Audio i video alati

Gledanje TV programa preko Interneta

sibica čet 26.5.2016 06:13

@minix, dobro si shvatio..Po pisanju sa službenog foruma sa stranice www.kodi.tv,Kodi 17 će raditi samo na uređajima koji imaju Android Lollipop ili viši..Sad nam preostaje samo nada da će programer Koying koji je bio u Kodi teamu zadužen za android verziju Kodija napravit nešto i za ostale.Naime,taj programer Koying održava i radi verziju Kodija SPMC.

minix neo čet 26.5.2016 10:15
sibica kaže...
@minix, dobro si shvatio..Po pisanju sa službenog foruma sa stranice www.kodi.tv,Kodi 17 će raditi samo na uređajima  5.0koji imaju Android Lollipop ili viši..Sad nam preostaje samo nada da će programer Koying koji je bio u Kodi teamu zadužen za android verziju Kodija napravit nešto i za ostale.Naime,taj programer Koying održava i radi verziju Kodija SPMC.

 

A plan B je skinuti firmware Androida 5.0 i ići na nadogradnju boxa.

 

Next-Gen IPTV čet 26.5.2016 10:20
Lovrenko kaže...

 Evo sad sam instalirao najnoviju verziju i pojavili mi se pvr klijenti i još niz novih kartica...nije valjda da ću morati svako malo skidati nove verzije sam, ili postoji negdje automatski update...

Sad TV izvrsno radi 

 

A 17-ka je, koliko sam ja skontao, još uvijek u nekoj Alfa ili Beta verziji. Vjerojatno će sve to srediti dok ne izađe finalna verzija.

manipulator ned 29.5.2016 13:49
Lovrenko kaže...

Zadnja dva dana mi se ne otvara kupljena aplikacija na TV-u smart IPTV. Ima li tko drugi identičan problem?

Ako je do mene, što napraviti?  (Do interneta nije) 

 Obrisi je i ponovo instaliraj...

 

Ako i tada ne bude radila zali se na : na mail: info@siptv.eu

Next-Gen IPTV pon 30.5.2016 20:19

Evo za informaciju: Upravo dovršavam EPG i Logo-e za sve kanale (OK, lažem, nije baš za sve, ali preko 90% kanala. Neki egzotični kanali ni nemaju EPG). Mislim da bi za par dana trebao biti gotov.

EPG je za Kodi, IP-TV Player i ostale programe koji čitaju EPG iz XML datoteke. Ovo je za korisnike koji koriste listu preko linka koja ima auto-update (korisnici koji koriste preko mog portala već imaju EPG za te uređaje).
Znači, nije serbianforum niti neki generički EPG, nego baš pravim EPG, provjeravam kanal po kanal i tražim najbolje izvore.

U tijeku je testiranje za MAG i Enigmu i prvi rezultati obećavaju.

Ako netko ima ideju kako testirati na Smart TV-u (jer SIPTV ima svoj EPG koji je većinom slovenski i ignorira ostale EPG datoteke), slušam.

P.S
Kako sam ja dobra duša, ako nekome bude trebao ovaj EPG (svejedno, korisnicima ili prodavačima) i ako mu bude odgovarao (jer ja ga prilagođavam za svoju listu, svoje korisnike i nemam pojma i nije mi bitno da li će drugima raditi) neka mi se javi, pa mu pošaljem URL.

tenac pon 30.5.2016 21:34
Next-Gen IPTV kaže...

Evo za informaciju: Upravo dovršavam EPG i Logo-e za sve kanale (OK, lažem, nije baš za sve, ali preko 90% kanala. Neki egzotični kanali ni nemaju EPG). Mislim da bi za par dana trebao biti gotov.

EPG je za Kodi, IP-TV Player i ostale programe koji čitaju EPG iz XML datoteke. Ovo je za korisnike koji koriste listu preko linka koja ima auto-update (korisnici koji koriste preko mog portala već imaju EPG za te uređaje).
Znači, nije serbianforum niti neki generički EPG, nego baš pravim EPG, provjeravam kanal po kanal i tražim najbolje izvore.

U tijeku je testiranje za MAG i Enigmu i prvi rezultati obećavaju.

Ako netko ima ideju kako testirati na Smart TV-u (jer SIPTV ima svoj EPG koji je većinom slovenski i ignorira ostale EPG datoteke), slušam.

P.S
Kako sam ja dobra duša, ako nekome bude trebao ovaj EPG (svejedno, korisnicima ili prodavačima) i ako mu bude odgovarao (jer ja ga prilagođavam za svoju listu, svoje korisnike i nemam pojma i nije mi bitno da li će drugima raditi) neka mi se javi, pa mu pošaljem URL.

 neznam kakav vam je sustav al teoretski možete u bazu ubaciti siptv epg kodove i onda kroz php na vašem serveru generirati siptv txt playlistu (onda bi se taj url unosio u aplikaciju)

jocommb pon 30.5.2016 22:33
tenac kaže...
Next-Gen IPTV kaže...


P.S
Kako sam ja dobra duša, ako nekome bude trebao ovaj EPG (svejedno, korisnicima ili prodavačima) i ako mu bude odgovarao (jer ja ga prilagođavam za svoju listu, svoje korisnike i nemam pojma i nije mi bitno da li će drugima raditi) neka mi se javi, pa mu pošaljem URL.

 neznam kakav vam je sustav al teoretski možete u bazu ubaciti siptv epg kodove i onda kroz php na vašem serveru generirati siptv txt playlistu (onda bi se taj url unosio u aplikaciju)

 Kolko sam ja vidio tamo auto update liste nemozes uredivat epg..... jedino da konvertira listu i da je uploada kao local file moze mjenjat epg-e... ja sam sebi mjenjao i naredivao jer dosta kanala ima i hr samo slovenci i ostali se trpaju...

Next-Gen IPTV pon 30.5.2016 22:36
tenac kaže...

 neznam kakav vam je sustav al teoretski možete u bazu ubaciti siptv epg kodove i onda kroz php na vašem serveru generirati siptv txt playlistu (onda bi se taj url unosio u aplikaciju)

 

Eh, da se ja mogu malo poigrati sa SQL upitima i bazom davno bi i EPG i puno stvari bile riješene.
(Ili bi panel bio uništen do nefunkcionalnosti.  )

tenac uto 31.5.2016 07:19
Next-Gen IPTV kaže...
tenac kaže...

 neznam kakav vam je sustav al teoretski možete u bazu ubaciti siptv epg kodove i onda kroz php na vašem serveru generirati siptv txt playlistu (onda bi se taj url unosio u aplikaciju)

 

Eh, da se ja mogu malo poigrati sa SQL upitima i bazom davno bi i EPG i puno stvari bile riješene.
(Ili bi panel bio uništen do nefunkcionalnosti.  )

 neznam dal se m3u kroz url može učitat u php. kad sam probao kroz curl nije išlo. da nađem način već bi napravio php converter

guls čet 2.6.2016 12:51

Zanima me kako će liste funkcionirati tijekom EP u Francuskoj? Da li će se moći gledati tekme bez problema ili se zbog navale očekuju gušenja servera? Postoje li backup linkovi?

 

Znam da je uvijek bilo problema kada su bili bitniji događaji (liga prvaka, rukomet, repka), tek se zadnjih tjedana popravila situacija s LP pa gajim nadu da će sve biti ok.

Hexfire čet 2.6.2016 13:16
guls kaže...

Zanima me kako će liste funkcionirati tijekom EP u Francuskoj? Da li će se moći gledati tekme bez problema ili se zbog navale očekuju gušenja servera? Postoje li backup linkovi?

 

Znam da je uvijek bilo problema kada su bili bitniji događaji (liga prvaka, rukomet, repka), tek se zadnjih tjedana popravila situacija s LP pa gajim nadu da će sve biti ok.

 Imaš od HRT-a online prijenose svega pa za silu isprobaš to.

sibica čet 2.6.2016 13:23

Meni je najveći gušt pratiti ljude kod tih prijenosa.U mojoj zgradi prvo skaču zbog gola oni koji gledaju preko dvb-t signala,u drugoj turi oni koji su na card-sharingu,a mi s listama skačemo zadnji:)))

manipulator čet 2.6.2016 16:11
guls kaže...

Zanima me kako će liste funkcionirati tijekom EP u Francuskoj? Da li će se moći gledati tekme bez problema ili se zbog navale očekuju gušenja servera? Postoje li backup linkovi?

 

Znam da je uvijek bilo problema kada su bili bitniji događaji (liga prvaka, rukomet, repka), tek se zadnjih tjedana popravila situacija s LP pa gajim nadu da će sve biti ok.

 Nemas brige,radi ce sve kako treba...  

Next-Gen IPTV pet 3.6.2016 10:41

Beta verzija EPG-a je gotova.

Znači, kao što sam rekao, ovo sam pravio za svoju listu preko linka i nemam pojma kako će raditi na drugim listama. Testirao sam na Kodiju 13.2, 16.1 i 17beta, Borpasovom IP-TV playeru i tu radi OK.
Uspio sam naći za većinu kanala. Jedino Talijane i Albance (dio kanala) mi nije nikako uspio povući jer je neka greška na njihovom sajtu. Nadam se da je samo privremeno jer za njih baš nema puno izvora.

Također, neki kanali trenutno nemaju EPG (dio Pinkova i slično) jer je par sajtova noćas kad sam skidao bilo offline, ali oni su radili dok sam pravio tako da očekujem da je to samo privremeno i da ću ga uspjeti napuniti jer sam stavio da mi automatski sikda i puni dva puta dnevno.

Adresa je:
http://epg.nextgen-iptv.com/

Ovo vjerojatno neće biti stalna adresa jer dogovaram s "kolegama sellerima" da stavimo negdje na njihov server pa da i oni imaju.
Isto tako, u ovoj verziji je 7 dana (samo da vidim koji sajtovi daju toliko dugo), ali mislim da je to puno za učitavanje, tako da ću vjerojatno smanjiti na 3 dana.

Eto, svi prijedlozi, sugestije i kritike su dobrodošle samo imajte obzira da je ovo tek prva beta verzija i da tek sad moram pregledavati kanal po kanal koji ne štima da vidim što je.

P.S.
Ako netko ima ideju kako staviti EPG na web sajt (tipa ovako nešto: http://h-tech.tv/wp-content/uploads/2014/08/tvtv_epg.png ) bio bih mu zahvalan, jer "guglanje" mi nije baš puno pomoglo.

scylla98 pet 3.6.2016 13:47

E skinuo sam epg da vidim kako je uradjen. Vidim da je preko webgrab+. I vidim da moze sa vise izvora da vuce. Nego ono sto me najvise zanima jesto to da li mora da se namesti da na nekoliko dana mora neki update EPG (mora da se obnovi, da ponovo povuce). 

Next-Gen IPTV pet 3.6.2016 14:04
scylla98 kaže...

E skinuo sam epg da vidim kako je uradjen. Vidim da je preko webgrab+. I vidim da moze sa vise izvora da vuce. Nego ono sto me najvise zanima jesto to da li mora da se namesti da na nekoliko dana mora neki update EPG (mora da se obnovi, da ponovo povuce). 

 

Da. Mora se redovno obnavljati.
Ti u config datoteci podesiš za koliko dana da ti povuče i on ti povuče i napravi i to je to. On je završio. 

Svaki puta kad pokreneš webgrab on povuče za onoliko dana koliko je u config datoteci.
Ovo je onako ugrubo, ima tu još finesa dosta.