Automobili

Auti - ultimativna tema

sstrmi uto 18.1.2022 18:02
bNeo kaže...

Iskreno više sam neke druge marke vozila viđao sa strane na autocesti nego ovu na priloženoj fotografiji, a uostalom svatko sebi bira i njegov izbor mu je najbolji, ali i dalje ne vidim u čemu je poanta druge kuditi zbog njihovog izbora...

 Ima nešto što se naziva humor

ramzocro-HCR uto 18.1.2022 18:07
sstrmi kaže...
bNeo kaže...

Iskreno više sam neke druge marke vozila viđao sa strane na autocesti nego ovu na priloženoj fotografiji, a uostalom svatko sebi bira i njegov izbor mu je najbolji, ali i dalje ne vidim u čemu je poanta druge kuditi zbog njihovog izbora...

 Ima nešto što se naziva humor

 Humor je jači kad je već imao tu grupaciju auta i bio je stalna mušterija.

 

 

Ugl, 130tkm 2008g. 1.vl. 1.9 16v jtd. Vozio sam ju u nedjelju jer smo je išli pogledati odmah čim smo je vidjeli u sub navečer na oglasniku, auto je bombon. Papreno je koštao, ali vrijedi svake lipe. Ugl. On da ju nije kupio, kupio bi je ja.

ramzocro-HCR uto 18.1.2022 19:00
zeryx kaže...

 i ima nesto opreme.

 Nije za pohvalit se... Ali kupio nas je čovjek jer je auto bombon. Štagod mu fali, hvala bogu ima ih za dijelove na svakom oglasniku, lako stavimo....

ivanzu uto 18.1.2022 19:25
omomomomoomm kaže...

Jel probao tko kakav premaz za kozu od sonaxa? Ima kakva preporuka?

Koristim ovaj, još uvijek drži i ako je prošlo oko 8mj., bude za kupiti po trgovačkim centrima.

luka94 uto 18.1.2022 19:35
ivanzu kaže...
omomomomoomm kaže...

Jel probao tko kakav premaz za kozu od sonaxa? Ima kakva preporuka?

Koristim ovaj, još uvijek drži i ako je prošlo oko 8mj., bude za kupiti po trgovačkim centrima.

 Jel se Ivanzu nije na točno taj požalio da ostavlja bijele grudvice ako je koža perforirana ili tako nešta?

 

EDIT: Moja preporuka je ako hoćeš sintetičku zaštitu kože onda Sonax Profiline ili Gyeon a ako želiš prirodnu Shiny Garage.

ivanzu uto 18.1.2022 19:41

U dubljim porama je znalo ostaviti deblji sloj koji bi se vidio, riješio tako što sam lagano prošao mikrofibrom, tamo gdje nisam samo je nestalo od sebe nakon jednog-dva dana.

omomomomoomm uto 18.1.2022 19:42

Kupio sam 150ml fx protect leather care pa cu to isprobati. Do sad sam koristio angelwax hiderate i stvarno je odlican ali volim probati nove proizvode. 

 

U PH detailingu je sonax BSD na akciji 45kn pa navalite. 

Jel isprobavao tko ove sonax ceramic detailere na autu to je takoder na akciji u PH. Nakon dvije boce BSD mogao bi probati nesto drugo.

luka94 uto 18.1.2022 19:47

Potpisujem ovo za Ceramic, duplo skuplje a slabiji u konačnici od BSD-a, jedino lakša obrada.

Veliki + za BSD je što jako dobro radi i na plastici, meni na farovima trajao dobrih 6 mjeseci.

omomomomoomm uto 18.1.2022 19:57

Ma ostajem na BSD. kupit cu dvije boce i imam za svoj i zenin auto neoo dobro vrijeme. 

 

Neznam ak sam vec stavio ovu sliku ali da BSD je odlican.

 

EDIT: ocito forum ubija kvalitetu slike.

Hacker002 uto 18.1.2022 21:09
stručnjak kaže...

Imam Škoda Octavia 1.8 TSI 2016.g. Trebao bi ići na servis ali me nešto zanima. Naime na servisu mi žele promijeniti svjećice, mene zanima jeli to potrebno s obzirom da auto ima nešto ispod 45 000 km. Nije mi problem tih 600 kuna ali da me ne peru bez veze, a tvorniče su tvorničke... :)

Godišnje prelazim 10 do 12 000, koje ulje da koristim, 4w40?

 Jednom u 6 godina promijeniti svijećice nije loša ideja, da auto malo prodiše.

A ulje koristiš ono koje je propisala tvornica, najjednostavnije - to i pitaš u servisu, jer se uglavnom stavljaju ulja za 1g ili 30k km danas, pa im onda kažeš da ne praviš tu kilometražu, ide li koje drugo ulje bolje ili ostaju na tom inicijalnom.

 

PS Tvorničke su tvorničke ne znači ništa, i te svijećice proizvodi Bosch, NGK itd, ne proizvodi se jedna vrsta koja ide u prvu ugradnju i onda lošija koja ide u slobodno prodaju, to su iluzije..

cauchy uto 18.1.2022 22:00

Pozdrav ekipa, trebao bi mi uskoro neki auto do 100k kn za kombiniranu vožnju (gradske/međugradske relacije).

Gledao sam Mazdu 3 CD150 2016. godište, pa me zanima koliko se isplati uzimati taj auto i postoji li bolja alternativa za taj cjenovni rang? Loša/dobra iskustva? Pripadni oglas.

INCOGNITO99 uto 18.1.2022 22:41

U 2016. je izašao redizajn pa obrati pažnju jel redizajn ili ne. Dosta i cijena ovisi o tome. Što se tiče kvalitete, nemam osobnih iskustava. Ja sam u lovu na 2.0 benzin redizajn, ali ih nema baš puno a da nisu 15k+.
P.S. ovo sa oglasa nije redizajn

EXIMO sub 22.1.2022 13:54
ivanzu kaže...
omomomomoomm kaže...

Jel probao tko kakav premaz za kozu od sonaxa? Ima kakva preporuka?

Koristim ovaj, još uvijek drži i ako je prošlo oko 8mj., bude za kupiti po trgovačkim centrima.

 Može li se koristiti za kožne fotelje u stanu?

sakho pon 24.1.2022 08:24

Kod vozim u rikverc i stisnem kočnicu nešto mi lupi naprijed (pretpostavljam kod prednjih kotača). To mi se počelo događat sad ovih dana kad su minusi i kad je auto hladan. Nakon što se auto zagrije, nakon nekih pola sata-sat, više se ništa ne čuje. Auto inače koči normalno, prednji diskovi i pločice su stari nekih pola godina i 10k km. Zna neko što bi moglo bit? Auto je e92 320d.

Batista pon 24.1.2022 09:02
nine kaže...

dugo nije bilo kvalitetne rasprave pune subjektivnih dojmova i narodnih popevki (ili sam ja jednostavno previše rijetko tu), dajte malo hvalite svoje traktorčiće 

 Nedavno sam u svog 2.0TDi stavio 110Ah akumulator, doduse privremeno dok nije dosao novi od 80Ah.

 Sve lampice mi zablinkale od sokiranja na prvom paljenju preko 110Ah :D

 

 Taj od 110Ah naljepse sjedne na mjesto po dimenzijama.

 

ivanzu pon 24.1.2022 09:14

Jučer napravio servis na Fiesti, to me izašlo 650kn (5L ulja, čep kartera, filteri zraka, kabine i ulja), sljedeće godine treba još promijeniti svjećice. Sve uzeo od KF autodijelovi i sve original dijelovi. Ovih godinu dana što vozim Fiestu problema nije bilo, potrošnje ulja/AF nema ali radim malo kilometara (4000km) tako da ni nisam neko mjerilo. Prosječna potrošnja goriva je oko 6-7L. Uglavnom, za sada sam zadovoljan autom i nadam se da će tako ostati.

Netko je na forum.hr rekao da puhne u otvor za sipanje ulja da izađe ostatak ulja i moram reći da je ideja odlična jer kada sam to napravio iscurilo je još jedno 300ml ulja i ako je već bilo prestalo kapati



Pratio sam temperaturu ulja da vidim koliko treba da se zagrije po zimi i to uvijek bude oko 15-20 minuta, po ljeti vjerojatno oko 10 min. Čišćenje GPF-a po ovim temperaturama krene raditi nakon nekih 15-20 minuta, tada skine do 0% pa onda polako krene rasti do 15-25% pa opet skine do 0% i tako stalno, znači radi pasivno i vjerojatno najviše ovisi do načina vožnje. Napravio sam rampe 10cm visine od greda 12x10 što sam imao tako da se više ne moram zajebavati s dizanjem auta i stalcima, prvo sam mislio kupiti ali sve nešto jadno, a ako je imalo bolje onda je cijena po 1000kn. 

 

 

andreas11 pon 24.1.2022 09:48
Batista kaže...
nine kaže...

dugo nije bilo kvalitetne rasprave pune subjektivnih dojmova i narodnih popevki (ili sam ja jednostavno previše rijetko tu), dajte malo hvalite svoje traktorčiće 

 Nedavno sam u svog 2.0TDi stavio 110Ah akumulator, doduse privremeno dok nije dosao novi od 80Ah.

 Sve lampice mi zablinkale od sokiranja na prvom paljenju preko 110Ah :D

 

 Taj od 110Ah naljepse sjedne na mjesto po dimenzijama.

 

 Jel to u A4 ide 110ah?

Ja dok sam kupovao za moj B6 2.5 tdi sam uzeo 100ah jer sam bio uvjeren da ne ide veci. Ali znaci moze veci..