Mega17 sri 21.4.2021 00:54

Pozdrav svima, u pitanju je golf 5 1.9 tdi. Iz čista mira je propalo kvačilo. Znači prije toga nije bilo nikakvih čudnih promjena, kvačilo uredno, mjenjač uredan, ma sve oke i odjednom propane. Vratim rukom i sve oke, kao da se ništa nije desilo. Provjerio ulje, inače dosad nikad nisam to radio pa i ne znam koliko je bilo u boci ali ja sam nasuo još malo da bude do čepa što bi se reklo. Odem krug pa se provožem da vidim hoće li se šta čudno dešavati i primjetim da, kad idem lagano i šaltam brzine kvačilo zna ostati negdje na sredini, normalno ušaltam, odvojim bez ikakvih problema i čudnih zvukova i dešavalo se nekad, ne uvijek  da ostane na sredini,  ja samo lagano nogom vratim i opet bude oke a kad vozim onako malo brže, 60-100km/h, ide bez ikakvih probemela. Međutim dan kasnije, tj maloprije kad sam se vraćao iz grada kvačilo kako je propalo tako je i ostalo, vratim rukom ali kad pritisnem opet ostane u podu, ne vraća se. Otvorim posudu od ulja vidim da malo fali, nije puno kao juče što je bilo kad sam nasuo. Pogledam malo ispod i okolo vidim mokro sve, kao da je puklo neko crijevo. Da li je neko imao isti ili sličan problem pa da kaže šta bi molgo biti i koliki račun da očekujem? Hvala unaprijed