BugHacker pon 20.2.2012 22:36

Sony Vegas Pro Video tutoriali

Eo ga,napravio sam zasad osnovnih tutoriala za after effects,pa sam odlučio tako napravit i za Sony Vegas pro....

  Neću previše duljit,nadam se uglavnom da će vam se svidjet :)

 

Moj YouTube kanal:Link

Topic s After Effects tutorialima: Link

Topic o Sony Vegasu ali od drugoga autora:Link

 

Svaki vaš savjet,komentar ili kritika su dobrošli.

 

Milka30 pet 9.5.2014 13:59

Na videu dolje,ne morate ga cjeloga gledati,dovoljno je prvu minutu...postoje dva efekta,za koja jednostavno nemam ideje kako ga napraviti u Sony vegas pro 12!

 

-Kako napraviti da se slova "zadime" i nestaju u obliku dima?

-Kako napraviti da nekakav pokretni predmet(avioni u videu),ostavljaju crtu,dim... svojom putanjom?

 

Itko ima kakav tip?

 

...eh da postoje li stranice koje nude već gotove efekte za Sony vegas pro 12?

 

https://www.youtube.com/watch?v=AjXr9Nj5ZbI

Milka30 sub 10.5.2014 18:48
BugHacker kaže...

Adobe After Effects :)

A jbg,nemam taj program,niti ne znam raditi sa njime!

  Vjerujem da Sony moze praviti crte,dim po putanji nekoga predmeta i vjerujem da ima neki tuts za to,samo što je kvaka u tome,ja nemam pojma kako bi uopce napisao na Engleskom sta trebam{#}

Ajd "smoky letters" sam nasao-mada to nije niti blizu onoga sto je u videu!

Stribor pon 12.5.2014 14:36
Milka30 kaže...
BugHacker kaže...

Adobe After Effects :)

A jbg,nemam taj program,niti ne znam raditi sa njime!

  Vjerujem da Sony moze praviti crte,dim po putanji nekoga predmeta i vjerujem da ima neki tuts za to,samo što je kvaka u tome,ja nemam pojma kako bi uopce napisao na Engleskom sta trebam{#}

Ajd "smoky letters" sam nasao-mada to nije niti blizu onoga sto je u videu!

...pa cijepaš video sa tekstom i prelaziš u efekt dima(koji češ skiniti s neta imaš ih free) e sad koliko če te ta kvaliteta zadovoljiti neznam...poigraš se malo sa veličinama i pozicijama efekta dima...

Milka30 pon 12.5.2014 19:24
Stribor kaže...

...pa cijepaš video sa tekstom i prelaziš u efekt dima(koji češ skiniti s neta imaš ih free) e sad koliko če te ta kvaliteta zadovoljiti neznam...poigraš se malo sa veličinama i pozicijama efekta dima...

Ako pod time misliš na dim koji bi pratio putanju nekoga predmeta.......{#}

Stari,moj,pa to bi ja "cjepao"3 godine i pritome-pošto želim da mi taj dim i ostane na videu....morao otvoriti oko 10 000 video trackova{#}-i opet nikada to ne bi bilo kao na priloženome videu!

Stribor uto 13.5.2014 17:39
Milka30 kaže...
Stribor kaže...

...pa cijepaš video sa tekstom i prelaziš u efekt dima(koji češ skiniti s neta imaš ih free) e sad koliko če te ta kvaliteta zadovoljiti neznam...poigraš se malo sa veličinama i pozicijama efekta dima...

Ako pod time misliš na dim koji bi pratio putanju nekoga predmeta.......{#}

Stari,moj,pa to bi ja "cjepao"3 godine i pritome-pošto želim da mi taj dim i ostane na videu....morao otvoriti oko 10 000 video trackova{#}-i opet nikada to ne bi bilo kao na priloženome videu!

??? ček,ček...nisam pogledao cijeli youtube nego prvu minutu,i kao što sam i pretpostavljao to je specijalni efekt za slova u uvodnuj špici nekog filma,a ona kod holivudskog filma traje nekoliko minuta neznam otkud tebi tekst da bi taj posao trajao 3 godine,pa ne pretvaraš valjda sve podnatpise u dim tokom cijelog filma? i još nešto ovim poslom što sam ti rekao nebi dobio neki postepeni prijelaz u dim nego bi dobio dim nakon što slova nestanu(nešto kao eksplozija) ako bi te to zadovoljilo,radio sam mnoge efekte dima(nakon pucnja iz pištolja)ali ovo mi stvarno više zgleda kao neki plugin u tekstu koji to može...a dali sony posjeduje takvo nešto neznam...

Milka30 uto 13.5.2014 18:04
Stribor kaže...

??? ček,ček...nisam pogledao cijeli youtube nego prvu minutu,i kao što sam i pretpostavljao to je specijalni efekt za slova u uvodnuj špici nekog filma,a ona kod holivudskog filma traje nekoliko minuta neznam otkud tebi tekst da bi taj posao trajao 3 godine,pa ne pretvaraš valjda sve podnatpise u dim tokom cijelog filma? i još nešto ovim poslom što sam ti rekao nebi dobio neki postepeni prijelaz u dim nego bi dobio dim nakon što slova nestanu(nešto kao eksplozija) ako bi te to zadovoljilo,radio sam mnoge efekte dima(nakon pucnja iz pištolja)ali ovo mi stvarno više zgleda kao neki plugin u tekstu koji to može...a dali sony posjeduje takvo nešto neznam...

Ne kontamo se stari moj{#}.

 

  Sto se siće smoky efekta slova,to sam rjesio,tj.nasao plugin!

Sada je fora u tome sto treba napraviti dim koji prati nekakav predmet!Recimo,avion u videu leti i za krilima ostaje dim!Taj dim i ne mora biti dim,mogu biti i linije.

Općenito zanima me mogu li se napraviti linije u videu?

Stribor uto 13.5.2014 19:59
Milka30 kaže...
Stribor kaže...

??? ček,ček...nisam pogledao cijeli youtube nego prvu minutu,i kao što sam i pretpostavljao to je specijalni efekt za slova u uvodnuj špici nekog filma,a ona kod holivudskog filma traje nekoliko minuta neznam otkud tebi tekst da bi taj posao trajao 3 godine,pa ne pretvaraš valjda sve podnatpise u dim tokom cijelog filma? i još nešto ovim poslom što sam ti rekao nebi dobio neki postepeni prijelaz u dim nego bi dobio dim nakon što slova nestanu(nešto kao eksplozija) ako bi te to zadovoljilo,radio sam mnoge efekte dima(nakon pucnja iz pištolja)ali ovo mi stvarno više zgleda kao neki plugin u tekstu koji to može...a dali sony posjeduje takvo nešto neznam...

Ne kontamo se stari moj{#}.

 

  Sto se siće smoky efekta slova,to sam rjesio,tj.nasao plugin!

Sada je fora u tome sto treba napraviti dim koji prati nekakav predmet!Recimo,avion u videu leti i za krilima ostaje dim!Taj dim i ne mora biti dim,mogu biti i linije.

Općenito zanima me mogu li se napraviti linije u videu?

e pa mogao si okaćiti link gdje si našao pluginove ,možda nekome zatreba,ili ako je nešto ilegale pošalji na PM.

pogledaj neke moje uratke sa efektom dima pa reci može li to pomoći

http://youtu.be/uVdQZnFyR0Q

efekt; rupe od metka, vatra iz pištolja, dim iz cjevi ,zvuk...

 

http://youtu.be/mpRbFuPVrZ0

 

efekt eksplozija...

ceco22 čet 5.6.2014 21:09

Ovako vidim da tu ima hrpa tema o Sony Vegasu pa cu postati u ovu koja ima najvise postova u nadi da dobijem pomoc. Nakon sto sam odradio update Sony Vegas Pro ucitani video mi ne sadrzi zvuk iako ga u orginalu ima. Jel zna netko u cemu je problem ?

Stribor ned 8.6.2014 09:33
ceco22 kaže...
BugHacker kaže...

Na koju verziju si nadogradio i koji je audio codec ili video codec u pitanju?

sa verzije na 12 na 13. Video je avi format.

a što si to dobio sa 13ticom što nije imala 12stica??

 

odi na --options--preferences--audio--(i pogledaj dali je kvačica na) --import audio at project tempo,ako nije stavi je...

neznam dali je to to kod tebe ali vidječeš

ceco22 ned 8.6.2014 13:00
Stribor kaže...
ceco22 kaže...
BugHacker kaže...

Na koju verziju si nadogradio i koji je audio codec ili video codec u pitanju?

sa verzije na 12 na 13. Video je avi format.

a što si to dobio sa 13ticom što nije imala 12stica??

 

odi na --options--preferences--audio--(i pogledaj dali je kvačica na) --import audio at project tempo,ako nije stavi je...

neznam dali je to to kod tebe ali vidječeš

besplatan upgrade na 13. Ali ocito nije do 13 jer sam vratio na 12 i isto. uradio sam ovo ali nije pomoglo.

Milka30 ned 29.6.2014 08:07

Znam da ima HRPETINA videa na YT o tome,ali,pošto mi video danas treba,a ko za kuhac prekoracio sam limit brzoga neta-jednostavno ne mogu očitati video!

 

  Zato molim nekoga da mi napiše ovdje(Ne linkati video) najbolje postavke za rendanje Youtube videa!

Znaći,da kvaliteta bude naj,a video file što manji!

 

  Bio bih jako zahvalan!

 

PS:molim ne postavke kod start new project,nego customise render options!

Milka30 ned 29.6.2014 11:22
ceco22 kaže...
Ja te nisam shvatio sto zelis reci, ali ako mislis za najbolju kvalitetu za youtube onda je to mp4. Ostale postavke sebi po zelji namjestas.

Ceco care,da,mislio sam na najbolju kvalitetu(da na Youtubeu ima max kvalitetu HD).

A opet video file ne smije biti ogroman(cc 5 min,oko 600-800 Mb)

 

Evo na slici moj default-koji se mora pravilno postaviti.

Milka30 pon 30.6.2014 13:10

Moram priznati ceco da mi baš i nisi pomogao,što se tiće rendanja,ali ok,još jednom hvala na trudu,sam sam nešta izguglo(jedva) i čini se OK!

 

 

  No,sada imam drugi problem,još nisam naišao na ovakvo što!

-Dakle,svaki video je sniman sa FRAPS-om-dakle isti format,kvaliteta....

-U samome editoru Vegasa(Vievew-u) izgleda OK!

-Nisu korišteni nikakvi video efekti!

 

   Više od pola filma,je savršeno,no pri kraju se pojavljuju problemi u pojedinim segmentima filmića:

1-Sl.  segment isječka pojedinoga filma,varira iz čiste slike u ovo što se vidi na slici(stalno "mjenja pixele")

2-Sl. prvi gornji video na trenutke treperi i pokaziva ove ružne crte,dok drugi gornji video mjenja se iz crnine u čisti video!

 

Hmmm???