Audio i video alati

Snimanje video streama sa interneta

seas ned 12.7.2020 19:30

Imam jedno pitanje. 

Htio bi snimiti videostream sa neta na PC. uglavnom me zanimaju prenosi utrka Formule 1 jer bi ih  htio snimiti sada, a gledati kada imam vremena. Ali nije samo F1, ima i drugih streamova koje bi htio snimiti.

Probao sam par programa, ali su to uglavnom programi za snimanje desktopa. sa njima se snimi slika, ali zvuk ne. 

probao sam JDownloaderFilmora ScrnStreaming Video Recorder , OBS (Open Broadcaster Software, VLC (svi snimaju desktop, ali ne i zvuk - screen capturing i video recording).

 

Ima li netko kakvu ideju koji bi program mogao koristiti?

Unaprijed se zahvaljujem?

CyberDemonVZ ned 12.7.2020 23:00

Kao prvo, snimanje streama ovisi o stranici, tj o načinu na koji oni streamaju, koja je tehnologija, codec... 

 

Internet download manager je mene iznenadio u više slučajeva, automatski prepozna stream na nekoj stranici i na pritisak tipke ga počne snimati u datoteku.

 

Naravno, ima stranica gdje snimi dio streama i stane (vjerojatno neka zaštita, podijeljen stream), ima stranica gdje uopće ne prepozna da traje stream, a ima čak i stranica gdje prepozna i ponudi snimanje u više kvaliteta!

Marko :D pon 13.7.2020 11:33
seas kaže...

Zato jer snimku (torrent) možeš naći tek za par dana, a ja bi htio snimku pogledati istu večer.

Snimke utrke se mogu pronaći na Redditu pola sata nakon završetka iste, ali doslovno. Samo treba znati gdje tražiti...