće) {#}

Ostalo su sve pohvale.

Miro pon 27.8.2012 20:15
Gale92 kaže...

Poz imam jedno pitanje {#} Kako mogu doći do "tvrdi uveza" za ukoričenje svojih bug časopisa, dal se to može nekako naručiti ili ? Gledao sam na bugovom web shopu ali nema ......

Odeš u neku knjigovežnicu i naručiš od njih takvu uslugu... Ako si mislio da redakcije pruža takve usluge, odgovor je - ne pruža!

Pranja pon 27.8.2012 21:36
Miro kaže...
Gale92 kaže...

Poz imam jedno pitanje {#} Kako mogu doći do "tvrdi uveza" za ukoričenje svojih bug časopisa, dal se to može nekako naručiti ili ? Gledao sam na bugovom web shopu ali nema ......

Odeš u neku knjigovežnicu i naručiš od njih takvu uslugu... Ako si mislio da redakcije pruža takve usluge, odgovor je - ne pruža!

 Meni se čini da je mislio na one tvrde uveze koji su dolazili kao poklon za pretplatnike uz Enter.

 

Ja još uvijek imam taj uvez sa prvih 10 brojeva Entera u njemu. :D

Miro uto 28.8.2012 18:11
Pranja kaže...
Miro kaže...
Gale92 kaže...

Poz imam jedno pitanje {#} Kako mogu doći do "tvrdi uveza" za ukoričenje svojih bug časopisa, dal se to može nekako naručiti ili ? Gledao sam na bugovom web shopu ali nema ......

Odeš u neku knjigovežnicu i naručiš od njih takvu uslugu... Ako si mislio da redakcije pruža takve usluge, odgovor je - ne pruža!

 Meni se čini da je mislio na one tvrde uveze koji su dolazili kao poklon za pretplatnike uz Enter.

 

Ja još uvijek imam taj uvez sa prvih 10 brojeva Entera u njemu. :D

Mislim da nije mislio na to. {#} To ne postoji za Bug, a mi u arhivi imamo ukoričene Bugove po godištima, to je vidio u videu (lol - kako ritmične rečenice!).

Gale92 uto 11.12.2012 19:57

Imam nešto za reći.

Pretplatnik sam i aktualni broj "Bug-a" broj 241. prosinac mi je došao sa malom površinom oderanog lista papira dolje na dnu na sredini od stranice 97 pa do kraja, ne znam dali se to desilo u transportu ili kako.

 

Htio bih još reći da bi bilo dobro kada bi Bug stavili  u digitalno izdanje isto kao što stavljaju "Mrežu" a ne sa odmakom od 60 dana

marin_sagovac pet 9.1.2015 00:11

Sjećam se u Bug-u da je prodavao privjeske kao prilog u sklopu časopisa (BUG 200). Dan danas ga imam i odlično stoji uz privjesak.

 

Ako usb stick od 4/8 gb košta u Kini $2 ili ako se uzme u veće komade onda čak manje, cijena BUG časopisa bi recimo digli na +8/+10 kn to je 45 kn i to ne mora biti svaki mjesec ili jedanput godišnje. Kladim se da bi ljudi više kupovali bilo da se radi o privjesku, gadgetu ili sticku, šta god.

 

Zašto ta ideja nije realizirana? Sigurno biste i povećali prodaju a i na malim stvarima biste i dodatno zaradili zbog povećane potrošnje (gadget/stick).

 

Ja bi kupio, pa čak ak mi ne treba poklonio nekome.

 

Evo još jedna ideja. Bug Premium na uzoru kao Chip Premium s tim da taj poseban časopis može biti bez ijednog teksta, dakle samo DVD-i. Npr. Lite verzija BUG DVD-a (nema sve programe kao na normalnom BUG-u) ali zato ima full verzije nekih softvera u dogovoru sa partnerima (tipa stari telefonski imenik i šta ja znam nešto korisno i besplatno za arhiviranje), pa recimo Ubuntu DVD ili hrpa distribucija na 1 DVD-u il programa od prošlog mjeseca kao nezaobilazni alat itd.. a sve novo važno i popularno na normalnom BUG-u kao dosad.

 

Bonovi/kuponi su odlični ali ne znam koliko bi to bila ciljana publika, sigurno ne puno kao ovo što sam prethodno naveo. Prije bih uzeo ovo gore navedeno nego nekakav popust u nekoj trgovini.

Cansee pet 12.2.2016 16:44

ne znam u koju temu da ovo stavim, najzgodnije mi je bilo ovdje, zanimalo me kada se uzme pretplata na Bug, tko to dostavlja, vidim da je hrvatska pošta, ali me zanima jel im to bude neka posebna dostava ili to donese poštar koji mi inače svaki dan donosi poštu?

OriginalEXE pet 12.2.2016 17:36
Cansee kaže...

ne znam u koju temu da ovo stavim, najzgodnije mi je bilo ovdje, zanimalo me kada se uzme pretplata na Bug, tko to dostavlja, vidim da je hrvatska pošta, ali me zanima jel im to bude neka posebna dostava ili to donese poštar koji mi inače svaki dan donosi poštu?

 Isti postar kao i za "obicnu" postu.

Miro uto 27.6.2017 19:33
playjob kaže...
Ekipa, koliko košta časopis BUG-a? Može li se kupiti na tisku mjesečni primjerak ili se moram pretplatiti?

Bug se može kupiti na svakom kiosku i košta 35 kuna

 

Bug u pretplati košta 267 kuna za godinu dana (11 izdanja godišnje = jedan Bug 24,27 kuna)

 

 

žaki pon 5.9.2022 13:35

Kada pređemo na euro, ništa neće poskupiti. Točno. Bug je već poskupio. I to snažno - 29.89 posto. Prije dva mjeseca sam Bug platio 29 kuna, a danas - 37.67. Krasno. Moramo se nadati da će još više poskupiti 1. siječnja.

Hexfire pon 5.9.2022 13:43
žaki kaže...

Kada pređemo na euro, ništa neće poskupiti. Točno. Bug je već poskupio. I to snažno - 29.89 posto. Prije dva mjeseca sam Bug platio 29 kuna, a danas - 37.67. Krasno. Moramo se nadati da će još više poskupiti 1. siječnja.

 S obzirom da je tih 37,67 točno 5 eura pretpostavljam da će takva cijena i ostati od 01.01.2022. A da je moralo poskupjeti sigurno da je. Sve poskupljuje pa kako neće i to.