Automobili

Auti - ultimativna tema

hahhaajaads pon 27.9.2021 15:44
Rucipe kaže...
hahhaajaads kaže...
Rucipe kaže...
hahhaajaads kaže...
ZdravkoZ kaže...

1. Vozio 1.6 TDI, DPF je problem jer se upali bas kad ne treba. Tipa mozes se vozit 1000km na autocesti, vozikas se malo po gradu i stignes kuci i on upali regeneraciju... desilo mi se vec nebrojeno puta. Regeneracija nije pak svakih 400km grada ili 600km otvorene, realnije za sve je 200-300km grada i ~400-500km otvorene. 

2. Veliki servis za mene je ispao 1400kn (continental set naravno sa vodenom, jedino se ovdje radilo o Touranu iz 2011 koji je prakticki G6, mozda je trunku vise za G7 iako su to sve slicni/isti motori) s tim da sam ja imao neke popuste, znaci za nekog tko nema popusta cca 2000kn, 3500kn jedino u ovlastenom.

 Učestalost regeneracije uveliko ovisi o stilu vožnje, tako da raspravljat o tome nema logike. 
Radim non stop te aute pa ti znam cijenik svih uvoznika napamet. Ja imam najveći mogući rabat i dijelovi ispadnu 1400 i neku kunu. 

 Pa po tome bi onda moj radio svaki put reg ispod 200km, jer kad sam svog vozio gradsku (nikakva voznja na 1200-1500 obrtaja, vec ~2.5k) radio je regeneraciju svakih ~250km. Uostalom, to ovisi i koliko je sam DPF popunjen, ovi koji su prek 50% ne ocekuj da ce radit regeneraciju 400km gradske voznje. Sto se tice velikog servisa, ja sam uzeo prek frendovog brata koji je sredio rabat i ispalo je tocno 1486kn, conti set, bez toga bi bilo prek 2k kn no ovih 3500kn je ludost.

hrčak pon 27.9.2021 17:03

Pozdrav, imate možda preporuku za servis auta u Zagrebu? Kupio sam sve potrebne dijelove i inače gdje idem čovjek nema vremena me primiti pa tražim dalje. Radi se o zamjeni ulja, zadnjih kočnica (doboši i pakne), prednjih spona volana i kočione tekućine i ako čovjek ima potrebne elemente provjera akumulatora i alternatora. Hvala

Rucipe pon 27.9.2021 17:44
hahhaajaads kaže...
Rucipe kaže...
hahhaajaads kaže...
Rucipe kaže...
hahhaajaads kaže...
ZdravkoZ kaže...

1. Vozio 1.6 TDI, DPF je problem jer se upali bas kad ne treba. Tipa mozes se vozit 1000km na autocesti, vozikas se malo po gradu i stignes kuci i on upali regeneraciju... desilo mi se vec nebrojeno puta. Regeneracija nije pak svakih 400km grada ili 600km otvorene, realnije za sve je 200-300km grada i ~400-500km otvorene. 

2. Veliki servis za mene je ispao 1400kn (continental set naravno sa vodenom, jedino se ovdje radilo o Touranu iz 2011 koji je prakticki G6, mozda je trunku vise za G7 iako su to sve slicni/isti motori) s tim da sam ja imao neke popuste, znaci za nekog tko nema popusta cca 2000kn, 3500kn jedino u ovlastenom.

 Učestalost regeneracije uveliko ovisi o stilu vožnje, tako da raspravljat o tome nema logike. 
Radim non stop te aute pa ti znam cijenik svih uvoznika napamet. Ja imam najveći mogući rabat i dijelovi ispadnu 1400 i neku kunu. 

 Pa po tome bi onda moj radio svaki put reg ispod 200km, jer kad sam svog vozio gradsku (nikakva voznja na 1200-1500 obrtaja, vec ~2.5k) radio je regeneraciju svakih ~250km. Uostalom, to ovisi i koliko je sam DPF popunjen, ovi koji su prek 50% ne ocekuj da ce radit regeneraciju 400km gradske voznje. Sto se tice velikog servisa, ja sam uzeo prek frendovog brata koji je sredio rabat i ispalo je tocno 1486kn, conti set, bez toga bi bilo prek 2k kn no ovih 3500kn je ludost.

To je cijena s 40% rabata. Uglavnom 2476 kn zupčasti set i kanalni set, 350 kn remenica alternatora, 80 kn antifriza je 2906 kn. Veliki servis bez računa ti nitko neće ispod 600 kn napraviti a s računom može samo skuplje biti. 
A i dobiti neki rabat od majstora je lutrija, kod mene prvog nitko osim stalnih musterija ne moze dobiti lipe popusta.

RuskeGTT pon 27.9.2021 18:34

da li tko zna kako se otkrije da multijet 1.6 radi regeneraciju? neznam ako sam ja ikad otkrio po opce poznatim simptomima (poviseni okretaji, potrosnja, zvuk i sta ja znam) da mi ikad napravio regeneraciju u 120tkm koliko vozim dobla...mislim istina da kako ga vozim i nije potrebna obzirom da je vjecito u crvenom...al opet mi nije jasno kako ju prepoznati...

 

sto se tice autodoc-a, dode unutar tj dana i sve 5, narucio par puta i dalje cu narucivati, pogotovo kad budu ovakvi rabati...al inace se zadovoljim kod mene u firmi

 

a sto se tice 1.6 tdi - sta ste svi postali sumaheri da nije dovoljan taj motor za normalnu voznju? ajde rekao bi u touranu, passatu ili tako nekom vecem autu, ali u golfu...

hahhaajaads pon 27.9.2021 19:26
Rucipe kaže...
hahhaajaads kaže...
Rucipe kaže...
hahhaajaads kaže...
Rucipe kaže...
hahhaajaads kaže...
ZdravkoZ kaže...

1. Vozio 1.6 TDI, DPF je problem jer se upali bas kad ne treba. Tipa mozes se vozit 1000km na autocesti, vozikas se malo po gradu i stignes kuci i on upali regeneraciju... desilo mi se vec nebrojeno puta. Regeneracija nije pak svakih 400km grada ili 600km otvorene, realnije za sve je 200-300km grada i ~400-500km otvorene. 

2. Veliki servis za mene je ispao 1400kn (continental set naravno sa vodenom, jedino se ovdje radilo o Touranu iz 2011 koji je prakticki G6, mozda je trunku vise za G7 iako su to sve slicni/isti motori) s tim da sam ja imao neke popuste, znaci za nekog tko nema popusta cca 2000kn, 3500kn jedino u ovlastenom.

 Učestalost regeneracije uveliko ovisi o stilu vožnje, tako da raspravljat o tome nema logike. 
Radim non stop te aute pa ti znam cijenik svih uvoznika napamet. Ja imam najveći mogući rabat i dijelovi ispadnu 1400 i neku kunu. 

 Pa po tome bi onda moj radio svaki put reg ispod 200km, jer kad sam svog vozio gradsku (nikakva voznja na 1200-1500 obrtaja, vec ~2.5k) radio je regeneraciju svakih ~250km. Uostalom, to ovisi i koliko je sam DPF popunjen, ovi koji su prek 50% ne ocekuj da ce radit regeneraciju 400km gradske voznje. Sto se tice velikog servisa, ja sam uzeo prek frendovog brata koji je sredio rabat i ispalo je tocno 1486kn, conti set, bez toga bi bilo prek 2k kn no ovih 3500kn je ludost.

To je cijena s 40% rabata. Uglavnom 2476 kn zupčasti set i kanalni set, 350 kn remenica alternatora, 80 kn antifriza je 2906 kn. Veliki servis bez računa ti nitko neće ispod 600 kn napraviti a s računom može samo skuplje biti. 
A i dobiti neki rabat od majstora je lutrija, kod mene prvog nitko osim stalnih musterija ne moze dobiti lipe popusta.

Bez rabata mi je rekao cijenu od 2000kn, s obzirom da moze dobit onda je sve dobio za gornji iznos. Evo ti tocan iznos sta je kolko kostalo, kanalni remen - 67,33kn ...  natezac kanalnog remena - 62,98kn ... set razvoda (remen+rolica+pumpa vode) - 1284,53kn ... antifriz (G12+) - 72,08 i to sve preko intercarsa. Naravno ovo je bez racuna, a ionak mi netreba jer je covjek specijalist za VAG pa nema kaj zeznut, a ak mi pri prodaji neko ne vjeruje da je remen zamjenjen onda se moze sam uvjerit tak da ga pogleda.

 

 

omomomomoomm pon 27.9.2021 19:50
ivanzu kaže...

Golf 7 radi regeneraciju svakih 250-300km. 

 Ovisi gdje se vozis. Meni je znao i svakih 200 kad sam imao 5km do posla. Vozio sam G7 od 2014-2020. 1.6 105ks. Prodao ga sa 215tkm prvom susjedu. Sad ima 254tkm. Original kuplung,dizne,DPF,EGR...  pokazao se kao jako dobar auto. Na 250tkm mjenjani amortizeri jer su zadnji propisali.  Jedino je grijac na 2 cilindru krepao sveukupno 3 puta.  Sve ovisi kako te potrefi. 

 

EDIT: nikada se nije upalila lampica od DPF-a. Nevjerojatno ali istinito. Nemam razloga lagati.  Kao minus tog 1.6 bi naveo sto je dosta trom. Ima dugacku getribu od 5 brzina i ona ga koci.

Ima verzija i sa 6 brzina ali nisam probao.  

Rucipe pon 27.9.2021 20:29

Slažem se s tobom, dobio si dobru ponudu, ali cijena od 3500 kn nije napuhana za nekog tko nema rabat i majstor mu nije kum ili brat. 

U Remixu u Osijeku uzmu i 5000 kn za veliki na 2.0 za dobar dan tako da je 3500 super kod neovlaštenog majstora. 

simeparanoja pon 27.9.2021 20:46

Imam g7 1.6 115 i tourana 2.0 140

 

Iako je tezi, touran je puno startniji i "agilniji" od golfa, golf sporo dize okretaje 

Oba su svakodnevno u pogonu,80% grad (djeca,vrtic,skola) i oba regeneraciju rade na cca 500km (touran trenutno na 150kkm g7 na 15kkm)

Mislim da ovisi dosta o nacinu voznje ali i da se ne prekida kad krene raditi regeneraciju nego nastavit vozit dok ne zavrsi (iako zena p****i na to )

2.0 remen,pumpa i sve sto ide s tim u ovlastenom cca 4kkn (mijenjao nedavno)

 

gil pon 27.9.2021 21:08

Kod mog auta nema nikakve obavijesti da radi regeneraciju, jedina indikacija je kad gledam trenutnu potrošnju i kad se poveća za oko 2 l. Jedino mi dijagnostika kaže koliko je prošlo od zadnje regeneracije i prosjek zadnjih 5 regeneracija.

Rucipe pon 27.9.2021 21:26
simeparanoja kaže...

Imam g7 1.6 115 i tourana 2.0 140

 

Iako je tezi, touran je puno startniji i "agilniji" od golfa, golf sporo dize okretaje 

Oba su svakodnevno u pogonu,80% grad (djeca,vrtic,skola) i oba regeneraciju rade na cca 500km (touran trenutno na 150kkm g7 na 15kkm)

Mislim da ovisi dosta o nacinu voznje ali i da se ne prekida kad krene raditi regeneraciju nego nastavit vozit dok ne zavrsi (iako zena p****i na to )

2.0 remen,pumpa i sve sto ide s tim u ovlastenom cca 4kkn (mijenjao nedavno)

 

 Koja godina je Touran, osim 25 ks razlike i 50 nm Touran ima 6 brzina , znaći više vremena je u "radnom" području. 

 

simeparanoja pon 27.9.2021 21:44
Rucipe kaže...

 Koja godina je Touran, osim 25 ks razlike i 50 nm Touran ima 6 brzina , znaći više vremena je u "radnom" području. 

 

 2012

Iskreno,ljepse ga je vozit, startniji i "meksi" je od g7 (o unutrasnjosti necu govorit ali vidi se gdje se stedilo na novijim generacijama)

 

hahhaajaads pon 27.9.2021 22:04
ZdravkoZ kaže...
Neznam kako ide 1.6 tdi ali dci 1.5 110ks 6.brzina vuče jako dobro.Nikada nisam primjetio kad je regeneracija,kao što sam regao čađi ima 6.grama u dpf-u.

 Zar nema on 5 diznu za DPF ? Oni su to zapravo jako dobro rijesili naspram VAGa.

ivanzu kaže...

Poslije dizelgate-a promijenjen je softver za regeneraciju pa je zato češća.

 Tako je, ja sam jos imao potvrdu da je u Njemackoj napravljen update softvera i sami ljudi su pisali da im puno puno cesce radi regeneraciju nego kad nije bilo tog softvera. Tak da je moguce da ovi kojima regeneraciju radi na vise od 300-400km zapravo imaju stari softver koji je i bolji.

mrbean pon 27.9.2021 22:04

hvala svima na povratnim informacijama. kakve brige, lakse je bilo prodat auto nego naci novi 😁
Cak razmisljam o nekom malom startnom benzincu ako se moze naci za tu cijenu.

luka94 sri 29.9.2021 14:17
omomomomoomm kaže...

Jel probao tko sonax felgen beast? 

I moze neka aktivna pjena za preporuku. Imao sam do sad fx protect active foam pa bi probao nesto drugo..

 Beast odličan, do sutra još na tokić webshopu 68kn.

Aktivna pjena Sonax ActiFoam, dalje ne treba ni gledat.

ivanzu sri 29.9.2021 14:26

Probao felgen beast, dobar je ali meni smrdi toliko da tjera na povraćanje.  Koristim ActiFoam i skoro sve skine s auta, felge toliko dobro očisti da ponekad ni ne treba koristiti zasebno sredstvo. 

luka94 sri 29.9.2021 15:19
ivanzu kaže...

Probao felgen beast, dobar je ali meni smrdi toliko da tjera na povraćanje.  Koristim ActiFoam i skoro sve skine s auta, felge toliko dobro očisti da ponekad ni ne treba koristiti zasebno sredstvo. 

 Cherry-Sulfur je aquired taste 

ivanoile sri 29.9.2021 15:45
omomomomoomm kaže...

Jel probao tko sonax felgen beast? 

I moze neka aktivna pjena za preporuku. Imao sam do sad fx protect active foam pa bi probao nesto drugo..

 Multistar kao aktivna pjena. I razrijedis u omjeru u kojem ti treba, ovisno o puno faktora.

luka94 sri 29.9.2021 16:10
ivanoile kaže...
omomomomoomm kaže...

Jel probao tko sonax felgen beast? 

I moze neka aktivna pjena za preporuku. Imao sam do sad fx protect active foam pa bi probao nesto drugo..

 Multistar kao aktivna pjena. I razrijedis u omjeru u kojem ti treba, ovisno o puno faktora.

 Multistar će nagrist bilo kakav vosak/premaz koji ima na autu, APC bi jedino nakon dužeg ne pranja ili kiše koristio kao prewash za cijeli auto.

Dobra fora je stavit 100ml Actifoama i 25ml Multistara u pjenomat, bude puno gušća pjena koja će i duže trajat na autu naspram samog Multistara. 

 

ivanoile čet 30.9.2021 11:52
luka94 kaže...

 Multistar će nagrist bilo kakav vosak/premaz koji ima na autu, APC bi jedino nakon dužeg ne pranja ili kiše koristio kao prewash za cijeli auto.

Dobra fora je stavit 100ml Actifoama i 25ml Multistara u pjenomat, bude puno gušća pjena koja će i duže trajat na autu naspram samog Multistara. 

 

 Na obicnom autu nece biti nikakvih problema sa Multistarom. A s obzirom da se moze koristiti za sve, prakticnije je imati jedan proizvod.

 

I ako ja na K2 dobijem gustu pjenu sa njim, onda ne vidim potrebe za necim jos guscim jer se gubi smisao pjene. 

hahhaajaads čet 30.9.2021 22:32
omomomomoomm kaže...

Jel probao tko sonax felgen beast? 

I moze neka aktivna pjena za preporuku. Imao sam do sad fx protect active foam pa bi probao nesto drugo..

Jesam ja, i bas nista drukcije za razliku od obicnog Sonax Extremea isto za felge koji je u Tokicu nekih 40 i nesto kuna. Inace, imas i Beast (isto 1L, no akcija ti traje jos danas) u Tokicu (kupivozi.hr) za 68kn, PH je malo preskup.

ShadoW ned 3.10.2021 10:46

Pozdrav,

 

razmisljam o nabavci Mercedes E klase w212 sa 3.0 diesel motorom (benzinaca prakticki nema, a cuo sam da su 2.2 motori tih godina (OM651) uzasni - vole krepat i skupi su za popraviti).

Gledam ne potrositi vise od 15k eura, tako da nisam siguran da cu uspjeti nabaviti redizajn, iako bih htio. Uglavnom, ne zuri mi se pa cu cekati da naleti neka dobra prilika.

 

Od opreme zelim da ima distronic, lane assist i sve te gluposti oko pomoci pri voznji.

Zanima me ima li tko iskustva sa tim modelom?

Hacker002 ned 3.10.2021 19:52

Za 15 budi sretan ako nađeš 2010,2011 sa tom opremom i tim motorom, da ima normalne kilometre i da je uredan auto. U HR nema baš takvih auta, nažalost. Ako se ne varam trenutno ima samo jedan takav na oglasu, 350 CDI 4 MATIC, ima nešto oko 150k km pa potraži na njuškalu. Redizajn za te novce možeš kupiti jedino goli 200 CDI sa 400k km.