Automobili

Auti - ultimativna tema

RuskeGTT ned 27.11.2022 19:31

sve je dobro dok ti to isto UBER SUPER DUPER cvrsto staklo ne prsne u rukama, kad otvaras vrecicu u kojoj se on nalazi...od tad vise ne vjerujem tim marketinskim trikovima i pizdarijama

RuskeGTT ned 27.11.2022 21:03

sta je najgore, nisam uopce dirao staklo to dok sam otvarao, znaci drzao sam vrecicu kao kad otvaras cips, onako i potegao 2 sloja vrecice jedno od drugoga, da otvorim i dodem do stakla. pri tom cinu, prsnulo je kao da je od secera

Prte pon 28.11.2022 12:35

pozdrav momci!
Ženi mi se na autu ( Clio, 2003. g) odlijepila tkanina s krova. Do nedavno je bila odlijepljena samo iza pa je bilo podnošljivo ali sad se cijela odlijepila.
Postoji li nekakvo DIY privremeno riješenje ili ne najbolje auto odvesti kod nekoga da to skine i nalijepi novo?

Prte pon 28.11.2022 14:22
Hacker002 kaže...

šta god napraviš neće držati ili će držati 2,3 dana, to se mora sve raditi novo, cijena 800-1200 kn, ovisno gdje radiš

 tako sam nešto i očekivao. Hvala na odgovoru 
Cijena nije ni strašna tako da ćemo onda to najvjerojatnije odnijeti nekome

jozef pon 28.11.2022 14:31

ma pošto je to Clio iz 2003 najbolje je pričvrstiti nekakvim pribadačama. Neće bit lijepo, ali bu držalo. Potrošiti oko 1000kn na nešto što nije od ključne važnosti na takvom automobilu nema smisla.

Genoxxx pon 28.11.2022 15:06
jozef kaže...

ma pošto je to Clio iz 2003 najbolje je pričvrstiti nekakvim pribadačama. Neće bit lijepo, ali bu držalo. Potrošiti oko 1000kn na nešto što nije od ključne važnosti na takvom automobilu nema smisla.

Zaklamaj i nemaš brige

vrinho pon 28.11.2022 16:23
Prte kaže...

pozdrav momci!
Ženi mi se na autu ( Clio, 2003. g) odlijepila tkanina s krova. Do nedavno je bila odlijepljena samo iza pa je bilo podnošljivo ali sad se cijela odlijepila.
Postoji li nekakvo DIY privremeno riješenje ili ne najbolje auto odvesti kod nekoga da to skine i nalijepi novo?

 Pogledaj ovo, imaš boje koje hoćeš. To sam kod sebe stavio i tkanina ne ide nikamo, makar to sam kod sebe riješio još dok nije postalo kritično ali za silu funkcionira super.

Prte pon 28.11.2022 18:27
vrinho kaže...
Prte kaže...

pozdrav momci!
Ženi mi se na autu ( Clio, 2003. g) odlijepila tkanina s krova. Do nedavno je bila odlijepljena samo iza pa je bilo podnošljivo ali sad se cijela odlijepila.
Postoji li nekakvo DIY privremeno riješenje ili ne najbolje auto odvesti kod nekoga da to skine i nalijepi novo?

 Pogledaj ovo, imaš boje koje hoćeš. To sam kod sebe stavio i tkanina ne ide nikamo, makar to sam kod sebe riješio još dok nije postalo kritično ali za silu funkcionira super.

 E ovo je super!

Ali kaže da ne želi čekati toliko. A što ću joj ja, nek se onda snalazi sama 😁

Boris grozni pon 28.11.2022 18:55

Passat 2.0 Dizlo 2008g, ima li ikakvog smisla vaditi dpf/egr i raditi te kerefeko oko toga ako za sad sve funkcionira, dok se vozim po gradu regeneracija mi se pali svakih 200-250km ako idem van grada onda je to nekad i 2-3 više. Auto se tresucka dok radi regeneraciju, ima drugaciji zvuk i tu i tamo baci nesto sitno dima dok potezem iz nize brzine?!
ps auto ima trenutno 245tkm sve original nista nije dirano.

domac5 pon 28.11.2022 19:36
Boris grozni kaže...

Passat 2.0 Dizlo 2008g, ima li ikakvog smisla vaditi dpf/egr i raditi te kerefeko oko toga ako za sad sve funkcionira, dok se vozim po gradu regeneracija mi se pali svakih 200-250km ako idem van grada onda je to nekad i 2-3 više. Auto se tresucka dok radi regeneraciju, ima drugaciji zvuk i tu i tamo baci nesto sitno dima dok potezem iz nize brzine?!
ps auto ima trenutno 245tkm sve original nista nije dirano.

 Ne treba nista dirati dok ne ode u kurac.. Regeneracije su ti potpuno normalne 250 km grad i 700 km van grada.. A mozes i prikopcati kod nekoga na vcds da ti vidi koliko g pepela imas.. 50+ g nece jos dugo a na 60 ti je mrtav dpf.. Ja sam na 240 000 imao 62g i auto se samo ugasio i pola sata nije htio upaliti, odradio dpf/egr off i otad vozi bez problema, nikad bolje nije isao

Hacker002 pon 28.11.2022 19:42
markoal kaže...

Zanima me ako tko zna, oće bit kakvih promjena pri kupnji vozila u EU (izvan HR) kad uđemo u euro zonu? 

 Kakve veze ima službena valuta €/kn sa uvozom auta iz inozemstva?

Stane256 uto 29.11.2022 11:34

Na seat leonu su mi mijenjali far, preko osiguranja, e sad da bi nakon 2 3 tjedna išao prat auto i vidim da različito svijetle. Znači stari far ima oko fara žutiju led traku a ovaj novi ima bijelu (ispod slika kao primjer o čem pričam, nije moj auto). E sad zanima me da li će to pravit problem na tehničkom? Pošto se radi samo o vizualnom detalju i nije to svijetlo za osvjetljavanje ceste. Svijetla su ok. Mislim da je sad već kasno za reklamacije servisu pošto je račun poslan u osiguranje..

 

 

 

 

jozef uto 29.11.2022 14:02

neće ti pravit probleme. Važno je jedino da nije baš žuto-narančasto kao žmigavac. Na slici se razlika niti ne vidi.
LEDice daju plavičasto svjetlo, a za bijelu se koristi žuti fosfor. S vremenom plavičasto svjetlo oslabi, pa je udio žutog veći i zato ti je ova stara malo drugačije boje. S vremenom će se izjednačiti.

mrbean uto 29.11.2022 15:11

Jel ima tko iskustva sa Golf 6 GTI / GTD. Razmisljam o jednom od ta dva, posto mi potrosnja nije toliko bitna - cca 7-10 tkm godisnje.

Ako ima netko tko je vozio oba, odlicno

ZovemseZoranidolazimizRijeke uto 29.11.2022 15:48

Oprostite ako je već bilo, ima li online stranica za sigurnu provjeru kilometraže vozila? Gledam ovih par linkova s gugla, i onda provjeravam i svi seru po njima, vele da su maltene prevara.

I da navodno niti ovlašteni servis ne može sa sigurnosti saznati stvarnu kilometražu.

 

Gdje bi se to moglo onda *baš zapravo* saznati?

 

Mislim stvar je već riješena, auto je kupljen tako da mi nema neke svrhe znati da li je kilometraža vraćena ili ne (osim neke sigurnosti vezane uz to da je motor dovoljno siguran za duža putovanja), ali ipak bih to volio napraviti.

 

Auto je iz 2008. godine, i ima 150,000km što mi djeluje iskreno malo. Ne znam, što vi mislite?

Boris grozni uto 29.11.2022 17:33
Pero Dinamit kaže...
Trebao bih neki manji gradski auto do 10 000 evrića. Što gledati i gdje? Može neka preporuka...

 Hyundai benzinac, i30! frend ga ima 9g i jedan manji popravak oko svijetla ili tak neka glupost, autu nikad nista! Mi smo uzeli sad i20 a skoro smo uzeli i30 no netreba mi veci auto posto imam Passata variant!

ivanoile uto 29.11.2022 17:39
Boris grozni kaže...
Pero Dinamit kaže...
Trebao bih neki manji gradski auto do 10 000 evrića. Što gledati i gdje? Može neka preporuka...

 Hyundai benzinac, i30! frend ga ima 9g i jedan manji popravak oko svijetla ili tak neka glupost, autu nikad nista! Mi smo uzeli sad i20 a skoro smo uzeli i30 no netreba mi veci auto posto imam Passata variant!

 i30 benzinac i "mali gradski" u istoj recenici...

gamer34 uto 29.11.2022 17:42
Pero Dinamit kaže...
Trebao bih neki manji gradski auto do 10 000 evrića. Što gledati i gdje? Može neka preporuka...

 

Ako ne ides puno van grada, ja bih gledao nesto s atmosfercem tipa i20 i Rio, Yaris 1.5 ili Swift 1.2.

ivanoile uto 29.11.2022 17:48
Pero Dinamit kaže...
Trebao bih neki manji gradski auto do 10 000 evrića. Što gledati i gdje? Može neka preporuka...

 Aygo (x), nekakav Fiat 500 sa twin air verzijom od 105ks, VW Up sa 1.0 MPI (malo socijalan iznutra za tu lovu imo).

Moja iskustva s malim autima:

Fiat 500 - okej motori, klasicni talijanski problemi, ali nakon 2015 su stvarno ispravili vecinu djecijih bolesti. Dobro drze vrijednost, jedino sto je to bas pravo gradsko auto.

 

Aygo - japanski minimalizam, ali pristojno se vozi. Toyota kvaliteta je plus, a i cijene im znaju bit malo jace.

 

Yaris (Hybrid) - najbolji izbor ako postoji ista do 10k €. Benzinac i struja, oko 5l prosjek po Zg.

 

VW Up - 1.0 MPI samo sam vozio, okej motor, samo sve je to nekako "jeftino", a cijene su im visoke.

 

Fiesta - Ecoboost 3cl je vjerovatno najbolje sto se moze kupiti, sto se tice prostora i motora.

 

Corsa, 208 i ostala ekipa je, samo biranje koji motor, sve je to tu negdje. 

Hyundai i koreanci u tom rangu su jos uvijek poprilicno jeftino i rudimentarno opremljeni, ali i napravljeni.