Automobili

Auti - ultimativna tema

Stric_Jura čet 1.6.2023 22:57
jukiii kaže...
Poštovanje,

Da li je bolje onda uzeti S Cross ili Vitaru, pošto vidim da su razlike minorne? Kakav je Nissan Juke, on je isto u cjenovnom rangu...

 S-Cross.... Ipak je noviji i veći...

jozef pet 2.6.2023 00:28
dv14 kaže...

Pitanjce, koji bi mogao biti razlog ovo problema. 

 

Dakle, na poslu auto parkiram na uzbrdicu tj. Sa strane, suvozačeva strane je spuštenija.

Tako auto stoji 8h i u puno slučajeva, kada ga upalim, okretaji počnu varirati. Tipa od 700-1000 rpm u leru. I zna se nekada desiti da se 1-2 puta auto ugasi prilikom kretanja.

 

Tank je pun, ne dešava se kada se parkira na ravnici. 

Radi se o Pežou 406 2.0 HDi. 

Moguće da je filter nafte ili pumpa za gorivo. Promijeni filter ako dugo nisi.

ivanoile pet 2.6.2023 08:37
jukiii kaže...
Poštovanje,

Da li je bolje onda uzeti S Cross ili Vitaru, pošto vidim da su razlike minorne? Kakav je Nissan Juke, on je isto u cjenovnom rangu...

 Juke nisam vozio, pa ne znam.

 

S-Cross je moderniji od Vitare, bolje se vozi i ima nekoliko boljih stvarcica nego Vitara. Meni osobno je S-Cross bio drazi jer ima prikaz brzine na zaslonu ( ne znam zasto Vitara nema, ali s obzirom na dizajn satova u Suzukiju, korisno je vidjeti direktno brojeve), dvozonska klima, te puno moderniji i pristupacniji UI na zaslonu. Prostornija zadnja klupa i mrvicu veci prtljaznik.

 

Jedina prednost Vitare je brusena koza/koza kombinacija na sicevima, koja mi se svidjela jako.

dustY pet 2.6.2023 09:16

Jel ima netko iskustvo sa 1.5tsi 110kw? Radi se o golf 7 11/2018, rani primjerci koliko sam citao mogu imati "kangaroo", malo cukanje pri startu.

Da zaobiđem ovaj motor? 

 

Zlovenci imaju golf 7.5 11/2018 r line za 19000eur, sa uvozom bi me to doslo 21500, kod nas takvih nisam nasao, a sve je puno nekih sumnjivih uvoza i sl.

Ovaj je porsche 1.vl SLO.

 

Jel mislite da je ovakav golf 7 losa kupnja?

 

Trziste je u qrcu i zao mi je davati oko 30k eur za noviji auto, recimo ovaj golf mi se oduvijek svidjao u r line izvedbi (8 mi je sranje), radim do 10k km/god, tako da vjerojatno ni ne trebam puno skuplji, noviji auto.

 

Stric_Jura pet 2.6.2023 10:44

pa nisi ti tražio G20 bembaru u Sloveniji?

 

a zašto zaobići 1.5 TSi?

 

ma taj strojčić ide dobro, samo ako ga gaziš zna popiti...

 

za obiteljsku vožnju (to ne znači spora i ometajuća!) je više nego dobar...

dustY pet 2.6.2023 11:02

da, trenutno sam u toj fazi :D, jedan dan gledam bmw, drugi dan a4 i treci mislim da je to previse para :D. Moram nesto uzeti do 9.mj, ali izgleda da se stanje moze samo pogorsati.

Bmw me nesto muce servisi i sl, iako 40tkm i 2021. ne bih ocekivao vece kvarove, a trebala bi tu biti i garancija. Planiramo zadrzati auto barem 5-10god.

RuskeGTT pet 2.6.2023 11:11

octavia 1.5 tsi 150 karavan od frenda, ona sa duplim svjetlima napred, 6.5 potrosnja dugorocna. cesto natovarena ljeti, gumenjak, tomos 4.5 ili yamaha 5, oprema za 10 dana, 4 ljudi. u tim uslovima nikad preko 7, relacija rijeka-losinj

auto vrh i super ide, nikakvih problema sa cukanjem, niti kod voznje na 2 cilindra. vozio ju osobno i ostao odusevljen

ivanoile pet 2.6.2023 19:40
dustY kaže...

da, trenutno sam u toj fazi :D, jedan dan gledam bmw, drugi dan a4 i treci mislim da je to previse para :D. Moram nesto uzeti do 9.mj, ali izgleda da se stanje moze samo pogorsati.

Bmw me nesto muce servisi i sl, iako 40tkm i 2021. ne bih ocekivao vece kvarove, a trebala bi tu biti i garancija. Planiramo zadrzati auto barem 5-10god.

 Stanje dostupnosti auta se normalizira. Nazalost auto saloni drze visoke cijene zbog "inflacije", a trziste polovnjaka prati. Iako se vec moze vidjet na Mobile.de kako odredeni modeli padaju malo po malo.

 

Ja do sada vidim opadanje kvalitete s modelima 2020-2022. Iskreno radije bih i 2019 ili pocetak 2020, nego 2021 ili 2022.

Duje2 ned 4.6.2023 08:32
Duje2 ned 4.6.2023 13:45
dustY ned 4.6.2023 16:22

Jos uvijek me mami ovaj BMW, 31000eur, sa uvozom do registracije 33000eur (nadam se, tako sam izracunao ppmv, coc, homologacija, vinjete, put i sl.).

41000km/140kw/xdrive/2021

Ima veliku navi, virtual cockpit, 3 zone, kameru, parking senzore, grijanje sjedala, neki asistent za samoparkiranje. (ima sve sto mi treba)

1.vl, prodaje porsche slovenija, ima i video na dizalici, detaljan video interijera/exterijera.

Kod nas nema nista slicno za ovu cijenu (vecinom upitan uvoz), u DE sam nasao za skoro iste pare 30000eur sa tom opremom.

 

Jesam glup ili bi ovo bila ok kupnja?

 

Mjenjac koliko sam citao ide zamjena ulja tek na 120-160tkm, auto je 2 god star, valjda ima i tvornicku garanciju.

 

 

 

Tvpronlem pon 5.6.2023 08:31
Hazar kaže...

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-focus-1.0-eco-boost-74kw-64800-km-oglas-40068396

 

Jel mi ovo treba bit sumnjivo. Je li to malo preniska cijena za ovako malo voženog 2017 focusa?

 pa cak i ne, to auto ima skoro 7g i još je to ulazni trim, znaci najjeftinije

 

osobno ga ne bi uzeo jer je od preprodavača, znaci te svercere zaobilazim u sirokom luku. Ne vidim razlog zasto bi kupovao u njih a ne direktno od neke privatne osobe. Ta ekipa samo kupi auto na aukciji u njemackoj i ugradi svoj (ne)mali profit u cijenu.

niti poznaju auto, povijest auta niti ista 

Hazar pon 5.6.2023 09:23
Tvpronlem kaže...
Hazar kaže...

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-focus-1.0-eco-boost-74kw-64800-km-oglas-40068396

 

Jel mi ovo treba bit sumnjivo. Je li to malo preniska cijena za ovako malo voženog 2017 focusa?

 pa cak i ne, to auto ima skoro 7g i još je to ulazni trim, znaci najjeftinije

 

osobno ga ne bi uzeo jer je od preprodavača, znaci te svercere zaobilazim u sirokom luku. Ne vidim razlog zasto bi kupovao u njih a ne direktno od neke privatne osobe. Ta ekipa samo kupi auto na aukciji u njemackoj i ugradi svoj (ne)mali profit u cijenu.

niti poznaju auto, povijest auta niti ista 

 A ne znam više, nakon ovoliko gledanja imam osjećaj da je sve više-manje lutrija. I privatna osoba mi je nudila sranje bez klime za 10000 eura. Kak će mi grah past jbg.

maks0806 pon 5.6.2023 10:45

Pozdrav, kolika je po vama neka maksimalna starost guma koje bi stavili na svoj auto. Imam zimske gume stare 7 godina koje su kao nove, vožene jednu zimu i skladištene u podrumu. 

Hacker002 pon 5.6.2023 10:50
Hazar kaže...

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-focus-1.0-eco-boost-74kw-64800-km-oglas-40068396

 

Jel mi ovo treba bit sumnjivo. Je li to malo preniska cijena za ovako malo voženog 2017 focusa?

 od opreme ima prednje el podizače, servo, daljinsko zaključavanje i klimu. imao sam golfa 4 s više opreme a proizveden je 98e. i veliki servis kao napravljen na 64k i 6g starosti. ja bih zaobišao u širokom luku

maks0806 kaže...

Pozdrav, kolika je po vama neka maksimalna starost guma koje bi stavili na svoj auto. Imam zimske gume stare 7 godina koje su kao nove, vožene jednu zimu i skladištene u podrumu. 

 moje zimske su stare 5 godina, napravile manje od 10k km u tom periodu, još imaju one crte po sebi kao da su nove, i vozit ću ih još 2,3 sezone. laganije vozim po zimi i pravim manje kilometara i to mi je onda prihvatljivo

jozef pon 5.6.2023 12:47
maks0806 kaže...

Pozdrav, kolika je po vama neka maksimalna starost guma koje bi stavili na svoj auto. Imam zimske gume stare 7 godina koje su kao nove, vožene jednu zimu i skladištene u podrumu. 

 Ja sam prošlu zimu zamijenio gume (zimske) proizvedene krajem 2018 jer sam osjetio da ne drže više kao nekad a dobro su izgledale. Iako radim malo kilometara istrošenost se vidjela jer su zime tople, a zakonski rok za zimske sve do 15.4. pa se voze i na 20°C. Sad planiram promijeniti ljetne iz 2019 jer također više nisu baš nešto iako imaju mesa za sigurno još 2 godine. Hoću reći da izgled gume ne oslikava uvijek njenu stvarnu istrošenost, tek kad ih isprobaš na autu znat ćeš valjaju li. 

maks0806 pon 5.6.2023 13:36

Tako sam i mislio. Gume su iz 2015/2016e ako se ne varam, bile su jedne zime na autu i spremljene su u podrum jer su stavljene cjelogodišnje. Ne znam dal da ih bacim ili da ih iskoristim ovu sezonu, isprobat ću i vidjeti. Hvala 

hahhaajaads pon 5.6.2023 14:53
maks0806 kaže...

Tako sam i mislio. Gume su iz 2015/2016e ako se ne varam, bile su jedne zime na autu i spremljene su u podrum jer su stavljene cjelogodišnje. Ne znam dal da ih bacim ili da ih iskoristim ovu sezonu, isprobat ću i vidjeti. Hvala 

 Imam savine zimske iz 2016, ripna jos 5mm ali, kisa i mogu slajdrat sa atmo u niskim okretajima  

nixass pon 5.6.2023 15:11

moje ljetne su sad zadnji put na autu, iduce sezone idu nove, iako ove jos drze.

ono kaj mi je fascinantno da u zagrebu (ili bilo di u hr u gradu zapravo) kad je kisa i kad krecem sa semafora guma uvijek proklize na startu (pali se ESP), dok U Nemacka nema takvih problema apsolutno nikad.

jebeni skliski i izraubani asfalt.

 

Hazar pon 5.6.2023 15:40
Hacker002 kaže...
Hazar kaže...

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-focus-1.0-eco-boost-74kw-64800-km-oglas-40068396

 

Jel mi ovo treba bit sumnjivo. Je li to malo preniska cijena za ovako malo voženog 2017 focusa?

 od opreme ima prednje el podizače, servo, daljinsko zaključavanje i klimu. imao sam golfa 4 s više opreme a proizveden je 98e. i veliki servis kao napravljen na 64k i 6g starosti. ja bih zaobišao u širokom luku

maks0806 kaže...

Pozdrav, kolika je po vama neka maksimalna starost guma koje bi stavili na svoj auto. Imam zimske gume stare 7 godina koje su kao nove, vožene jednu zimu i skladištene u podrumu. 

 moje zimske su stare 5 godina, napravile manje od 10k km u tom periodu, još imaju one crte po sebi kao da su nove, i vozit ću ih još 2,3 sezone. laganije vozim po zimi i pravim manje kilometara i to mi je onda prihvatljivo

 Hvala, javio sam da odustajem od Focusa.

dustY pon 5.6.2023 18:46

Bmw kupljen . Ovaj/iduci tj. idem nazad u SLO. Trebaju mi ljetne 225/50/17 gume, ima li kakvih preporuka za neki best buy, akciju ili nesto? 10-15tkm/god

Turanza, Hankook Ventus s1...