Automobili

Cudan zvuk automobila

jaxy1108 sri 18.5.2022 17:34

Pozdrav ljudi, nisam znao di da pitam pa ovamo pisem

Naime, auto je Opel Corsa C 1.2 benzin atmosferac naravno.

Auto se inace cuje normalno kao i svaki mali benzinac, ali kada se vozim 30ak kilometara po brzoj cesti brzinom u prosjeku 80 km/h pocne se cut koda je stari mercedes dizelas.

 

Znaci, osim zvuka ne primjetim nikakvu razliku ni u snazi, ni u nicemu, jednostavno da imam bolju zvucnu izolaciju ili da vise pojacam radio ovo nebi nikad ni skuzio.

Naravno moje pitanje je sta bi moglo bit i je li zanemarivo.

Evo link vamo da poslusate par sekundi sam snimio zvuk.

 

https://files.fm/f/fk8btvd6p

Rocki čet 19.5.2022 07:32

Zanima što mi se može desiti ako vozim audi tdi 1.9 (66 kw) bez katalizatora. Naime, pred 5-6 godina skinuli mi katalizator sa vozila i otad vozim bez. Tehnički prolazim bez problema.

Zaporožac čet 19.5.2022 07:38
Rocki kaže...
Zanima što mi se može desiti ako vozim audi tdi 1.9 (66 kw) bez katalizatora. Naime, pred 5-6 godina skinuli mi katalizator sa vozila i otad vozim bez. Tehnički prolazim bez problema.

 Uklanjanje katalizatora

 

Može li se katalizator ukloniti? Odgovor je ne. Uklanjanje je zakonom zabranjeno. Ako osoba zadužena za dijagnostiku otkrije da automobil ima izrezan katalizator, ne smije odobriti tehnički pregled. Automobil bez katalizatora ne ispunjava norme emisija štetnih plinova i ne smije biti pušten u promet.

 

https://motointegrator.com/hr/hr/upute/tehnicki-savjeti/katalizator-cemu-sluzi-i-s-kojim-se-problemima-mozete-susresti

Genoxxx čet 19.5.2022 09:04
Rocki kaže...
Zanima što mi se može desiti ako vozim audi tdi 1.9 (66 kw) bez katalizatora. Naime, pred 5-6 godina skinuli mi katalizator sa vozila i otad vozim bez. Tehnički prolazim bez problema.

 Pitaš što se može dogoditi autu ili što se može dogoditi u budućnosti na tehničkom? Kao što ti je kolega iznad odgovorio katalizator se ne smije ukloniti i trebale bi biti neke posljedice zbog uklanjanja (kazna, pad na tehničkom sve dok se novi ne stavi, itd) realno prije će se taj 1.9 TDI raspasti nego što će ti na tehničkom stvarati probleme jer pretpostavljam da je skidanje napravljeno kako treba s obzirom da auto 5 godina prolazi tehnički bez problema

 

A što se tiče toga što se može dogoditi autu, ništa, čak mu je bolje bez katalizatora i erg ventila, duže će trajati