Automobili

Auti - ultimativna tema

gamer34 čet 23.9.2021 12:22

Koji bi mogao biti razlog da kombi uzasno dimi kad se doda gas nakon duzeg kocenja motorom, npr. spustanje na Maslenicu? Inace masina popije dosta, oko 2l na 1000km, ali nije da iza sebe ostavlja oblak dima kao sad. Gumice ventila?

RuskeGTT pet 24.9.2021 14:00
nixass kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...
nixass kaže...

zasto bi itko htio kupiti tunirani rabljeni auto, i to auto za kojega znas da se i u stock verziji nece mazit i pazit?

 Zar to nije sarkazam bio? :D

Ja mislio kad je napisao golf 5 gti da se ruga, jos kao slag na kraju i tuning ubacio da se ne shvati ozbiljno.

 Pa brijem da nije, ima on povijest sličnih postova, ne bi me čudilo da je i ovo na tom tragu :D

 To se zove kontinuirani sarkazam

nixass pet 24.9.2021 14:17
RuskeGTT kaže...
nixass kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...
nixass kaže...

zasto bi itko htio kupiti tunirani rabljeni auto, i to auto za kojega znas da se i u stock verziji nece mazit i pazit?

 Zar to nije sarkazam bio? :D

Ja mislio kad je napisao golf 5 gti da se ruga, jos kao slag na kraju i tuning ubacio da se ne shvati ozbiljno.

 Pa brijem da nije, ima on povijest sličnih postova, ne bi me čudilo da je i ovo na tom tragu :D

 To se zove kontinuirani sarkazam

 sve 5, izgleda da Pfizer djeluje i na /s detektor :D

RuskeGTT sub 25.9.2021 08:32
RuskeGTT kaže...

Brembo diskovi...

Iskustva? Da? Ne?

Prednji xtra (buseni), zadnji obicni (s lezajem)

 vec me 3. dan autodoc temptira da uzmem diskove (-45%), mada mi jos ne trebaju...

iskustva?

sstrmi sub 25.9.2021 09:37
RuskeGTT kaže...

Brembo diskovi...

Iskustva? Da? Ne?

Prednji xtra (buseni), zadnji obicni (s lezajem)

 Vozio na clsu 500 brembo komplet cca 15tkm bez ikakvih skripanja ili da su protresli, a to je auto od 2 tone i 306ks V8 kojeg sam često gazio,  tako da su mi se pokazali dobri 

anonymous_Zg ned 26.9.2021 14:17

Pozdrav forumasi, mozda u krivoj temi postavljam pitanje ali strasno se dvoumim sto kupiti, bacio sam oko na novi hyundai i20 1.2 84ks premium paket i ibizu 1.0 tsi fr 110ks, auto mi treba za uber a i za vlastite potrebe, najbitnija mi je cijena odrzavanja, hyundai nudi 5 godina jamstva bez ogranicavanja kilometraze sto je veliki plus, tako da nekako vise idem prema njemu sto se toga tice, dok mi je nova ibiza nekako mocnija dosta i mislim da bi vise uzivo u voznji, takoder su opcije i automatske verzije, ali nikad nisam imo iskustva sa istima sto se tice odrzavanja i toga, ne znam, sta vi mislite, dali mozda ici na nesto trece? nekakva corsa ili nesto, koliko sam vidio imaju od peugeota eat8 gearbox koji je navodno jako izdrziv, sto mi je bitno jer bi radio povecu kilometrazu na dnevnoj bazi, buzdet mi je do max 145k kn.... ne znam

domac5 ned 26.9.2021 16:42
mrbean kaže...
Preporuka za auto do 10 000 €. Gledao sam Golf 7 1.6 ili 2.0 TDI, Seat Leon FR, Megane 4? Iskustva, savjeti?

Jel velika razlika u golfu 1.6 i 2.0?

 Je, 2.0 ide ko metak, vuce iz niskih okretaja kao lud.. 1.6 je dosta ljeniji u niskim okretajima, njezno ubrzava a trosi tu negdje isto.. 1.6 bi uzeo samo ako je auto u jebeno dobrom stanju sa brutalnom opremom i onda mapa stage 1

luka94 ned 26.9.2021 20:32
ivanzu kaže...

Golf 7 za te novce će biti teško sranje ili početak proizvodnje, Megane 4 se već može pronaći. Gledaj 2.0TDI jer 1.6TDI je lijen. 

 Ne mora bit, ja sam prije 2 godine kupio svog za 9100€ u DE i sa troškovima ovdje 9900€, auto nema bog zna kakvu opremu ali ima ono što mi je bilo bitno (grijanje sjedala i bluetooth da mogu slušat glazbu), comfortline sa bilsteinovim amortizerima i oprugama, auto je bio a i dalje je što se tiče mehanike top, kozmetički je bio u poštenom stanju (sad je ofc što se tiče kozmetike u tip top stanju ).

 

Ako misli sedmicu kod nas za 10k€ kupit onda se slažem s tim što si rekao, bolje izbjeć glavobolju jer su popravci bolesno skupi za skoro sve.

ivanzu ned 26.9.2021 21:07

Gledao sam sedmice kod nas sa prijateljom za nekih 10k E jer tu mu je negdje budžet, pretežito je skoro sve bilo loše za te novce osim ako nije neka klot oprema. Treba oko 12-13k E da se kupi neka normalna oprema i kilometraža. COVID je dosta poremetio cijene auta.

hahhaajaads ned 26.9.2021 21:16
mrbean kaže...
Preporuka za auto do 10 000 €. Gledao sam Golf 7 1.6 ili 2.0 TDI, Seat Leon FR, Megane 4? Iskustva, savjeti?

Jel velika razlika u golfu 1.6 i 2.0?

 Mislis radit krace ili duze relacije ?

mrbean ned 26.9.2021 22:01

Ma mogu se mozda i do 11 rastegnuti, ako bi jos netko spustio mozda se da nešto naci. Pretezito grad, 1 tjedno duze, tipa 150km do zg i natrag 150km.

Nemam uopce ideje sta da gledam 😁

blackdevil pon 27.9.2021 07:54
RuskeGTT kaže...
RuskeGTT kaže...

Brembo diskovi...

Iskustva? Da? Ne?

Prednji xtra (buseni), zadnji obicni (s lezajem)

 vec me 3. dan autodoc temptira da uzmem diskove (-45%), mada mi jos ne trebaju...

iskustva?

 

kako ide naručivanje preko njih?

baš je došlo vrijeme da promjenim diskove na meganu :D

luka94 pon 27.9.2021 08:58
blackdevil kaže...
RuskeGTT kaže...
RuskeGTT kaže...

Brembo diskovi...

Iskustva? Da? Ne?

Prednji xtra (buseni), zadnji obicni (s lezajem)

 vec me 3. dan autodoc temptira da uzmem diskove (-45%), mada mi jos ne trebaju...

iskustva?

 

kako ide naručivanje preko njih?

baš je došlo vrijeme da promjenim diskove na meganu :D

 Ja si naručio filtere sa njih za zadnji servis koji sam radio, sve prošlo kako treba i za 5 radnih dana mi stiglo, ušteda na set MAHLE filtera naspram recimo tokića mi bila nekih 250-300kn.

hahhaajaads pon 27.9.2021 10:23

 Kao prvo, covjek trazi auto do MAX 11t €, iako kod polovnih auta to znaci max 10t € eventualno 10.5 jer eventualni popravci.

 

 Kao drugo, ovdje se radi o standardnoj auto kuci koja skriva dosta toga. Gledao sam jedan auto kod njih, prednji i zadnji branik druga nijansa od samog auta (njihov izgovor - pa to vam je od sunca) a u opisu uvijek stoji da nije lupan niti farban, onda im izgleda netko nije nastimao haubu jer sa jedne strane stane prst a na drugoj strani nist ne stane (njihov odgovor, ma to treba namjestit one plasticne dijelove ispod haube, covjek namjestio i opet hauba ukrivo stoji ), e pa onda su pokusali sakrit gresku na boardu da im ne radi parking senzorori na autu (tak da su iskljucili senzore, no oni kad se ukljuce pise da se se pregledaju senzori jer jedan ocito neradi, na kraju prednji nisu radili vjerovatno zbog modula ili sl.), i ono najbitnije... auto imao 91tkm a lanac se cuje prvih 10min voznje (iako je bio ugrijan, vjerovatno su ga u mjestu ostavili da radi dok ja nisam dosao), pogotovo se cuje kad se krece prebaci iz druge u trecu pa se doda nagli gas. Servisnu ima ali kao navodno elektronicku, dao broj sasije susjedu koji radi u Honda servisu kad ono nista, 0 podataka a servisna izgleda kao da je pisana u 2021 i uopce nema ispunjene sve podatke. Onaj tko se imalo kuzi u aute skuzit ce u pol sata da nesta ne stima.

 

mrbean - iskreno, za te relacije ja sam osobno vise na benzincu nego dizelu, a ako mora bit dizel onda nek ne bude VAG jer su uzasni sto se tice regeneracija DPFa (tipa, napravis 300km na autocesti i ne napravi regeneraciju, dodjes kuci i bam zapocne je, a propustanje regeneracije samo steti tvom motoru i DPFu/EGRu)... plus uz to golf 7 (bio 1.6 ili 2.0) voli propisat na vodenu na oko 150tkm (bez da su km skidani) tak da od 150-200tkm treba napravit i veliki servis (cca 2000kn)... e sad, niti meni ne pada bas nesta na pamet, mozda pogledat jel ima Civic negdje 2012-2013 1.8 vtec do te love (problem je jedino sto ih trenutno bas i nema, no bilo ih je par prije par tjedana tak da za njih treba cekat da se pojavi neki bolji sa ok cijenom)... nije turbak (sto je i plus i minus, ovisi sta ti pase), nema hidropodizace (vec stelanje ventila svaki 3-4 servis) i nema eco budalastine koje samo guse motor... No ovo je primjer auta gdje ces dobit nesto vecu potrosnju goriva (ipak je N/A), litra ulja u gepeku se podrazumijeva ako ga volis gazit no zato nemas potencijalne stvari koje ti mogu izbit lovu iz djepa (dvomaseni, dpf, egr, turbinu, dizne itd...)

Pero Dinamit pon 27.9.2021 10:24

Trebao bih čelične felge i TPMS senzore, gdje uzeti najjeftinije? 

Zapravo, što ako ne uzmem senzore, samo bi mi trebalo biti upozorenje da ih nemam? Jer mi nisu bitni preko zime, na ljetnom setu ih imam, a onda mi je i tehnički.

Rucipe pon 27.9.2021 12:03
hahhaajaads kaže...
ZdravkoZ kaže...

mrbean - iskreno, za te relacije ja sam osobno vise na benzincu nego dizelu, a ako mora bit dizel onda nek ne bude VAG jer su uzasni sto se tice regeneracija DPFa (tipa, napravis 300km na autocesti i ne napravi regeneraciju, dodjes kuci i bam zapocne je, a propustanje regeneracije samo steti tvom motoru i DPFu/EGRu)... plus uz to golf 7 (bio 1.6 ili 2.0) voli propisat na vodenu na oko 150tkm (bez da su km skidani) tak da od 150-200tkm treba napravit i veliki servis (cca 2000kn)... e sad, niti meni ne pada bas nesta na pamet, mozda pogledat jel ima Civic negdje 2012-2013 1.8 vtec do te love (problem je jedino sto ih trenutno bas i nema, no bilo ih je par prije par tjedana tak da za njih treba cekat da se pojavi neki bolji sa ok cijenom)... nije turbak (sto je i plus i minus, ovisi sta ti pase), nema hidropodizace (vec stelanje ventila svaki 3-4 servis) i nema eco budalastine koje samo guse motor... No ovo je primjer auta gdje ces dobit nesto vecu potrosnju goriva (ipak je N/A), litra ulja u gepeku se podrazumijeva ako ga volis gazit no zato nemas potencijalne stvari koje ti mogu izbit lovu iz djepa (dvomaseni, dpf, egr, turbinu, dizne itd...)

 1. Vozim 1.6 TDI, 70 tkm napravio u 2.5 god, 80% grada. Znači DPF nikad nije problem nego su problem vozači. Znači moraš pratit kad se regeneracija upali i odvoziti tih 10 minuta da je odradi i onda si miran narednih 400 km grada ili 600+km otvorene ceste i nikad ni jedan problem neće biti.

2.Veliki servis je prije 3500 kn, a ne 2500. Contintetal set je sam 2400 kn bez rabata.

 

 

zeryx pon 27.9.2021 12:17
blackdevil kaže...
RuskeGTT kaže...
RuskeGTT kaže...

Brembo diskovi...

Iskustva? Da? Ne?

Prednji xtra (buseni), zadnji obicni (s lezajem)

 vec me 3. dan autodoc temptira da uzmem diskove (-45%), mada mi jos ne trebaju...

iskustva?

 

kako ide naručivanje preko njih?

baš je došlo vrijeme da promjenim diskove na meganu :D

 kao i sa svake druge eu stranice. odaberes u kosaricu sta hoces i to je to. na check outu dobijes tocan iznos ukljucujuci nas pdv i postarinu.

cesto tamo narucujem. dosta su jeftiniji. nikad nista krivo nisam dobio. dode u roku 2-3 radna dana.

prvo odaberes svoj auto i onda ti nudi dijelove samo za tvoj auto.

hahhaajaads pon 27.9.2021 13:17
Rucipe kaže...
hahhaajaads kaže...
ZdravkoZ kaže...

mrbean - iskreno, za te relacije ja sam osobno vise na benzincu nego dizelu, a ako mora bit dizel onda nek ne bude VAG jer su uzasni sto se tice regeneracija DPFa (tipa, napravis 300km na autocesti i ne napravi regeneraciju, dodjes kuci i bam zapocne je, a propustanje regeneracije samo steti tvom motoru i DPFu/EGRu)... plus uz to golf 7 (bio 1.6 ili 2.0) voli propisat na vodenu na oko 150tkm (bez da su km skidani) tak da od 150-200tkm treba napravit i veliki servis (cca 2000kn)... e sad, niti meni ne pada bas nesta na pamet, mozda pogledat jel ima Civic negdje 2012-2013 1.8 vtec do te love (problem je jedino sto ih trenutno bas i nema, no bilo ih je par prije par tjedana tak da za njih treba cekat da se pojavi neki bolji sa ok cijenom)... nije turbak (sto je i plus i minus, ovisi sta ti pase), nema hidropodizace (vec stelanje ventila svaki 3-4 servis) i nema eco budalastine koje samo guse motor... No ovo je primjer auta gdje ces dobit nesto vecu potrosnju goriva (ipak je N/A), litra ulja u gepeku se podrazumijeva ako ga volis gazit no zato nemas potencijalne stvari koje ti mogu izbit lovu iz djepa (dvomaseni, dpf, egr, turbinu, dizne itd...)

 1. Vozim 1.6 TDI, 70 tkm napravio u 2.5 god, 80% grada. Znači DPF nikad nije problem nego su problem vozači. Znači moraš pratit kad se regeneracija upali i odvoziti tih 10 minuta da je odradi i onda si miran narednih 400 km grada ili 600+km otvorene ceste i nikad ni jedan problem neće biti.

2.Veliki servis je prije 3500 kn, a ne 2500. Contintetal set je sam 2400 kn bez rabata.

 

 

 1. Vozio 1.6 TDI, DPF je problem jer se upali bas kad ne treba. Tipa mozes se vozit 1000km na autocesti, vozikas se malo po gradu i stignes kuci i on upali regeneraciju... desilo mi se vec nebrojeno puta. Regeneracija nije pak svakih 400km grada ili 600km otvorene, realnije za sve je 200-300km grada i ~400-500km otvorene. 

2. Veliki servis za mene je ispao 1400kn (continental set naravno sa vodenom, jedino se ovdje radilo o Touranu iz 2011 koji je prakticki G6, mozda je trunku vise za G7 iako su to sve slicni/isti motori) s tim da sam ja imao neke popuste, znaci za nekog tko nema popusta cca 2000kn, 3500kn jedino u ovlastenom.

Rucipe pon 27.9.2021 13:35
hahhaajaads kaže...
Rucipe kaže...
hahhaajaads kaže...
ZdravkoZ kaže...

1. Vozio 1.6 TDI, DPF je problem jer se upali bas kad ne treba. Tipa mozes se vozit 1000km na autocesti, vozikas se malo po gradu i stignes kuci i on upali regeneraciju... desilo mi se vec nebrojeno puta. Regeneracija nije pak svakih 400km grada ili 600km otvorene, realnije za sve je 200-300km grada i ~400-500km otvorene. 

2. Veliki servis za mene je ispao 1400kn (continental set naravno sa vodenom, jedino se ovdje radilo o Touranu iz 2011 koji je prakticki G6, mozda je trunku vise za G7 iako su to sve slicni/isti motori) s tim da sam ja imao neke popuste, znaci za nekog tko nema popusta cca 2000kn, 3500kn jedino u ovlastenom.

 Učestalost regeneracije uveliko ovisi o stilu vožnje, tako da raspravljat o tome nema logike. 
Radim non stop te aute pa ti znam cijenik svih uvoznika napamet. Ja imam najveći mogući rabat i dijelovi ispadnu 1400 i neku kunu. 

Hacker002 pon 27.9.2021 15:35

Focus 2014 1.6 tdci 115ks u 10mj i 10k km nisam nijednom primjetio da je radio regeneraciju, pola kilometara od toga je grad, autoceste nije vidio 2+ mjeseca, ali je vidio brzine kao na autocesti na tjednoj bazi, doduše u kratkom intenzitetu, po svega par kilometara kad se stisne gdje je ravno i čistina, što nije dovoljno za regeneraciju