Automobili

Auti - ultimativna tema

aloevera13 sub 24.10.2020 12:07

Imam par mjesta gdje je popucao lak na autu i uhvatila se hrđa, ne znam koliko je to staro, ali bi htio to rijesiti. Otprilike znam u teoriji postupak - brusenje, kitanje,antikorozivna zastita, primer, boja, clear coat, ispolirati poslije...

Da li je ovaj kit dobar za to ili? Ako je netko radio to moze i nekakav savjet... Iako se vjerojatno necu upustiti u to sam jer nije skup popravak koliko mi se cini..

 

   

ZooZ sub 24.10.2020 13:52

To ti je kit sa vlaknima, a tu bi tebi trebao obični fini. Iako bi ja to napravio bez kitanja. Jer takvi popravci se rade 90% zbog sprječavanja daljnjeg hrđanja, a 10% zbog estetike.

toma20 sub 24.10.2020 17:53
1BIT kaže...
toma20 kaže...

link  ok cijena ili?

 Meni se čini ok, dobar motor, gt oprema, relativno niska kilometraža...


Off topic:
Uhvatio jedan dan bmw-a kako čeka na semaforu sa upaljenim žmigavcima, morao sam taj trenutak evidentirati, ipak se to ne viđa često

  

Vozim se po zaobilaznici, ne žuri mi se, idem laganini, kad u jednom trenutku mi postane čudno...
Nema nikoga, sam sam...
Gledam iza sebe, a ono ljuta utrka se odvija

  

Nakon pola sata utrke, jedno 30 vozila me obišlo po lijevoj traci

 Sad sam se cuo sa likom,auto je uvezen iz Italije...nemam pojma sta uciniti,strah me odmah tih kilometara..

Ziga sub 24.10.2020 18:04
toma20 kaže...

 Sad sam se cuo sa likom,auto je uvezen iz Italije...nemam pojma sta uciniti,strah me odmah tih kilometara..

 jel napravljen veliki servis? kod Meganea dCi svakih 160.00km ili 6 godina ako se ne varam (auto ima malo manje od 160.000)

Ima li čovjek račune od zadnjih servisa i pregledom održavanja vozila

 

nazoveš CVH i pitaš na osnovi broja šasije zapis o kilometraži

 

https://www.autodna.com/ > saznaj broj šasije, plati, upiši i provjeri zapisanu povijest vozila

 

 

toma20 sub 24.10.2020 18:21
Ziga kaže...
toma20 kaže...

 Sad sam se cuo sa likom,auto je uvezen iz Italije...nemam pojma sta uciniti,strah me odmah tih kilometara..

 jel napravljen veliki servis? kod Meganea dCi svakih 160.00km ili 6 godina ako se ne varam (auto ima malo manje od 160.000)

Ima li čovjek račune od zadnjih servisa i pregledom održavanja vozila

 

nazoveš CVH i pitaš na osnovi broja šasije zapis o kilometraži

 

https://www.autodna.com/ > saznaj broj šasije, plati, upiši i provjeri zapisanu povijest vozila

 

 

 budem se jos cuo sa njim pa cu traziti broj sasije

Ziga sub 24.10.2020 18:31
Tony1999 kaže...

VF1KZ5G0646791857

evo ti broj sasije i zadnji tehnicki

 

 Kočnice su ionako potrošna roba, zamijene se i vozi dalje.

 

Astra uvezena iz Njemačke s 160.000km, prodana s 300.000km bez greške 

Audi uvezen iz belgije s 120.000 evo 160.000 ima sada napravljen veliki servis u Zubaku bez greške do sad (vozi ga otac trenutno)

Peugeot kupljen u Hr s 0km sad ima 90.000km stalno neki kurac

 

 

ivanoile sub 24.10.2020 18:35
Ziga kaže...
Tony1999 kaže...

VF1KZ5G0646791857

evo ti broj sasije i zadnji tehnicki

 

 Kočnice su ionako potrošna roba, zamijene se i vozi dalje.

 

 Poanta je da je netko dosao na tehnicki sa kocnicama u k, dakle od ostalog odrzavanja vozila ne treba ocekivat puno jer ocito nije bio spreman popravit ni ono neophodno, a kamoli ulje i ostalo.

1BIT sub 24.10.2020 18:54
toma20 kaže...
 Sad sam se cuo sa likom,auto je uvezen iz Italije...nemam pojma sta uciniti,strah me odmah tih kilometara..

 Čudan mi je za talijana, nije nigdje izgreban, si ziher da je uvoz?

 

Nema to veze, moji su kupili toyotu yaris 2013 godina 115 000Km, uvoz iz italije, provjerena kilometraža u ovlaštenom toyota servisu, sve štima, nemamo problema sa autom

(nema ti italija turčine kao njemačka koji skidaju kilometre, samo dobro, način vožnje kod talijana i možda aljkavo održavanje se mogu odrazit na samo stanje auta...)

(kad sam probao prijaviti yarisa na službenu toyota stranicu, ispisalo mi je podatke bivšeg vlasnika i njegovu adresu u italiji, mogu ti reć, skupi kvart, same vile izgrađene koliko sam vidio na google mapsu, nešto kao kod nas Opatija...)

Tony1999 kaže...

VF1KZ5G0646791857

evo ti broj sasije i zadnji tehnicki

 

 Preko čega si saznao broj šasije (VIN)?

Meni aplikacija provjera registracije više ne radi na mobu?

 

Treba sve diskove mijenjati, pakne i kočiono ulje, ako je samo to, onda je to odlično...

Usput promijeniti ulje, filter ulja, filter zraka, kabine, antifirz sad pred zimu i eventualno zimske gume nabavit, ako ne dođu sa autom...
Ja osobno bi to preventivno napravio na bilo kojem polovnom autu nakon kupnje, da sam mirne glave...

toma20 sub 24.10.2020 19:03
Tony1999 kaže...

Ma znam da, poslao sam mu cisto da ako bude isao gledat dodatno obrati pozornost na to. Prema izvjestaju zadnji lijevi nije uopce kocio pod rucnom.

 da otac je pricao sa njim na telefonu i spomenuo je to da su ga srusili na tehnickom,uglavnom kaze da je auto u dobrom stanju,kazem cim sam cuo da je uvoz izgubio sam volju i proci pogledati auto,ali opet ne treba znaciti da je los

 

 

@ivanoile otac je pricao sa njim kaze da je napravljn mali servis

 

@1BIT kaze da je sve promjenio tj. napravio je mali servis

ivanoile sub 24.10.2020 21:44
toma20 kaže...

 

 

@ivanoile otac je pricao sa njim kaze da je napravljn mali servis

 

@1BIT kaze da je sve promjenio tj. napravio je mali servis

 Nema smisla ako ga nije odrzavao do sad, lako je prije prodaje promjenit ulje i filter, ali ako to nisi radio redovno do tada onda sve to pada u vodu. Sumnjiv je razlog tog tehnickog, pa tko je lud da sa relativno novim (2015?) autom ide na tehnicki i padne radi kocnica, ovo na tehnickom nije bas bajna zamjerka. 

 

Netko tko nije nikad pogledao diskove do tad, kao sto je kolega stavio slike na stranici prije od Golfa, moze samo zanemarit i ostalo odrzavanje auto (IMO).

Ziga sub 24.10.2020 22:09
ivanoile kaže...

 Nema smisla ako ga nije odrzavao do sad, lako je prije prodaje promjenit ulje i filter, ali ako to nisi radio redovno do tada onda sve to pada u vodu. Sumnjiv je razlog tog tehnickog, pa tko je lud da sa relativno novim (2015?) autom ide na tehnicki i padne radi kocnica, ovo na tehnickom nije bas bajna zamjerka. 

 

Netko tko nije nikad pogledao diskove do tad, kao sto je kolega stavio slike na stranici prije od Golfa, moze samo zanemarit i ostalo odrzavanje auto (IMO).

nije 2015 već 2012 godina...

 

i vlasnik ne spominje kad je napravljen veliki servis?

 

 

domac5 pon 26.10.2020 16:34
pasko kaže...

Kupljene Bridgestone Blizzak LM 005


I odmah ugradene na Cmax 1.5 tdci titanium

850 kn komad + ugradnja i balnsiranje 200kn ode 3600 kn 

 Nisi tak lose ni proso s obzirom na divlju dimenziju

gamer34 pon 26.10.2020 23:08
1BIT kaže...

Da podjelim info:
Besplatno testiranje amortizera u tokić poslovnicama (na žalost ne svim, većinom okolica Zagreba...)
INFO

 

 

Eh da sam ovo vidio prije, bas bi ih rado otisao testiram, mada i sam osjecam da su pri kraju. Jedino mi je jos Skorpikova koliko toliko blizu.

jozef uto 27.10.2020 00:51
Lord_Marko kaže...
Ziga kaže...

https://www.autodna.com/ > saznaj broj šasije, plati, upiši i provjeri zapisanu povijest vozila

 

 

 Koji je to šit! Ukucao vin od focusa jer je s DE uvoz i baci mi da vozim poršea...

Dobro ti piše jer si krivi VIN upisao umjesto WP0 (Porsche) tvoj počinje s WF0 (Ford, tvornica Saarlouis). 

B-52 uto 27.10.2020 00:58
domac5 kaže...
pasko kaže...

Kupljene Bridgestone Blizzak LM 005


I odmah ugradene na Cmax 1.5 tdci titanium

850 kn komad + ugradnja i balnsiranje 200kn ode 3600 kn 

 Nisi tak lose ni proso s obzirom na divlju dimenziju

 U Njemackoj bi se naslo za jos i manje para, nekih 80 € manje, ako sam dobro gledao, ali bi mjenjanje guma platio vise nego dole tako da.. ja svakako gledam da si na proljece uzmem jos jedan set felgi da ne dajem toliko para za mjenjanje guma.

Btw gume su strava..znam da sam vidio negdje test od ADAC-a za veci profil i da su super.

Ja imam 15" i uzo sam Pirelli cinturato winter..trebale bi bit ok

Grozni_Zabac uto 27.10.2020 09:23

Gledam za dimenziju 195/60/16 nove zimske gume. Cijena me bas pretjerano ne zanima, hocu imati sto bolje gume na autu posto nije bas da bas vozim skroz po ogranicenjima :)

 

Trenutno je neki izbor na Continental WinterContact TS 860 S i Bridgestone Blizzak LM005. Ove continentalke su neka novija izvedba guma pa ne nalazim bas jako puno testova, vecina su za TS 860 bez "S" na kraju.

Ima li netko neku sugestiju sto uzeti? Mozda i neka treca guma, ali mora biti bolja od ove dvije navedene.

 

Ljetne imam Conti SportContact 5 i odusevljen sam time kako se gume drze na cesti pa bi za zimske htio neke sa sto slicnijim karakteristikama tih guma.

 

 

EDIT: Thanks na odgovorima, Bridgestone narucene