Gr33n_M00n sub 25.12.2021 07:03

Pozdrav,

ovako, imam Audi A4 B5(2000 god.) te imam problem kod ubrzavanja, znaci kad pritisnem gas do kraja i pređem preko 3000 okretaja auto cesto izgubi snagu na sekundu dvije znaci okretaji padnu i naglo dignu pa auto malo trzne, u dijagnostici pise greska 00282 (nesto sa klapnom gasa) pa sad nez dal je zbog toga ili je nesto drugo.

 

Svaka pomoc dobrodosla, hvala.

Rocki sub 25.12.2021 10:45

Ja imam A4 TDI godinu dana stariji od tvoga i imao sam sl problem. Mjenjao onaj regulator zraka i goriva na pred. desnoj strani vozila i sada ide sve normalno. Inače, ja sam ga sam mjenjao, košta cca 500 kn, ako ideš po original košta cca 2000 kn i mjenjaš u servisu još 1000 kn minimalno. Skineš one žice iznad, odmolaš onu gumu i vijke i skineš, vrlo jednostavno. Auto mi nije htjelo vuči, nije dobivalo okretaje, u leru su išli okretaji ali u vožnji iznad 3 t nije išlo. Pošto nisam bio siguran da je on, dogovorio sam da ga montiram i ako ne ide da ga vratim u trg. Bio je baš on kriv.

Gr33n_M00n sub 25.12.2021 14:00
Rocki kaže...
Ja imam a4 tdi godinu dana stariji i ima sam sl problem. Mjenjao onaj regulator zraka i goriva na pred desnoj strani i ide sve normalno. Inače ja sam ga sam mjenja košta cca 500 kn a ako ideš po original košta cca 2000 i mjenjaš u servisu još 1000 kn. Skineš one žice iznad, odmolaš onu gumu i vijke i skineš, vrlo jednostavno. Auto mi nije htjelo vuči, nije dobivalo okretaje, u leru išli su okretaji ali u kretanju iznad 3 t nije išlo. Pošto nisam bio siguran da je on, dogovorio sam da ga montiram i ako ne ide da ga vratim u trg. Bio je baš on kriv.

 

Imam i taj problem tako da cu probat sa tim regulatorom, hvala puno na odgovorima! Javim rezultate

Gr33n_M00n ned 2.1.2022 02:38

Evo samo da javim jer nisam stigao ranije, auto radi puno bolje nakon što sam očistio maf senzor.
Izvadio sam maf senzor te ga oprezno očistio sa alkoholom pomoču šprice te ga ostavio nekih pola sata da se osuši (Poželjno otkopčat akumulator prije vađenja maf senzora kako bi se resetirali podaci u računalu).
Auto više ne gubi snagu kod ubrzavanja, a i malo bolje ubrzava.

Hvala još jedanput na savjetima!