Automobili

Kočnice I diskovi za Peugeot 208

Memphis ned 8.5.2022 16:14
Hacker002 kaže...
love2ml86 kaže...

Pretpostavljam da pravi majstor cijeni svoje znanje i vještinu malo više?

 Znanje i vještinu za zamjenu diskova i pločica? To mogu odraditi i automehaničari iz prvog srednje kada im pokažeš jednom, nije da pričamo o zamjeni kvačila ili turba gdje su kompleksniji procesi.

Memphis kaže...

 Ja ću ti dat alat, sve, nemaš brige, ti samo radi. Ne bi bio prvi ...

nemaš znanje al znaš drugom pametovat kako je to peace of cake?

Sve je to super, brzo, jednostavno dok ti gledaš nekoga tko do zna kako to radi ili kad gledaš youtube di je sve smontirano tako da dobiš dojam da bi i dijete to znalo zamijenit. Nije znanstvena fantastika al nije ni baš da svatko to može. Jer kad poslije bude škripe, trešnje ili loše kočenje onda ćeš potrošit više para na mehaničare, pametovanje i mozganje kaj mu je.

 

Ja drljkarim po tome godinama iz zajebancije, ne živim od toga pa ti kažem da to ne možeš odradit za sat vremena ako hoćeš složit sve onako kako treba bit. Ako ćeš fušat onda može. A to ti je samo skinut sve dole na brzinu nabacat gore i iz posude izvuć ulje i nalit novo tak se da, al to nije posao. Zapravo je posao za tebe koji misliš da taj posao ne vrijedi više od 200-250 kn. Ja za to ne bi uopće ruke priljao ni alat raznosio a kamoli drugo. 

 

A te fore "ja to odradim za pola sata", "kaj ti filozoriraš radiš nauku od toga" ... i takve priče slušam svaki dan. Samo ih pustiš da sami rade pa da vidiš kako se vraćaju ... " ja sam probao pa ne ide, to nešto ne valja sa dijelovima daj ti vidi kaj mu je ..."

 

 S obzirom da ne znaš čitati, ponovit ću - ja mogu kroz 2h složiti jer nisam to radio 100 puta kao neki majstor, a on bi to morao u sat vremena odraditi zbog prethodnog iskustva kojega ima. Ako pročitaš s razumijevanjem tu rečenicu vidjet ćeš da piše da mogu odraditi u duplom vremenu koliko mehaničaru treba, ne upola.

Zadnje sam promijenio sam, i vidi čuda, već 2 godine sam živ a kočnice rade. A nikad u životu prije toga nisam to radio. Wow. Jesam ja sad ekstra sposoban ili ti nisi sposoban kao što misliš jer to radiš godinama pa ti je i dalje teško? Retoričko pitanje, ne moraš odgovarati.

Ako je nekome ok platiti 400,500kn za zamjenu diskova i pločica neka slobodno plati, meni nije pa ne platim, i to i je bila cijela poanta mog posta prvog, ali nekim ljudima poput tebe je to teško razumjeti jer nismo na istoj valnoj duljini. Živio ti meni još godinama

 Ja znam čitat al ti očito ne. Ne može ni pravi majstor koliko god ti mislio da može (osim ako ne fuša). Ma bravo zato sve znaš o kočnicma jel? Jesi možda nekad promijenio pločice ali nisi nikad ulje u kočnicama niti išta drugo pa zato laprdaš bezveze. 

Kao što rekoh takve nadobudne gledam svaki dan ... sa njima uvijek ista priča tak da me to ne iznenađuje kak su si oni najbolji i uvijek u pravu kad su riječi u pitanju.

 

I rekao sam ti ako si tak pametan radiš si sam i ne govoriš drugom koliko kome treba za njegov posao niti ga omalovažavaš pogotovo takav neki pikzibner koji nema pojma o tome.

Ja nisam kuhar ne znam kuhat pa nikome ne govorim koliko kome treba za nešto napravit jer se ne razumijem u to.

 

Sve se bojim pitati kolika je tarifa i koliko nagradiš onoga tko ti mijenja kvačilo?

Nije ništa kompleksno niti složeno ako znaš, ak nemaš pojma sve ti je problem kao i svemu. 

Genoxxx ned 8.5.2022 16:22

Ako će njegov mehaničar samo skinuti i staviti nove diskove i pločice cijena nije opravdana, ako će skinuti, očistiti i provjeriti čeljusti, crijeva, glavčinu i sve fino podmazati sa adekvatnim mastima onda je cijena opravdana i plus zaboravljate da on mora njegove stare dijelove zbrinuti negdje, naravno pod uvjetom da to radi kako treba a to košta

 

Edit: postoji mogućnost da čovjek uzima dijelove kod Tokića/Ciak koji uvijek imaju značajno više cijene od web shopova... On uvijek može donijeti svoje dijelove i platiti samo ruke, možda bi na taj način nešto uštedio

Memphis ned 8.5.2022 16:30
Genoxxx kaže...

Ako će njegov mehaničar samo skinuti i staviti nove diskove i pločice cijena nije opravdana, ako će skinuti, očistiti i provjeriti čeljusti, crijeva, glavčinu i sve fino podmazati sa adekvatnim mastima onda je cijena opravdana i plus zaboravljate da on mora njegove stare dijelove zbrinuti negdje, naravno pod uvjetom da to radi kako treba a to košta

 Pa kočnice se jedino montiraju tako i nikako drugačije. To kaj on misli da se to dela tak kak on radi doma sebi onda naravno da ne vredi. A do ulja u kočnicam još nije ni došao.

 

Kao što sam rekao njemu možeš tak odradit za 2 glave samo nabacat sve gore i njemu bu super jer to dan danas "koči" kad se u to ne razme. Jel koči kak treba il ne koga briga bitno je da se vozi.

 

 

love2ml86 ned 8.5.2022 16:38
Genoxxx kaže...

Ako će njegov mehaničar samo skinuti i staviti nove diskove i pločice cijena nije opravdana, ako će skinuti, očistiti i provjeriti čeljusti, crijeva, glavčinu i sve fino podmazati sa adekvatnim mastima onda je cijena opravdana i plus zaboravljate da on mora njegove stare dijelove zbrinuti negdje, naravno pod uvjetom da to radi kako treba a to košta

 

Edit: postoji mogućnost da čovjek uzima dijelove kod Tokića/Ciak koji uvijek imaju značajno više cijene od web shopova... On uvijek može donijeti svoje dijelove i platiti samo ruke, možda bi na taj način nešto uštedio

Sve ću ovo zamoliti mehaničara da napravi iako se toplo nadam da je to i mislio napraviti 

 

Memphis ned 8.5.2022 16:42
Genoxxx kaže...

Ako će njegov mehaničar samo skinuti i staviti nove diskove i pločice cijena nije opravdana, ako će skinuti, očistiti i provjeriti čeljusti, crijeva, glavčinu i sve fino podmazati sa adekvatnim mastima onda je cijena opravdana i plus zaboravljate da on mora njegove stare dijelove zbrinuti negdje, naravno pod uvjetom da to radi kako treba a to košta

 

Edit: postoji mogućnost da čovjek uzima dijelove kod Tokića/Ciak koji uvijek imaju značajno više cijene od web shopova... On uvijek može donijeti svoje dijelove i platiti samo ruke, možda bi na taj način nešto uštedio

 To se tak ne dela. Jer onda ako nastane problem ko će reklamirat i odgovarat za to? Kaj će sam nosat nazad po dućanima i reklamirat robu koju nije ugradio? 

 

 

 

 

Genoxxx ned 8.5.2022 17:16
Memphis kaže...
Genoxxx kaže...

Ako će njegov mehaničar samo skinuti i staviti nove diskove i pločice cijena nije opravdana, ako će skinuti, očistiti i provjeriti čeljusti, crijeva, glavčinu i sve fino podmazati sa adekvatnim mastima onda je cijena opravdana i plus zaboravljate da on mora njegove stare dijelove zbrinuti negdje, naravno pod uvjetom da to radi kako treba a to košta

 

Edit: postoji mogućnost da čovjek uzima dijelove kod Tokića/Ciak koji uvijek imaju značajno više cijene od web shopova... On uvijek može donijeti svoje dijelove i platiti samo ruke, možda bi na taj način nešto uštedio

 To se tak ne dela. Jer onda ako nastane problem ko će reklamirat i odgovarat za to? Kaj će sam nosat nazad po dućanima i reklamirat robu koju nije ugradio? 

 

 

 

 

Ne vidim zašto bi to bio problem, ajd možda bi bio problem čekanja u slučaju kad se naruči preko web shopa što bi trajalo par dana dok ne dođe odgovarajući dio, zato se dobro provjere kataloški brojevi prije naručivanja... U slučaju neispravnog dijela isto vrijedi problem čekanja pa dok se utvrdi nedostatak pa to na kraju traje više od tjedan dana... i da je to slučaj kad mehaničar uzima dijelove isto vrijedi a sad da će on snositi neke posljedice čisto sumnjam iskreno pa makar bio ovlašteni

Memphis ned 8.5.2022 20:56
Genoxxx kaže...
Memphis kaže...
Genoxxx kaže...

Ako će njegov mehaničar samo skinuti i staviti nove diskove i pločice cijena nije opravdana, ako će skinuti, očistiti i provjeriti čeljusti, crijeva, glavčinu i sve fino podmazati sa adekvatnim mastima onda je cijena opravdana i plus zaboravljate da on mora njegove stare dijelove zbrinuti negdje, naravno pod uvjetom da to radi kako treba a to košta

 

Edit: postoji mogućnost da čovjek uzima dijelove kod Tokića/Ciak koji uvijek imaju značajno više cijene od web shopova... On uvijek može donijeti svoje dijelove i platiti samo ruke, možda bi na taj način nešto uštedio

 To se tak ne dela. Jer onda ako nastane problem ko će reklamirat i odgovarat za to? Kaj će sam nosat nazad po dućanima i reklamirat robu koju nije ugradio? 

 

 

 

 

Ne vidim zašto bi to bio problem, ajd možda bi bio problem čekanja u slučaju kad se naruči preko web shopa što bi trajalo par dana dok ne dođe odgovarajući dio, zato se dobro provjere kataloški brojevi prije naručivanja... U slučaju neispravnog dijela isto vrijedi problem čekanja pa dok se utvrdi nedostatak pa to na kraju traje više od tjedan dana... i da je to slučaj kad mehaničar uzima dijelove isto vrijedi a sad da će on snositi neke posljedice čisto sumnjam iskreno pa makar bio ovlašteni

Ne vidiš jer ne znaš ili nemaš iskustva u tome.

Problem je zato kaj on to teško da će moći samo tako reklamirat bez potvrde servisa tko je ugradio i sl. To se onda sve dalje komplicira. Ako kupuje webshopom to će trajat 2 tjedna a povrat krivog dijela isto bar 5 dana, kaj misliš da će netko čekat sa njegovim autom na dizalici da dobavi dijelove ili dok mu netko odobri reklamaciju? Jel misliš da će on sam čekat toliko? Dok mehaničar sve to obavi istog trena i sve to se prebacuje na njega on to dalje riješava. Naravno da će snosit posljedice onaj kod koga se ustanovi da je zakazao (majstor ili dio/dobavljač). Kaj misliš da svi majstori sam zašarafe pa onda kako bude-bude? Pa zato plaćaš toliko koliko plaćaš.

 

Osim ako ne voziš kod ovakvih fušera da ti šarafe kojima ništa nije problem i koji sve riješavaju za pola sata/sat i to za upola cijene.

Genoxxx ned 8.5.2022 21:39
Memphis kaže...

Ne vidiš jer ne znaš ili nemaš iskustva u tome.

Problem je zato kaj on to teško da će moći samo tako reklamirat bez potvrde servisa tko je ugradio i sl. To se onda sve dalje komplicira. Ako kupuje webshopom to će trajat 2 tjedna a povrat krivog dijela isto bar 5 dana, kaj misliš da će netko čekat sa njegovim autom na dizalici da dobavi dijelove ili dok mu netko odobri reklamaciju? Jel misliš da će on sam čekat toliko? Dok mehaničar sve to obavi istog trena i sve to se prebacuje na njega on to dalje riješava. Naravno da će snosit posljedice onaj kod koga se ustanovi da je zakazao (majstor ili dio/dobavljač). Kaj misliš da svi majstori sam zašarafe pa onda kako bude-bude? Pa zato plaćaš toliko koliko plaćaš.

 

Osim ako ne voziš kod ovakvih fušera da ti šarafe kojima ništa nije problem i koji sve riješavaju za pola sata/sat i to za upola cijene.

 Priznajem, sa neispravnim dijelovima nemam iskustva ali sa krivo naručenim/poslanim imam i sve bi se riješilo u roku par dana, pet dana je trajalo kad sam vraćao u Njemačku dijelove

 

Uvijek postoji određeni rizik, ako će sam uzimati dijelove onda je veći rizik ali mu je i veća ušteda jbg... Naravno ni to ne mora biti pravilo, neki servisi računaju veću naknadu za ruke ako im doneseš svoje dijelove upravo zbog toga što si naveo u svojem postu.