Bicikli i električni romobili

Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

rokonja ned 18.9.2022 20:33
hahhaajaads kaže...
BlueMax kaže...
Jbg, sad I ja moram naručiti.

 Danas je bilo dobro vrijeme pa se isprobalo, uglavnom, top stvar... Presao 28km Zagrebackih cesta i nogostupa, skakanja i ne mrda 

 Zato smo tu.

BlueMax uto 20.9.2022 13:02

https://r2-bike.com/SHIMANO-XTR-Rear-Derailleur-12-speed-RD-M9100-SGS-Shadow-long-Cage

 

Još sam neke stvari kupio. Naručio (ponovo, jer sam u drugom dućanu za više novca naručio prije 2 mjeseca da bi me nakon 7 dana obavijestili da nemaju na stanju i da moram čekati do jeseni i onda im je još 7 dana trebalo da mi vrate novac) u petak, jučer došlo.

 

Još su mi poslali kesicu Haribo bombona i dvije naljepnice :)

S R2 Bike uvijek imam dobro iskustvo.

 

Tako to u životu ide, sad gledam nešto u Marko projekt i naletim na ovo: 

 

https://markoprojekt.com/mjenjac-zadnji-12-brzina-rd-m9100-sgs-xtr-proizvod-10898/#variationdetail10898_10898

 

Jojomenhe42 uto 20.9.2022 21:16

Pozdrav, treba mi savjet za kupovinu bicikla.
Bicikl bi vozio samo po gradu, kuca poso poso kuca. Max 20ak km u jednom smjeru. Budzet do 6000kn naravno plus minus 1k
Najvise sam se zagrijao za Cube Hyde.

https://www.bike-discount.de/en/cube-hyde-green-n-grey-1

Ostali bajkovi koji su mi zapali za oko su

https://keindl-sport.hr/cube-nature-pro-desertnblack-2022-proizvod-41690/ https://www.rog-joma.hr/hr/bicikl/fx-2-disc-2022-nautical-navy-32533/

Za ovaj bajk me zanima najvise misljenje, jel to vrijedi tih para?
https://www.njuskalo.hr/trekking-bicikli/ktm-maranello-muski-nov-pola-cijene-oglas-38361478

Zanima me strucno misljenje ostalih i koji bi mi bajk preporucili.

Takoder, za voznju po gradu, rubnjaci i to, da li mi je potreban prednji amortizer? Tj jel ful neugodno bez njega.
Hvala unaprijed, nisam strucnjak

Endymon uto 20.9.2022 21:28

Pozdrav ekipa. Imam jedan problem sa regulatorom na vilici. Ugl, više mi ne sljaka, vrti se u prazno. I bio sam kod majstora i on mi je reko da nekakva igla navodno otišla. I da on meni to nemoze rijesiti. Jel sam osudjen na novi amortizer i vilicu ili se to da rijesiti?

PaoloDP sri 21.9.2022 10:14
Jojomenhe42 kaže...

Zanima me strucno misljenje ostalih i koji bi mi bajk preporucili.

Takoder, za voznju po gradu, rubnjaci i to, da li mi je potreban prednji amortizer? Tj jel ful neugodno bez njega.
Hvala unaprijed, nisam strucnjak

 A ono nisam stručnjak ali i sam idem biciklom svaki dan na posao u ZG-u.

Ovi Cube mi se sviđaju, ali s Konama dobiješ bolju opremu.

Pogledaj si Kona Dew seriju:

https://ciklo-sport.hr/bicikli/gradski-trekking-cross/

Pogledaj si i po youtubeu imaš dosta o njima, svi ih hvale. Ja bih taj kupio da imam para :D

 

Imaš i ovaj Ghost, mada on ima SRAM pogon i opremu na razini.. negdje Shimano Deorea. Mada nisam upućen u SRAM serije no kažu da je egal Shimanu.

https://dsg.hr/ghost-square-cross-essential-proizvod-2509/

 

Pogledaj si i Cona Dew seriju. 

 

Ovaj KTM sam i ja vidio, ako je to to kao na slikama, to je dobar izbor, mada mislim da je ukraden.

 

Ja ne volim blatobrane i "paketsice" no kako sam stariji.. sve nekak više razmišljam o njima. To se može skinuti ionako, pa kad se predomisliš, vratiš ih.

 

Šro se tiče amortizera, meni je moj na MTB otkazao nedavno - zblokirao, zapekao, ali nisam skoro ni primjetio razliku. Tek slučajno sam skužio da je blokiran. Tako da ne bih rekao da je neugodno, za grad.. stvarno ni ne treba. Treba malo i rukama podići kad ideš preko nečega.. nije loše da se i ruke vježbaju :)

Al Crane sri 21.9.2022 10:40
Endymon kaže...
Pozdrav ekipa. Imam jedan problem sa regulatorom na vilici. Ugl, više mi ne sljaka, vrti se u prazno. I bio sam kod majstora i on mi je reko da nekakva igla navodno otišla. I da on meni to nemoze rijesiti. Jel sam osudjen na novi amortizer i vilicu ili se to da rijesiti?

 
Pa kakva je vilica? Ako misliš na regulator lokiranja suspenzije na onim najjeftinijima na oprugu, to se riješi u par minuta.
https://www.youtube.com/watch?v=MWgA8iVHMnw

filip1 pon 26.9.2022 10:37

imam sigma 8.12 bezicni ciklokompjuter i prije par dana mi je prestao normalno raditi

kompjuter se normalno pali ali je prestao mjeriti sve sto inace mjeri

probao sam zamjeniti baterije u kompjuteru i odasiljacu
pomicati odasiljac blize magnetu i
provjerio da li magnet hvata i pokazalo
se da je ispravan

da li je netko imao ovakav problem i kako ste ga rijesili

hvala

silhofn pon 26.9.2022 23:53

Pozdrav svima.

 

Kupio sam Marin Bobcat Trail 4 2022 godina.

Prije sam imao Cube Attention 2018 godina koji sam prodao.

 

Marin mi je super medjutim prilicno sam nagnut prema naprijed i volan je dugacak 780mm. Na Cube volan je bio udobniji duzine 680 mm.

 

Ostao sam sokiran koliko je MArin neudobniji.Ok to je MTB i radjen je za taj tip biciklizma ali mene zanima kako mogu podici volan da mi bude udobnije.

 

Da li mijenjati lulicu volana, kupiti onu koja se moze namjestiti na vise stupnjeva nagiba ili kupiti handlebar risen tj poviseni volan za 50 mm.

 

 

Ako je netko radio takvo nesto molio bih za savjet.

 

Jednostavno na MArinu sam previse zgrbljen naprijed. Visok sam 187 i oko 110 kg, velicinu sam kupio XL.

 

Iznenadjen sam koliko su bicikli i oprema poskupili..... bolesno.

BlueMax uto 27.9.2022 10:22

Kupio si trail bicikl. Predviđen je za tehničke staze tj. vožnju s dosta spuštenim sicom. Kad podigneš sic na "normalnu" visinu za dužu vožnju dođeš u pogrbljen položaj i težište ti ide naprijed. Kad na to dodaš širi volan koji ti srkrati ruke dobio si to što si dobio. U odnosu na Attention to je totalno drugi položaj i ono što trebaš napraviti je balans prilagođavanja bicikla i samog sebe. Budeš li pokušao samo prilagođavati bicikl mogao bi dobiti neupravljivo sranje.

Znači spacer odozgo prebaci dolje, uzmi 3,5cm rise, skrati ga na 720 i počni se navikavati. Ili prodaj/mijenjaj za nešto što ti više paše (XC umjesto trail). 

silhofn uto 27.9.2022 11:21

Znaci handlebar 720mm kupit,

Ovaj spacer to su oni kao prstenovi sto idu ispod lulice volana ili?

 

Nisam bas sto posto u mtb terminologiji. Sori.

 

Riser 350mm mislis li tu na lulicu ili?

 

Problem je kod mene sto nema puno normalnih trgovin

a nego samo jedna i unutra 2 3 modela. Sve drugo je 100 200 km daleko i ne mogu isprobat uzivo.

U Zg dok sam zivio sve trgovine su u gradu i covjek ode proba i kuoi.

Marina sam ugrabio za 700 eura, htio sam Cube Analog bio je i Trek 7 Marlin za 720 eura.

Plus jedan scott 920.

Htio sam i jedan Ktm Ultra Fun al nema velicine.

 

Marin mi je lijep al ocito sam zajebo se.

 

Zato vas gnjavim da vidim da li se moze kako ispravit tj da mi je udibniji.

 

Inace prvi put se susrecem sa Microshift Advent mjenjacem. 

Bumo vidjeli kako se on ponasa.

 

Dosad sam vozio Gary Fisher Wahoo i Tarpon, taj Cube Attention i  jos jedan Trek  ne znam koji model iz 2015.

 

 

Radim ture po 50 100 km vikendom ponekad i isao sam cijelo ljeto na posao s Cube no otisla mi je vilica, kazeta i felge.

Nisam htio popravljat nego prodao za 200 eura

 

 

 

Branimir2412 uto 27.9.2022 11:43
silhofn kaže...

Znaci handlebar 720mm kupit,

Ovaj spacer to su oni kao prstenovi sto idu ispod lulice volana ili?

 

Nisam bas sto posto u mtb terminologiji. Sori.

 

Riser 350mm mislis li tu na lulicu ili?

 

Problem je kod mene sto nema puno normalnih trgovin

a nego samo jedna i unutra 2 3 modela. Sve drugo je 100 200 km daleko i ne mogu isprobat uzivo.

U Zg dok sam zivio sve trgovine su u gradu i covjek ode proba i kuoi.

Marina sam ugrabio za 700 eura, htio sam Cube Analog bio je i Trek 7 Marlin za 720 eura.

Plus jedan scott 920.

Htio sam i jedan Ktm Ultra Fun al nema velicine.

 

Marin mi je lijep al ocito sam zajebo se.

 

Zato vas gnjavim da vidim da li se moze kako ispravit tj da mi je udibniji.

 

Inace prvi put se susrecem sa Microshift Advent mjenjacem. 

Bumo vidjeli kako se on ponasa.

 

Dosad sam vozio Gary Fisher Wahoo i Tarpon, taj Cube Attention i  jos jedan Trek  ne znam koji model iz 2015.

 

 

Radim ture po 50 100 km vikendom ponekad i isao sam cijelo ljeto na posao s Cube no otisla mi je vilica, kazeta i felge.

Nisam htio popravljat nego prodao za 200 eura

 

 

 

 Kolega ti je napisao da skratiš volan/korman na željenu širinu.
Youtube tutorial

 

Što se tiče prstenova i visine, trebaš samo gornji prsten iznad lulice postaviti ispod lulice.

Youtube tutorial

BlueMax uto 27.9.2022 12:34
silhofn kaže...

Znaci handlebar 720mm kupit,

Ovaj spacer to su oni kao prstenovi sto idu ispod lulice volana ili?

 

Nisam bas sto posto u mtb terminologiji. Sori.

 

Riser 350mm mislis li tu na lulicu ili?

 

Problem je kod mene sto nema puno normalnih trgovin

a nego samo jedna i unutra 2 3 modela. Sve drugo je 100 200 km daleko i ne mogu isprobat uzivo.

U Zg dok sam zivio sve trgovine su u gradu i covjek ode proba i kuoi.

Marina sam ugrabio za 700 eura, htio sam Cube Analog bio je i Trek 7 Marlin za 720 eura.

Plus jedan scott 920.

Htio sam i jedan Ktm Ultra Fun al nema velicine.

 

Marin mi je lijep al ocito sam zajebo se.

 

Zato vas gnjavim da vidim da li se moze kako ispravit tj da mi je udibniji.

 

Inace prvi put se susrecem sa Microshift Advent mjenjacem. 

Bumo vidjeli kako se on ponasa.

 

Dosad sam vozio Gary Fisher Wahoo i Tarpon, taj Cube Attention i  jos jedan Trek  ne znam koji model iz 2015.

 

 

Radim ture po 50 100 km vikendom ponekad i isao sam cijelo ljeto na posao s Cube no otisla mi je vilica, kazeta i felge.

Nisam htio popravljat nego prodao za 200 eura

 

 

 

 Da, spacer su ti prstenovi. Kod tebe je smisleno ostavljen jedan široki iznad lule kako bi ga mogao prebaciti ispod tj. podignuti volan.

Rise volana je koliko su ručke podignute u odnosu na ravni dio gdje ga kači lula. Tvoj volan je trenutno s minimalnim riseom a trebao bi ti veći. Recimo ovaj volan:

https://www.bike24.com/p2304773.html

Jeftin a dobar, rise koliki mislim da trebaš. Širok je 760 ali lako ga skratiš (prvo isprobaj bez rezanja) na 740 ili 720.

Također, možeš i lulu promijeniti s većim nagibom ali to bi ostavio za zadnje.

Microsift Advent svi hvale i ne bi trebao imati nikakvih problema s njim. 

Dijelove za bicikle kupujem isključivo online. Odjeću, rukavice i sl. je dobro isprobati prije kupovine ali za dijelove (osim sica) nema potrebe. Svakako ti trgovac ne bi dao da isprobaš dropper, volan pedale i sl. pa ih vratiš ako ti ne paše jer na njima uvijek ostaju tragovi korištenja (za sic neki daju povrat jer su svjesni koliko je to delikatan dio).

filip1 uto 27.9.2022 20:47

da li preko jeseni i zime skidate senzor magnet i kompjuter s bicikla

meni je izgleda otisao senzor

nikada nisam nista skidao s bicikla pa me zanima da li je mozda promjena temperature i vlage zraka mogla smrdati stvar

magnet sam isprobao s novcicem i radi
kompjuter radi i kontakti na kompjuteru i sicu su cistu
probao sam primicati i odmicati senzor od magneta
promjenio sam baterije u senzoru i kompjuteru ali nisam uspio rjesiti problem



silhofn uto 27.9.2022 22:59

ja moram kupit ciklo kompjuter. Gledam opet VDO.

 

Nasao sam od Marina handlebar ali je kao i ovaj sirok 780 mm. I visok 50 mm. Ne kazem da cu ga kupit ali svidja mi se.

Prvo zamjena prstena pa cemo vidit kako stoji. Idem uzivo vidit Trek Marlin 7 i Cube Analog pa vam javim dojmove i stavim fotku dvije.

Isprike ako sam naporan.

filip1 čet 29.9.2022 09:02

malo sam se raspitivao po internet trgovinama vezano za ovaj problem s sigmom 

koji se meni desio i kažu da tako šta nikada nisu imali i kažu da je sigma bolja po kvaliteti u odnosu na vdo

valjda sam takve sreće pa sam naletio na posebnu sigmu