barcode13 pon 20.1.2020 18:36

Pozdrav , znači imam video nadzor kao na slici u privitku. )

Kada spojim kamere 1.3mpx sve radi normalno ,al kada spojim kameru od 5mpx ne daje sliku.

Sad neznam u čemu je problem ,da li reciver ne podražava 5 mpx ili treba jače napajanje ili što? 

Ima li netko ko se razumije  da mi pojasni ?

 

Zahvaljujem!

lp.

 

ihush uto 21.1.2020 10:24
mbaksa kaže...

Teško da će ti netko moći odgovoriti na pitanje bez da navedeš model uređaja i model kamera.

 i tad treba čarobna kugla (kao primjeren način u kontekstu kamera..) tj juzer koji pita za struju vjerojatno ne koprehenda što su podaci ili kako koji uređaj radi.

 

-webcam, ili je samostalna i šalje signal-sliku bilo kamo (tad bi radilo kao što juzer očekuje ili je neispravno), ili je samo leća koju kontrolira drugi uređaj kao računalo.. (a to je vjerojatno 99% urpavo tako, komplet) tad nema ovakve mogućnosti pa ni odgovora jer uređaj kojeg možemo nazvati reciever mora prepoznati-podržavati kameru a to nije pc pa da se može 'jednostavno' instalirati driver.. tj uređaj ima svoje mogućnosti koje je proizvođač ugradio i to je to.. nije to pc. Tad ni čarobna kugla ne pomaže, tj juzer koji pita prvo mora pohvatati osnove da bi mogao korak dalje, do tad je beskorisno ili svaki odgovor je pogrešan.. (jer nagađanje nije kvalitetan odgovor i možda je vrijeme da laike tako educiramo, ne da od svakog radimo kirurga sa skalpelom ili električara ili 'kompjuteraša'..). Banalno, ako mu treba komplet (koji radi), tad je trebao nabaviti komplet, ne može samo nadodati prvo što mu je pri ruci jer je 'sve to isto'..

 

ili, da korisnik postavi pitanje i navede potrebne podatke kao model.. to bi već imalo više smisla, ali tad bi taj korisnik i sam znao što dalje, google+model=rezultat.. i tad bi sam juzer znao što može ili ne može dodati.

Alkaline uto 21.1.2020 18:41

Nekompatibilni signali s kamere. Iako je BNC nove kamere koriste drugačije signale nego stara analogija.

D1 ti označava Max rezoluciju, odnosno 704x576 PAL.

 

Kameru kači ako ima označeno na CVBS izlaz al 5mpx ne budeš dobio bez novog snimača

Nuclear_Phoenix sri 22.1.2020 09:38

Nema šanse da na tu D1 starinu spojiš 5mpx kameru. Ili traži iste kamere kao stare (sretno) ili mjenjaj snimač. A kad promjeniš snimač, shvatit ćeš da su stare kamere šrot i da se ništa ne vidi na njima.

 

Sad imamo na akciji komplete (snimač + 4x AHD vanjske bullet kamere + 1x IP 2mpx bullet) za cijelih 1000kn + PDV. Ako ćeš samo snimač mijenjati to ti je 350-500kn. Sva kablovina ti ostaje (coax) i paše za ovaj komplet.

barcode13 sri 22.1.2020 10:05

Pozdrav , Vi prodajete? nadam se da nisu to oni kineski kaj se prodaju na faccebooku i po njuškalu (jer to ne radi nikako dobro slike malo ima malo nema pa ima u boji pa nema jer imam i takav jedan koji sam bacio )? 

Možete mi provjeriti koliko bi me kod VAs došao snimač sa napajanjem za 5mpx kamere bez kamera pošto kamere imam?

Kamere koje imam su na slici.

 

lp.

Nuclear_Phoenix sri 22.1.2020 11:45

Ne, nije smeće sa facebooka nego normalan VN koji prodaju firme koje ugrađuju videonadzor, provalu itd.

 

Kakve su kamere, coax ili IP (mrežne)? Koliko kamera? Koliko megapiksela? I koliko kanala želiš proširivo (4, 8, 16)?

 

Za detalje se javi na privatne poruke, da ne spamamo tuda.