Automobili

Auti - ultimativna tema

Memphis uto 27.9.2022 13:51
domac5 kaže...
Memphis kaže...
domac5 kaže...
Memphis kaže...

hankook nema veze sa premiumom niti je u njihovom rangu, koliko god ga neki gurali u premium nije premium. 

 Ne pricam o marki hankook nego o gumi kinergy 4s.

Na tyre reviews na yt i imate zanimljiv video kakva je u usporedbi sa ostalim premium gumama 

 pa tyreview je upravo taj koji ih naziva premiumom, gotovo svaka njihova recenzija hankooka je da je u prvih 3-4. Pitam se zašto.

 

 Rezultati kinergy 4s naspram ostalih premiuma govore dovoljno u segmentu cjelogodisnjih.. A i za zimske i ljetne ne cujem bas da se neko zali.. Treba ih prvo voziti pa onda suditi, ja sam dao priliku kinergy 4s pa ako ne budem zadovoljan ili ako izgube nakon 1 sezone 50% drzanja bit cete obavijesteni

Naspram kojih ostalih? Ja ne moram davat prilike jer jako dobro znam od kakve gume kaj mogu očekivat, to mi iskustvo govori. A valjda ti je jasno da rezultati testova su za malu decu jer da je tak onda nitko ne bi kupovao premium gume nego samo one iste kao ti. Ja imam već 4. set cjelogodišnjih i ništa ispod premiuma ne mećem a i znam zakaj ne mećem. 

domac5 uto 27.9.2022 16:26
Memphis kaže...
domac5 kaže...
Memphis kaže...
domac5 kaže...
Memphis kaže...

hankook nema veze sa premiumom niti je u njihovom rangu, koliko god ga neki gurali u premium nije premium. 

 Ne pricam o marki hankook nego o gumi kinergy 4s.

Na tyre reviews na yt i imate zanimljiv video kakva je u usporedbi sa ostalim premium gumama 

 pa tyreview je upravo taj koji ih naziva premiumom, gotovo svaka njihova recenzija hankooka je da je u prvih 3-4. Pitam se zašto.

 

 Rezultati kinergy 4s naspram ostalih premiuma govore dovoljno u segmentu cjelogodisnjih.. A i za zimske i ljetne ne cujem bas da se neko zali.. Treba ih prvo voziti pa onda suditi, ja sam dao priliku kinergy 4s pa ako ne budem zadovoljan ili ako izgube nakon 1 sezone 50% drzanja bit cete obavijesteni

Naspram kojih ostalih? Ja ne moram davat prilike jer jako dobro znam od kakve gume kaj mogu očekivat, to mi iskustvo govori. A valjda ti je jasno da rezultati testova su za malu decu jer da je tak onda nitko ne bi kupovao premium gume nego samo one iste kao ti. Ja imam već 4. set cjelogodišnjih i ništa ispod premiuma ne mećem a i znam zakaj ne mećem. 

Iskustvo govori i da su svake continental gume odlicne pa onda nam dode ts 870 koji kurca ne valja naspram starih 860 jer odjednom je bitnije da se malo trosi i da je mali otpor kotrljanja a drzanje je u drugom planu.. 

Memphis uto 27.9.2022 17:26

imao si ih pa znaš ili samo kao obično prepričavaš tuđe priče? To nije iskustvo ... tak da nemoj ti o tome. Kakve god da jesu i dalje su daleko bolje od hankookovih. Vidiš ja sam za razliku od tebe imao i conti i hankook.

 

Sad si trabunjao o all season gumama sad si već na zimskima. Al da se vratimo na all season. I mišelin je imao istu stvar sa crossclimate, CC+ je lošija od prvog CC-a pa vidi jel netko tko je ima napisao nešto tako drastično loše o toj gumi kako ti piskaraš o contiju. Te razlike ako i postoje su mizarne u odnosu na one sa usporedbom premium i neke obične gume.

RuskeGTT uto 27.9.2022 18:16
gamer34 kaže...
RuskeGTT kaže...

kad smo kod premium ljetnih - danas na rijeckoj zaobilaznici poznati zavoj gdje svi na prvim kapima kise lete u zid - kockasti tunel prije tunela trsat - slinav asfalt, 130-140 u zavoju i ni makac... CSC6 - fenomenalna guma. kasnije smjer bakar 150-170 po onim brzim zavojima velikog luka

i 4 control tu ima svoju ulogu sigurno

 

Divljak.

 srecom pa sam valjda prvi put u 3-4mj stiso malo auto...osim one voznjice sa 1bitom po istri, inace vozim se 70 po zaobi, 110 po autocesti...ne jebem ni 5-9 kad me netko nahuska...al ovo je bilo neznam - trenutak stare dobre volje za gazenjem...

emerik uto 27.9.2022 18:47
ramzocro-HCR kaže...
hahhaajaads kaže...

I VW se najvise kvari jer ih najvise ima, najbolje su mete i za svercere jer skinu 100-200tkm i prodaju ga kod nas za masnu cijenu.

 Zar stvarno vjeruješ da drugima se ne skidaju kilometri? I da ovi gore turčini veliki preprodavači što drže sve te aute što naša raja na mobile.de nađe ne skidaju kilometre? Nemoj biti teletabis.

 

Gore je wild wild west jako dugo godina. Ovi što padnu i možda završe u vijestima ti je doslovno isto kao i kod nas kad čuješ da je konobar uhvaćen s dva novčanika na obali u nekom kafiću/restoranu. Doslovno svi muljaju i igraju prljavo. Pogotovo high-end auti.

 Postoji nacin za provjeriti je li kilometraza dirana? Ne nuzno samo na VW.

jopis uto 27.9.2022 19:45
emerik kaže...
ramzocro-HCR kaže...
hahhaajaads kaže...

I VW se najvise kvari jer ih najvise ima, najbolje su mete i za svercere jer skinu 100-200tkm i prodaju ga kod nas za masnu cijenu.

 Zar stvarno vjeruješ da drugima se ne skidaju kilometri? I da ovi gore turčini veliki preprodavači što drže sve te aute što naša raja na mobile.de nađe ne skidaju kilometre? Nemoj biti teletabis.

 

Gore je wild wild west jako dugo godina. Ovi što padnu i možda završe u vijestima ti je doslovno isto kao i kod nas kad čuješ da je konobar uhvaćen s dva novčanika na obali u nekom kafiću/restoranu. Doslovno svi muljaju i igraju prljavo. Pogotovo high-end auti.

 Postoji nacin za provjeriti je li kilometraza dirana? Ne nuzno samo na VW.

 Teško ako je odrađeno kak treba (svake godine prije TUV-a u DE se skidaju kilometri sa servisnom opremom, nakon 5 godina se auto koji je radio 50k godišnje, prodaje sa 90-99.000km).

ramzocro-HCR uto 27.9.2022 19:51
emerik kaže...
ramzocro-HCR kaže...
hahhaajaads kaže...

I VW se najvise kvari jer ih najvise ima, najbolje su mete i za svercere jer skinu 100-200tkm i prodaju ga kod nas za masnu cijenu.

 Zar stvarno vjeruješ da drugima se ne skidaju kilometri? I da ovi gore turčini veliki preprodavači što drže sve te aute što naša raja na mobile.de nađe ne skidaju kilometre? Nemoj biti teletabis.

 

Gore je wild wild west jako dugo godina. Ovi što padnu i možda završe u vijestima ti je doslovno isto kao i kod nas kad čuješ da je konobar uhvaćen s dva novčanika na obali u nekom kafiću/restoranu. Doslovno svi muljaju i igraju prljavo. Pogotovo high-end auti.

 Postoji nacin za provjeriti je li kilometraza dirana? Ne nuzno samo na VW.

 Jako teško. Zna se desiti da failaju pri skidanju, pa ostane u dpf sustavu zapisani. Ali jako jako jako rijetko. Prije 7 god je bila druga priča. Najčešće abs i dpf sustav se prije 7-8god dao iščitati točni kilometri. Danas, jako teško...

ramzocro-HCR uto 27.9.2022 20:17
ivanoile kaže...
Memphis kaže...

Naspram kojih ostalih? Ja ne moram davat prilike jer jako dobro znam od kakve gume kaj mogu očekivat, to mi iskustvo govori. A valjda ti je jasno da rezultati testova su za malu decu jer da je tak onda nitko ne bi kupovao premium gume nego samo one iste kao ti. Ja imam već 4. set cjelogodišnjih i ništa ispod premiuma ne mećem a i znam zakaj ne mećem. 

Valjas gluposti, ja sam probao apsolutno sve moguce premium gume koje se danas testiraju u 17"(pogotovo Conti koji dolaze na svim novim Hyundaima, bilo PC ili EC ili SC), osim Michelin Cup i Neovi. 

 

Tko zeli, moze premium segment uzet radi sigurnosti, ali ima apsolutno dobrih mid range guma koje mogu parirati premium segmentu. To sto se usporedbe rade na temelju subjektivnih dozivljaja, to je drugi par rukava.

 

Ali realno, samo 1-2 modela premiuma vrijede, ostalo je sve kao mid segment jer u vecini slucajeva neces osjetiti tu minornu razliku.

 

Najbolji primjer:

EcoContact je u razini Kumha ES31, dakle nema smisla placati premium u odredenim slucajevima.

 Mi svima od najmanjih do najvećih guramo laufen. Čak ljudima za koje znamo da idu na alpe na zimovanje. Nitko se ne žali. Ni na ljetne, ni na zimske. U svim colažama.

 

Čak smo počeli budget ljudima barum cjelogodišnji preporučavati, isto se guma nije loše pokazala(puntići, saxići, piz*ići maleni jeftini).

 

Nema više aplusa, suze lijemo za njima 

ivanoile uto 27.9.2022 21:01
Memphis kaže...

Najbolji primjer:

EcoContact je u razini Kumha ES31, dakle nema smisla placati premium u odredenim slucajevima.

 A tko si ti da mi govoriš da valjam gluposti? Koje SVE si ti isprobao? Pa nemaš toliko života .... aj ne drobi gluposti.

 Netko tko je ove godine prosao 30ak razlicitih modela novih auta. Tako da ja mogu reci da valjas gluposti. Rekao sam ti vec da sam isprobao sve premium segemente koji dolaze montirani na nove aute. Od Contica (koji je najcesci), Goodyear, Bridgestone i Dunlop ovako navrh glave(od ostalih - Yokohama, Kumho, Lassa, Nexen..). Od tih marki, apsolutno 90% modela koji nude, bilo Eco ili neka "premium" verzija. Jedino sam Michelina rijetko vidio, osim PS4, PS5 nisam isprobao jer me ne zanima toliko. Ali ove, EcoContact,SportContact, PremiumContact, Turanze, BlueResponse, ZeroNero i Assymetric sam se navozio barem 500km svaki model. To su bile DOT 21/22 gume uglavnom.

 

I slobodno pronadi jednu cinjenicu za meni kontrirat, ali imam preko 40k km ove godine u razlicitim autima, vjerovatno ce biti preko 60k do kraja godine. To je samo ova godina. Racunaj takvih par unazad.

 

 

Ako zelis nesto nauciti, slobodno pitaj, rado objasnim.

Memphis uto 27.9.2022 22:33
ivanoile kaže...
Memphis kaže...

Najbolji primjer:

EcoContact je u razini Kumha ES31, dakle nema smisla placati premium u odredenim slucajevima.

 A tko si ti da mi govoriš da valjam gluposti? Koje SVE si ti isprobao? Pa nemaš toliko života .... aj ne drobi gluposti.

 Netko tko je ove godine prosao 30ak razlicitih modela novih auta. Tako da ja mogu reci da valjas gluposti. Rekao sam ti vec da sam isprobao sve premium segemente koji dolaze montirani na nove aute. Od Contica (koji je najcesci), Goodyear, Bridgestone i Dunlop ovako navrh glave(od ostalih - Yokohama, Kumho, Lassa, Nexen..). Od tih marki, apsolutno 90% modela koji nude, bilo Eco ili neka "premium" verzija. Jedino sam Michelina rijetko vidio, osim PS4, PS5 nisam isprobao jer me ne zanima toliko. Ali ove, EcoContact,SportContact, PremiumContact, Turanze, BlueResponse, ZeroNero i Assymetric sam se navozio barem 500km svaki model. To su bile DOT 21/22 gume uglavnom.

 

I slobodno pronadi jednu cinjenicu za meni kontrirat, ali imam preko 40k km ove godine u razlicitim autima, vjerovatno ce biti preko 60k do kraja godine. To je samo ova godina. Racunaj takvih par unazad.

 

 

Ako zelis nesto nauciti, slobodno pitaj, rado objasnim.

 Već sam ti napisao sve kaj sam mislio al su mi obrisali post kao i obično. Tako da neću ponvaljat ono kaj sam već napisao.

 

Prije ćeš ti naučit nešto od mene nego ja od tebe. Tak da prati.

Nuclear_Phoenix uto 27.9.2022 23:16

Da predahnete od guma i ostalih sezonskih rasprava...

 

Mazda 6 2007., 2.0 89kw. Standardna količina hrđe 

 

Prije cca tjedan dana je počela zujati (humming? droning?) kad se vozi ravno. Kad se skrene lijevo, prestane. Dovoljno je skrenuti volan u lijevo stupanj-dva i odmah prestane. Kad se vozi ravno ili skreće desno, kao da se čuje jednako ili malo jače. Pod suvozačevim nogama se osjete vibracije. Zvuk i vibracije se čuju i osjete na >40-50 kmh.

 

Ležaj, jel tako? Ne. Bar mislim da ne.

 

1. Vožnja po nizbrdici, ugašen motor, ler - nema promjena, isto kao gore. Kočenje nema efekta na zvuk.

2. Desni kotač ima minimalan (par mm) hod kad ga se proba pomicati na 9-3 ili 12-6 osi.

3. Šarafi su zategnuti.

 

Ležaj? Definitivno. Sad ide zabava.

 

4. Auto na dizalici, DSC off, 3500 rpm, 140+ brzina - zvuk je i dalje tu.

5. Isto dizalica ali rikverc - zvuka nema!?

6. Vrtimo prednji desni kotač - čuje se neki zvuk ali kao da to nije to.

7. Tri sata muke kasnije, ležaj zamijenjen. Zvuk je i dalje tu, još gori nego prije!?

 

Koji se vrag događa?

ramzocro-HCR uto 27.9.2022 23:43
Nuclear_Phoenix kaže...

Da predahnete od guma i ostalih sezonskih rasprava...

 

Mazda 6 2007., 2.0 89kw. Standardna količina hrđe 

 

Prije cca tjedan dana je počela zujati (humming? droning?) kad se vozi ravno. Kad se skrene lijevo, prestane. Dovoljno je skrenuti volan u lijevo stupanj-dva i odmah prestane. Kad se vozi ravno ili skreće desno, kao da se čuje jednako ili malo jače. Pod suvozačevim nogama se osjete vibracije. Zvuk i vibracije se čuju i osjete na >40-50 kmh.

 

Ležaj, jel tako? Ne. Bar mislim da ne.

 

1. Vožnja po nizbrdici, ugašen motor, ler - nema promjena, isto kao gore. Kočenje nema efekta na zvuk.

2. Desni kotač ima minimalan (par mm) hod kad ga se proba pomicati na 9-3 ili 12-6 osi.

3. Šarafi su zategnuti.

 

Ležaj? Definitivno. Sad ide zabava.

 

4. Auto na dizalici, DSC off, 3500 rpm, 140+ brzina - zvuk je i dalje tu.

5. Isto dizalica ali rikverc - zvuka nema!?

6. Vrtimo prednji desni kotač - čuje se neki zvuk ali kao da to nije to.

7. Tri sata muke kasnije, ležaj zamijenjen. Zvuk je i dalje tu, još gori nego prije!?

 

Koji se vrag događa?

 Homokinetički. Možda sama poluosovina. Možda ti se čini da je sve ok, i čitavo, ali voda se zavuče unutra, sve ispere, dugoročno napravi pizdariju. Na to mi smrdi upošto si naglasio da u rikverc se niš ne dešava. Na grobovima starima smo znali zamjeniti lijevi za desni homokinetički, i bude sve top 

ShadoW sri 28.9.2022 10:20

ali evo, da ja vratim temu na gume

 

koje bi bile onda najbolje zimske gume za Mazdu 3, dimenzije 215/45/R18?

Uzeo bi neke premium ako ima smisla, ne zelim sad stediti na gumama. Spreman sam dati 1400, 1500kn za gumu ako je razlika u odnosu na jeftinije osjetna, volio bih dati i manje ako je moguce :)

 

Primarno se vozim Zagreb, Osijek i izmedu, ali volio bih da mogu otici i na neki put prema Austriji s obzirom da mi sestra zivi tamo. Ne sjecam se kada sam zadnji put vozio po snijegu tako da ne bih rekao da je prioritet lezanje u tim uvjetima, bitnije je kisa i mokro na niskim temperaturama.

kiwi_91 sri 28.9.2022 10:53

Ako nekoga zanima test iz novog Autobilda za cjelogodišnje, stavio sam dolje slike rezultata.

 

ShadoW

 

Imaš na Bazzaru popust od 7 % na sve uz kod DODAJ7 (ne znam do kada vrijedi) pa tamo primjerice Blizzak LM005 ispadne oko 1141 kn s dostavom, a Conti TS870 cca. 1253 kn. Mislim da su to trenutno najpovoljnije cijene na tržištu, ali treba vidjeti kod vulkanizera jer možda oni daju malo skuplje, ali uz besplatnu ugradnju, balans i ostalo.

omomomomoomm sri 28.9.2022 12:58
ShadoW kaže...

ali evo, da ja vratim temu na gume

 

koje bi bile onda najbolje zimske gume za Mazdu 3, dimenzije 215/45/R18?

Uzeo bi neke premium ako ima smisla, ne zelim sad stediti na gumama. Spreman sam dati 1400, 1500kn za gumu ako je razlika u odnosu na jeftinije osjetna, volio bih dati i manje ako je moguce :)

 

Primarno se vozim Zagreb, Osijek i izmedu, ali volio bih da mogu otici i na neki put prema Austriji s obzirom da mi sestra zivi tamo. Ne sjecam se kada sam zadnji put vozio po snijegu tako da ne bih rekao da je prioritet lezanje u tim uvjetima, bitnije je kisa i mokro na niskim temperaturama.

 Pa uzmi nesto od top modela i to je to. Dobra guma glavu cuva. Michelin alpin ti je odlicna guma. Pogledaj si malo cijene kod furlana. 

jollyb sri 28.9.2022 14:15
ShadoW kaže...

ali evo, da ja vratim temu na gume

 

koje bi bile onda najbolje zimske gume za Mazdu 3, dimenzije 215/45/R18?

Uzeo bi neke premium ako ima smisla, ne zelim sad stediti na gumama. Spreman sam dati 1400, 1500kn za gumu ako je razlika u odnosu na jeftinije osjetna, volio bih dati i manje ako je moguce :)

 

Primarno se vozim Zagreb, Osijek i izmedu, ali volio bih da mogu otici i na neki put prema Austriji s obzirom da mi sestra zivi tamo. Ne sjecam se kada sam zadnji put vozio po snijegu tako da ne bih rekao da je prioritet lezanje u tim uvjetima, bitnije je kisa i mokro na niskim temperaturama.

Ja na mazdi 3 imam zimske 16" 205 60 Goodyear UG 9 i zadovoljan sam. Malo me cudi da zelis bas 18 za zimu iako bi ti 16 bile taman ;)


Kupio sam na pocetku tamno sive alu felge pa se ne vidi toliko razlika da su manje gume (od 18")

Mislim kuzim te, ali namjeravam 18" ljetne Michelin Pilot Sport 3 zamijeniti sad sa nekim drugim 16". Jos odvozim iduce ljeto s njima i to je to (7. ljeto).
Mozda cak i uzmem cjelogodisnje, ali nisam siguran bas u to. Zivimo u minhenu ali cesto vozimo prema hrv, tako da mi se prave ljetne i prave zimske cine boljim izborom.

ShadoW sri 28.9.2022 14:51
jollyb kaže...

Ja na mazdi 3 imam zimske 16" 205 60 Goodyear UG 9 i zadovoljan sam. Malo me cudi da zelis bas 18 za zimu iako bi ti 16 bile taman ;)


Kupio sam na pocetku tamno sive alu felge pa se ne vidi toliko razlika da su manje gume (od 18")

Mislim kuzim te, ali namjeravam 18" ljetne Michelin Pilot Sport 3 zamijeniti sad sa nekim drugim 16". Jos odvozim iduce ljeto s njima i to je to (6. ljeto).
Mozda cak i uzmem cjelogodisnje, ali nisam siguran bas u to. Zivimo u minhenu ali cesto vozimo prema hrv, tako da mi se prave ljetne i prave zimske cine boljim izborom.

  Pa nisam planirao kupovati jos jedan set felgi, a na njemu su trenutno 18"

Nuclear_Phoenix sri 28.9.2022 15:03
ramzocro-HCR kaže...

 Homokinetički. Možda sama poluosovina. Možda ti se čini da je sve ok, i čitavo, ali voda se zavuče unutra, sve ispere, dugoročno napravi pizdariju. Na to mi smrdi upošto si naglasio da u rikverc se niš ne dešava. Na grobovima starima smo znali zamjeniti lijevi za desni homokinetički, i bude sve top 

Aha, znači da za početak probaju zamijeniti lijevi za desni i vidjeti da li simfonija mijenja stranu? Nisam neki stručnjak ali zašto se ne čuje u rikvercu? Digli su ga na 40ak kmh u rikverc na dizalici, valjda ne može brže a to je negdje oko granice na kojoj se čuje u smjeru naprijed.

 

Što nema poluosovina svoj ležaj? Može li i on biti krivac? I naletio sam na par mjesta na netu da i nosač motora može uzrokovati ovakve sulude simptome. Ili bi on dao nešto svoje? Motor i mjenjač su mirni, to ne trese niti malo.

ramzocro-HCR sri 28.9.2022 17:28
Nuclear_Phoenix kaže...
ramzocro-HCR kaže...

 Homokinetički. Možda sama poluosovina. Možda ti se čini da je sve ok, i čitavo, ali voda se zavuče unutra, sve ispere, dugoročno napravi pizdariju. Na to mi smrdi upošto si naglasio da u rikverc se niš ne dešava. Na grobovima starima smo znali zamjeniti lijevi za desni homokinetički, i bude sve top 

Aha, znači da za početak probaju zamijeniti lijevi za desni i vidjeti da li simfonija mijenja stranu? Nisam neki stručnjak ali zašto se ne čuje u rikvercu? Digli su ga na 40ak kmh u rikverc na dizalici, valjda ne može brže a to je negdje oko granice na kojoj se čuje u smjeru naprijed.

 

Što nema poluosovina svoj ležaj? Može li i on biti krivac? I naletio sam na par mjesta na netu da i nosač motora može uzrokovati ovakve sulude simptome. Ili bi on dao nešto svoje? Motor i mjenjač su mirni, to ne trese niti malo.

 Gle, bez videa, ili da vidim uživo nemogu ti ništa reći. A nemoj me krivo shvatiti, takvih koji oće riješenje preko telefonska poziva na dan ima 5 najmanje. Ja bi na ruku vidio dal ima lufta u homokinetičkom. Da je ležaj, čuo bi se jednako i naprijed i iza. Homokinetički je doslovno ko zglob na dlanu, radi u svim smjerovima, ali kako pretežito auto ide samo naprijed zna na prednju silu pojesti šalicu kuglice, a i opet ti kažem, možda je manžetna čitava na samom zglobu, a unutra voda se zavukča i napravila sranje. Nekima zna klikajući zvuk krenut se prvo dešavati, a nekima zujati. Doslovno nemam ti odgovora da ti mogu reć, da to je 100%. Možda ti i mjenjač zuji ka baš oćeš paranoje dodatne.  

1BIT sri 28.9.2022 18:41
RuskeGTT kaže...
gamer34 kaže...

 

Divljak.

 srecom pa sam valjda prvi put u 3-4mj stiso malo auto...osim one voznjice sa 1bitom po istri, inace vozim se 70 po zaobi, 110 po autocesti...ne jebem ni 5-9 kad me netko nahuska...al ovo je bilo neznam - trenutak stare dobre volje za gazenjem...

 Ma pusti ih, zezaju te, vjerojatno neki još misle da voziš cupru i deres asfalt

Evo da forumaši znaju, za ljeto na godišnjem sam se našao sa kolegom na moru, pa smo napravili mali tour po Istri, vožnjica iz gušta, nikakvo natjeravanje, stare lokalne ceste pune zavoja, lijepi sunčan dan, predivan krajolik itd...
Nećemo se lagati, jedino dionicu po kojoj se rally vozi u Buzetu smo vozili sa gasom do poda, ali da se ne lažemo svi ovdje na forumu bi po njoj potegnuli baš zbog svoje karakteristične svrhe (jer se po njoj rally vozi, tj hill-climb)

To je kao da otputujete u Pariz i ne pogledate ajfelov toranj!



      

 

Bilo je fora, fala @RuskeGTT na društvu

 

1BIT sri 28.9.2022 19:05
1BIT kaže...

 hahaha

A morat ću malo, da...

Zbog kolegice na poslu, čudne mi se stvari događaju

 

Naručena alternativa:
LINK1

LINK2

 Da se nadovežem na stari post:

Konačno mi stigla ručica sa ebay-a

 

 

     

   

Hacker002 čet 29.9.2022 22:43

Ti modeli Bridgestone, Continental, Dunlop, Goodyear, Michelin su praktički najbolje gume koje postoje, osobno naginjem na Dunlop jer sam prezadovoljan s njihovim ljetnima, ali od navedenih bih uzeo one koje su najjeftinije jer su sve vrhunske realno.

Nuclear_Phoenix pet 30.9.2022 08:43
ramzocro-HCR kaže...

 Gle, bez videa, ili da vidim uživo nemogu ti ništa reći. A nemoj me krivo shvatiti, takvih koji oće riješenje preko telefonska poziva na dan ima 5 najmanje. Ja bi na ruku vidio dal ima lufta u homokinetičkom. Da je ležaj, čuo bi se jednako i naprijed i iza. Homokinetički je doslovno ko zglob na dlanu, radi u svim smjerovima, ali kako pretežito auto ide samo naprijed zna na prednju silu pojesti šalicu kuglice, a i opet ti kažem, možda je manžetna čitava na samom zglobu, a unutra voda se zavukča i napravila sranje. Nekima zna klikajući zvuk krenut se prvo dešavati, a nekima zujati. Doslovno nemam ti odgovora da ti mogu reć, da to je 100%. Možda ti i mjenjač zuji ka baš oćeš paranoje dodatne.  

Na kraju zamijenjena oba ležaja naprijed i izgleda da je problem nestao. Homokinetički su ok, nema lufta i nikakvih nenadanih zvukova iz njih. Hvala svejedno!

kiwi_91 sub 1.10.2022 10:12

Evo baš Mall.hr ima rasprodaju guma sa skladišta. Ne znam kakvi su im DOT-ovi, ali s ovim popustima koji se dobiju s unosom kodova su daleko najniže cijene na tržištu. Tamo gdje je popust 50 % je uglavnom samo jedna guma dostupna, a 20-30 % su dvije ili samo četiri pa treba biti brz.

 

Link