A1

Homebox turbo tarifa

Diplomirani pješak ned 7.10.2018 20:12

Moram se pozaliti na taj homebox, bilo je dobro dok je trajalo, sad vjerojatno svi imaju homebox i osim sto je router sranje (wifi ima ping 2000 spikeove koji traju par desetaka sekundi, restart treba svako malo, u istoj sobi radi, u sobi pored steka) k tome se i zadnjih evo pola godine sve vise i vise dogada da jednostavno ima ogroman delay kod ucitavanja stranice, iako je brzina i dalje relativno dobra, par desetaka mbps, primjetno je zagusenje mreze. Stvarno zna zivce popiti jer zapravo stalno sve lampice svjetle i pise connected, kad ides na speedtest izmjeri ping 40 i 70/30 brzinu, a kad stavis neku osnovnu stranicu ucitavati nejde i nejde. Znaci brzina ko i na pocetku, ali ima taj neki delay pa i za obicnu poruku na fejsu moras par sekundi cekati. 

Ja bih radije da smanje brzinu npr na 40/20, pa nek bude upotrebljivo, a ne da je brzina ogromna, ali nakon kaj treba par sekundi il minuta da se "zalaufa".

Diplomirani pješak ned 14.10.2018 14:38

Upravo to sam i rekao, brzina super, ali tek jednom kad uhvati poslije delaya, bolje da je brzina manja pa da ping bude kak spada. I zapravo ne radi se tu o onome pingu koji mjeri speedtest, nego ocito o nekom delayu prije nego sto uopce pingtest pocne mjeriti, vjerojatno tak funkcionira 4G mreza kad je spojeno previse uredaja?

Znaci klasican primjer, prvo mu treba 30 sekundi da ucita pingtest stranicu, ali kad ju jednom ucita, izmjeri ping 30 ms. Onda mu treba 20 sekundi da ucita speedtest stranicu, ali izmjeri ping 30 i brzinu 50/30 mbps. A ocigledno delay postoji. A pingtest preko cmd-a pokaze pravo stanje, nekoliko stotina i tisuca ms.

bongy čet 15.11.2018 15:59

Danas uzeo homebox da probam brzine. Do sad na iskonu 20 mb/s neide brze. Zivim u Slav.Brodu u centu grada danas doso homebox brzina 13-14-15 samo jednom uspio 25 mb/s navuci. Nije mi jasno kako? Kad preko mob.idem na mjerenje preko bonbona ima mi 80 mb/s u stanu a na tom homeboxu zivi uzas :( 

Corto_1973 čet 15.11.2018 19:06

Također sam iz Slav. Broda, periferija... oko 30mb/s prosjek uz peakove na 50-ak, ali rijetko...

Fino su ti ljudi gore rekli da je uređaj srandze - cat 4 router... za razliku od cat 6 (recimo Huawei e5186-22a)... na njemu bi imao 50-60 Mb/s... recimo duplo više nego trenutno...

Cijena novih cat 6 routera ide od 700kn na više vani - kod nas su preko 1000 polovni i vrlo rijetko su u ponudi.

Mob ti ima cat 6 router a i druga mreza je u pitanju - bonbon, a homebox je vip (a1)...

Tele2 za pokucni daje (ili je davao donedavno) cat 6 router, ali im je mreza koma...

S obzirom da nemam drugu mogucnost pristupa netu, zadovoljan sam - kad budem htio nabavim cat 6 router i to je to... nekako sumnjam da ce ih vip uopce imati u ponudi u dogledno vrijeme...

 

Huawei LTE Cat6 router

bongy čet 15.11.2018 20:02
Corto_1973 kaže...

Također sam iz Slav. Broda, periferija... oko 30mb/s prosjek uz peakove na 50-ak, ali rijetko...

Fino su ti ljudi gore rekli da je uređaj srandze - cat 4 router... za razliku od cat 6 (recimo Huawei e5186-22a)... na njemu bi imao 50-60 Mb/s... recimo duplo više nego trenutno...

Cijena novih cat 6 routera ide od 700kn na više vani - kod nas su preko 1000 polovni i vrlo rijetko su u ponudi.

Mob ti ima cat 6 router a i druga mreza je u pitanju - bonbon, a homebox je vip (a1)...

Tele2 za pokucni daje (ili je davao donedavno) cat 6 router, ali im je mreza koma...

S obzirom da nemam drugu mogucnost pristupa netu, zadovoljan sam - kad budem htio nabavim cat 6 router i to je to... nekako sumnjam da ce ih vip uopce imati u ponudi u dogledno vrijeme...

 

Huawei LTE Cat6 router

 Znaci homebox je koma. Danas sam napravio 30 testova brzine na 8 raznih pozicija u stanu. samo mi je jednom uspio izmjeriti brzinu od 35 mb/s ostalih 32x jedva doslo do 22 mb/s. Ćak sam i htjeo pregristi 100 gb internet prometa premda trosim 180gb al eto,al posto je brzina teska kar... homebox sutra lagano vraćam nazad. 2019 godina ljudi imaju u stranim drzavama brzine 200-300 mb/s a kod nas jednika nemogu ni pokucni internet sa sim karticom napravit da bude makar 50 mb/s 

DDavorin pet 16.11.2018 15:51
diskDEfragmenter kaže...

Hvala! Može li mala pomoć pri odabiru routera? Ne znam gdje je najbolje kupiti ni koji odabrati...

I što ću onda s ovim upozorenjem sa slike?

 

Inače, bilo bi lijepo vidjeti da u VIPu nude CAT6 modem pri sklapanju ugovora za Homebox Turbo tarifu.

Jer ako npr. kupiš posebno samo podatkovnu SIM karticu, opet ne možeš dobiti točno tu tarifu...

 Već je bilo rasprave o vađenju sim kartice i stavljanje u drugi router. Najbitnije ti je da ne prenosiš router van svog područja znači da je na istoj baznoj stanici. Recimo router ti je na tavanu pošto nemaš dobar signal u stanu i krov malo propuštao, kiša razmočila naljepnicu... Inače naljepnica je zato da ne bi stavljao sim u mob i šetao po svijetu. A1 I t-com neće nuditi cat6 routere jer bi si preopteretili mrežu! A Tele2 može imati cat6 rutere iako imaju 4G na dvije frekvencije ali nisu uključili LTE-A oliti 4G+

bongy pet 16.11.2018 18:13

nije mi jasno koja je svrha vipa ili tele 2 obecavati brda i doline a isporucavati smece? znaci ti mjesecno placas uslugu cca 160-170 kn pa valjda je u cilju da taj kojem prodajes usluge bude zadovoljan a ne da ja moram hodat po stanu i trazit gdje cu imati brzinu 30 mb/s a oni obecavaju nekih 80 :( 

 

nije problem nek stave cijenu 200 kn za to sto prodaju a ne da ja kupim uslugu pa da za tu uslugu moram jos kupovat modem koji ima brzinu koja ce mi to omoguciti da imam, jeb.. taku drzavu em nam je infrastruktura tesko smece godinama brzina interneta stoji gdje stoji i jos kad naprave "ko fol" brzi internet preko 4g on nije brz jel model nemoze to podnjeti.... smjesno  

DDavorin čet 22.11.2018 16:49
bongy kaže...

nije mi jasno koja je svrha vipa ili tele 2 obecavati brda i doline a isporucavati smece? znaci ti mjesecno placas uslugu cca 160-170 kn pa valjda je u cilju da taj kojem prodajes usluge bude zadovoljan a ne da ja moram hodat po stanu i trazit gdje cu imati brzinu 30 mb/s a oni obecavaju nekih 80 :( 

 

nije problem nek stave cijenu 200 kn za to sto prodaju a ne da ja kupim uslugu pa da za tu uslugu moram jos kupovat modem koji ima brzinu koja ce mi to omoguciti da imam, jeb.. taku drzavu em nam je infrastruktura tesko smece godinama brzina interneta stoji gdje stoji i jos kad naprave "ko fol" brzi internet preko 4g on nije brz jel model nemoze to podnjeti.... smjesno  

 uzmi t com Najbolja Net L tamo nemaš tih problema brzina konstantna i velika