Stane256 sri 16.9.2020 11:12

poz, namjeravam kupiti rabljenog seat leona fr preko njuškala..

znaci htio bi nesto 2013. god na novije, sa max 120tkm - 130tkm i volio bi da ima 110 kw ali nije mi to presudno, do cca 13 tisuća eura. hocu da auto izgleda lijepo ali i da me sluzi narednih godina, imam 20 god i imam curu i volimo putovat a za to mi treba auto koji ce to trpjet, a opet necu nesto veliko, tipa karavan itd.. i nekako mi se bas svida leon .  (da ima nas mladih kojima nije sve u brzini )

dal ima ko kakva iskustva/zamjerke/probleme s autom?

dal ima kakve tvornicke greske?

naisao sam na par privlacnih oglasa a posto sam laik u autoindustriji ne snalazim se najbolje..

Prvi oglas - ovaj mi je najprivlacniji nekako 

Drugi oglas

Treći oglas - uvoz?

Četvrti oglas

 

hahhaajaads sri 16.9.2020 11:30

Gle ja iskreno ne znam dal ti itko moze reci koji je pametna kupnja, jer sve se da sakrit osim toga da je auto uvezen, a ja osobno mislim da su ovi svi uvoz. Ovi racuni/servisna mogu bit od tog auta, a i ne moraju. Ali prije kupnje OBAVEZNO ga odvest na detaljan pregled (mislim da je 200kn) kod Zubaka.

 

btw, kad vec volis putovat, mogao bi si otic do Njemacke po auto 

Stane256 sri 16.9.2020 11:58
hahhaajaads kaže...

Gle ja iskreno ne znam dal ti itko moze reci koji je pametna kupnja, jer sve se da sakrit osim toga da je auto uvezen, a ja osobno mislim da su ovi svi uvoz. Ovi racuni/servisna mogu bit od tog auta, a i ne moraju. Ali prije kupnje OBAVEZNO ga odvest na detaljan pregled (mislim da je 200kn) kod Zubaka.

 

btw, kad vec volis putovat, mogao bi si otic do Njemacke po auto 

 a znam da je to kupovanje macka u vreci, zato bi htio misljenje vise ljudi i onih koji se malo vise razumiju u aute.

po cemu mislis da su svi uvoz? 

st opodrazumjeva taj pregled kod zubaka? bavi se zubak seatima?

hahaha ajme ja i njemacki

hahhaajaads sri 16.9.2020 12:23
Stane256 kaže...
hahhaajaads kaže...

Gle ja iskreno ne znam dal ti itko moze reci koji je pametna kupnja, jer sve se da sakrit osim toga da je auto uvezen, a ja osobno mislim da su ovi svi uvoz. Ovi racuni/servisna mogu bit od tog auta, a i ne moraju. Ali prije kupnje OBAVEZNO ga odvest na detaljan pregled (mislim da je 200kn) kod Zubaka.

 

btw, kad vec volis putovat, mogao bi si otic do Njemacke po auto 

 a znam da je to kupovanje macka u vreci, zato bi htio misljenje vise ljudi i onih koji se malo vise razumiju u aute.

po cemu mislis da su svi uvoz? 

st opodrazumjeva taj pregled kod zubaka? bavi se zubak seatima?

hahaha ajme ja i njemacki

 Pa vidi se sve, eto ovaj koji je tebi favorit (sa matrix svjetlima) ima kao servisnu koja je negdje iz Njemacke/Austrije, ovaj RC Cars, isto uvozi, za tkovu i onu miru preradovic sta prodaje ne znam, ali pretpostavljam.

 Seat je VAG grupacija, a u VAG grupaciju ti spada znaci i Audi, VW i Seat (i ostali kao Porsche, Bentley, Bugatti i slicni) i znaci da mozes napravit pregled kod njih osim ako nemas nekog svog majstora koji zna vidjet neke dijelove koji bi sumnjali na smanjenu kilometrazu, iako mozda se mogu tamo provjerit i drugi auti, nisam isprobao. Ali eto, jako dobro pripazi sta i gdje kupujes, i ako vec kupujes za putovanja onda si uzmi model koji ima android auto/carplay a ne kao ovaj kod RC Carsa i ovog sa matrix svjetlima koji imaju ono najmanje smece sa cdom, ne znam tko uopce napravit takvu opremu, znaci FR vani/unutra i onda ustedi na multimediji.

LUNAT1C sri 16.9.2020 12:41

Pošto sam nedavno kupio auto i jedan od izbora mi je bio seat leon evo ti nekoliko smjernica.
prvenstveno sam gledo prve vlasnike, i lizinge.
kod zubaka ima dosta lizinga golfova 7 (isti kao i leon, ali malo kvalitetnije izrade) sto mi je bilo zanimljivo dok nisam saznao da su bili u INI (pošto imam par frendova koji rade tamo i rekli su mi da im je 40% puta makadam odustao sam)

bilo je par komada leona koje sam takošer gledao, 2.0 tdi, slično kao i ovaj četvrti oglas, samo bijeli, nakon što sam ga pitao za crne točkice i mjesta gdje fali farba na haubi rekao mi je da je to kod seata često jer imaju slabiji lak nego ostatak vw grupe.

gledao sam još i tipa škoda štasni i auto hrvatska aute, na kraju se odlučio za auto hrvtasku i za golf vii, 1.5 godina garancije za solidan deal (leasing od vipa), te sam auto provjerio kod svog mehaničara prije.
Savjeti što se tiče auta, 5 brzina (na 1.6 motorima ako gledaš i njih) su tromiji, ali jeftiniji za održavanje (imaju jednomaseni zamašnjak, naspram dvomasenog u 6 brzina mjenjaču, što ti je prva zamijena na autu od 130tkm... (cca 1000€), zubčasti remen se mijenja na 220tkm
Pripazi se kada uzimaš, i plati majstoru 200kn da ti pogleda auto prije nego što ga uzmeš jer se događalo da teretne aute (2 sjedala i iza teretni prostor) konvertiraju na putničke (dodaju dvoje sjedala i remene iza). gotovo svaki koji sam pogledao od firmi koje se bave građevinom su bili konverzije.

https://rabljena.autohrvatska.hr/vw-golf-vii-16-tdi-trendline-v5.aspx
čisto primjera radi kakav auto sam ja gledao (trenutno nemaju leona)
PS. ja sam na svom cijenjkanju skinuo 5000kn, i da je imao kontrole na volanu

hahhaajaads sri 16.9.2020 13:09
LUNAT1C kaže...

Pošto sam nedavno kupio auto i jedan od izbora mi je bio seat leon evo ti nekoliko smjernica.
prvenstveno sam gledo prve vlasnike, i lizinge.
kod zubaka ima dosta lizinga golfova 7 (isti kao i leon, ali malo kvalitetnije izrade) sto mi je bilo zanimljivo dok nisam saznao da su bili u INI (pošto imam par frendova koji rade tamo i rekli su mi da im je 40% puta makadam odustao sam)

bilo je par komada leona koje sam takošer gledao, 2.0 tdi, slično kao i ovaj četvrti oglas, samo bijeli, nakon što sam ga pitao za crne točkice i mjesta gdje fali farba na haubi rekao mi je da je to kod seata često jer imaju slabiji lak nego ostatak vw grupe.

gledao sam još i tipa škoda štasni i auto hrvatska aute, na kraju se odlučio za auto hrvtasku i za golf vii, 1.5 godina garancije za solidan deal (leasing od vipa), te sam auto provjerio kod svog mehaničara prije.
Savjeti što se tiče auta, 5 brzina (na 1.6 motorima ako gledaš i njih) su tromiji, ali jeftiniji za održavanje (imaju jednomaseni zamašnjak, naspram dvomasenog u 6 brzina mjenjaču, što ti je prva zamijena na autu od 130tkm... (cca 1000€), zubčasti remen se mijenja na 220tkm
Pripazi se kada uzimaš, i plati majstoru 200kn da ti pogleda auto prije nego što ga uzmeš jer se događalo da teretne aute (2 sjedala i iza teretni prostor) konvertiraju na putničke (dodaju dvoje sjedala i remene iza). gotovo svaki koji sam pogledao od firmi koje se bave građevinom su bili konverzije.

https://rabljena.autohrvatska.hr/vw-golf-vii-16-tdi-trendline-v5.aspx
čisto primjera radi kakav auto sam ja gledao (trenutno nemaju leona)
PS. ja sam na svom cijenjkanju skinuo 5000kn, i da je imao kontrole na volanu

 Lak je isti, no razlika je gdje se auto vozi. Ali isto ovo sta si mu ponudio je razlika nebo i zemlja. Znaci em sto se tice vanjskog dizajna, unutrasnjeg a i sama oprema/motor. Taj Golf 7 nema nista od opreme, ali doslovno nista pa cak nit tempomat koji njemu treba za duza putovanja, nema mf volan, NEMA 6 BRZINA (znaci ovo je jedan od najvecih fejlova valjda zajedno sa tempomatom), nema grijanje sjedista. Znaci obican golf bez opreme, koji ce mu najvjerovatnije netko ukrast jer zivi u Hrvatskoj. 

danko99 sri 16.9.2020 14:36

Frend je kupil novijeg Leona,prije par godina,za 70 tisuča kuna.Sad vrijedi 30-35 tisuča.

Popušit češ masno na vrijednosti auta,ali nije bed ako ga misliš vozit "dok ide",cca 15-20 godina.Ako ga misliš prodat za koju godinu..zaboravi.

Onda si uzmi neki auto koji drži cijenu s vremenom.

luka94 sri 16.9.2020 14:41
danko99 kaže...

Frend je kupil novijeg Leona,prije par godina,za 70 tisuča kuna.Sad vrijedi 30-35 tisuča.

Popušit češ masno na vrijednosti auta,ali nije bed ako ga misliš vozit "dok ide",cca 15-20 godina.Ako ga misliš prodat za koju godinu..zaboravi.

Onda si uzmi neki auto koji drži cijenu s vremenom.

 To je vjv. najveća mana Leona, ne drži cijenu ni približno kao golf, bar ne kod nas.

LUNAT1C sri 16.9.2020 14:57
hahhaajaads kaže...
LUNAT1C kaže...

Pošto sam nedavno kupio auto i jedan od izbora mi je bio seat leon evo ti nekoliko smjernica.
prvenstveno sam gledo prve vlasnike, i lizinge.
kod zubaka ima dosta lizinga golfova 7 (isti kao i leon, ali malo kvalitetnije izrade) sto mi je bilo zanimljivo dok nisam saznao da su bili u INI (pošto imam par frendova koji rade tamo i rekli su mi da im je 40% puta makadam odustao sam)

bilo je par komada leona koje sam takošer gledao, 2.0 tdi, slično kao i ovaj četvrti oglas, samo bijeli, nakon što sam ga pitao za crne točkice i mjesta gdje fali farba na haubi rekao mi je da je to kod seata često jer imaju slabiji lak nego ostatak vw grupe.

gledao sam još i tipa škoda štasni i auto hrvatska aute, na kraju se odlučio za auto hrvtasku i za golf vii, 1.5 godina garancije za solidan deal (leasing od vipa), te sam auto provjerio kod svog mehaničara prije.
Savjeti što se tiče auta, 5 brzina (na 1.6 motorima ako gledaš i njih) su tromiji, ali jeftiniji za održavanje (imaju jednomaseni zamašnjak, naspram dvomasenog u 6 brzina mjenjaču, što ti je prva zamijena na autu od 130tkm... (cca 1000€), zubčasti remen se mijenja na 220tkm
Pripazi se kada uzimaš, i plati majstoru 200kn da ti pogleda auto prije nego što ga uzmeš jer se događalo da teretne aute (2 sjedala i iza teretni prostor) konvertiraju na putničke (dodaju dvoje sjedala i remene iza). gotovo svaki koji sam pogledao od firmi koje se bave građevinom su bili konverzije.

https://rabljena.autohrvatska.hr/vw-golf-vii-16-tdi-trendline-v5.aspx
čisto primjera radi kakav auto sam ja gledao (trenutno nemaju leona)
PS. ja sam na svom cijenjkanju skinuo 5000kn, i da je imao kontrole na volanu

 Lak je isti, no razlika je gdje se auto vozi. Ali isto ovo sta si mu ponudio je razlika nebo i zemlja. Znaci em sto se tice vanjskog dizajna, unutrasnjeg a i sama oprema/motor. Taj Golf 7 nema nista od opreme, ali doslovno nista pa cak nit tempomat koji njemu treba za duza putovanja, nema mf volan, NEMA 6 BRZINA (znaci ovo je jedan od najvecih fejlova valjda zajedno sa tempomatom), nema grijanje sjedista. Znaci obican golf bez opreme, koji ce mu najvjerovatnije netko ukrast jer zivi u Hrvatskoj. 

 rekoh primjera radi, ako su tipkice po volanu nesto radi cega se uzima auto onda stvarno ne znam, ja sam svog platio 80 tisuca ravno, highline oprema, 2017 godina, tempomat, senzori, 6 brzina, to sto trenutno nemaju takvog ne znaci da ce ga imat, isto tako auto sa garancijom, servisnom povijesti, povjijesti osiguranja u hrvatskoj i kilometrima koji se mogu provjerit su po meni samo dodatan bonus nego npr uzet auto koji je uvezen izvana, tipke na volanu i bio je u totalki te ga je neko gore popeglo i odlučio prodat za vanjsko tržište.. jedno je uzet od dilera koji auto kupi vani te ga prodaje, drugo uzet auto s garancijom, i tu ti se nalazi razlika u cijeni. isto tako možeš nać vani audi a4/q3 za 12 tisuca eura iz iste ere, s više opreme, i držat ćeš ih na servisu od prilike onoliko koliko ćeš ih vozit..

što se tiče boje, nije ista, isto kao što dijelovi za aute nisu isti... https://www.seatcupra.net/forums/threads/paint-quality.420990/

PS. iako sam napisao da nema leona trenutno, nema ni 2.0 golfova highline jer se prodaju odma, da ima stavio bi link

Čitatelj sri 16.9.2020 15:01

Ma zastita ti ne vrijedi, alarmi i ostale gluposti, pravi lopov to rijesi.

 

Napraviti bar dva kill-switcha, jedan stavis na ocito mjesto, drugi sakrijes, i jos napravis jedan

"lazni" kill-switch. Jedan na pumpu goriva, jedan na starter, i nadat se da ce lopov naci laznjak i jedan od ova dva prava,

 i s njima se patiti.

 

Naravno, ne koristis ih kad si kod sebe u garazi, ili negdje u blizini, gdje zanas da je sigurno, al kad ides u ZG ili negdje dalje,

obavezno - parkiras, iskljucis pumpu goriva da auto krepa, onda drugi kill-switch kresnes i nadas se da ti ga nitko nece dirati.

 

Ako nemas srece, odvest ce ga na prikolici i mozes se fuckat.

luka94 sri 16.9.2020 19:17
ivanzu kaže...
Mazda 3 i nije neki auto, precijenjeno kod nas.

 Baš to, pogotovo onaj skyactive atmosferski benzinac, obje mazde koje sam vozio su imale taj motor u izvedbi sa 122ks, tesko opisat kolko je to mrtav motor, uz to ergonomija unutri daleko lošija od leona/golfa, papučica kočnice ima cca 10cm "dead zone" gdje se ništa ne dešava a kad prođeš to, glava ti se zabije u vijetrobran........

Čitatelj sri 16.9.2020 20:30

Zato sam i stavio dizela, koji je cisto ugodan za voznju, dovoljno mekana za duze voznje.

Meni se auto svidja - nije ni velik ni mali, taman za dvoje ljudi, a za vise - nece im se svidjeti duze voznje.

Stane256 čet 17.9.2020 07:28

gledao sam i ja te mazde ali interijer mi nikako ne izgleda.. pogotovo kokpit ispred vozaca i taj volan.. ima frend takvog i nije los za vozit i udoban je ali nikak ne izgleda

Čitatelj čet 17.9.2020 07:55

A vidis meni je bas volan i taho super, mjenjac kratak i precizan. Ne svidja mi se jedino tablet,

al to danas imaju svi - nije integriran u konzolu nego eto nalijepljeni tablet.

 

Najveca prednost Leona je klimatizirana straznja klupa - ako putujes sa vise od 4 osobe, super stvar,

no tvrd je, kao i Qashqai, otraga se vozis kao u rudnjaku. A druga stvar je integriran infotainment u konzolu,

pa se puno lakse nadje aftermarket infotainment sa boljom izlaznom snagom, DAB-om, SatNav-om itd.

Stane256 čet 17.9.2020 14:03

U vezi onog leona za kojeg sam naveo da mi je favorit, prodavač mi je napisao za njega sljedeće: 

  • Seat Leon je iz Njemačke kupljen u autosalonu. Kupio sam ga ja osobno za sebe, dakle auto stoji na mene. Prije kupovine, provjerio sam po broju šasije kilometre i sve servise. Dakle svi servisi osim zadnjeg koji je napravljen na 90.000 km urađeni su u ovlaštenom seat servisu. Ne posjedujem potvrdu o kilometrima, međutim iz naprijed opisanog razloga to mi nije bilo ni potrebno.
    Auto je u jako dobrom stanju, vrlo je očuvan izvana i iznutra što je po meni dodatna osobna potvrda da su kilometri stvarni. Inače kupljen je od 1. vlasnika u Njemačkoj. Fotke koje vidite na njuškalu odgovaraju stvarno stanju (nije u pitanju fotošop).
    Izvana ima par površinskih ogrebotina i par udubljenja od parkiranja, ništa strašno. Ne bih rekao da je udaran.
    Vožen je u privatne svrhe, kombinirano, dakle i na autobanu, na otvorenoj cesti i po gradu.
    Od opreme ima sve što je navedeno jer se radi o najjačem paketu opreme kod seata, to je FR. Dakle kao recimo kod audija s-line ili kod vw-a r-line.

     

     

Hm?! šta rec? kolko okej zvuci tolko i sumljivo.. Misljenja?
UPDATE nova poruka od njega:
  • Auto je koristila fizička osoba koja ga je prodala u autosalon.
    Bilo je 90150 km dok sam ga kupio. Sad ima oko 93000km, al to zato jer sam većinom koristio službeni auto.
    Ogrebotine su površinske, a udubljenja su minimalna i ima ih par na blatobranu, kraj vratiju.
    Nije ništa neuobičajeno. Svaki auto koji se koristi kroz godine radi nepažnje drugih ili nas samih, ima takve tragove na limu.
    Ništa nije krpano ni farbano. Ne mogu vam u ovom trenu slati fotke jer sam auto posudio na tjedan dana šogoru i sestri pošto su nedugo prodali svoj auto.
    Uostalom ako ste ozbiljan kupac, najbolje je da ga dođete vidjet uživo.
    Razlog prodaje je taj što sam dobio posao u inozemstvu, pa mi neće trebat.

hahhaajaads čet 17.9.2020 14:32
Stane256 kaže...

U vezi onog leona za kojeg sam naveo da mi je favorit, prodavač mi je napisao za njega sljedeće: 

  • Seat Leon je iz Njemačke kupljen u autosalonu. Kupio sam ga ja osobno za sebe, dakle auto stoji na mene. Prije kupovine, provjerio sam po broju šasije kilometre i sve servise. Dakle svi servisi osim zadnjeg koji je napravljen na 90.000 km urađeni su u ovlaštenom seat servisu. Ne posjedujem potvrdu o kilometrima, međutim iz naprijed opisanog razloga to mi nije bilo ni potrebno.
    Auto je u jako dobrom stanju, vrlo je očuvan izvana i iznutra što je po meni dodatna osobna potvrda da su kilometri stvarni. Inače kupljen je od 1. vlasnika u Njemačkoj. Fotke koje vidite na njuškalu odgovaraju stvarno stanju (nije u pitanju fotošop).
    Izvana ima par površinskih ogrebotina i par udubljenja od parkiranja, ništa strašno. Ne bih rekao da je udaran.
    Vožen je u privatne svrhe, kombinirano, dakle i na autobanu, na otvorenoj cesti i po gradu.
    Od opreme ima sve što je navedeno jer se radi o najjačem paketu opreme kod seata, to je FR. Dakle kao recimo kod audija s-line ili kod vw-a r-line.

     

     

Hm?! šta rec? kolko okej zvuci tolko i sumljivo.. Misljenja?

 Mislim to bi svi rekli, da je iz auto salona i da je uvezen od prvog vlasnika i da je provjerio kilometre... Jos kad je u pitanju Koprivnica, nikad ne znas. Ali ako ti se svidja, odi ga vidi, provozaj, 200kn daj zubaku nek ti provjeri auto i to je to. Jedino eto, autic super izgleda, ima super opremu ali ona mala multimedija mi bas upada u oko, i tebi bi pogotovo pasao trunku veci model sa android autom ili carplayom koji bi ti bio vrhunski za putovanja.

luka94 čet 17.9.2020 14:32

Ako ti je blizu otiđi ga pogledat, na slikam izgleda uredno, ima dosta opreme, i kolko po tvojim postovima vidim bit ćeš daleko sretniji sa njim nego sa mazdom ili aurisom od 66kw