HCgamingCRO pet 19.7.2019 17:18
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...

 da mogu naci sada post na njihovom forumu postacu ti. ako imas crappy maticnu onda nezam ovako imas sam naziv kaze voltage regulador module.

 

Procitao sam par puta ovo boldano... fascinantno...

 pa kako se mjeri vcore multimetrom? obuhvatis kondenzator straga od vrm-a za vcore i odredjeni od socketa iza .Tebi spomenuti vrm ko rusima reci da su berlin oslobodili ameri.Pa to je glavna komponenta za hranjene cpu-a sa strujom..nije svaki VRM isti imaju oni i frekvenciju na kojoj tikaju znas.. mozes osciloskopom to vidjeti pa bi vidio da ce npr 2600 na 6 fazni vrm upaliti svih 6 faza fino..Veci broj kontakata manji vdroop.Kvalitetnija struja koji problem je tu? isto tako se stavlja ram na a2-b2 ne zato da stane kooler vec ako uzmes osciloskop u ruke vidjet ces kakav je signal na a1 ib 1 a kakvi na ova druga dva.

I objasni mi molim te zas mislis da 1 gen moze 1.4 2.i3. ne? Sta mislis stvarno da je to 7 NM node. ili je AMD samo upao u ratnu polemiku izmedju niskopotrosnih mobilnih chipova TSMC-SAMSUNG. CAK dugogodisnji partner amd-a GF su odbili taj proces..intel i koliko jos semikonduktivnih tvrki nisu uspjeli jedino je TSMC uspio(najveci proizvodjac niskopotrosnih mobilnih cipova) cudno jako cudno kako i 3 generacija dere na stocku voltazu skoro kao i prva i druga. 

ansha pet 19.7.2019 20:32
HCgamingCRO kaže...
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...

 da mogu naci sada post na njihovom forumu postacu ti. ako imas crappy maticnu onda nezam ovako imas sam naziv kaze voltage regulador module.

 

Procitao sam par puta ovo boldano... fascinantno...

 pa kako se mjeri vcore multimetrom? obuhvatis kondenzator straga od vrm-a za vcore i odredjeni od socketa iza .Tebi spomenuti vrm ko rusima reci da su berlin oslobodili ameri.Pa to je glavna komponenta za hranjene cpu-a sa strujom..nije svaki VRM isti imaju oni i frekvenciju na kojoj tikaju znas.. mozes osciloskopom to vidjeti pa bi vidio da ce npr 2600 na 6 fazni vrm upaliti svih 6 faza fino..Veci broj kontakata manji vdroop.Kvalitetnija struja koji problem je tu? isto tako se stavlja ram na a2-b2 ne zato da stane kooler vec ako uzmes osciloskop u ruke vidjet ces kakav je signal na a1 ib 1 a kakvi na ova druga dva.

I objasni mi molim te zas mislis da 1 gen moze 1.4 2.i3. ne? Sta mislis stvarno da je to 7 NM node. ili je AMD samo upao u ratnu polemiku izmedju niskopotrosnih mobilnih chipova TSMC-SAMSUNG. CAK dugogodisnji partner amd-a GF su odbili taj proces..intel i koliko jos semikonduktivnih tvrki nisu uspjeli jedino je TSMC uspio(najveci proizvodjac niskopotrosnih mobilnih cipova) cudno jako cudno kako i 3 generacija dere na stocku voltazu skoro kao i prva i druga. 

Je*ote jel ti vidis recenicu koju si napisao a koju sam ja komentirao? Pa to nema veze s vezom ni gramaticki ni logicki ni ikako...

Sta se teme tice, 1.4v testirano i provjereno (tip objavio na redditu test sa 5-6 2700x na identicnim plocama, sve iznad 1.35V je prije ili kasnije degradiralo). A sami AMD NIJE objavio nikakvo s"sluzbeno" stajaliste vezano za max napon 2. generacije, samo za prvu su spominjali 1.4V.

To da 2. generacija slabije podnosi visok napon od 1. je opcepoxnata i opceprihvacena stvar.

HCgamingCRO pet 19.7.2019 20:51
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...

 da mogu naci sada post na njihovom forumu postacu ti. ako imas crappy maticnu onda nezam ovako imas sam naziv kaze voltage regulador module.

 

Procitao sam par puta ovo boldano... fascinantno...

 pa kako se mjeri vcore multimetrom? obuhvatis kondenzator straga od vrm-a za vcore i odredjeni od socketa iza .Tebi spomenuti vrm ko rusima reci da su berlin oslobodili ameri.Pa to je glavna komponenta za hranjene cpu-a sa strujom..nije svaki VRM isti imaju oni i frekvenciju na kojoj tikaju znas.. mozes osciloskopom to vidjeti pa bi vidio da ce npr 2600 na 6 fazni vrm upaliti svih 6 faza fino..Veci broj kontakata manji vdroop.Kvalitetnija struja koji problem je tu? isto tako se stavlja ram na a2-b2 ne zato da stane kooler vec ako uzmes osciloskop u ruke vidjet ces kakav je signal na a1 ib 1 a kakvi na ova druga dva.

I objasni mi molim te zas mislis da 1 gen moze 1.4 2.i3. ne? Sta mislis stvarno da je to 7 NM node. ili je AMD samo upao u ratnu polemiku izmedju niskopotrosnih mobilnih chipova TSMC-SAMSUNG. CAK dugogodisnji partner amd-a GF su odbili taj proces..intel i koliko jos semikonduktivnih tvrki nisu uspjeli jedino je TSMC uspio(najveci proizvodjac niskopotrosnih mobilnih cipova) cudno jako cudno kako i 3 generacija dere na stocku voltazu skoro kao i prva i druga. 

Je*ote jel ti vidis recenicu koju si napisao a koju sam ja komentirao? Pa to nema veze s vezom ni gramaticki ni logicki ni ikako...

Sta se teme tice, 1.4v testirano i provjereno (tip objavio na redditu test sa 5-6 2700x na identicnim plocama, sve iznad 1.35V je prije ili kasnije degradiralo). A sami AMD NIJE objavio nikakvo s"sluzbeno" stajaliste vezano za max napon 2. generacije, samo za prvu su spominjali 1.4V.

To da 2. generacija slabije podnosi visok napon od 1. je opcepoxnata i opceprihvacena stvar.

 znao sam da ces navesti reddit,tako da cu smatrati to onda i "opravdanim" testom.Performance nemogu degradirati jedino da procesori nemogu vise biti stabilni na toj frekv/voltazi nakon nekog vremena.Nijie objavio nista jel je to ostao(malo ufinisiran) 14 NM proces,jedino sto su smanjili je taj razmak izmedju gateova ponavljajucih jedinica uzduz jednog smjera, isti broj tranzica sve isto samo nasli nacin nabiti dublo cashe-a i makli I/O sto su mogli i ranije ali onda bi im falilo jedno 2 generacije(citaj neznam koliko novaca) chipova.
Cisti marketing- rat izmedju TSMC-a i samsunga koji je tsmc pobjedio a amd samo pokupio ime "node-a" i reklamirao prve 7NM prozvode...Tamo jos od 20NM je stao proces smanjivanja tranzistora pa je dosao fin fet(14NM) gdje su samo tranzice malo premjestili i dali im vise 3D dizajn- u vertikalu ih slikali radije nego uzdus.
Nema veze,ja nepricam o kolicini struje koje dobiva proc vec o njenoj kvaliteti i kontinuitetu kvalitetnog signala.

a ako nekom velim da baci komp kroz prozor da cemu dati bolji OC i to napravi onda je budala a da neposlusa i druge.

HCgamingCRO sri 31.7.2019 17:47
dabar_solta_V2 kaže...

dabar_solta V2 - AMD Ryzen mobile  - 2500U - @2.7GHz - 1138cb multi - 343cb single

 

evo malo mobilnih radosti..

 Sasvim solidan apu...ja sam cak probao gta5 na 720p i med/low postavke fxaa radi ko sarm na 40plus fps-a,za nevjerovati napsram konkurencije sto nudi laptope bez graficke(samo apu znac)

ako smijem pitati- hp notebook i 13"? mislio sam da ce baterija duze trajati buduci da nema posebne grafe i 13"(moj) ali sam zadovoljan performancama.

Thinker uto 5.11.2019 09:21

9900K na Sync all cores, sve ostalo na defaultu, bez CPU-Z ide 4948 bodova.

S uključenim CPU-Z ide na nešto manje, svih 8 jezgri onda vrti na 4.8 GHz pri 1.190 V.

 

Zanimljivo da kad uključim stress test u CPU-Z ide svih 8 jezgri na 5.00 GHz.

Jakovp uto 5.11.2019 12:02
DarthMarkus kaže...
AdR03 kaže...

Pozdrav svima, malo sam se obnovio :)

 

multi - 4925 

 

po ovome top 13 u svijetu 

 

 

Stock sve - PBO level 1 + 3733 cl 14 ram

 K...

 

WAT sorcery is this ?

 

Nikakv problem za b-die na 2gen ryzenima.  Naravno da nije stock, ali moguće uz malo tweakanja.

ansha uto 5.11.2019 12:08
DarthMarkus kaže...

 

 

Stock sve - PBO level 1 + 3733 cl 14 ram

 K...

 

WAT sorcery is this ?

To je nista, ozbiljnije clockanje b-die memorija pocinje sa 1.9V....

 

Evo moja na 3866mhz cl12, a to je bilo na sitnih 1.8V...

HCgamingCRO uto 5.11.2019 13:17
ansha kaže...

To je nista, ozbiljnije clockanje b-die memorija pocinje sa 1.9V....

 

Evo moja na 3866mhz cl12, a to je bilo na sitnih 1.8V...

 Intel platforma jer tako? 

Bome to se zove OC rama heh 3800 cl12 LOL.

Nerazumijem ovaj NB fekvenciju zar nije to isto sa dram frekvencijom uvik ?!

 

ansha uto 5.11.2019 15:48
HCgamingCRO kaže...

 Intel platforma jer tako? 

Bome to se zove OC rama heh 3800 cl12 LOL.

Nerazumijem ovaj NB fekvenciju zar nije to isto sa dram frekvencijom uvik ?!

 

jel tako - je

 

Nije, NB (cache) se stavlja malo nize od cpu takta kod intela... Stock je mislim oko 4ghz...

DarthMarkus uto 5.11.2019 16:26
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...

 

 

Stock sve - PBO level 1 + 3733 cl 14 ram

 K...

 

WAT sorcery is this ?

To je nista, ozbiljnije clockanje b-die memorija pocinje sa 1.9V....

 

Evo moja na 3866mhz cl12, a to je bilo na sitnih 1.8V...

 Ok, jebo to...

 

Koliko ti je 24/7 napon ?

 

Ja kod sebe na 1.4  držim na 3600 c15. 

 

EDIT : tRFC 220 ? Odi u 

Jakovp pet 8.5.2020 13:51

Novi ryzen 3700x sa manual PBO + auto OC 200 mhz (bez UV):

 

 

jakovp - R7 3700x - @PBO - 5002cb multi

jakovp - R7 3700x - @PBO - 508cb single

 

 

To je za sada, možda kasnije provjerim na koliko ide sa manual OC ili sa PBO+UV.

Xtr Zodiac čet 4.6.2020 22:23

ACER ASPIRE A517-51G

 

Core i3-6006U 2.0 GHz 3.5MB cache 2C 4T

Rezultat je: 501 pts

Skromno.. no ipak je tu jači core i5 5300U sa samo 40 bodova više gore iznad mene

 

update

Cinebench za single-core pokazuje: 205 pts

toxic ned 16.8.2020 10:49

toxic - Intel i7 10700k @ 5000mhz @ 1 .28v

 

Nije niti za posao los... 

Nego ne mogu ne primjetiti da nisu nista posebno radili na single coru(bar po ovom testu).. dakle doslovno od 8xxx serije single core je vise manje jednak na istom taktu.

 

Pozdrav