Automobili

Peugeot 208 HDI 1.6 2018 čudni simptomi

love2ml86 sri 6.7.2022 16:18

Auto će ići na dijagnostiku kod ovlaštenog servisa ali do tada ako itko ima ideju sto bi moglo biti. Start stop koji put ne radi, ili radi pa sam upali auto bez intervencije, tempomat malo radi malo ne, truba malo radi malo ne, zna se upaliti ono protiv proklizavanja na ekranu samo od sebe (kad sam u zavoji npr). Ima itko ideju? Mislio sam da je akumulator koji nije start stop, ali navodno da nije start stop uopće ne bi radio (ne znam otvoriti bateriju jer je preko nje metalni dio s hrpom žica (nije samo plastični pokrov) tako da ne znam.. može biti i centralina koja znam da je skupa ko vrag ako je to. Čisto ako ima itko ideju što bi moglo biti. Auto sam kupio nedavno i ne razumijem se.

picajzla0707 sri 6.7.2022 17:13
love2ml86 kaže...
...Auto sam kupio nedavno i ne razumijem se.

 jbga, kad se ne razumiješ, trebao si pitati prije kupnje

kad sam testirao model 207 sreo sam lika koji ga je u prvih pola godine vozio svega mjesec dana, ostatak je proveo u servisu i stalno novi problemi

od kolegice sestra izdržala je godinu dana, auto non stop na servisu, nakon godinu dana prodala ga i kupila drugi tutač

takvih priča čuo sam hrpu za 207 i 208, a jedini model koji je bio ok je stari 206

peugeot ne bi preporučio niti najgorem neprijatelju

J(CRO) sri 6.7.2022 19:07

Ne znam za ostatak, ali start stop i ostala elektronika bi mogao biti neki neispravan senzor, kondenzator ili nešto. Teško je reći kad je puno nepovezanih stvari odjednom.

Strm sri 6.7.2022 22:14
love2ml86 kaže...
Auto će ići na dijagnostiku kod ovlaštenog servisa ali do tada ako itko ima ideju sto bi moglo biti. Start stop koji put ne radi, ili radi pa sam upali auto bez intervencije, tempomat malo radi malo ne, truba malo radi malo ne, zna se upaliti ono protiv proklizavanja na ekranu samo od sebe (kad sam u zavoji npr). Ima itko ideju? Mislio sam da je akumulator koji nije start stop, ali navodno da nije start stop uopće ne bi radio (ne znam otvoriti bateriju jer je preko nje metalni dio s hrpom žica (nije samo plastični pokrov) tako da ne znam.. može biti i centralina koja znam da je skupa ko vrag ako je to. Čisto ako ima itko ideju što bi moglo biti. Auto sam kupio nedavno i ne razumijem se.

 Odakle si, znam valjda u svakom dijelu hrvatske odličnog majstora, nemoj ići u ovlašteni osim ako si pod garancijom, skuplji su i mijenjaju dijelove na pamet, teško da ćeš se usrećiti...

 

Ima valjda milijun razloga zašto dolazi do problema, a situaciju pogoršava to šta je nedavno kupljen..

love2ml86 sri 6.7.2022 22:32
Strm kaže...
love2ml86 kaže...
Auto će ići na dijagnostiku kod ovlaštenog servisa ali do tada ako itko ima ideju sto bi moglo biti. Start stop koji put ne radi, ili radi pa sam upali auto bez intervencije, tempomat malo radi malo ne, truba malo radi malo ne, zna se upaliti ono protiv proklizavanja na ekranu samo od sebe (kad sam u zavoji npr). Ima itko ideju? Mislio sam da je akumulator koji nije start stop, ali navodno da nije start stop uopće ne bi radio (ne znam otvoriti bateriju jer je preko nje metalni dio s hrpom žica (nije samo plastični pokrov) tako da ne znam.. može biti i centralina koja znam da je skupa ko vrag ako je to. Čisto ako ima itko ideju što bi moglo biti. Auto sam kupio nedavno i ne razumijem se.

 Odakle si, znam valjda u svakom dijelu hrvatske odličnog majstora, nemoj ići u ovlašteni osim ako si pod garancijom, skuplji su i mijenjaju dijelove na pamet, teško da ćeš se usrećiti...

 

Ima valjda milijun razloga zašto dolazi do problema, a situaciju pogoršava to šta je nedavno kupljen..

Rijeka, ako znaš nekog slobodno preporuči. Može i na PM. Ma kod ovlaštenog sam mislio jer mi manje svi kažu da ne mogu ići toliko u detalje s dijagnostikom kao ovlašteni. Ne mislim tamo servisirat, samo da naprave kompletnu dijagnostiku.

hahhaajaads sri 6.7.2022 22:33
love2ml86 kaže...
Auto će ići na dijagnostiku kod ovlaštenog servisa ali do tada ako itko ima ideju sto bi moglo biti. Start stop koji put ne radi, ili radi pa sam upali auto bez intervencije, tempomat malo radi malo ne, truba malo radi malo ne, zna se upaliti ono protiv proklizavanja na ekranu samo od sebe (kad sam u zavoji npr). Ima itko ideju? Mislio sam da je akumulator koji nije start stop, ali navodno da nije start stop uopće ne bi radio (ne znam otvoriti bateriju jer je preko nje metalni dio s hrpom žica (nije samo plastični pokrov) tako da ne znam.. može biti i centralina koja znam da je skupa ko vrag ako je to. Čisto ako ima itko ideju što bi moglo biti. Auto sam kupio nedavno i ne razumijem se.

 Start stop je dobar tester za vidjet dal je akumulator ok ili ne, da je akumulator los start stop ti nebi nikak radio, a auto upali bez intervencije iz raznih razloga, tipa ak imas upaljenu ventilaciju, ili ak auto nije na ravnom, 100 razloga... Ak imas multimetar mozes sam testirat i vidjet kakav je aku i alternator, ne moras cak stavit pipke na polove.

Damir22 sri 6.7.2022 22:40

22 godine peugeot, najveci kvar koji sam imao je pregorjela sijalica...

Ok, za sve te godine je napravio iznimno malo kilometara, ali..

Sve ovisi o seriji, modelu, tipu, no 106,206,306 su se u vecini slucajeva pokazali neunistivi.... Kasniji modeli, ne bas....

hahhaajaads sri 6.7.2022 23:35
Damir22 kaže...
22 godine peugeot, najveci kvar koji sam imao je pregorjela sijalica...

Ok, za sve te godine je napravio iznimno malo kilometara, ali..

Sve ovisi o seriji, modelu, tipu, no 106,206,306 su se u vecini slucajeva pokazali neunistivi.... Kasniji modeli, ne bas....

 Imao i ja 307, 2005, 1.6hdi.. Nikad kvara sto se tice mehanike, ali elektronika da boli glava.. Svakih par tjedana pregorjela sijalica, bilo u farovima, unutra, kod tablica.. znam da sam jedno vrijeme kupio vise pakiranja da ne moram svako malo ic u ducan 

 Ali to im je bas ono... kod jednog se non stop nesta desava a kod nekog nista

silvio3105 sri 6.7.2022 23:48

Neko nepisano pravilo koje sam dosta puta čuo je da žabari imaju najviše problema s elektronikom. Ak već moraš birat kvar, biraj mehaniku jer je manje zeznuto za popravit.

mzopg čet 7.7.2022 12:52
love2ml86 kaže...
Auto će ići na dijagnostiku kod ovlaštenog servisa ali do tada ako itko ima ideju sto bi moglo biti. Start stop koji put ne radi, ili radi pa sam upali auto bez intervencije, tempomat malo radi malo ne, truba malo radi malo ne, zna se upaliti ono protiv proklizavanja na ekranu samo od sebe (kad sam u zavoji npr). Ima itko ideju? Mislio sam da je akumulator koji nije start stop, ali navodno da nije start stop uopće ne bi radio (ne znam otvoriti bateriju jer je preko nje metalni dio s hrpom žica (nije samo plastični pokrov) tako da ne znam.. može biti i centralina koja znam da je skupa ko vrag ako je to. Čisto ako ima itko ideju što bi moglo biti. Auto sam kupio nedavno i ne razumijem se.

Što ti znači start-stop koji put ne radi? Ako misliš da se ne gasi uvijek kad staneš onda je to normalno jer taj eco mod ovisi o više faktora poput stanja akumulatora, vanjske temperature itd.

 

Ovo drugo sve upućuje da imaš problem sa elektronikom, možda je negdje probila voda pa radi problem, a možda je jednostavno otišao nekakav čip. Za početak odradi dijagnostiku u ovlaštenom ili kod dobrog električara pa će vidjeti ima li grešaka i ako ima koje su i onda ideš dalje.

Bez panike, lako moguće da je u pitanju nekakva sitnica.

srco1978 čet 7.7.2022 13:11

Taj start-stop je najveća prevara koja postoji!  Od duplo skupljeg akumulatora, do trošenja alnasera... a ušteda goriva je smiješna ili je čak nema... Ja ga uredno isključimo svaki put kad sjednem za volan (Peugeot 3008). 

mzopg čet 7.7.2022 13:19
srco1978 kaže...

Taj start-stop je najveća prevara koja postoji!  Od duplo skupljeg akumulatora, do trošenja alnasera... a ušteda goriva je smiješna ili je čak nema... Ja ga uredno isključimo svaki put kad sjednem za volan (Peugeot 3008). 

Mislim da to ipak ovisi o uvjetima na cesti, kod nas u većini gradova nema nekakvih dugih čekanja, ali recimo kad zapneš u metropolisu pa si u koloni koja se ne pomakne po 10-15min. onda je to korisna stvar i može se uštedjeti gorivo.

 

Druga stvar za koju je korisno, bilo gdje, je za okoliš, zamisli kolonu od 100 vozila koja čeka 5min., sva ta vozila ispuštaju razne ispušne plinove, istina sve manje je to štetno, ali i dalje je štetno, ovako se ugase dok čekaju i ipak ima nekakve koristi za ostatak zajednice i sam planet.

love2ml86 čet 7.7.2022 18:35
srco1978 kaže...

Taj start-stop je najveća prevara koja postoji!  Od duplo skupljeg akumulatora, do trošenja alnasera... a ušteda goriva je smiješna ili je čak nema... Ja ga uredno isključimo svaki put kad sjednem za volan (Peugeot 3008). 

Ja nemam opciju u autu da isključim start stop. Nema tipke za to niti ima u meniju na zaslonu te opcije.

love2ml86 čet 7.7.2022 18:36
mzopg kaže...

Što ti znači start-stop koji put ne radi? Ako misliš da se ne gasi uvijek kad staneš onda je to normalno jer taj eco mod ovisi o više faktora poput stanja akumulatora, vanjske temperature itd.

 

sitnica.

To razumijem, ali se on zna i upaliti 3 sek nakon što se ugasio. (sam od sebe)

mzopg čet 7.7.2022 19:39
love2ml86 kaže...
srco1978 kaže...

Taj start-stop je najveća prevara koja postoji!  Od duplo skupljeg akumulatora, do trošenja alnasera... a ušteda goriva je smiješna ili je čak nema... Ja ga uredno isključimo svaki put kad sjednem za volan (Peugeot 3008). 

Ja nemam opciju u autu da isključim start stop. Nema tipke za to niti ima u meniju na zaslonu te opcije.

 Obično su te tipke lijevo od volana, ali vjerojatno ovise o paketu opreme.

 

love2ml86 kaže...
mzopg kaže...

Što ti znači start-stop koji put ne radi? Ako misliš da se ne gasi uvijek kad staneš onda je to normalno jer taj eco mod ovisi o više faktora poput stanja akumulatora, vanjske temperature itd.

 

sitnica.

To razumijem, ali se on zna i upaliti 3 sek nakon što se ugasio. (sam od sebe)

Ne znam je li kod tebe to normalno, ali zna se on često upaliti sam od sebe, valjda čim nešto od uređaja (klima, ventilator, radio...) povuče više struje on se upali.

Isto tako se zna skroz ugasiti sam od sebe (kad je samo na kontaktu. bez da motor radi), sjediš, slušaš radio i onda auto procijeni da nepotrebno trošiš struju i skroz se ugasi. 

hahhaajaads čet 7.7.2022 20:00
J(CRO) kaže...

Start stop je primarno osmišljen za okoliš i u gradu je itekako koristan kad upadneš u gužvu.

 A koji ce ti to k kad tipa u guzvi u ZGu na +35 trebas klimu, a auto ti se nece ugasit jer to je malo jace opterećenje... Meni startop ne radi nit kad samo ukljucim ventilaciju, a kamoli jos klimu.

Milka30 čet 7.7.2022 22:00

Vjerovatno slab akumulator!

Iako je Peugeot uzasno nezahvalan automobil i sklon je kompliciranju vec kompliciranih stavri(u vidu elektronike),vecina suvremenih automobila poblesavi kada je akumulator oprazan.

Recimo moja stara A klasa je kod slaboga akumulatora sama otvarala/zatvarala prozore,palila 4 žmigavca,palila brisaće.

Isto tako moj Peugeot 207 VTI (najgori auto ikada),je palio sve živo i neživo kada mu je oslabio akumulator.

Iskreno ne znam koja im je to "dizajnerska" fora time opterecivati ionako vec opterecen akumulator?