Automobili

Auti - ultimativna tema

hahhaajaads sub 27.11.2021 22:03
domac5 kaže...
Boris grozni kaže...
domac5 kaže...

Dobio sam bitnu informaciju sto se tice nesretnog 1.6 tdi motora sa siemens diznama. 

 

Ja imam tu srecu pa je stara verzija softwera u autu, prije dieselgate afere. Ja mogu otic u ovlasteni da mi azuriraju softwer na taj poslije dieselgatea i poznato je vec da se jako brzo sjebe egr i dizne zbog te  novije verzije. Na temelju toga imam odmah pravo na 4 nove dizne, to kad ugrade vozim ga natrag muhi da opet sve pogasi od ekologije i nema veze kaj je vec sad ugasen dpf/egr.

 

Jako je vazno dat do znanja tim govnarima iz ovlastenog da znas da imas pravo na to jer poceli su radit to da na temelju tvog auta uzmu sebi 4 nove dizne a tebe odjebu i uvjeravaju te da se to ne moze i da moras platit 5-6 tisuca kn a vw ni ne zna jesu oni to tebi ugradili ili ne.. Nebi bilo lose imat neku vezu u servisu.. Tako da kad se dizne pogorsaju probat cu ovo odradit 

 Ja sam kod muhe isto stavio stari ecu(auto je uvezen iz njemacke gdje mu je bio ukucan novi ecu), za sad sve top!

 Covjek je maher za to, auti mu dolaze ko na traci, oces nasih oces slovenaca.. A nije to bez razloga

 

Snimio sam rad motora prije i nakon dpf/egr off, preporod 

 

https://youtu.be/OfZzn8P3JFc

 

https://youtu.be/VpZrW4u6QV8

 

Pitanje, zar nisu ovo trunku preveliki okretaji u leru s obzirom da je DPF off ? Isto mi zvucno zvuci kao moj 1.6tdi kad je radio regeneraciju, tj. malko grublje radi i tocno na tih ~900-1000 okretaja. Jedna pretpostavka mi je da si ga mozda tek upalio i da je 5.5 stupnjeva, no to nebi bio razlog jer moj se na tolko stupnjeva prakticki odmah spusti na onih 700 ili kolko vec.

domac5 sub 27.11.2021 23:38
hahhaajaads kaže...
domac5 kaže...
Boris grozni kaže...
domac5 kaže...

Dobio sam bitnu informaciju sto se tice nesretnog 1.6 tdi motora sa siemens diznama. 

 

Ja imam tu srecu pa je stara verzija softwera u autu, prije dieselgate afere. Ja mogu otic u ovlasteni da mi azuriraju softwer na taj poslije dieselgatea i poznato je vec da se jako brzo sjebe egr i dizne zbog te  novije verzije. Na temelju toga imam odmah pravo na 4 nove dizne, to kad ugrade vozim ga natrag muhi da opet sve pogasi od ekologije i nema veze kaj je vec sad ugasen dpf/egr.

 

Jako je vazno dat do znanja tim govnarima iz ovlastenog da znas da imas pravo na to jer poceli su radit to da na temelju tvog auta uzmu sebi 4 nove dizne a tebe odjebu i uvjeravaju te da se to ne moze i da moras platit 5-6 tisuca kn a vw ni ne zna jesu oni to tebi ugradili ili ne.. Nebi bilo lose imat neku vezu u servisu.. Tako da kad se dizne pogorsaju probat cu ovo odradit 

 Ja sam kod muhe isto stavio stari ecu(auto je uvezen iz njemacke gdje mu je bio ukucan novi ecu), za sad sve top!

 Covjek je maher za to, auti mu dolaze ko na traci, oces nasih oces slovenaca.. A nije to bez razloga

 

Snimio sam rad motora prije i nakon dpf/egr off, preporod 

 

https://youtu.be/OfZzn8P3JFc

 

https://youtu.be/VpZrW4u6QV8

 

Pitanje, zar nisu ovo trunku preveliki okretaji u leru s obzirom da je DPF off ? Isto mi zvucno zvuci kao moj 1.6tdi kad je radio regeneraciju, tj. malko grublje radi i tocno na tih ~900-1000 okretaja. Jedna pretpostavka mi je da si ga mozda tek upalio i da je 5.5 stupnjeva, no to nebi bio razlog jer moj se na tolko stupnjeva prakticki odmah spusti na onih 700 ili kolko vec.

 Onaj video od prije sa dpf-on isto je tek upaljen auto i cak je vani temp skoro ista i spustio ga do ograde da si otvorim, znaci radio je mozda minutu duze nego na videu sa dpf off i nije bilo tih malo visih okretaja a radio je katastrofa lose.. Ja sam ga jucer preuzeo i bio je vec zagrijan, na semaforu mi je radio normalno na nekih 800 okretaja kao i prije.. Mozda je to sad tako namjesteno, dok je hladan da radi na mrvicu visim okretajima.. Pratit cu ovih dana malo

RuskeGTT ned 28.11.2021 11:05
domac5 kaže...
RuskeGTT kaže...

auxito ledice

 Upravo te i uzeo i baca gresku.. Jedini nacin da ne baci gresku je da prvo upalim pozicijska svijetla a tek onda auto 

 ja sam uzeo one najmanje, crne, koje izgledaju kao maticna ploca sa par chipova, bez ikakvih kucista, okvira, icega...najmanje moguce i nikakvih problema nemam, vec skoro god dana

Lord_Marko ned 28.11.2021 13:13

Ja sam na dpf i egr off + stg1 preko 60tkm i preko 3 godine i nikakvih problema s dimom ili tehnickim nema ak se vozi normalno.

Nažalost auto stalno stoji pa će vjerojatno ići na bubanj...

nixass ned 28.11.2021 13:56
Lord_Marko kaže...

Nažalost auto stalno stoji pa će vjerojatno ići na bubanj...

nevezano da DPF.

zadnji put sam tankao 15.9. i tek danas mi se upalila lampica.

jedva preko 1100km u 2.5 mjeseca.. dodje mi da i ja prodam jer mi se vise isplati rentat auto 1-2x mjesecno za otic u prirodu nego se jebavat sa autom, servisom, porezom, osiguranjem, gumama, pizdamamaterinama..

Lord_Marko pon 29.11.2021 13:20
nixass kaže...
Lord_Marko kaže...

Nažalost auto stalno stoji pa će vjerojatno ići na bubanj...

nevezano da DPF.

zadnji put sam tankao 15.9. i tek danas mi se upalila lampica.

jedva preko 1100km u 2.5 mjeseca.. dodje mi da i ja prodam jer mi se vise isplati rentat auto 1-2x mjesecno za otic u prirodu nego se jebavat sa autom, servisom, porezom, osiguranjem, gumama, pizdamamaterinama..

 a gle focus mi je bio dd do 3mj ove godine. sad sam stalno u eklasi pa focus doma stoji i skuplja prašinu. od 3mj nije napravio 1500km. e klasa oko 15 soma km. zapravo mi vise netrebaju 3 auti doma. razmisljam dal ga prodat i kupit curi nekaj novijeg i benzinca (posto pocinje radit a posao joj je na 4km) ili ostavit focusa dok kotaci ne opadnu jer tak nemrem dobit neku lovu za njega.

ramzocro-HCR pon 29.11.2021 17:48
Lord_Marko kaže...
nixass kaže...
Lord_Marko kaže...

Nažalost auto stalno stoji pa će vjerojatno ići na bubanj...

nevezano da DPF.

zadnji put sam tankao 15.9. i tek danas mi se upalila lampica.

jedva preko 1100km u 2.5 mjeseca.. dodje mi da i ja prodam jer mi se vise isplati rentat auto 1-2x mjesecno za otic u prirodu nego se jebavat sa autom, servisom, porezom, osiguranjem, gumama, pizdamamaterinama..

 a gle focus mi je bio dd do 3mj ove godine. sad sam stalno u eklasi pa focus doma stoji i skuplja prašinu. od 3mj nije napravio 1500km. e klasa oko 15 soma km. zapravo mi vise netrebaju 3 auti doma. razmisljam dal ga prodat i kupit curi nekaj novijeg i benzinca (posto pocinje radit a posao joj je na 4km) ili ostavit focusa dok kotaci ne opadnu jer tak nemrem dobit neku lovu za njega.

 Situacija je na tržištu takva da sad definitivno možeš dobiti više za njega, nego prije 6-7mj, možda i god dana.

ivanoile pon 29.11.2021 19:46
ramzocro-HCR kaže...
Lord_Marko kaže...

 Situacija je na tržištu takva da sad definitivno možeš dobiti više za njega, nego prije 6-7mj, možda i god dana.

 Govore u salonima, idu auti jos 20% gore, novi pogotovo.

ZooZ pon 29.11.2021 20:27

Inflacija, nedostatak chipova, novi auti se čekaju po godinu dana, naravno da je cijena polovnjaka skočila. Tko ima mogućnosti sad je vrijeme za dizanja kredita bilo za auto, kuću ili stan. Za godinu dvije rata će biti kikiriki.

ramzocro-HCR pon 29.11.2021 20:54
ivanoile kaže...
ramzocro-HCR kaže...
Lord_Marko kaže...

 Situacija je na tržištu takva da sad definitivno možeš dobiti više za njega, nego prije 6-7mj, možda i god dana.

 Govore u salonima, idu auti jos 20% gore, novi pogotovo.

 Meni bliska osoba radi u salonu, doslovno su dobili naputak da ljudima ne uvaljuju opremu...... Znači čovjek mi je pokazao mail od voditelja prodaje, jer tada kad mi je to pokazao, nisam vjerovao šta je pričao...

hahhaajaads pon 29.11.2021 21:05
ramzocro-HCR kaže...
Lord_Marko kaže...
nixass kaže...
Lord_Marko kaže...

Nažalost auto stalno stoji pa će vjerojatno ići na bubanj...

nevezano da DPF.

zadnji put sam tankao 15.9. i tek danas mi se upalila lampica.

jedva preko 1100km u 2.5 mjeseca.. dodje mi da i ja prodam jer mi se vise isplati rentat auto 1-2x mjesecno za otic u prirodu nego se jebavat sa autom, servisom, porezom, osiguranjem, gumama, pizdamamaterinama..

 a gle focus mi je bio dd do 3mj ove godine. sad sam stalno u eklasi pa focus doma stoji i skuplja prašinu. od 3mj nije napravio 1500km. e klasa oko 15 soma km. zapravo mi vise netrebaju 3 auti doma. razmisljam dal ga prodat i kupit curi nekaj novijeg i benzinca (posto pocinje radit a posao joj je na 4km) ili ostavit focusa dok kotaci ne opadnu jer tak nemrem dobit neku lovu za njega.

 Situacija je na tržištu takva da sad definitivno možeš dobiti više za njega, nego prije 6-7mj, možda i god dana.

 Bome da, prije 7mj uzeo auto za tocno 15t e, sad ga nema u HRV ispod 20t e.

Lord_Marko pon 29.11.2021 21:52
ramzocro-HCR kaže...

 Situacija je na tržištu takva da sad definitivno možeš dobiti više za njega, nego prije 6-7mj, možda i god dana.

 Ma iskreno nisam nit za prodaju niti za ostaviti... A i mislim da takvog primjerka tih godina s tu opremu i nema baš na svakom čošku...

ivanoile uto 30.11.2021 00:10
ramzocro-HCR kaže...

 Govore u salonima, idu auti jos 20% gore, novi pogotovo.

 Meni bliska osoba radi u salonu, doslovno su dobili naputak da ljudima ne uvaljuju opremu...... Znači čovjek mi je pokazao mail od voditelja prodaje, jer tada kad mi je to pokazao, nisam vjerovao šta je pričao...

 Da, tjeraju ljude da ostavljaju polog bez da im kazu tocan datum dolaska vozila. Pa onda polog vise nije par tisuca kuna, nego traze barem 10-15% vozila, da im kupci ne odustanu kada kazu da vozila nema jos par mjeseci.

 

 

Casper127 uto 30.11.2021 09:19
ivanoile kaže...
ramzocro-HCR kaže...

 Govore u salonima, idu auti jos 20% gore, novi pogotovo.

 Meni bliska osoba radi u salonu, doslovno su dobili naputak da ljudima ne uvaljuju opremu...... Znači čovjek mi je pokazao mail od voditelja prodaje, jer tada kad mi je to pokazao, nisam vjerovao šta je pričao...

 Da, tjeraju ljude da ostavljaju polog bez da im kazu tocan datum dolaska vozila. Pa onda polog vise nije par tisuca kuna, nego traze barem 10-15% vozila, da im kupci ne odustanu kada kazu da vozila nema jos par mjeseci.

 

 

Audi i bmw se drze roka kad narucujes novo vozilo i sigurno dolazi u navedenom roku, isto tako sam  siguran da njihovi prodajni predstavnici nisu dobili naputak da ne uvaljuju ljudima opremu. Za skodu znam da se dosta ceka, imam jednog poznanika koji ceka novu octaviu vise od 6mjeseci bez ikakvog saznjanja o krajnom roku isporuke.

picajzla0707 uto 30.11.2021 09:39
Casper127 kaže...

Audi i bmw se drze roka kad narucujes novo vozilo i sigurno dolazi u navedenom roku, isto tako sam  siguran da njihovi prodajni predstavnici nisu dobili naputak da ne uvaljuju ljudima opremu. Za skodu znam da se dosta ceka, imam jednog poznanika koji ceka novu octaviu vise od 6mjeseci bez ikakvog saznjanja o krajnom roku isporuke.

 bogme nisu niti onu cjepljeni od nestašice - link

 

At Volkswagen Saxony, the assembly lines are at a standstill this week. Due to a lack of semiconductors, about 5,000 vehicles will not be built in Zwickau and Dresden. This includes vehicles from the VW brand, but also Audi and Cupra

Casper127 uto 30.11.2021 11:18
picajzla0707 kaže...
Casper127 kaže...

Audi i bmw se drze roka kad narucujes novo vozilo i sigurno dolazi u navedenom roku, isto tako sam  siguran da njihovi prodajni predstavnici nisu dobili naputak da ne uvaljuju ljudima opremu. Za skodu znam da se dosta ceka, imam jednog poznanika koji ceka novu octaviu vise od 6mjeseci bez ikakvog saznjanja o krajnom roku isporuke.

 bogme nisu niti onu cjepljeni od nestašice - link

 

At Volkswagen Saxony, the assembly lines are at a standstill this week. Due to a lack of semiconductors, about 5,000 vehicles will not be built in Zwickau and Dresden. This includes vehicles from the VW brand, but also Audi and Cupra

 Normalno da nisu, niti sam rekao da jesu. Rekao sam da sigurno isporucuju vozila u navednom roku koji se nalazi u sklopu ugovora. Prije je to bilo 90 dana, zbog nestasice su izmjenili rok isporuke na 160dana. Clanak koji si linkao se doslovno odnosi na 1 model audija koji se proizvodi u toj tvornici

ivanoile uto 30.11.2021 12:17
Casper127 kaže...

 Da, tjeraju ljude da ostavljaju polog bez da im kazu tocan datum dolaska vozila. Pa onda polog vise nije par tisuca kuna, nego traze barem 10-15% vozila, da im kupci ne odustanu kada kazu da vozila nema jos par mjeseci.

Audi i bmw se drze roka kad narucujes novo vozilo i sigurno dolazi u navedenom roku, isto tako sam  siguran da njihovi prodajni predstavnici nisu dobili naputak da ne uvaljuju ljudima opremu. Za skodu znam da se dosta ceka, imam jednog poznanika koji ceka novu octaviu vise od 6mjeseci bez ikakvog saznjanja o krajnom roku isporuke.

 Iskreno pojma nema nitko sto ce biti za 160 dana. Nitko nije imun na situaciju osim Kie i jos nekog tko je nakrcao lager.

ivanzu uto 30.11.2021 15:22

Uzeo ovu četku za pranje felgi pa ću vidjeti kakva će biti, 70kn koliko sam platio sigurno vrijedi. Danas stigla Liquid Elements T4000 polirka sa pastama, spužvama i torbom. Glasnoća rada u rangu prosječne bušilice i završna obrada dobra, kabel dugačak i čini mi se dobar, kotačić za podešavanje brzine se glatko namješta.

 


https://a.aliexpress.com/_u6XVgg

domac5 uto 30.11.2021 15:53
Tony1999 kaže...

Što trebaš? Ja sam sebi uzeo prošle godine, često znaju imat popuste po 150-200kn, mene je izašlo debelo najjeftinije, 750kn sa zaštitom putnika i bonusa.

 Auto osiguranje.. Imaju 20% black friday popust jos danas, 5% na jednokratno placanje i ispadne me nekih 870 sa zastitom bonusa i vucnom sluzbom a najjeftinija ponuda u okolici mi je cca 1200.. Uzet cu to onda, nadam se da su oke

Hacker002 uto 30.11.2021 16:26
gamer34 kaže...

Ako tko trazi gume, na Auto Hrvatska web shopu je trenutno akcija -20/25% na placanje ZABA mastercardom i cijene s tim popustom su vrlo popularne.

 Hvala, cijene s tim popustom su smijesno niske!

 

Btw novu octaviu se ceka 9mj u HR, automatika 10, zasad. A bit ce jos gore. Kada narucujete novi auto u bilo kojem salonu i kazu vam x mjeseci, pitajte garantiraju li rok isporuke u tom periodu, 95% njih ce vam reci ne

Tony1999 uto 30.11.2021 16:44
domac5 kaže...
Tony1999 kaže...

Što trebaš? Ja sam sebi uzeo prošle godine, često znaju imat popuste po 150-200kn, mene je izašlo debelo najjeftinije, 750kn sa zaštitom putnika i bonusa.

 Auto osiguranje.. Imaju 20% black friday popust jos danas, 5% na jednokratno placanje i ispadne me nekih 870 sa zastitom bonusa i vucnom sluzbom a najjeftinija ponuda u okolici mi je cca 1200.. Uzet cu to onda, nadam se da su oke

 Realno gledano budući da ne uzimas kasko tebi je svejedno kakvi su, jer se drugi naplaćuju od tebe. Ali budući da je to Croatia osiguranje, samo online bez papirologije nebi trebalo biti problema.

 

Bas gledam sad taj popust, da bar mogu uzet sebi policu 2 mjeseca unaprijed.