Automobili

Antifriz - često nadolijevanje

JayCutler ned 3.10.2021 12:39

Renault Twingo 1999 1.2 8V., benzinac.

Kupio ga prošle godine od tasta, napravio zamjene svega što je trebalo, toči i vozi.

 

Prije 3 mjeseca sam primjetio da mi opada tekućina antifriza.

 Natočio do max, ali to mi se sve češće i ćešće događa, tako da moram svakih 10-ak dana nadolijevati do maximuma (u tih 10 dana mi se spusti do pola).

 

Crijevo nigdje ne pušta, antifriz se ne mješa sa uljem, posudica za antifriz je ispravna. E, sad, koji k.... bi moglo biti? Jer mi nije normalno da tak često nadolijevam antifriz.

Zna neko otprilike?

 

 

 

Wolverine ned 3.10.2021 12:54
JayCutler kaže...

Renault Twingo 1999 1.2 8V., benzinac.

Kupio ga prošle godine od tasta, napravio zamjene svega što je trebalo, toči i vozi.

 

Prije 3 mjeseca sam primjetio da mi opada tekućina antifriza.

 Natočio do max, ali to mi se sve češće i ćešće događa, tako da moram svakih 10-ak dana nadolijevati do maximuma (u tih 10 dana mi se spusti do pola).

 

Crijevo nigdje ne pušta, antifriz se ne mješa sa uljem, posudica za antifriz je ispravna. E, sad, koji k.... bi moglo biti? Jer mi nije normalno da tak često nadolijevam antifriz.

Zna neko otprilike?

 

 

 

 jel ti hladnjak čitav?

DarthMarkus ned 3.10.2021 14:11
JayCutler kaže...

Renault Twingo 1999 1.2 8V., benzinac.

Kupio ga prošle godine od tasta, napravio zamjene svega što je trebalo, toči i vozi.

 

Prije 3 mjeseca sam primjetio da mi opada tekućina antifriza.

 Natočio do max, ali to mi se sve češće i ćešće događa, tako da moram svakih 10-ak dana nadolijevati do maximuma (u tih 10 dana mi se spusti do pola).

 

Crijevo nigdje ne pušta, antifriz se ne mješa sa uljem, posudica za antifriz je ispravna. E, sad, koji k.... bi moglo biti? Jer mi nije normalno da tak često nadolijevam antifriz.

Zna neko otprilike?

 

 

 

Možda ti curi na spojevima ?  Popuste šelne s vremenom i rašire se cijevčice.

 

Čim ti mehaničar digne auto doslovno vidiš di curi. Možda je i ovo što kolege vele (daj Bože da nije).

Samarzija ned 3.10.2021 14:51

To ti je moje iskustvo sa Francuzima. Da, nažalost. Na 60000km i nedavno ma 125000km. Isti simptomi ko tebi. Oba puta = pumpa vode.
Ako veliš da ne vidiš da curi voda " na oko" već kroz 10ak dana da moraš nadopuniti....velike su ti šanse za tu pumpu vode.

MrBlc pon 4.10.2021 12:08

Na pumpi vode je često teško vidjeti da pušta, ali ako je do nje, ubrzati će propadanje, početi će se čuti ležaj i curenje će postati vidljivije.

 

Ako je brtva glave, moguće da miješa u ulje, tad se vidi emulzija na čepu. Može biti i da ide lagano u cilindar, to je teže primijetiti, a antifriz može polako nagrizati metal. Najčešći znak je pritisak u sistemu hlađenja čim upališ auto (dok je još tekućina hladna).

 

Ako je hladnjak, moguće je da polako pušta pod pritiskom, pa se odmah suši na vrućem hladnjaku.

 

Međutim, jedno od češćih mjesta gdje zna curiti je hladnjak grijanja kabine. Prvi znakovi su pojačano magljenje stakla.

Stane256 pon 4.10.2021 14:54

Imam i ja probleme sa gubitkom antifreeza i nikako da riješim problem. Radi se o Set Leonu 2014. godište fr model sa 135 kw. Zamjenio onaj mali hladnjak što im je mana kao, napravio veliki servis, zamijenio posudu i čep i dalje negdje curi. ne izgleda kao da bi se mješalo sa uljem jer je posuda prazna svakih cca 2 i pol do 3 dana i ulje izgleda čisto. Upravo je auto na dizalici kod mehe pa čemo vidjet zbog čega će me ovaj put opalit po džepu.. uglavnom kad voda počne zajebavat nema kraja.. Javim update 

tenkista čet 18.11.2021 20:30

Također imam problem sa Antifrizom, negdje gubim tekučino a ispod auta sve suho.Na čepu od ulja ima emulzije dok na šipci nema.Moja sumnja je na brtvu glave.Mene zanima dali netko zna okvirno kolika je cijena popravka?Radi se o Opel Astra H 1,4 66kw benzin

Zaporožac pet 19.11.2021 11:11
tenkista kaže...

Također imam problem sa Antifrizom, negdje gubim tekučino a ispod auta sve suho.Na čepu od ulja ima emulzije dok na šipci nema.Moja sumnja je na brtvu glave.Mene zanima dali netko zna okvirno kolika je cijena popravka?Radi se o Opel Astra H 1,4 66kw benzin

 ovdje ti je cijena brtve glave najjeftinija, a za trošak izmjene se informiraj po servisima 

 

ne mora biti brtva glave, može biti brtva pumpe, što je jeftinije, "šelna" što reče kolega, itd...

herr_martin pet 3.12.2021 10:14

emulzija na čepu se stvara i zbog česte gradske vožnje na kratke relacije kroz duži period vremena kad motor i ulje ne stignu doći na radnu temperaturu pa da vodena para koja se stvara može normalno ispariti. A ako je brtva glave otišla, to se lakše sazna ako ima mjehurića kad se otvori čep od hladnjaka ili preko testera antifriza...