Automobili

Audi q7 3.0 tdi iskustva

nixass pet 19.2.2021 00:14

Jesi li do sada posjedovao ijedan auto u Irskoj? Osiguranje? Bonus? Road tax? Jel znas kak Irci (ne) održavaju aute? Ajd neki mali benzinac star 15 godina ali Q7..

Damir1908 pet 19.2.2021 01:01

crewcab 333 , a osiguranje platit cu papreno jer imam 24god ali vozim sluzbeno vozilo 2 godine pa cu imat nekakav no claim bonus i spreman sam da cu iskesirati za to.

Sto se tice odrzavanja zavisi kako te "potrefi" i kakve si "srece". Imam traume iz ne tako davnih dana iz Hrvatske,pucanje zupcastog, senszor bregaste, senzor mjenjaca, pumpa goriva itd itd.. planiram koje god auto uzmem prvom prilikom otici sa njim do Bosne kod jednog mehanicara staroga kova kojem vjerujem i koji zna sta radi da ga detaljno ispregleda jer znam kakvi su mehanicari odvrnut ce saraf samo da ti pocne nesto lupat da im se vratis pa ti naplate za to sto ga zavrnu. Razmisljao sam o Ford kugi ali ne dopada mi se i ako trenutno ford transit connect 2017 vozim koji ima na satu 145,000 a ja ga imam od 80,000 km i dalje se smatram "mladim " vozacem .

Za sad znam da q7 ima mane da se prednje gume trose, elektronika unutrasnjosti rikava, zracni ovjes problemi ( elektronika /zice ?!? ), opcenito odrzavanje kazu da je skupo medutim citam na forumima i ljudi koji uredno odrzavaju i razumiju da servisni intervali su sa razlogom nemaju nikakvih problema i nakon 200,000 kilometara pa sam zbunjen da li je auto problematican ili nije. Da ne pisem o sebi a opet objasnim da nisam neki balavac itekako razumijem da kupit je najlakse, a servisi se moraju raditi sa kvalitetnim dijelovima + biti spreman na svakakve izdatke kao sto sam napomenuo gore i OK sam sa time.

 

volio bih cuti nekoga tko je bio ili je vlasnik da mi kaze svoje dojmove o vozilu ...

marushin pet 19.2.2021 01:10
Damir1908 kaže...

crewcab 333 , a osiguranje platit cu papreno jer imam 24god ali vozim sluzbeno vozilo 2 godine pa cu imat nekakav no claim bonus i spreman sam da cu iskesirati za to.

Sto se tice odrzavanja zavisi kako te "potrefi" i kakve si "srece". Imam traume iz ne tako davnih dana iz Hrvatske,pucanje zupcastog, senszor bregaste, senzor mjenjaca, pumpa goriva itd itd.. planiram koje god auto uzmem prvom prilikom otici sa njim do Bosne kod jednog mehanicara staroga kova kojem vjerujem i koji zna sta radi da ga detaljno ispregleda jer znam kakvi su mehanicari odvrnut ce saraf samo da ti pocne nesto lupat da im se vratis pa ti naplate za to sto ga zavrnu. Razmisljao sam o Ford kugi ali ne dopada mi se i ako trenutno ford transit connect 2017 vozim koji ima na satu 145,000 a ja ga imam od 80,000 km i dalje se smatram "mladim " vozacem .

Za sad znam da q7 ima mane da se prednje gume trose, elektronika unutrasnjosti rikava, zracni ovjes problemi ( elektronika /zice ?!? ), opcenito odrzavanje kazu da je skupo medutim citam na forumima i ljudi koji uredno odrzavaju i razumiju da servisni intervali su sa razlogom nemaju nikakvih problema i nakon 200,000 kilometara pa sam zbunjen da li je auto problematican ili nije. Da ne pisem o sebi a opet objasnim da nisam neki balavac itekako razumijem da kupit je najlakse, a servisi se moraju raditi sa kvalitetnim dijelovima + biti spreman na svakakve izdatke kao sto sam napomenuo gore i OK sam sa time.

 Nemoj se uvrijedit al meni pari ko da se ti više hvališ kupnjom auta (ili tražiš krivca ako nešto ne bude u redu s autom) nego što tražiš savjet.. uz tvoja saznanja misliš da na pretežito IT forumu ćeš ti prevagnut dal kupit auto ili ne.. mislim da sviraš pod krivi prozor..

Q5 je realna opcija za četveročlanu obitelj, Q7 je već "flex" pa ako flexaš onda flexaj kak spada i kupuj i šarafi ti to po Bosni kod Safeta koji zna Audi "u dušu".. Što ne pitaš tog mehaničara dal je to u redu kupnja?

Sretno s odabirom

Damir1908 pet 19.2.2021 01:24

Zato jer to auto nije popularno pa nema mnogo iskustva sa njime posto nije nikada radio u ovlastenome Audi servisu. Meni je zao sto se tebi pari ali i na to sam bio spreman da ce ovakvih komentara biti, ja sam osoba koja voli da proba doznati informacije sa svih mogucih izvora bug.hr ima podforum automobili pa vjerujem da ima ljudi koji se bave i autima. Nadam se da post nece izgubit smisao i otici u krivome smjeru. Poceo sam raditi neke privatne poslove IT sa strane a za stvari koje ja radim ne trebam kombi nego malo veci straznji prostor. Pa q7 sa 4 sjedala bi mi odlicno " lezao".

Sto se tice komentara o mehanicarima iz Rovinja sam. 2 mehanicara +1 elektricar. Popravci: Set kvacila, senzor bregaste, senzor mjenjaca, anlaser ( prvo mjenjao cetkice, pa je riknuo i ja narucio novi iz njemacke ) , zice koje idu do senzora bregaste i mjenjaca isto otisle nakon popravka navedenih stvari ( tako su mehnicari rekli ) .
Elektricar ogrebao retrovizor i nije ni rekao nego je moj stari skuzio.
Da se razumijemo ovo nisu fusari navedeni imaju firme.
Kad je stari donjeo kod prijatelja taj isti auto nakon tih popravaka poceo se moliti i zgrazavati nakon sto je poceo sarafat olavabljenje sarafe i stavljanje novih jer nekih nije bilo. Nije bitno dal je Safet, Hrvoje, Dragan ako radis svoj posao onda ga odradi kako spada po pricama mnogih pronaci dobrog mehanicara danas nije lako jer se svi tako nazivaju.

marushin pet 19.2.2021 13:46

Teško da ima taj model za normalne novce a da je ispod 200tkm, razmišljaj i o prodajnoj vrijednosti za pr godina.. Mašina je provjereno dobra a sad ove Audijeve buhe postoje uvijek, kod ovih većih modela ovjes, potrošnja guma i ulja je izraženija..

Apropo servisa i savjeta.. da sam slušao forumske stručnjke ne bi nikad kupio auto koji sam kupio.. problem ljudi općenito je da bi se yeb a da ne uđe.. vozili bi audi/bmw a servisirali ko da voze ladu.. to tako neide.. 

Nađi primjerak sa servisnom knjižicom, normalnom kilometražom i nastavi ga servisirat po ps-u i ne bi trebao imat problema ^^

funny games pet 19.2.2021 14:02

Takvu vrstu automobila treba kupovati samo novoga tako da se vodi  tom logikom,naime troškovi održavanja i mogućnost kvarova  su ti velike jer malo tko je revan da održava takvu vrstu automobila kako spada,a to podrazumijeva pravovremene servise.Još na to dodajmo gomilu elektronike koja je upitne kvalitete.Ako se odlučiš na kupovinu polovnog automobila onda gledaj na to da je što mlađi i sa što manje km tako da ga možeš utopiti kako spada kada bude vrijeme za to,a da ti ne postane prijatelj papilova.

Damir1908 pet 19.2.2021 14:32

zahvaljujem oba dvojici na savjetima . Trazim 2008/10 3.0 tdi ispod 200,000, cak sam i naletio na par koji su bili ispod 150,000 ali su isti dan bili prodani. Cekam odgovor za posao kada cu poceti raditi a s obzirom da cu morat potvrdu o nekaznjavanju vadit najmanje 2/3 mjeseca imam fore da si ga pronadem pa mi i nije tolika sila ne zelim se "zaletavat".

Kada ste vi kupovali auto jeste li isli gledat par istih i na probnih voznja da znate koji je dobar a sa kojim nije nesto u redu ?

S obzirom da sam u Irskoj ne vjerujem ni servisnoj ford transit connect koji vozim je bio u 12 mjesecu na servisu rekao sam da mi se jednom ispraznila baterija rekli su da je to ok , zupcasti kazu da se mjenja na 170/180k km sto me jako plasi. Baterija mi riknula i isao sam je sam mjenjat. Da dodem do baterije morao sam izvuc filter zraka koji je bio neopisivo prljav ali ocito to njima ne spada u male servisne intervale sto mi ne drzi vodu ali hajde firmin je pa me i briga.

funny games pet 19.2.2021 14:50
Damir1908 kaže...
zahvaljujem oba dvojici na savjetima . Trazim 2008/10 3.0 tdi ispod 200,000, cak sam i naletio na par koji su bili ispod 150,000 ali su isti dan bili prodani. Cekam odgovor za posao kada cu poceti raditi a s obzirom da cu morat potvrdu o nekaznjavanju vadit najmanje 2/3 mjeseca imam fore da si ga pronadem pa mi i nije tolika sila ne zelim se "zaletavat".

Kada ste vi kupovali auto jeste li isli gledat par istih i na probnih voznja da znate koji je dobar a sa kojim nije nesto u redu ?

S obzirom da sam u Irskoj ne vjerujem ni servisnoj ford transit connect koji vozim je bio u 12 mjesecu na servisu rekao sam da mi se jednom ispraznila baterija rekli su da je to ok , zupcasti kazu da se mjenja na 170/180k km sto me jako plasi. Baterija mi riknula i isao sam je sam mjenjat. Da dodem do baterije morao sam izvuc filter zraka koji je bio neopisivo prljav ali ocito to njima ne spada u male servisne intervale sto mi ne drzi vodu ali hajde firmin je pa me i briga.

 Ja sam kupovao samo u RH radi toga što imam 100% sigurnu provjeru km u tehničkoj stanici.Znači nema švererskih fora bmw 2013.godina samo 120000km,vozila ga baba vozio ga doktor itd.Rizik ćeš imato pogotovo sa polovnim njemačkim autima jer su oni predmet velike potražnje,tako da gledaj kupiti od provjerene osobe.

funny games pet 19.2.2021 14:57

Nije audi q7 ali je audi a3 s line 2007.godina,sa samo 120000km 1.8t 180ks ...vozi ga od žene brat i mogu reći da je auto katastrofalno što se tiče interijera(mislim većinom na sjedišta),sve se već podrapalo,a prethodni vlasnik je gasterbajter pacijent koji ga je glancao 0-24 te ga nije vozio u njemačku nego držao u RH u garaži.Potrošnja je ogromna,od kvarova nije imao ništa osim curenje rashladne tekućine u više navrata.

dtdtdt pet 19.2.2021 17:49
funny games kaže...

 Ja sam kupovao samo u RH radi toga što imam 100% sigurnu provjeru km u tehničkoj stanici.

 malo možda idem off topic ali interesira me kako provjera km u tehničkoj stanici može biti "100%" sigurna? vlasnik auta može skinut km prije svakog tehničkog i svaki put će biti upisana ta skinuta kilometraža a ne stvarna.

funny games pet 19.2.2021 19:49
dtdtdt kaže...
funny games kaže...

 Ja sam kupovao samo u RH radi toga što imam 100% sigurnu provjeru km u tehničkoj stanici.

 malo možda idem off topic ali interesira me kako provjera km u tehničkoj stanici može biti "100%" sigurna? vlasnik auta može skinut km prije svakog tehničkog i svaki put će biti upisana ta skinuta kilometraža a ne stvarna.

 Primjetit ces da je čovjek pacijent odma jer to rade samo umbolne osobe.Uostalom možeš vidjeti odstupanja po km tokom godina,a i servisna knjižica odaje nelogičnosti.A i tu je stanje unutrašnjosti.

JohnnyBlaze pet 19.2.2021 23:13

Uzet neku nizu klasu, ali novi auto. Vozit ga 3-4 godine i prodat i tako u krug. Znas povijest auta, sta je mjenjano iako vjerovatno neces napravit 100.000km i docekat onaj prvi pravi veliki servis. Promjenit jednom diskove i plocice bi trebao bit najveci trosak ako se auto koristi kako treba.

Envy pet 19.2.2021 23:21
Damir1908 kaže...
Planiram kupiti navedeni auto. Zivim u Irskoj ali smatram da zemlja i strana nemaju veze . Koji su ucestali problemi sa tim autom i motorom 2007-2011 gledam.

Hvala

Imenjače, prijatelju mi puko amortizer. Cijena: 900€ i to ne u ovlaštenom servisu. Za kvarove je dao passata novog.
IMHO najružniji Audi ikada.. sav u oblim linijama (barem prva verzija) iz svemira vidljivo da tagira američko tržište. Ali što ti srce želi ti sebi kupi.

Kod mene vidim prijatelji po Švicarskoj hoće Jaguare, Aston Martine pa i Bentlye... ja sam odlučio da si kupim BMW M5 F90 ionako mi u Bosni nismo bolje ni zaslužili.

Čitatelj pon 22.2.2021 17:17

Koliko love planiras potrositi? Odroni iz 2007. sa 250.000km se nadju za 7.500-10.000€.

 

 

Za te novce se nadje 2014-2015. Subaru Outback sa 100.000-130.000km.

https://www.autoscout24.at/angebote/subaru-outback-2-0d-lineartronic-comfort-diesel-schwarz-a2f3ddb3-0656-b318-e053-0100007fbbcd

https://www.autoscout24.at/angebote/subaru-outback-exsclusive-diesel-schwarz-a6e42453-3f50-44de-9416-080e5aeef688

 

Nesto je manji nego Q7, al mjesta nece falit. Ima nisko teziste zbog boxer agregata i fino lezi u krivinama.

Vozio sam model iz 2012., al refresh iz 2014.-2015. moze biti samo bolji i dinamicniji. Obavezno rucni mjenjac.

Danas ih samo prodaju sa eCVT-om jer su presli na boxer-hibrid.

Damir1908 pet 2.4.2021 04:32

Izvinjavam se na kasnom javljanju, ali stvari su mi se drasticno promjenile u zivotu. Kripto investicija me je financijski oslobodila tako da probleme oko izbora auta vise nemam. Sada mi je jedino porez problem. Hvala svima koji ste mi dali pokoji savjet. Tko god ovo cita zelim mu puno srece u zivotu ! :)

 

p.s. kako da zakljucam temu  ? 

bik pet 2.4.2021 10:16

A7 star 12god ispod 200k km je naivno trazit i ocekivat nesto dobro a vozit auto u irskoj i prpravljat/odrzavat u bosni ce ti također biti velika škola koju ocito moras proci.