Automobili

Auti - ultimativna tema

jozef uto 17.1.2023 10:06
Stric_Jura kaže...

Imate za preporučiti neku ekransku zaštitu za 8" infotainment zaslon u Kia Xceedu ?

 

poželjno staklo te gdje ga nabaviti, jer pretrage po GearBestu ili Banggoodu ne nalaze ništa smisleno..

 

Znači to je novi 8", pravokutan zaslon...

bojiš se da ćeš zastrugat ekran ključevima kad auto staviš u džep?... Oh wait!

ministar uto 17.1.2023 10:17
Stric_Jura kaže...

Imate za preporučiti neku ekransku zaštitu za 8" infotainment zaslon u Kia Xceedu ?

 

poželjno staklo te gdje ga nabaviti, jer pretrage po GearBestu ili Banggoodu ne nalaze ništa smisleno..

 

Znači to je novi 8", pravokutan zaslon...

probaj pitati Šmit Electronic

Stric_Jura uto 17.1.2023 10:50
jozef kaže...
Stric_Jura kaže...

Imate za preporučiti neku ekransku zaštitu za 8" infotainment zaslon u Kia Xceedu ?

 

poželjno staklo te gdje ga nabaviti, jer pretrage po GearBestu ili Banggoodu ne nalaze ništa smisleno..

 

Znači to je novi 8", pravokutan zaslon...

bojiš se da ćeš zastrugat ekran ključevima kad auto staviš u džep?... Oh wait!

 jel ti netko trese kavez ?!?

Jarvan uto 17.1.2023 10:51
Stric_Jura kaže...

hmmm, tableti su općenito izduženiji od ovoga, moram ga premjeriti...

 Kao što je već rečeno, PH Detailing ili bilo koji sličan da ga imaš u okolici će ti izrezati po mjeri i nakeljiti.

Iskreno ne vidim potrebu za tim, jednostavnije je nokte rezati.

Stric_Jura uto 17.1.2023 10:53
Jarvan kaže...
Stric_Jura kaže...

hmmm, tableti su općenito izduženiji od ovoga, moram ga premjeriti...

 Kao što je već rečeno, PH Detailing ili bilo koji sličan da ga imaš u okolici će ti izrezati po mjeri i nakeljiti.

Iskreno ne vidim potrebu za tim, jednostavnije je nokte rezati.

 a gle, dao Xceeda keramizirati, pa da i ekranče zaštitim...

Jarvan uto 17.1.2023 12:06

Na Žitnjaku sam keramiku izvana i zaštitu iznutra platio 2.750,00 kn (sa PDV) + 404,00 kn sredstva za dodatnu njegu (sjedala)., e sad koliko je danas eura vrag si ga znaj.

Odradio sam prvi servis, filter ulja 9.5 eura + PDV, bogme sam ugodno iznenađen.

Jarvan uto 17.1.2023 14:28
Stric_Jura kaže...

Benjamin stavlja Angelwax Enigma Genesis, s 5 g. jamstva

 Iskreno vjerujem da sve keramičke zaštite su ok prve dvije godine, koja god bila i kako god je reklamirali s neznam kojim jamstvom.

 

Taman još godinu dana i gledam mijenjati auto, pa me ne sekira. Mislio sam mijenjat auto svakih 5 godina, pomaknuo sam prag na dvije. 

toma20 uto 17.1.2023 15:09

Kakva su iskustva sa tfsi motorima od 2013 godine,gledam nekakav a3 1.8 tfsi,znam da su ti motori prije imali problema sa potrosnjom ulja,jesu to rijesili sa novijim generacijama ili?

Batista uto 17.1.2023 16:29
Stric_Jura kaže...

Benjamin stavlja Angelwax Enigma Genesis, s 5 g. jamstva

 Ta bi trebala bit medu top 3 keramike.

 Angelwax radi top proizvode iz svog laba.

 

 Xceed je T-GDI ?

Ezio uto 17.1.2023 17:48
x360gamer kaže...
Upravo sam taj.
Vozač koji se ne razumije gotovo ništa u automobile, zato i tražim ovdje savjete.

Zanimljivo je da sam došao po savjet za 15k eura rabljeni, a sad gledam duplo skuplje novo.
Jednostavno sam zapeo za tu Mazdu 3ku, pošto mi je stvarno prelijepa i čujem samo riječi hvale.
Vidjet ćemo što će saloni reći, nigdje mi ne gori, mogu se strpiti i par mjeseci ako treba.
Kad će uopće 2023. Modeli?

Ne bi stvarno htio dati tolike pare za auto, nije prioritet, ali nekad je skuplje jeftinije.

 

Ono što trebaš, je gledati duplo skuplji rabljeni

Stric_Jura uto 17.1.2023 18:26
Batista kaže...
Stric_Jura kaže...

Benjamin stavlja Angelwax Enigma Genesis, s 5 g. jamstva

 Ta bi trebala bit medu top 3 keramike.

 Angelwax radi top proizvode iz svog laba.

 

 Xceed je T-GDI ?

 nema u mene tri frtalja, samo 4/4 cilindra...

 

kratki osvrt za jedno tjedan dana kad izvrtim par sto km...

x360gamer uto 17.1.2023 20:44
Ezio kaže...
x360gamer kaže...
Upravo sam taj.
Vozač koji se ne razumije gotovo ništa u automobile, zato i tražim ovdje savjete.

Zanimljivo je da sam došao po savjet za 15k eura rabljeni, a sad gledam duplo skuplje novo.
Jednostavno sam zapeo za tu Mazdu 3ku, pošto mi je stvarno prelijepa i čujem samo riječi hvale.
Vidjet ćemo što će saloni reći, nigdje mi ne gori, mogu se strpiti i par mjeseci ako treba.
Kad će uopće 2023. Modeli?

Ne bi stvarno htio dati tolike pare za auto, nije prioritet, ali nekad je skuplje jeftinije.

 

Ono što trebaš, je gledati duplo skuplji rabljeni

 Otišao sam po Mazdu 3, vidio i30 fastback i zaljubio se.

Jednostavno mi je bolje sjeo i bila je puno bolja ponuda nego Mazda. Tako da sam sad ponosni vlasnik i30 fb, inače auta kojeg do prije par dana nisam ni znao da postoji.

Nisam ga uopće ni viđao na našim cestama.

 

 

x360gamer uto 17.1.2023 21:38

Hvala!
I meni je bio lijep!

Oprema je u fullu, tako da stvarno imam više nego na Mazdi.
Jedina zamjerka sada koju sam mu našao u cca 700tinjak km koje sam napravio je da prednji senzori nisu uvijek aktivni.
Znači, kada stavim u rikverc, onda se automatski pale svi senzori + kamera.
A kada želim samo naprijed parkirati, moram pritisnuti gumb da se uključe senzori.
Vidio sam da puno ljudi piše o tom "problemu", čak je frajer stavio vidio na YouTube o postavkama i kako riješiti to na novom Tusconu - međutim, ja nemam nigdje postavke vozila koje on prikazuje. Možda netko zna nešto više?

 

Nije neki problem, ali ono.. Volio bi da su stalno aktivni kako to inače bude, a ne da se mora gumb pritisnuti.

Premda sam par puta se ulovio da ga moram isključiti, pošto zna u prometu pistati ako sam na semaforu preblizu.

 

 

Također, vidio sam na yt i neki tutorial gdje mogu Android auto povezati bez kabla.

Dali to je ok ili je preporučljiv kabel?

Još nisam kupio USB na USB c, pa da isprobam i to čudo.

Iako, Hyundai navigacija radi za sada koliko sam vidio odlično!

Bt pozivi, muzika također.

Ne znam što bi osim Google karta dobio još s aa?

 

hrčak sri 18.1.2023 07:18

Pozdrav, prije par dana je kupljen drugi auto, Škoda Octavia 2.0 TDI, 2008 godina, te smo ju jučer spojili na dijagnostiku i bacila je par grešaka. Kod klime 2 greške, 00710 Aktivator odmrzavanja i 01274 Aktivator recirkulacije. Znate li možda što točno treba kupiti da se to dvoje riješi? I primjetio sam da imam problem sa prednjim staklom gdje se jako zamagli iznutra, i teško ju odmagli (lakše dok se upali prednji grijač stakla tj. dok se i klima uključi, ali opet mu treba dosta dugo naspram Mazde 6) i zadnji grijač stakla uopće ne radi. Nisam siguran da li je možda neki osigurač otišao ili je nešto veće. Također mi kod suvozačeve strane nešto iz ventilacije dosta zuji, moguće da je to do ovoga aktivatora recirkulacije ako je otišao neki motorić. I još mi je bacio jednu grešku za grijanje retrovizora na suvozačevoj strani, 00944 pa da li znate možda kako i to riješiti? Hvala.

Tvpronlem sri 18.1.2023 07:56
x360gamer kaže...
Ezio kaže...
x360gamer kaže...
Upravo sam taj.
Vozač koji se ne razumije gotovo ništa u automobile, zato i tražim ovdje savjete.

Zanimljivo je da sam došao po savjet za 15k eura rabljeni, a sad gledam duplo skuplje novo.
Jednostavno sam zapeo za tu Mazdu 3ku, pošto mi je stvarno prelijepa i čujem samo riječi hvale.
Vidjet ćemo što će saloni reći, nigdje mi ne gori, mogu se strpiti i par mjeseci ako treba.
Kad će uopće 2023. Modeli?

Ne bi stvarno htio dati tolike pare za auto, nije prioritet, ali nekad je skuplje jeftinije.

 

Ono što trebaš, je gledati duplo skuplji rabljeni

 Otišao sam po Mazdu 3, vidio i30 fastback i zaljubio se.

Jednostavno mi je bolje sjeo i bila je puno bolja ponuda nego Mazda. Tako da sam sad ponosni vlasnik i30 fb, inače auta kojeg do prije par dana nisam ni znao da postoji.

Nisam ga uopće ni viđao na našim cestama.

 

 

 novo ili rabljeno? koji je motor, koliko mjesta ima na zadnjoj klupi?
ako nije tajna i koja je cijena bila?

zanimljiv mi je taj auto pa sam znatizeljan 

x360gamer sri 18.1.2023 08:34
Tvpronlem kaže...
x360gamer kaže...
Ezio kaže...
x360gamer kaže...
Upravo sam taj.
Vozač koji se ne razumije gotovo ništa u automobile, zato i tražim ovdje savjete.

Zanimljivo je da sam došao po savjet za 15k eura rabljeni, a sad gledam duplo skuplje novo.
Jednostavno sam zapeo za tu Mazdu 3ku, pošto mi je stvarno prelijepa i čujem samo riječi hvale.
Vidjet ćemo što će saloni reći, nigdje mi ne gori, mogu se strpiti i par mjeseci ako treba.
Kad će uopće 2023. Modeli?

Ne bi stvarno htio dati tolike pare za auto, nije prioritet, ali nekad je skuplje jeftinije.

 

Ono što trebaš, je gledati duplo skuplji rabljeni

 Otišao sam po Mazdu 3, vidio i30 fastback i zaljubio se.

Jednostavno mi je bolje sjeo i bila je puno bolja ponuda nego Mazda. Tako da sam sad ponosni vlasnik i30 fb, inače auta kojeg do prije par dana nisam ni znao da postoji.

Nisam ga uopće ni viđao na našim cestama.

 

 

 novo ili rabljeno? koji je motor, koliko mjesta ima na zadnjoj klupi?
ako nije tajna i koja je cijena bila?

zanimljiv mi je taj auto pa sam znatizeljan 

 Rabljeno, još par mjeseci mu fali do 5 godina (još je pod jamstvom).

1.4 t gdi 140 ks.

Jednostavno, puno bolja ponuda od Mazde po koju sam bio prvobitno došao.

Na stražnjoj klupi imaš mjesta ko u običnim i30, ništa specijalno, ali pošto sam još dečko, to me ne dira.

 

Auto je super udoban, leži dobro, za sad sam zadovoljan.

Oprema je premium + nešto još dodatno.

Tempomat, čitanje znakova, parking + kamera, grijanje volana i sjedala, line asistent, Android auto, apple car, auto svijetla, auto brisači, bežični punjač za mob, navigacija, električno sjedalo, hrpa onih pretinaca, kutija za naočale itd itd

Stvarno top oprema. 

Nije poznat na našim cestama, čak me čovjek na tehničkom 3x pitao za auto i rekao kako mu je lijep.

 

Orwandill sri 18.1.2023 09:01
hrčak kaže...

Pozdrav, prije par dana je kupljen drugi auto, Škoda Octavia 2.0 TDI, 2008 godina, te smo ju jučer spojili na dijagnostiku i bacila je par grešaka. Kod klime 2 greške, 00710 Aktivator odmrzavanja i 01274 Aktivator recirkulacije. Znate li možda što točno treba kupiti da se to dvoje riješi? I primjetio sam da imam problem sa prednjim staklom gdje se jako zamagli iznutra, i teško ju odmagli (lakše dok se upali prednji grijač stakla tj. dok se i klima uključi, ali opet mu treba dosta dugo naspram Mazde 6) i zadnji grijač stakla uopće ne radi. Nisam siguran da li je možda neki osigurač otišao ili je nešto veće. Također mi kod suvozačeve strane nešto iz ventilacije dosta zuji, moguće da je to do ovoga aktivatora recirkulacije ako je otišao neki motorić. I još mi je bacio jednu grešku za grijanje retrovizora na suvozačevoj strani, 00944 pa da li znate možda kako i to riješiti? Hvala.

 

Ovo za prednje staklo. Puno vlage u autu. Treba prvo pregledati dobro sve da negdje slucajno ne ulazi voda (gepek zna bit zajeban i ispod tepiha). Onda uzmi i dobro operi sva stakla iznutra i izvana, zajedno sa tepisima. To bi trebalo biti dovoljno, i ako to rijesi problem onda ubuduce pripazi da ne unosis mokre stvari u auto koliko je moguce vise.

andreas11 sri 18.1.2023 10:18
hrčak kaže...

Pozdrav, prije par dana je kupljen drugi auto, Škoda Octavia 2.0 TDI, 2008 godina, te smo ju jučer spojili na dijagnostiku i bacila je par grešaka. Kod klime 2 greške, 00710 Aktivator odmrzavanja i 01274 Aktivator recirkulacije. Znate li možda što točno treba kupiti da se to dvoje riješi? I primjetio sam da imam problem sa prednjim staklom gdje se jako zamagli iznutra, i teško ju odmagli (lakše dok se upali prednji grijač stakla tj. dok se i klima uključi, ali opet mu treba dosta dugo naspram Mazde 6) i zadnji grijač stakla uopće ne radi. Nisam siguran da li je možda neki osigurač otišao ili je nešto veće. Također mi kod suvozačeve strane nešto iz ventilacije dosta zuji, moguće da je to do ovoga aktivatora recirkulacije ako je otišao neki motorić. I još mi je bacio jednu grešku za grijanje retrovizora na suvozačevoj strani, 00944 pa da li znate možda kako i to riješiti? Hvala.

 Ove dvije greske su ti upravo povezane s zamagljivanjem prednjeg stakla. Rijesiti te greske tj. zamijenis motorice klapni ventilacije i bude dobro..

jozef sri 18.1.2023 10:52
hrčak kaže...

Pozdrav, prije par dana je kupljen drugi auto, Škoda Octavia 2.0 TDI, 2008 godina, te smo ju jučer spojili na dijagnostiku i bacila je par grešaka. Kod klime 2 greške, 00710 Aktivator odmrzavanja i 01274 Aktivator recirkulacije. Znate li možda što točno treba kupiti da se to dvoje riješi? I primjetio sam da imam problem sa prednjim staklom gdje se jako zamagli iznutra, i teško ju odmagli (lakše dok se upali prednji grijač stakla tj. dok se i klima uključi, ali opet mu treba dosta dugo naspram Mazde 6) i zadnji grijač stakla uopće ne radi. Nisam siguran da li je možda neki osigurač otišao ili je nešto veće. Također mi kod suvozačeve strane nešto iz ventilacije dosta zuji, moguće da je to do ovoga aktivatora recirkulacije ako je otišao neki motorić. I još mi je bacio jednu grešku za grijanje retrovizora na suvozačevoj strani, 00944 pa da li znate možda kako i to riješiti? Hvala.

 vjerojatno aktuator, a ne aktivator(?). Obzirom da zuji, vjerojatno motorić neki radi u prazno dok računalo ne prepozna da dugo radi što rezultira zapisivanjem greške, to bi značilo da je vjerojatno izlizan zupčanik ili slomljena polugica. Dovoljno je da ti jedan aktuator ("klapna") ne radi pa da na staklo umjesto toplog i suhog dolazi hladan ili vlažan zrak. Na žalost vjerojatno će bit dosta rastavljanja da se dođe do toga ali sami dijelovi ne bi smjeli biti skupi.

Tvpronlem sri 18.1.2023 12:14
x360gamer kaže...

 Rabljeno, još par mjeseci mu fali do 5 godina (još je pod jamstvom).

1.4 t gdi 140 ks.

Jednostavno, puno bolja ponuda od Mazde po koju sam bio prvobitno došao.

Na stražnjoj klupi imaš mjesta ko u običnim i30, ništa specijalno, ali pošto sam još dečko, to me ne dira.

 

Auto je super udoban, leži dobro, za sad sam zadovoljan.

Oprema je premium + nešto još dodatno.

Tempomat, čitanje znakova, parking + kamera, grijanje volana i sjedala, line asistent, Android auto, apple car, auto svijetla, auto brisači, bežični punjač za mob, navigacija, električno sjedalo, hrpa onih pretinaca, kutija za naočale itd itd

Stvarno top oprema. 

Nije poznat na našim cestama, čak me čovjek na tehničkom 3x pitao za auto i rekao kako mu je lijep.

 

 hvala
znam da nemas automobil dugo, ali kakva ti je potrošnja u gradu, a kakva na autocesti pri malo vecim brzinama (recimo 150kmh)

x360gamer sri 18.1.2023 12:43
Tvpronlem kaže...
x360gamer kaže...

 Rabljeno, još par mjeseci mu fali do 5 godina (još je pod jamstvom).

1.4 t gdi 140 ks.

Jednostavno, puno bolja ponuda od Mazde po koju sam bio prvobitno došao.

Na stražnjoj klupi imaš mjesta ko u običnim i30, ništa specijalno, ali pošto sam još dečko, to me ne dira.

 

Auto je super udoban, leži dobro, za sad sam zadovoljan.

Oprema je premium + nešto još dodatno.

Tempomat, čitanje znakova, parking + kamera, grijanje volana i sjedala, line asistent, Android auto, apple car, auto svijetla, auto brisači, bežični punjač za mob, navigacija, električno sjedalo, hrpa onih pretinaca, kutija za naočale itd itd

Stvarno top oprema. 

Nije poznat na našim cestama, čak me čovjek na tehničkom 3x pitao za auto i rekao kako mu je lijep.

 

 hvala
znam da nemas automobil dugo, ali kakva ti je potrošnja u gradu, a kakva na autocesti pri malo vecim brzinama (recimo 150kmh)

 Po gradu oko 7-8L

Kombinirano bude oko 5.5-6.

Budem ti sve javio kroz par dana, ali za sad me pozitivno iznenadio s potrošnjom (ipak je benzin i 140 ks).

tigerija sri 18.1.2023 14:56

Mislim da je i30 fastback prije bio Elantra.

Taj sam i ja gledao, Mazda 3 ili i30 fastback. Al nisam ih probao niti uzeo jos nista, ali mi se cini da je Mazda 3 malo kvalitetniji auto (osim sto mislim da ima manje mjesta iza). Bas me zanima kakvi ce biti dojmovi ovog i30 FB kroz duze vrijeme.