Automobili

Kočnice I diskovi za Peugeot 208

Genoxxx ned 1.5.2022 21:40
Memphis kaže...
Ovisi koja serija bremba

Pretpostavljam da misliš na to da ih ima skupljih i jeftinijih? Za 208 i jeftiniji "obični" disk je sasvim solidan, ne treba mu bušeni/narezani

Memphis ned 1.5.2022 22:40
Genoxxx kaže...
Memphis kaže...
Ovisi koja serija bremba

Pretpostavljam da misliš na to da ih ima skupljih i jeftinijih? Za 208 i jeftiniji "obični" disk je sasvim solidan, ne treba mu bušeni/narezani

 Da, ali od tih običnih bitno je da su coated jer ima i najobičnijih bez zaštite. Isto je za pločice jer brembo ne radi pločice već prepakirava tuđe. Tak da možeš dobit neke top kao Textar a možeš dobit neki low budget kao poljski Breck.

Genoxxx pon 2.5.2022 07:12
Memphis kaže...
Genoxxx kaže...
Memphis kaže...
Ovisi koja serija bremba

Pretpostavljam da misliš na to da ih ima skupljih i jeftinijih? Za 208 i jeftiniji "obični" disk je sasvim solidan, ne treba mu bušeni/narezani

 Da, ali od tih običnih bitno je da su coated jer ima i najobičnijih bez zaštite. Isto je za pločice jer brembo ne radi pločice već prepakirava tuđe. Tak da možeš dobit neke top kao Textar a možeš dobit neki low budget kao poljski Breck.

 Istina sve što si napisao, zaštitu imaju oni koji su obojani tamno sivo, primjer

@love2ml86 pošalji mail sa brojem šasije nekom od web shopova za dijelove pa će ti poslati sve diskove i pločice koje odgovaraju na 208, preporuka za impex autodijelovi i autodijelovi.net, oni su među jeftinijima u RH a za narudžbu iz vana motointegrator... Pa vidi što će ti najviše odgovarati

love2ml86 uto 3.5.2022 00:36
Hacker002 kaže...

Nekako sumnjam da na Pežo od 100 konja ima smisla bacati novce na Brembo kočnice.. TRW je maksimum što mu treba realno

 ma vjerojatno ne, mehaničar mi je preporučio neke s tri slova, e sad zaboravih koje točno, a kada sam pitao za brembo je rekao da si cijene tu negdje.. a kako sam već čuo za brembo sam rekao neka mi da ponudu i za njih pa da vidim točnu razliku.

 

love2ml86 uto 3.5.2022 00:36
Memphis kaže...
Genoxxx kaže...
Memphis kaže...
Ovisi koja serija bremba

Pretpostavljam da misliš na to da ih ima skupljih i jeftinijih? Za 208 i jeftiniji "obični" disk je sasvim solidan, ne treba mu bušeni/narezani

 Da, ali od tih običnih bitno je da su coated jer ima i najobičnijih bez zaštite. Isto je za pločice jer brembo ne radi pločice već prepakirava tuđe. Tak da možeš dobit neke top kao Textar a možeš dobit neki low budget kao poljski Breck.

hvala ti na info!

qwertYxoZ uto 3.5.2022 00:42

Ja ti imam Brembo S68525 pakne (to bi bio TRW GS8455 model)

Kupio za Clia ali ispalo je da su krivi model rekao mi mehaničar da su ove za 208-icu pa ako ti trebaju i pakne javi

Boris grozni uto 3.5.2022 00:50
love2ml86 kaže...
Hacker002 kaže...

Nekako sumnjam da na Pežo od 100 konja ima smisla bacati novce na Brembo kočnice.. TRW je maksimum što mu treba realno

 ma vjerojatno ne, mehaničar mi je preporučio neke s tri slova, e sad zaboravih koje točno, a kada sam pitao za brembo je rekao da si cijene tu negdje.. a kako sam već čuo za brembo sam rekao neka mi da ponudu i za njih pa da vidim točnu razliku.

 

 Ate

love2ml86 uto 3.5.2022 00:53
Boris grozni kaže...
love2ml86 kaže...
Hacker002 kaže...

Nekako sumnjam da na Pežo od 100 konja ima smisla bacati novce na Brembo kočnice.. TRW je maksimum što mu treba realno

 ma vjerojatno ne, mehaničar mi je preporučio neke s tri slova, e sad zaboravih koje točno, a kada sam pitao za brembo je rekao da si cijene tu negdje.. a kako sam već čuo za brembo sam rekao neka mi da ponudu i za njih pa da vidim točnu razliku.

 

 Ate

je to loše? 

love2ml86 uto 3.5.2022 00:54
qwertYxoZ kaže...

Ja ti imam Brembo S68525 pakne (to bi bio TRW GS8455 model)

Kupio za Clia ali ispalo je da su krivi model rekao mi mehaničar da su ove za 208-icu pa ako ti trebaju i pakne javi

budem, šibni mi cijenu ovdje ili na poruku pa da usporedim koliko bi to došlo preko njega.

Boris grozni uto 3.5.2022 01:00
love2ml86 kaže...
Boris grozni kaže...
love2ml86 kaže...
Hacker002 kaže...

Nekako sumnjam da na Pežo od 100 konja ima smisla bacati novce na Brembo kočnice.. TRW je maksimum što mu treba realno

 ma vjerojatno ne, mehaničar mi je preporučio neke s tri slova, e sad zaboravih koje točno, a kada sam pitao za brembo je rekao da si cijene tu negdje.. a kako sam već čuo za brembo sam rekao neka mi da ponudu i za njih pa da vidim točnu razliku.

 

 Ate

je to loše? 

Imam ih na Golfu jedno 200tkm nikad nikakvih problema! Na drugom karavanu imam nekakve Bosch i moram priznati auto koči katastrofalno!

Memphis uto 3.5.2022 16:54
qwertYxoZ kaže...

Ja ti imam Brembo S68525 pakne (to bi bio TRW GS8455 model)

Kupio za Clia ali ispalo je da su krivi model rekao mi mehaničar da su ove za 208-icu pa ako ti trebaju i pakne javi

 To ti je Breck

Boris grozni kaže...
love2ml86 kaže...
Boris grozni kaže...
love2ml86 kaže...
Hacker002 kaže...

Nekako sumnjam da na Pežo od 100 konja ima smisla bacati novce na Brembo kočnice.. TRW je maksimum što mu treba realno

 ma vjerojatno ne, mehaničar mi je preporučio neke s tri slova, e sad zaboravih koje točno, a kada sam pitao za brembo je rekao da si cijene tu negdje.. a kako sam već čuo za brembo sam rekao neka mi da ponudu i za njih pa da vidim točnu razliku.

 

 Ate

je to loše? 

Imam ih na Golfu jedno 200tkm nikad nikakvih problema! Na drugom karavanu imam nekakve Bosch i moram priznati auto koči katastrofalno!

 Bosch pločice su smeće jer bosch isto prepakirava najjeftinije

Boris grozni uto 3.5.2022 18:17
Memphis kaže...
qwertYxoZ kaže...

Ja ti imam Brembo S68525 pakne (to bi bio TRW GS8455 model)

Kupio za Clia ali ispalo je da su krivi model rekao mi mehaničar da su ove za 208-icu pa ako ti trebaju i pakne javi

 To ti je Breck

Boris grozni kaže...
love2ml86 kaže...
Boris grozni kaže...
love2ml86 kaže...
Hacker002 kaže...

Nekako sumnjam da na Pežo od 100 konja ima smisla bacati novce na Brembo kočnice.. TRW je maksimum što mu treba realno

 ma vjerojatno ne, mehaničar mi je preporučio neke s tri slova, e sad zaboravih koje točno, a kada sam pitao za brembo je rekao da si cijene tu negdje.. a kako sam već čuo za brembo sam rekao neka mi da ponudu i za njih pa da vidim točnu razliku.

 

 Ate

je to loše? 

Imam ih na Golfu jedno 200tkm nikad nikakvih problema! Na drugom karavanu imam nekakve Bosch i moram priznati auto koči katastrofalno!

 Bosch pločice su smeće jer bosch isto prepakirava najjeftinije

 nebi znao takve sam kupio s autom i za sad sam ih 2 puta mijenjao kod normalnog servisa no kocenje je da sam se skoro par puta vec zabio s autom.

Genoxxx pet 6.5.2022 21:25
love2ml86 kaže...

Dodatno pitanje, nisam do sada niti bio svjestan dok kolega nije obratio pozornost, postoje Brembo caliper covers? 

Kinezi proizvode svašta... Ti caliper covers nisu Brembo već jeftini komad plastike koji pokrije kočione čeljusti, imitacija Brembo čeljusti i to sve izgleda jeftino da boli glava kad vidiš a i opasno je 

 

Koliko te mehaničar traži za trw i Brembo set?

love2ml86 sub 7.5.2022 00:24
Genoxxx kaže...
love2ml86 kaže...

Dodatno pitanje, nisam do sada niti bio svjestan dok kolega nije obratio pozornost, postoje Brembo caliper covers? 

Kinezi proizvode svašta... Ti caliper covers nisu Brembo već jeftini komad plastike koji pokrije kočione čeljusti, imitacija Brembo čeljusti i to sve izgleda jeftino da boli glava kad vidiš a i opasno je 

 

Koliko te mehaničar traži za trw i Brembo set?

S rukama 1130 za trw i oko 1350 za brembo. Prednji diskovi i pločice.

Genoxxx sub 7.5.2022 08:22
love2ml86 kaže...
Genoxxx kaže...
love2ml86 kaže...

Dodatno pitanje, nisam do sada niti bio svjestan dok kolega nije obratio pozornost, postoje Brembo caliper covers? 

Kinezi proizvode svašta... Ti caliper covers nisu Brembo već jeftini komad plastike koji pokrije kočione čeljusti, imitacija Brembo čeljusti i to sve izgleda jeftino da boli glava kad vidiš a i opasno je 

 

Koliko te mehaničar traži za trw i Brembo set?

S rukama 1130 za trw i oko 1350 za brembo. Prednji diskovi i pločice.

Cijene su pristojne, neka ti usput zamjeni i kočionu tekućinu

love2ml86 sub 7.5.2022 15:58
Genoxxx kaže...
love2ml86 kaže...
Genoxxx kaže...
love2ml86 kaže...

Dodatno pitanje, nisam do sada niti bio svjestan dok kolega nije obratio pozornost, postoje Brembo caliper covers? 

Kinezi proizvode svašta... Ti caliper covers nisu Brembo već jeftini komad plastike koji pokrije kočione čeljusti, imitacija Brembo čeljusti i to sve izgleda jeftino da boli glava kad vidiš a i opasno je 

 

Koliko te mehaničar traži za trw i Brembo set?

S rukama 1130 za trw i oko 1350 za brembo. Prednji diskovi i pločice.

Cijene su pristojne, neka ti usput zamjeni i kočionu tekućinu

Hvala, budem spomenuo 

Hacker002 ned 8.5.2022 12:13

kako su cijene pristojne, na autokreši 650kn materijal, dodaj još 50kn za ulje ajde, zamjena diskova i pločica ne može koštati 500kn, max 1 radni sat realno, i to sa novim uljem i ozračivanjem

 

 

Memphis ned 8.5.2022 14:32
Hacker002 kaže...

kako su cijene pristojne, na autokreši 650kn materijal, dodaj još 50kn za ulje ajde, zamjena diskova i pločica ne može koštati 500kn, max 1 radni sat realno, i to sa novim uljem i ozračivanjem

 

 

 Pa ne može za tebe ako sam mijenjaš. Ako ideš kod nekog majstora onda plaćaš onoliko koliko ti je on rekao ako ti odgovara.

Ako ti to sve promjeniš po PSu za sat vremena ja ću tebi za takav posao platit tvoju dnevnicu/cijenu duplo.

 

 

Hacker002 ned 8.5.2022 15:03

Sam ne mogu promijeniti za sat vremena jer nemam adekvatan alat ni znanje, ali u roku od 2 sata bi mogao bez problema, diskovi i pločice nisu znanstvena fantastika.

S druge strane, mehaničar koji to radi godinama i koji ih je promijenio stotine bi to trebao realno u sat vremena odraditi bez da se uznoji. Pravi mehaničar, ne fušer.

Ali razumijem i drugu stranu, ako je nekome ok platiti 400,500kn za taj posao meni ne smeta, samo dajem perspektivu gdje vjerujem da je to skupo. Na kraju odlučuje onaj tko plaća, naravno.

love2ml86 ned 8.5.2022 15:14
Hacker002 kaže...

Sam ne mogu promijeniti za sat vremena jer nemam adekvatan alat ni znanje, ali u roku od 2 sata bi mogao bez problema, diskovi i pločice nisu znanstvena fantastika.

S druge strane, mehaničar koji to radi godinama i koji ih je promijenio stotine bi to trebao realno u sat vremena odraditi bez da se uznoji. Pravi mehaničar, ne fušer.

Ali razumijem i drugu stranu, ako je nekome ok platiti 400,500kn za taj posao meni ne smeta, samo dajem perspektivu gdje vjerujem da je to skupo. Na kraju odlučuje onaj tko plaća, naravno.

Pretpostavljam da pravi majstor cijeni svoje znanje i vještinu malo više?

Memphis ned 8.5.2022 15:25
Hacker002 kaže...

Sam ne mogu promijeniti za sat vremena jer nemam adekvatan alat ni znanje, ali u roku od 2 sata bi mogao bez problema, diskovi i pločice nisu znanstvena fantastika.

S druge strane, mehaničar koji to radi godinama i koji ih je promijenio stotine bi to trebao realno u sat vremena odraditi bez da se uznoji. Pravi mehaničar, ne fušer.

Ali razumijem i drugu stranu, ako je nekome ok platiti 400,500kn za taj posao meni ne smeta, samo dajem perspektivu gdje vjerujem da je to skupo. Na kraju odlučuje onaj tko plaća, naravno.

 Ja ću ti dat alat, sve, nemaš brige, ti samo radi. Ne bi bio prvi ...

nemaš znanje al znaš drugom pametovat kako je to peace of cake?

Sve je to super, brzo, jednostavno dok ti gledaš nekoga tko do zna kako to radi ili kad gledaš youtube di je sve smontirano tako da dobiš dojam da bi i dijete to znalo zamijenit. Nije znanstvena fantastika al nije ni baš da svatko to može. Jer kad poslije bude škripe, trešnje ili loše kočenje onda ćeš potrošit više para na mehaničare, pametovanje i mozganje kaj mu je.

 

Ja drljkarim po tome godinama iz zajebancije, ne živim od toga pa ti kažem da to ne možeš odradit za sat vremena ako hoćeš složit sve onako kako treba bit. Ako ćeš fušat onda može. A to ti je samo skinut sve dole na brzinu nabacat gore i iz posude izvuć ulje i nalit novo tak se da, al to nije posao. Zapravo je posao za tebe koji misliš da taj posao ne vrijedi više od 200-250 kn. Ja za to ne bi uopće ruke priljao ni alat raznosio a kamoli drugo. 

 

A te fore "ja to odradim za pola sata", "kaj ti filozoriraš radiš nauku od toga" ... i takve priče slušam svaki dan. Samo ih pustiš da sami rade pa da vidiš kako se vraćaju ... " ja sam probao pa ne ide, to nešto ne valja sa dijelovima daj ti vidi kaj mu je ..."

 

Hacker002 ned 8.5.2022 15:55
love2ml86 kaže...

Pretpostavljam da pravi majstor cijeni svoje znanje i vještinu malo više?

 Znanje i vještinu za zamjenu diskova i pločica? To mogu odraditi i automehaničari iz prvog srednje kada im pokažeš jednom, nije da pričamo o zamjeni kvačila ili turba gdje su kompleksniji procesi.

Memphis kaže...

 Ja ću ti dat alat, sve, nemaš brige, ti samo radi. Ne bi bio prvi ...

nemaš znanje al znaš drugom pametovat kako je to peace of cake?

Sve je to super, brzo, jednostavno dok ti gledaš nekoga tko do zna kako to radi ili kad gledaš youtube di je sve smontirano tako da dobiš dojam da bi i dijete to znalo zamijenit. Nije znanstvena fantastika al nije ni baš da svatko to može. Jer kad poslije bude škripe, trešnje ili loše kočenje onda ćeš potrošit više para na mehaničare, pametovanje i mozganje kaj mu je.

 

Ja drljkarim po tome godinama iz zajebancije, ne živim od toga pa ti kažem da to ne možeš odradit za sat vremena ako hoćeš složit sve onako kako treba bit. Ako ćeš fušat onda može. A to ti je samo skinut sve dole na brzinu nabacat gore i iz posude izvuć ulje i nalit novo tak se da, al to nije posao. Zapravo je posao za tebe koji misliš da taj posao ne vrijedi više od 200-250 kn. Ja za to ne bi uopće ruke priljao ni alat raznosio a kamoli drugo. 

 

A te fore "ja to odradim za pola sata", "kaj ti filozoriraš radiš nauku od toga" ... i takve priče slušam svaki dan. Samo ih pustiš da sami rade pa da vidiš kako se vraćaju ... " ja sam probao pa ne ide, to nešto ne valja sa dijelovima daj ti vidi kaj mu je ..."

 

 S obzirom da ne znaš čitati, ponovit ću - ja mogu kroz 2h složiti jer nisam to radio 100 puta kao neki majstor, a on bi to morao u sat vremena odraditi zbog prethodnog iskustva kojega ima. Ako pročitaš s razumijevanjem tu rečenicu vidjet ćeš da piše da mogu odraditi u duplom vremenu koliko mehaničaru treba, ne upola.

Zadnje sam promijenio sam, i vidi čuda, već 2 godine sam živ a kočnice rade. A nikad u životu prije toga nisam to radio. Wow. Jesam ja sad ekstra sposoban ili ti nisi sposoban kao što misliš jer to radiš godinama pa ti je i dalje teško? Retoričko pitanje, ne moraš odgovarati.

Ako je nekome ok platiti 400,500kn za zamjenu diskova i pločica neka slobodno plati, meni nije pa ne platim, i to i je bila cijela poanta mog posta prvog, ali nekim ljudima poput tebe je to teško razumjeti jer nismo na istoj valnoj duljini. Živio ti meni još godinama