Automobili

Auti - ultimativna tema

andi.cro sub 1.4.2023 21:03
sstrmi kaže...

 Da me znaš, onda bi znao da sam promjenio u 5 godina nekih 12 auta 😂. Od toga 9 bmw-a i više ni sam ne znam sta bi ,kod mene ti je to da volim probati neki auto i brzo mi dosadi

 A teško je tebi u životu... 

1BIT ned 2.4.2023 00:00
andi.cro kaže...

Mah... ako nemate neki jači auto, ne razbijajte glavu nekim posebnim kočnicama... ja odem kod svog servisera i kažem mu MIJENJAJ al da ne bude skupo i bok... uvijek zadovoljan i nikad niš ne cvili  

 Onda očigledno nisi nikada vozio iz gušta i pregrijao kočnice

Grdi je osječaj kad stisneš pedalu kočnice a auto ne odreagira kako očekuješ od njega i kako si navikao taman prije zavoja...

Meni se to desilo jednom, možda dva puta, nisam siguran, ali 20sec laganije vožnje (dok se diskovi ohlade) je riješilo problem...

Evo ti slika:
  
Ovo je zadnja čeljust, kočione pločice kad su bile nove su imale "anti squeal plate" koji je gumirani.
E malo su se pregrijale, pa se ta guma stvrdnula i smrvila.
I to ponavljam na zadnjim čeljustima koje su tipično izložene manjim silama, sad si zamisli na šta prednje izgledaju.

Off topic:
Inaće sam "picky" što se dijelova tiče, pa volim istražit prije kupnje.

Evo primjer Mahle filter ulja kojeg sam 3 godine za redom kupovao za svaku izmjenu ulja u motoru...
Mahle je među skupljima i glasi kao kvalitetniji proizvođač,a uzimao sam ga jer je pisalo da se proizvodi u austiji...
Nakon korone odjednom piše made in china, izgleda da su prebacili proizvodnju kako bi srezali troškove proizvodnje...na žalost...
Dok recimo na Bosch filterima ulja i dalje piše made in south africa.

   

Robert_84 ned 2.4.2023 10:35

Hi,

kupio sam dodatni naslon za ruku koji je standardna oprema u japanu ali ga u Eu i USA nema.

problem je sto moram sam zamjenit koznu navlaku za Alcantru.

naime ne znam sa cime da skinem ostatak ljepila, koje djeluje kao nekakava ljepljiva pjena.

ima li itko kakva iskustva. krojaca i nekoga tko se bavi presvlacenjem koznih sjedala nemam u blizini niti na 200 km od sebe.

Robert_84 ned 2.4.2023 12:41
domac5 kaže...

A odkud si? 

 vani.

 

malo sam gledao to ce bit red na godisnjem rijesit u hr, jer ovo sto su stavili video sa artiklom kako se to moze napravit nema veze sa vezom. 

 

skuplja pita nego tepsija

Prte ned 2.4.2023 16:03

Momci, može jedna mala pomoć?

Mijenjati ću si stražnje diskove i pločice na autu. E sad, da bi to izveo treba auto podići i staviti ga na podmetače. Imam malu podnu dizalicu 2 tone i s njom podignem auto bez problema. Ali problem je kad auto podignem, na za to predviđeno mjesto, jednostavno nema više mjesta da stavim podmetač, a ne znam bi li se usudio vjerovati toj maloj dizalici da će izdržati dok se posao ne završi.

Pa me zanima postoji li još koje mjesto straga na kojem bi mogao na brzinu podići auto dok ne postavim podmetač? A da pri tom neću oštetiti nešto dizanjem

 

Auto je Škoda Octavia Mk3 karavan

ZooZ ned 2.4.2023 17:18

Digni sa dizalicom na predviđenim mjestima a podmetač stavi na zadnji most, ako hoćeš još sigurnosti onda kad skineš felgu još nju staviš ispod auta.

andi.cro pon 3.4.2023 21:33
zeryx kaže...

koji jos web shop osim motointegratora dostavlja u hr?

 Pa kaj nema skoro svaki dućan koji prodaje autodijelove web shop i dostavu preko kurirskih službi?

zeryx uto 4.4.2023 10:46

mislio sam na strane webshopove koji su jeftiniji nego kod nas.

 

a spominjala su se 2-3 na forumu.

 

jedan od njih je motointegrator - nema to sta mi treba

 

autodoc - ima to sta treba ali ne dostavlja u hr.

 

i bio je jos jedan u igri ali sam obrisao link...

St0ka uto 4.4.2023 14:35
zeryx kaže...

da mailbox. ma to mi je zadnja opcija. 

 

hvala

 Ja naručujem dijelove sa Autodoc preko mailboxa već jedno vrijeme, stvarno se ne mogu žaliti. Do njih dođe kroz par dana a onda GLS isto kroz par dana meni. Najviše zapravo čekam Autodoc da odrade narudžbu.

The_Fichek sri 5.4.2023 11:58

Kad ste vec kod kocnica, meni su prednje pocele malo skripati na Clio V sa blizu 40.000km, vjerojatno su disk plocice u pitanju.

 

Isto sam gledao Brembo dijelove i nasao ovo:

straznje: https://autodijelovi.net/autodijelovi/renault/clio-v/1.5-blue-dci-115-b7ad-85kw/kocni-sustav?productId=256326&bn%5B1987%5D=1987
prednje: https://autodijelovi.net/autodijelovi/renault/clio-v/1.5-blue-dci-115-b7ad-85kw/kocni-sustav?productId=666460&bn%5B1987%5D=1987

Nemam pojma jesu li straznje plocice sa linka isto kompatibilne sa 17 cola...?

Diskove sam uvjeren da nemam sta mijenjati, ali sam usput gledao i nemam pojma koje straznje uzeti, kad bi uzimao...
Ne vidim uopce straznje diskove tako deklarirane za Clio V u ijednom HR ducanu pa i kad gledam ove strane ducane...?

Btw. za: https://autodijelovi.net/brembo-0990782x se treba dobiti 2 diska po pakiranju?? Ne kuzim zasto neda staviti 1x u kosaricu.
Sluzbena stranica kaze 2 Units per box: https://www.bremboparts.com/asiapacific/en/catalogue/disc/09-9078-2X


Ima di u ZG (po mogucnosti zapad) da netko pregleda istrosenost kocnica i kolko otprilike to kosta?

zeryx sri 5.4.2023 13:10

uvijek ti je minimum 2 diska. jer nitko normalan nece promijeniti samo 1 disk

 

Ako imas serijske diskove onda ti pasu plocice na diskove.

I nema veze jel guma 16-17-18 cola.

 

odi u bilo koji servis i zamoli da ti pogledaju. auto ne treba ni ici na dizalicu ako imas neke alu felge kroz koje se vidi.

hahhaajaads sri 5.4.2023 18:42
The_Fichek kaže...

Kad ste vec kod kocnica, meni su prednje pocele malo skripati na Clio V sa blizu 40.000km, vjerojatno su disk plocice u pitanju.

 

Isto sam gledao Brembo dijelove i nasao ovo:

straznje: https://autodijelovi.net/autodijelovi/renault/clio-v/1.5-blue-dci-115-b7ad-85kw/kocni-sustav?productId=256326&bn%5B1987%5D=1987
prednje: https://autodijelovi.net/autodijelovi/renault/clio-v/1.5-blue-dci-115-b7ad-85kw/kocni-sustav?productId=666460&bn%5B1987%5D=1987

Nemam pojma jesu li straznje plocice sa linka isto kompatibilne sa 17 cola...?

Diskove sam uvjeren da nemam sta mijenjati, ali sam usput gledao i nemam pojma koje straznje uzeti, kad bi uzimao...
Ne vidim uopce straznje diskove tako deklarirane za Clio V u ijednom HR ducanu pa i kad gledam ove strane ducane...?

Btw. za: https://autodijelovi.net/brembo-0990782x se treba dobiti 2 diska po pakiranju?? Ne kuzim zasto neda staviti 1x u kosaricu.
Sluzbena stranica kaze 2 Units per box: https://www.bremboparts.com/asiapacific/en/catalogue/disc/09-9078-2X


Ima di u ZG (po mogucnosti zapad) da netko pregleda istrosenost kocnica i kolko otprilike to kosta?

 Da sam na tvojem mjestu gledao bi Textar, generalno best buy, dobro koce i ne cvile, jedina mana je da prase nesto vise od ostalih. Prednji Textar za Clia su 35,8€ (komad) i Textar prednje plocice set 36,2€. Brembo ti je lutrija, dosta sam istrazivao sta kod sebe uzet sad nedavno i na kraju sam uzeo Textar diskove/plocice, brembo je u vecini slucajeva srot danas (osim ovih skupljih a za Clia 1.5 se to ne isplati, znaci jedan disk ti je skoro 100€...). I kad to vec budes radio, probaj nac nekog tko ti nece to napravit za 10min, nego da se pozabavi pinovima na celjustima (da ih podmaze/razradi) da ti nebi diskovi izgledali kao meni 

Genoxxx sri 5.4.2023 19:41
The_Fichek kaže...

Kad ste vec kod kocnica, meni su prednje pocele malo skripati na Clio V sa blizu 40.000km, vjerojatno su disk plocice u pitanju.

 

Isto sam gledao Brembo dijelove i nasao ovo:

straznje: https://autodijelovi.net/autodijelovi/renault/clio-v/1.5-blue-dci-115-b7ad-85kw/kocni-sustav?productId=256326&bn%5B1987%5D=1987
prednje: https://autodijelovi.net/autodijelovi/renault/clio-v/1.5-blue-dci-115-b7ad-85kw/kocni-sustav?productId=666460&bn%5B1987%5D=1987

Nemam pojma jesu li straznje plocice sa linka isto kompatibilne sa 17 cola...?

Diskove sam uvjeren da nemam sta mijenjati, ali sam usput gledao i nemam pojma koje straznje uzeti, kad bi uzimao...
Ne vidim uopce straznje diskove tako deklarirane za Clio V u ijednom HR ducanu pa i kad gledam ove strane ducane...?

Btw. za: https://autodijelovi.net/brembo-0990782x se treba dobiti 2 diska po pakiranju?? Ne kuzim zasto neda staviti 1x u kosaricu.
Sluzbena stranica kaze 2 Units per box: https://www.bremboparts.com/asiapacific/en/catalogue/disc/09-9078-2X


Ima di u ZG (po mogucnosti zapad) da netko pregleda istrosenost kocnica i kolko otprilike to kosta?

Te ručne tražilice na web shopovima u većini slučajeva prikazuju pogrešne dijelove... Pošalji im mail sa brojem šasije pa će ti poslati kataloške brojeve po kojima ćeš tražiti odgovarajuće dijelove, neka ti pošalju ponudu za sve diskove i pločice pa da imaš za ubuduće

 

Diskovi na web shopovima su uvijek 1x i moraš staviti dva komada u košaricu, neovisno što piše na Brembo stranici... Taj Brembo sa linka je xtra model i to je najbolje što Brembo nudi za "normalne" automobile 

 

Moj savjet za diskove i pločice možeš pronaći na prijašnjoj stranici 

x360gamer sri 5.4.2023 20:15

Kako ukloniti smrad/miris cigareta iz relativno novog auta?
Frend je uzeo auto od pušača, osjeti se dim cigarete.
Odveo ga na ozon, bilo je ok 2-3 tjedna i ponovno se vratilo. Pretpostavljamo da se sve zavuklo u siceve i da je jedino riješenje kemijsko?
Dali je to garancija da se otkloni miris cigareta?

Također, još jedno pitanje, za mene.
Mijenjao sam nedavno na i30 brisače, uzeo neke za 20 eura, pošto su original Hyundai bili duplo skuplji.
Ono što me zanima, dali sam mogao možda samo gumicu promijeniti i koliko je to zezancije?

The_Fichek sri 5.4.2023 23:55
Genoxxx kaže...
The_Fichek kaže...

Kad ste vec kod kocnica, meni su prednje pocele malo skripati na Clio V sa blizu 40.000km, vjerojatno su disk plocice u pitanju.

 

Isto sam gledao Brembo dijelove i nasao ovo:

straznje: https://autodijelovi.net/autodijelovi/renault/clio-v/1.5-blue-dci-115-b7ad-85kw/kocni-sustav?productId=256326&bn%5B1987%5D=1987
prednje: https://autodijelovi.net/autodijelovi/renault/clio-v/1.5-blue-dci-115-b7ad-85kw/kocni-sustav?productId=666460&bn%5B1987%5D=1987

Nemam pojma jesu li straznje plocice sa linka isto kompatibilne sa 17 cola...?

Diskove sam uvjeren da nemam sta mijenjati, ali sam usput gledao i nemam pojma koje straznje uzeti, kad bi uzimao...
Ne vidim uopce straznje diskove tako deklarirane za Clio V u ijednom HR ducanu pa i kad gledam ove strane ducane...?

Btw. za: https://autodijelovi.net/brembo-0990782x se treba dobiti 2 diska po pakiranju?? Ne kuzim zasto neda staviti 1x u kosaricu.
Sluzbena stranica kaze 2 Units per box: https://www.bremboparts.com/asiapacific/en/catalogue/disc/09-9078-2X


Ima di u ZG (po mogucnosti zapad) da netko pregleda istrosenost kocnica i kolko otprilike to kosta?

Te ručne tražilice na web shopovima u većini slučajeva prikazuju pogrešne dijelove... Pošalji im mail sa brojem šasije pa će ti poslati kataloške brojeve po kojima ćeš tražiti odgovarajuće dijelove, neka ti pošalju ponudu za sve diskove i pločice pa da imaš za ubuduće

 

Diskovi na web shopovima su uvijek 1x i moraš staviti dva komada u košaricu, neovisno što piše na Brembo stranici... Taj Brembo sa linka je xtra model i to je najbolje što Brembo nudi za "normalne" automobile 

 

Moj savjet za diskove i pločice možeš pronaći na prijašnjoj stranici 

Nisu uvijek 1x Npr. u ovom shopu se moze normalno stavit u kosaricu 1x isti Brembo disk, 50kn skuplji:
https://impexautodijelovi.hr/brembo-0990782x

ATE ne znam koji je ovo model, pretpostavljam obicni, ali je jedini koji vidim za Clio V, slicna cijena ko Brembo:
https://impexautodijelovi.hr/kocioni-disk-ate-24012402531

Najbolje po kataloskom broju da, slazem se. Motointegrator ima bolje, losije, slicne cijene od ovih webshopova?

Inace, diskovi s rupicama su mi sexy, necu lagat :D

hahhaajaads kaže...
The_Fichek kaže...

Kad ste vec kod kocnica, meni su prednje pocele malo skripati na Clio V sa blizu 40.000km, vjerojatno su disk plocice u pitanju.

 

........

 Da sam na tvojem mjestu gledao bi Textar, generalno best buy, dobro koce i ne cvile, jedina mana je da prase nesto vise od ostalih. Prednji Textar za Clia su 35,8€ (komad) i Textar prednje plocice set 36,2€. Brembo ti je lutrija, dosta sam istrazivao sta kod sebe uzet sad nedavno i na kraju sam uzeo Textar diskove/plocice, brembo je u vecini slucajeva srot danas (osim ovih skupljih a za Clia 1.5 se to ne isplati, znaci jedan disk ti je skoro 100€...). I kad to vec budes radio, probaj nac nekog tko ti nece to napravit za 10min, nego da se pozabavi pinovima na celjustima (da ih podmaze/razradi) da ti nebi diskovi izgledali kao meni 

Nije 100 eura jedan, nego 2 diska za Brembo, osim ako ne lazu. Pogledaj moj link gore. Nije tak velika razlika u cijeni u odnosu na Taxtar, barem ne u ovim webshopovima, ali ko zna i do kad vrijede ti popusti.. Zato i gledam, makar mi ne trebalo za sad. Ali ono, kupim li plocice vjerojatno cu uzet i diskove makar stajali u kutiji. 

Btw. kocnice su me nedavno spasile.. Zakocio sam naglo sa 85-90 na sat jer mi se neka budala ubacivala sa sporedne ulice odmah ne u desnu nego u lijevu traku. Naglo sam presijeko jednim dijelom auta suprotnu traku da ga izbjegnem inace bi bio sudar. Sa suprotne strane fala bogu nikog nije bilo, inace bi morao birat u koga cu se sudarit. Moguce da otada cvili prednja desna, ako nisam gluh..

Raspitat cu se za majstora da, ak zna netko nekog za Renault u ZG i okolici neka slobodno napise. Ustvari vise bi trebalo za starog i njegov Megane jer mu povremeno lupka amortizer ili neki k sta ne znaju u ovlastenom otkako su kupili auto.

 

Genoxxx čet 6.4.2023 10:00

Ja kad sam uzimao diskove preko impexa morao sam staviti 2 kom u košaricu, jednom sam stavio 1 kom i naručio pa sam dobio mail kako je potrebno staviti 2 koma... Kad sam uzimao xtra bio je po komadu 80eur (motointegrator), ako se dobro sjećam na impex je bio 100eur kom tako da iskreno sumnjam da su 2 kom samo 100eur pogotovo s obzirom da je običan Brembo 60eur kom... najbolje bi bilo da ih kontaktiraš

 

Najčešće motointegrator ima povoljnije cijene od domaćih web shopova, složi si košaricu kod svih pa vidi gdje ti je najisplativije, meni je čak bilo isplativo uzeti 2 seta brisača sa motointegratora i platiti 15 eur poštarinu nego da sam uzimao preko naših web shopova

hahhaajaads čet 6.4.2023 11:34
The_Fichek kaže...

 

hahhaajaads kaže...
The_Fichek kaže...

Kad ste vec kod kocnica, meni su prednje pocele malo skripati na Clio V sa blizu 40.000km, vjerojatno su disk plocice u pitanju.

 

........

 Da sam na tvojem mjestu gledao bi Textar, generalno best buy, dobro koce i ne cvile, jedina mana je da prase nesto vise od ostalih. Prednji Textar za Clia su 35,8€ (komad) i Textar prednje plocice set 36,2€. Brembo ti je lutrija, dosta sam istrazivao sta kod sebe uzet sad nedavno i na kraju sam uzeo Textar diskove/plocice, brembo je u vecini slucajeva srot danas (osim ovih skupljih a za Clia 1.5 se to ne isplati, znaci jedan disk ti je skoro 100€...). I kad to vec budes radio, probaj nac nekog tko ti nece to napravit za 10min, nego da se pozabavi pinovima na celjustima (da ih podmaze/razradi) da ti nebi diskovi izgledali kao meni 

Nije 100 eura jedan, nego 2 diska za Brembo, osim ako ne lazu. Pogledaj moj link gore. Nije tak velika razlika u cijeni u odnosu na Taxtar, barem ne u ovim webshopovima, ali ko zna i do kad vrijede ti popusti.. Zato i gledam, makar mi ne trebalo za sad. Ali ono, kupim li plocice vjerojatno cu uzet i diskove makar stajali u kutiji. 

Btw. kocnice su me nedavno spasile.. Zakocio sam naglo sa 85-90 na sat jer mi se neka budala ubacivala sa sporedne ulice odmah ne u desnu nego u lijevu traku. Naglo sam presijeko jednim dijelom auta suprotnu traku da ga izbjegnem inace bi bio sudar. Sa suprotne strane fala bogu nikog nije bilo, inace bi morao birat u koga cu se sudarit. Moguce da otada cvili prednja desna, ako nisam gluh..

Raspitat cu se za majstora da, ak zna netko nekog za Renault u ZG i okolici neka slobodno napise. Ustvari vise bi trebalo za starog i njegov Megane jer mu povremeno lupka amortizer ili neki k sta ne znaju u ovlastenom otkako su kupili auto.

 

Narucivao sam iz Fransoe nedavno tak da znam da ti je ono cijena za jedan disk, kad ga stavis u kosaricu onda tek dobijes cijenu za oba dva diska. Tak da bi te onaj brembo disk (2x komada) izasao ~176€ dok bi te textar disk (2x komada) izasao ~71€, dok pak disk plocice kad narucujes onda uzmes jedan set (u kojem dolaze 4 komada za desnu i lijevu stranu). Uglavnom, sto se tice diskova i plocica osvrnuo sam se na forum.hr temu i zakljucio da neke brendove ignoriram jer dolaze u vise razlicitih vrsta. Ugl. izbjegava se brembo osim Xtra (funfact, ako ne kupis Xtra u vecini slucajeva ces dobit LPR koji je dno dna), ATE se navodno pogorsao (slabije kocenje i vole cvilit, 1x komad za tvoj auto je 51€), TRW je lutrija, Textar je poznato dobar (jedini minus je da vise prase od ostalih). Isto samo gledoa na motointegratoru za tvoj auto i doslovno nema nista, prvo kad ukucas auto nudi ti Clio V ali 1.5 blue dci 100 (iako pod kodom desno ima kao 85kw verzija) i kad odes na kocnice doslovno imas jedan disk u ponudi i to je delphi za 140€  .. tak da izvana ne gleda. Usput pogledaj i Auto Kresu, mislim da je sad trunku jeftiniji od Fransoe.

 

hahhaajaads čet 6.4.2023 11:37
1BIT kaže...


Off topic:
Inaće sam "picky" što se dijelova tiče, pa volim istražit prije kupnje.

Evo primjer Mahle filter ulja kojeg sam 3 godine za redom kupovao za svaku izmjenu ulja u motoru...
Mahle je među skupljima i glasi kao kvalitetniji proizvođač,a uzimao sam ga jer je pisalo da se proizvodi u austiji...
Nakon korone odjednom piše made in china, izgleda da su prebacili proizvodnju kako bi srezali troškove proizvodnje...na žalost...
Dok recimo na Bosch filterima ulja i dalje piše made in south africa.

   

 Pa Mahle je poznat da nije bas nesto, ako gledas M539 Restorations onda znas kak on tretira dijelove od Mahlea 

 Za filter ulja je MANN mama i tata.

ministar čet 6.4.2023 14:00
The_Fichek kaže...
hahhaajaads kaže...
The_Fichek kaže...

Kad ste vec kod kocnica, meni su prednje pocele malo skripati na Clio V sa blizu 40.000km, vjerojatno su disk plocice u pitanju.

 

........

 Da sam na tvojem mjestu gledao bi Textar, generalno best buy, dobro koce i ne cvile, jedina mana je da prase nesto vise od ostalih. Prednji Textar za Clia su 35,8€ (komad) i Textar prednje plocice set 36,2€. Brembo ti je lutrija, dosta sam istrazivao sta kod sebe uzet sad nedavno i na kraju sam uzeo Textar diskove/plocice, brembo je u vecini slucajeva srot danas (osim ovih skupljih a za Clia 1.5 se to ne isplati, znaci jedan disk ti je skoro 100€...). I kad to vec budes radio, probaj nac nekog tko ti nece to napravit za 10min, nego da se pozabavi pinovima na celjustima (da ih podmaze/razradi) da ti nebi diskovi izgledali kao meni 

Nije 100 eura jedan, nego 2 diska za Brembo, osim ako ne lazu. Pogledaj moj link gore. Nije tak velika razlika u cijeni u odnosu na Taxtar, barem ne u ovim webshopovima, ali ko zna i do kad vrijede ti popusti.. Zato i gledam, makar mi ne trebalo za sad. Ali ono, kupim li plocice vjerojatno cu uzet i diskove makar stajali u kutiji. 

Btw. kocnice su me nedavno spasile.. Zakocio sam naglo sa 85-90 na sat jer mi se neka budala ubacivala sa sporedne ulice odmah ne u desnu nego u lijevu traku. Naglo sam presijeko jednim dijelom auta suprotnu traku da ga izbjegnem inace bi bio sudar. Sa suprotne strane fala bogu nikog nije bilo, inace bi morao birat u koga cu se sudarit. Moguce da otada cvili prednja desna, ako nisam gluh..

Raspitat cu se za majstora da, ak zna netko nekog za Renault u ZG i okolici neka slobodno napise. Ustvari vise bi trebalo za starog i njegov Megane jer mu povremeno lupka amortizer ili neki k sta ne znaju u ovlastenom otkako su kupili auto.

 

sigurno mu lupka ona plastika na amortizeru

gamer34 pet 7.4.2023 06:56
hahhaajaads kaže...

 Pa Mahle je poznat da nije bas nesto, ako gledas M539 Restorations onda znas kak on tretira dijelove od Mahlea 

 Za filter ulja je MANN mama i tata.

 

Mahle je dobar, barem bio dosad, M539 ne podnosi Meyle.

The Unforgiven pet 7.4.2023 08:32

Ekipa, jel neko dao felge na popravak/restauraciju u zadnje vrijeme? Okolica Zagreba/Zagorje/Čakovec/Varaždin sve dolazi u obzir. Ne radi se o nekim znatnim oštećenjima, klasika jahanje rubnika ko sivonja.

 

Ako neko ima preporuku za servis bio bih zahvalan, da ne idem na slijepo

x360gamer pet 7.4.2023 09:17
x360gamer kaže...
Kako ukloniti smrad/miris cigareta iz relativno novog auta?
Frend je uzeo auto od pušača, osjeti se dim cigarete.
Odveo ga na ozon, bilo je ok 2-3 tjedna i ponovno se vratilo. Pretpostavljamo da se sve zavuklo u siceve i da je jedino riješenje kemijsko?
Dali je to garancija da se otkloni miris cigareta?

Također, još jedno pitanje, za mene.
Mijenjao sam nedavno na i30 brisače, uzeo neke za 20 eura, pošto su original Hyundai bili duplo skuplji.
Ono što me zanima, dali sam mogao možda samo gumicu promijeniti i koliko je to zezancije?

 Itko?

zeryx pet 7.4.2023 10:37

sto se tice mirisa. i da mi auto ne smrdi po dimu ja bi ga svejedno odvezao na kemijsko. neka i sve tepihe operu itd itd.

 

vjerojatno se dim i u nebo uvukao pa se osjeti. ako je bio hardcore pusac kojem stalno ruke smrde po dimu mozda i u kozu volana...

 

kreni s osnovnim stvarima i pocisti komplet auto. kupi neki miris i to je to.

ZooZ pet 7.4.2023 12:38

Miris dima ti se uvuče svugdje, nebo, tepisi, izolacija, sicevi, pa čak na plastike, najbolje bi bilo komplet kemijsko, dobro očistit plastike sa blagim apc-om, zamjenit filter klime, napravit dezinfekciju klime, pa onda ozon. Ali i dalje će se osjetit, jer dim najviše povuče nebo koje nesmiješ čistiti (smiješ blago ali i onda riskiraš da će ti se počet odljepljivat). Najbolja solucija koju sam ja našao je sve oprat preko ljeta i onda dok je vani lijepo vrijeme, sva vrata na autu otvorena i tako bar nekih 2-3 tjedna svaki dan, nakon toga onaj sonax interior bomb i ambipur anti tabaco miris za auto. Ja sam Mazdu 6 kupio prošle godine u 1.mjesecu od pušača i tek se sad više neosjeti miris dima.