Automobili

Auti - ultimativna tema

ZooZ sub 31.7.2021 13:54

Jedno glupo pitanje, ali htio bi biti 100% siguran.

ENC kupljen za auto dali prolazi i za npr. kombi ili motor? Ili imaju nekakve kategorije tih uređaja?

1BIT sub 31.7.2021 20:00

Ajde da probudimo malo temu.
Da vas čujem, šta je vama bolje za čut, zvuk karburatora, zvuk atmosferca ili zvuk turbaka?
karburatore smo odavno izgubili, atmosferci trenutno izumiru, ostaju nam turbaci i struja...

Evo mog atmosferca:
video

Malo sam ga išao ispuhati van Zagreba, znam jednu cestu sa odličnim asfaltom u sred polja (kuruza lijevo, kuruza desno, uglavnom nenaseljeno...), al šipak, svaku minutu valjda jedan auto prođe, tak da nisam imao priliku pošteno stisnut...

ivanzu sub 31.7.2021 21:09

Najbolji zvuk mi imaju auti s ITB-ovima, a nekako mi skoro svi motori s četiri cilindra zvuče monotono, izuzev boxera i Fiata 500.

 

Po broju cilindara ide ovako lista:

U svim tim autima sam bio vožen ili sam vozio, neću raditi listu po zvukovima što sam čuo na YT.

 

3 - Fiesta ST

4 - Abarth 500

5 - RS3 

6 - 147 Busso

8 - C63 AMG

Boixus Nois PS ned 1.8.2021 09:52

Pozdrav.

 

Mislio sam poslije sezone kupiti auto u rangu do cca 3000eura.

Relacija će biti do faksa cca 8-9km, do grada, do ducana i tako.

 

Malo gledam, i jedino sto mi se trenutno svida su smartovi 2008-09 i clio u tom godistu.

 

 Vise mi se svida smart, pa kolilo su pouzdani i dobri ti motori ako netko zna iz osobnog iskustva.

ramzocro-HCR ned 1.8.2021 20:29
Boixus Nois PS kaže...

Pozdrav.

 

Mislio sam poslije sezone kupiti auto u rangu do cca 3000eura.

Relacija će biti do faksa cca 8-9km, do grada, do ducana i tako.

 

Malo gledam, i jedino sto mi se trenutno svida su smartovi 2008-09 i clio u tom godistu.

 

 Vise mi se svida smart, pa kolilo su pouzdani i dobri ti motori ako netko zna iz osobnog iskustva.

 Tjedno imam sigurno dva smarta na dizalici. Svi su grobovi. 0.8cdi valjda donekle, kad je ispravan. Ali inače, grob od auta. Rađe clia uzmi. Ili twinga.

gamer34 ned 1.8.2021 20:46
ramzocro-HCR kaže...

 Tjedno imam sigurno dva smarta na dizalici. Svi su grobovi. 0.8cdi valjda donekle, kad je ispravan. Ali inače, grob od auta. Rađe clia uzmi. Ili twinga.

 

Twingo GT je fora autic, i koliko cujem generalno pouzdan. Nije bas kompaktan kao Smart, ali je miljama prakticniji.

1BIT ned 1.8.2021 22:20

Uff daaa, kako sam zaboravio na itb, oni me malo podsjećaju na karburatore, meni osobno su karburatori draži, zatim atmo

Morao sam ić googlat za svoj auto, bilo je jače od mene

video

video

hm, meni baš taj 1.4T iz fiata ne zvuči nekako, u abarth-u 500 mi je nekako isforsiran, zvuči mi kao kad se ispuhuje balon, a poslušao sam ih i na you tube-u i na cesti hrpu, sa akrapovićem ili bez, isti mi vrag, ne znam, ali nikako mi nije sjeo

Pero Dinamit ned 1.8.2021 23:07

@Zooz

Bitna je kategorija. Ne mozes staviti enc s osobnog na kombi ili motor. Ali na drugi osobni mozes.

Zapravo ne znam sto bi se dogodilo, ne bi te pustio mozda ili bi ti ocitao tu kategoriju vozila, proguglaj malo.

wifi pon 2.8.2021 07:58
ramzocro-HCR kaže...
Boixus Nois PS kaže...

Pozdrav.

 

Mislio sam poslije sezone kupiti auto u rangu do cca 3000eura.

Relacija će biti do faksa cca 8-9km, do grada, do ducana i tako.

 

Malo gledam, i jedino sto mi se trenutno svida su smartovi 2008-09 i clio u tom godistu.

 

 Vise mi se svida smart, pa kolilo su pouzdani i dobri ti motori ako netko zna iz osobnog iskustva.

 Tjedno imam sigurno dva smarta na dizalici. Svi su grobovi. 0.8cdi valjda donekle, kad je ispravan. Ali inače, grob od auta. Rađe clia uzmi. Ili twinga.

 jedina prava prednost smarta su njegove dimenziji, osobito u original varijanti prije nego su ga napuhali... ali motori, mjenjac... nista dobro o njima nisam cua, i svejedno cijenu drze ko blesavi...

 

za samo auto, u izbor bi ubacia hyundai getz ili i20, mali, pouzdan, pali vozi...

Lord_Marko pon 2.8.2021 10:40
1BIT kaže...

Ajde da probudimo malo temu.
Da vas čujem, šta je vama bolje za čut, zvuk karburatora, zvuk atmosferca ili zvuk turbaka?
karburatore smo odavno izgubili, atmosferci trenutno izumiru, ostaju nam turbaci i struja...

Rotax 1000R V2 motor. Isti se ugrađiva u Can Am quade. Pogotovo s RJWC ili Yoshimurom.

 

Otvoril sam ATV i Quad Shop u Zaboku. I odmah sam si piknul jednoga rusa :D

toxic pon 2.8.2021 18:02

Ekipa,

koji je ovo dio u Autu ? Naime nisam primjecivao prije zvuk valjda me nije bilo briga, sada cujem kada otkljucavam auto ili zakljucavam ili dajem kontakt, ovo se pomice u dva polozaja gore i dolje...

Nemam pojma o ovim stvarima no zanima me jel normalno da se taj zvuk cuje i sto je to tocno ? btw ova "ruza" mi neobicno izgleda :)

Hvala

1BIT pon 2.8.2021 19:27
Lord_Marko kaže...

Rotax 1000R V2 motor. Isti se ugrađiva u Can Am quade. Pogotovo s RJWC ili Yoshimurom.

 

Otvoril sam ATV i Quad Shop u Zaboku. I odmah sam si piknul jednoga rusa :D

 Opaa, zvuči vrhunski
video

Ja navijam za yoshimuru
Made in japan






EDIT:

Jel imao tko iskustva sa Stark autodijelovima?
Stark automotive

Danas je bila akcija na autodoc-u 40% i gledam si stabilizacijske štangice za swifta, najjeftinija u auto kreši dođe 90Kn kom, na autodoc-u je stvarno veliki izbor i odlučio sam se za moog koji je cca 110Kn kom bez popusta, sa popustom 40% me ispadne 68Kn kom, ubacim u košaricu, platim, sve 5, kad gledam povratni confiramtion mail, na neku foru su mi uvalili stark stangice po istoj cijeni???
E sad ne znam ni sam šta bi mislio, za stark piše 3 godine garancije i skuplje su 182Kn je kom, sa popustom 40% su mi trebali njih zaračunati 110Kn kom, a platio sam ih po cijeni moog-a 68Kn kom što me ispadne 63% popusta
Nisam nikad čuo za tog proizvođača, sjedište im je u njemačkoj, te daju 3 godine garancije, dok drugi tipa moog, febi bilstein, swag, trw daju 2 godine garancije na te štangice...
  
Šta se često ovi tamo u autodoc-u tako zahebeju?




EDIT2:
Googlanjem na internetu sam zaključio da je to bug autodoc web shop sustava...
Random im sustav switch-a razne proizvođače sa stark proizvođačem i to se dogodi kada se potvrdi narudžba i plati, tako da izmjene nisu moguće...
2016 englez je imao istu sitluaciju, samo on nije skužio da su mu zamijenili narudžbu dok mu nije došla pošiljka na vrata...
INFO

Uglavnom, htio sam brzo reagirati prije nego mi pošalju, pa sam im do 1 u noći pisao mail da mi zamijene proizvode...nek se
 

Darko150 uto 3.8.2021 13:05

@Zooz

Puno puta sam prošao s prikolicom, a ENC za osobni auto i to tako da sam ušao normalno kroz ulaz za Enc, a izašao na ručnu naplatu, pruživši stričeku Enc uređaj. On onda ručno stisne kategoriju vozila i naplati se točno koliko treba...

Stolnik uto 3.8.2021 13:23

Nakon svih retofita koje sam napravio do sad, uspješno je retrofittan i Distronic - Radar Guided Cruise Control u Mercedes E klasu W211. Definitivno najteži i najzahtjevniji retrofit koji sam odradio. Nakon hardverske instalacije su kodirane nove kontrolne jedinice i reprogramirane postojeće, da se prilagode novom sistemu. Prije test drivea napravio sam kompletnu dijagnostiku auta i nema ni jedne greške. Test drive je odrađen i osjećaj dok ti auto sam koči, ubrzava i održava željenu distancu auta ispred je baš moćan, pogotovo dok si ti taj koji je navedeni sistem ugradio Evo i nekoliko slika...

 

BUG Uploader će navjerojatnije napraviti "show" s slikama kao i inaće. 

Stolnik uto 3.8.2021 20:27
omomomomoomm kaže...

Svaka cast. Treba imati volje za tako nesto. Ako se smije znati koliko su te kostali djelovi tu igru?

 

 Cca 1300€ za kompletan Distronic. A Mercedesova dijagnostika je bila nešto više od Distronic-a, al bez nje je praktički ne moguće napraviti bilo kakav retrofit. Najviše mi je trebala dok sam radio električni gepek, odnosno otvaranje/zatvaranje gepeka na tipku. Kodiranje i normalizacija potenciometra, te motora koji otvara/zatvara gepek. Bilo je to prije više od godine i pol, reko sad dok imam orginal dijagnostiku, mogu se bacit na sve više i više retrofita i tako je i bilo

 

Ako koga zanimaju takve stvari mogu postat sve retrofitte koje sam napravio, a ima ih

domac5 uto 3.8.2021 22:03
Lord_Marko kaže...

A moj w211 visi na dizalici majku mu hebem. Ford jos i dalje juri bez greške...

 Kako i nebi jurio bez greske kad je ulozena cijela njegova vrijednost u njega..

Sta je mecki?